Jump to content

Recommended Posts

Ми тогава може да се каже, че втората ОВА подготвя и "подгрява" зрителите за бозата, която ги очаква в игралния филм :28558: Аз все пак ще го изгледам, като излезе, щото на Миура напоследък му имам вяра като на актьор. Е, ясно е, че тъп режисьор може да направи и от цяла плеяда добри актьори палячовци:) Особено ако е подплатен със също толкова тъп сценарист. Все пак се надявам да съберат поне що-годе читав екип, имайки предвид колко пресен хит са "титаните".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анимето е страхотно,изгледах го за 2 дена и сега почти приключих с мангата.

Някой не забеляза ли ,че  в мангата още от начало когато Микаса казва на Ерен"ще се видим по-късно"той заспива,а след като се събужда Микаса вече е с дълга коса и той го забелязва.Малко мой размишления(има много спойлери)

Смятам,че е възможно Ерен да е изял баща си(почти съм убеден).При първото превръщане на човек в титан,за да върне образа си той трябва да изяде друг човек(Юмир в мангата разказва за това,но повечето спомени от събитието се губят и нито един човек,който може да се превърне в титан не си спомня напълно).Още в началото на анимето/мангата дават Ерен,че плаче и не си спомня какво е "сънувал".Също така не мога да си обесня това с промяната на косата на Микаса,освен с пътуване във времето

Също така смятам,че цялото човечество има загуба на спомени.Никой не подозираше,че основата на стените е направена от титани,тоест е малко странно да изградят стена без да знаят как.са го направили(възможно е самият крал да е титан и да е накарал другите титани да изградят стената и по някакъв начин да изтрие спомените на хората,тоест възможно е титаните да са се появили не преди 100 години а много по-скоро или пък по-отдавна)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без спойлери от мангата, моля. :) Ако искаш, пусни тема в раздел манга за това заглавие. Тук голяма част от нас сме гледали анимето, без да сме чели мангата и може да прочетем някой спойлер, без да искаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да искаха, нямаше как да намерят по-добър актьор за ролята на Ливай от Мацуда Шота. Филмът вероятно ще се окаже боза, но поне Мацуда ще играе на ниво. Евала!

 

За Микаса са се спряли на доста красива актриса. Одобрявам.  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен някакво злокобно гласче от подсъзнанието ми нашепва "Нека всички се израдваме на любимите си актьори от каста, преди да видим грандиозния КРАХ" :28558:

 

И както обикновено се моля на всите ямакашита да се направи един свестен лайв-екшън...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре-е-ей... Много  нещо сте обсъждали в тая тема, бе! :D Мислех да цитирам няколко човека и я да обсъдим, я да поспорим малко, но реших да не го правя, че ще ми стане бая дълъг поста...

 

Та, накратко - анимето е страхотно, перфектно изградена история и повечето герои, разбиващ саундтрак и анимация. Пълно 10/10! Гледах анимето 2 пъти и сега чета мангата, смятайте колко ми е харесало :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, най-коментираната тема в раздела. Това само по себе си говори красноречиво за качествата на заглавието. Втората ОВА трябва да се гледа при определено настоение. Например след маратон на епизодите на Саут Парк или нещо подобно. :D Дано разбиаш какво имам предвид. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, мисля, че те разбирам.

 

Впрочем, гледам, че сте коментирали и предстоящият игрален филм, та да си кажа, че доста ми харесват актьорите... Надявам се да стане хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто попадение е Мацуда Шота. Не знам дали си го гледал в ролята на култовия му образ Акияма от Liar Game, но това е един от най-силните млади актьори в Япония към днешна дата. Затова и казах, че ще е перфектното въплащение на Ливай. Никой не може да играе безчувствен тип с покерфейс като него. Другите двама не съм ги гледал, но поне на визия го докарват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне, говоря само по визия. Почти не съм гледал азиатски филми, освен 3-те игрални на Death Note (което сигурно ви навежда на мисълта к'во диря тук... :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шота е доста висок за ролята, но това да му е кусура. Маки не мога да я приема като Микаса за момента. Можеха да подберат по-неизвестно име. Не е задължително всички да са популярни артисти. Дано поне да са провели кастинг и според него да са взели тези решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай Liar Game е добро начало за това. На мен също ми беше един от първите азиатски сериали.

Мерси, в скоро време ще го погледна, дано да се зарибя по азиатското кино... Обаче стане ли, ще поемеш отговорност и ще ми даваш редовни препоръки какво да гледам! :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп, проблем. От две години почти не гледам азиатско кино и сериали. Чат-пат си пускам по някой филм, но с голяма досада и обикновено оставам разочаровам. Разбира се, има около 100-тина олдскул класики, които са абсолютно задължителни и удрят в земята всеки западен боклук, но нататък масовото е пълнеж. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...