Jump to content

Recommended Posts

По време на кинофестивала в Токио този месец ще има специална прожекция на "Attack on Titan". Дали това ще е филмовата версия (първата й част)?! Факт е, че заглавието е включено във фестивала със Световна премиера, въпреки че излизането му е обявено за догодина. Но пък тук пише, че е анимационна версия. Дали не са събрали цялата история от поредицата в едно и сега я пускат като анимиран филм?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. :) Това трябва да е 

 . На 22-ри ноември трябваше да е премиерата, но явно ще се борят за наградата в категорията и са решили да се вместят по-рано.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето гииии! Кастът в действие! Обаче има някакви промени. Не виждам Шота, който беше обявен, че ще поеме ролята на Ливай. Въобще, този герой отсъства в картинката (или е Хироки Хасегава?!). За сметка на това, Микаса няма да е Маки Хорикита, а Кико Мизухара. Това вече е друга работа! 

Каната е Армин, както предполагах. Дори и да не са му изрусили косата, той пасва на персонажа.

Странно е и друго. Под името на Сатоми Ишихара са написали Ханс, а това на Саша е под снимката на Нанами Сакураба, въпреки че ясно личи - Сатоми е Саша. Уоу! Каква прилика! Сатоми ме изумява с всяка нова роля. Тази ще е ключова в киното за нея.

И още един важен образ липсва - този на Ани. И Ервин. Исках да видя Дайске Уатанабе в него. И Ханджи... Наличието на съвременни оръжия също ме притеснява. Сигурно са изнесли мястото на действие в друга епоха.

Явно героите са прекалено много и няма да стигне времето за появата на всички. Очакваше се, че ще има промени. Убеждават ни, че режисьорът е обсъдил сериозно всяка такава с Исаяма (много компромиси ще да е направил). 

Обяснения:

 

 

There are 7 more 'new' characters Luke did not post here.

Hiroki Hasegawa as Shikishima ('Humanity's strongest man') likely to be Levi's replacement

Ayame Misaki (GoBusters) as Hiana

Pierre Taki as Souda (Hannes' replacement?)

Jun Kunimura as Kubal (Pixis' replacement?)

Shu Watanabe (Kamen Rider OOO) as Fukushi

Satoru Matsuo as Sannagi

Rina Takeda as Lil

Before anyone starts to complain, the movie was never intended to be a faithful retelling of the manga. From what I see, the film is going to be re-imagined into (or heavily influenced by) a traditional Tokusatsu kaiju film with a modern post-apocalyptic setting (Japan? hence the casting).

Reasons?
1. Toho

2. Director Shinji Higuchi (90s Gamera and a few Godzilla films)

3. Assistant director Kazuhiro Nakagawa (short film Day of the Kaiju)

4. Lead art director Toshio Miike (Kamen Rider Black and Black RX, Ultraman Mebius, Ultraman Saga, DaiMajin Kanon, the aforementioned 90s Gamera trilogy, Godzilla Tokyo SOS, and Godzilla Final Wars. )

5. They are the team behind last year's AoT Subaru commercial showcasing the titans which uses practical effects (make up, suits, puppetry) that are still being use in current Tokusatsu shows.

As you can see, team behind it have done various tokusatsu shows/films. It's also not easy to cast good and well-known caucasian actors who can speak fluent Japanese. Hey, I may be wrong but these are just my opinions.

Don't worry, Hajime Isayama IS supervising and helping to write the script.

 

 

Линк - постери

Кико е прелестна! Направо не мога да си намеря място от радост!

37e0594b8bbcc3ff.jpg

27ad5a1c9bac2035.jpg

И островът, където са правени част от снимките:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Хорърът

 беше сниман там. Интересно място, като атмосфера и панорама. Ала нещо не ми се връзва с титаните. Може би разрухата им е послужила за снимките. 

Страннен избор за Микаса и  още по-странен Армин. Сатоми ще изиграе Ханджи, доколкото проверих, а Нанами си е Саша... Обаче, все тая - нямам някакви очаквания. :)

Ще го опростят максимално сюжета ми се струва, за да се вмъкнат в бюджета. Повърхностно кино ни очаква със сигурност.

 

ПП. Още една статия с постерите, тук са изписани правилно ролите.

Редактирано от Alfons
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно недоумение. И аз харесвам мистериозната нотка на миналото. И на мен тази идея не ми допада - да го правят визуален блокбастер, който да съперничи на американските такива, въпреки че в техническо отношение, едва ли ще се справят. Какво остава за сериозен подход към сюжета. Ако едно нещо ми хареса, появава се друго, което съвсем не е на място. Добре, че Накашима се отказа. Той едва ли щеше да се съгласи на подобна адаптация.

Да, островът е добър избор, но само ако на него трябва да покриват развитието на историята във външните валове. 

За Микаса се радвам. Маки нямаше да се справи. И аз виждах съвсем други актриси в ролята, но Кико е добър избор.

Армин - Каната ще ми е интересен. Той напоследък направи много нестандартни образи, но не знам, как ще предаде детски чар на героя. 

Ох, наистина Сатоми е Ханджи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тва филмче съм решил още преди време изобщо да не го гледам. Дори и сега при наличието на богини като Сатоми и Кико не ме блазни просто защото няма никакви индикации, че ще свършат работата като хората тоест да пренесат успешно атмосферата и историята от анимето към филма. Всичко е простичко на пръв поглед - припкай си по скрипта от мангата и харчи неприлични суми за ефекти и декори ама няма да го направят или поне първото, а то е най важно! Стигат ми разочарованията от гаврите с други култови заглавия като дори и сега още не ми е утихнал гнева от помиите, които изляха на малкия екран за xxxHolic и Mirai Nikki....почти на 100% съм сигурен, че и SNK ще го последва същата участ като тези онеправдани заглавия, но просто ще отиде към контейнера с повече блясък и помпозност заради грешните парички, които ще изхарчат. Цялата работа е опит с малко усилия и отбиване на номера да се изцоцат парички на гърба на творбата на Исаяма и феновете й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Исаяма сигурно е в играта. Нали се е съгласил да направят филма и подкрепя продукцията.

Моята надежда ще умре последна, понеже въпреки всичко, кастът е много добър.

Според мен, всичко се дължи на хората, които са събрани да правят проекта. Актьорите са отлични, но тези, които стоят зад тях, за жалост, не са поставяли сериозни филмови заглавия до момента. Има голяма разлика между токусацу филм, лента за Годзила и това да се адаптира подобна история. 

П.П. Дали пък с тази екранизация не са решили да се конкурират с американските Игри на глада, които очевадно копираха много неумело Кралската битка?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дал е ами де ще върви като ще прилапа още, а и тепърва има още да обира плодове от идеята си. Все пак човека изплува буквално от нищото, пълен анонимник преди да изкара мангата нормално е да си продаде душицата. Каста е чудесен визуално да и аз съм съгласен, много по добре от предишните варианти. По интересното е че ако се вярва на Исаяма при кастинга не са вземани предвид визуалните прилики ами актьорството и той щял да бъде доволен от този филм ако актьорите пресъздадат личностите на героите му успешно...което е най голямата глупост понеже ако сценария не струва и най добрите превъплъщения не могат да спасят потъващият кораб. А предвид голямата фенмаса, която SnK генерира ако този филм не се хареса на масите сигурно ще полетят яйца и домати със съмнителен срок на годност, а нито мангата нито анимето заслужават това. Е разбира се не се знае дали тези промени няма да бъдат възприети добре, но едва ли...прекалено много са случаите, когато режисьори си позволяват волности и съсипват чудесно реализирани иначе замисли. Игрите на глада е просто един от многото...обикновенният, непретенциозен зрител незапознат с историята може да го възприеме добре, но един истински фен ценящ творбата, която му е допаднала няма как да се задоволи с подхвърлените му огризки понеже знае за какво става на въпрос и как трябва и е можело да бъде. Ей го при РуроКен има промени, но си следват горе-долу с точност историята за странстващият самурай и успешно пресъздават атмосферата от анимето и епохата Мейджи както е представена там и затова и филмът се получи отлично.Затова и аз поне няма да се занимавам с тоя абоминейшън пък ако ще и 200 Сатомита да са в каста...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си. И аз съм на мнение, че сценарият трябва да е на висота. И не само той, след като става дума за такава продукция. Ето защо се нуждаеха от човек като Накашима, който да изпипа нещата от всички страни.

Сатоми със сигурност ще блесне тук. В момента е в страхотна форма и прави чудеса на малкия екран. Трябваше й филмова роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преведох трейлъра за предстоящата ОВА с Ливай и Ервин. Доста съм се надъхал за нея, дано не ме разочарова. Благодарности на Венци за енкода.

 


 

 

Очаквайте скоро и превода на третата ОВА от серията Тъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това онзи превод ли е, за който говореше преди време?

 

Убеждават ме тук, че Хироки Хасегава не бил Ливай. Е, добре. Шикишима е събирателен образ на всички от Корпуса на съгледвачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събирателен е да и най вече с презумпцията за Ливай, но не точно него. Точно за такива ненужни и досадни промени говорих по горе и че те само развалят нещата отколкото да ги подобрят. Ливай е един от най ярките образи, не мога да си обясня как са запазили другите, а точно него са тръгнали да променят, че чак и друго име. Ми то смениш ли му веднъж името винаги ще го възприемат като някой друг. Добре че не са посегнали на Ханджи или Саша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ukio, on 21 Nov 2014 - 11:20, said:

Това онзи превод ли е, за който говореше преди време?

 

Той бая време артиса, но и овичката беше доста тъпа. Е, не колкото втората, но пак беше безсмислена, а английският превод приличаше на катастрофирал тир на Черния кос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...