Jump to content

Shingeki no Kyojin (2013-2023)


Razzormaw

Recommended Posts

Най-после изгледах анимето. Ами, какво да кажа? Историята е просто страхотна, артът също, имаше много силни персонажи (Микаса, Ливай, Ани, Жан, Ервин Смит, любителката на титани, Дот Пиксис), които ми се ще да бяха развили повече. Хареса ми, че имаше такова разнообразие на характери, жените и мъжете бяха равностойни, не бяха вкарани в някакви крайни стереотипи (с две изключения, които ще ги напиша в спойлера). Като цяло имаше добра динамика и от сега вече си имам някои теории за развръзката, но дано не се потвърдят, че ще е прекалено лесно. Надявам се и да не набъркат прекалено много религиозните кукувици, ама сигурно няма как да се избегне и това. 

Филмът ме отказа още като го видях Миурката на постера, макар че 90% от превъплъщенията му са все неориентирани типажи като Ерен.

 

Няколко неща обаче сериозно ме издразниха:

Първо - Армин, който до момента е толкова дразнещ, вряскащ и безполезен, че по-добре да го бяха изяли още преди пубертета. Квота за чиби е имало да се попълва тука, такова подозрение имам. Като гласа на разума не е много убедителен, а и великите му умозаключения, дето ги ражда по половин епизод, накрая се оказват вчерашен вестник - всички останали отдавна били наясно.

Второ - Ерен. В началото ми харесваше, но после всички взеха да го дундуркат, спасяват, пък той като взе, че се депресира... абе, мани. Дано го пооправят.
Трето - адски е дразнещо да си върви екшънът и баш в тоя момент да почнат да разтягат локуми. Значи, ще ме гони петнадесетметрова торба мускули, аз ще галопирам/вися и премятам с висока скорост между дърветата, адреналин на макс, тялото реагира само по инерция, обаче точно сега решаваме с тайфата да си направим десетминутна философска раздумка или да се питаме едно и също по 15 пъти.
Четвърто - мистерията около самоличността на женския титан беше прекалено лесна за разгадаване, което ми развали кефа от последните четири епизода.

 

 

Шестица за превода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият пост на темата е цялостно обновен, като са добавени и линкове към всички преведени ОВИ /вкл. и третата/. Утре ще пусна и първия от двата специални епизода за Ливай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обещах, готов е и преводът на овата за Ливайчо. Линк за сваляне има в първи пост. Аз останах доволен от видяното, макар че се надявах на малко повече екшън. Все пак е доста по-добре от предишните ови, но това е обяснимо с оглед на това, че те бяха филъри, а тези са по манга - макар и спиноф такава. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов постер към филма вече е факт. Първата лента е с премиера 9 август 2015г, а втората излиза през септември.

Добавено и инфо. В екранизацията титаните ще са високи 120м. - два пъти по-високи от оригиналните (не че това ще помогне за качествето на продукцията, но го отбелязвам) и 12 пъти по-високи от японската Годзила. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"12 пъти по-високи"?!

 

Жалко, явно "мечтата" ми, след някоя и друга година да видя ...

 

e6df2b41712a8c11d79753ca18fe3132-godzill

 

... ще си остане мираж. 

 

Изпускат материал за много блокбъстъри тези японци.  :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за +12 не за х12..."and 12 meters taller than" :) В тази история акцентът е в/у колосалноста, както на титаните така и на стените, чието изграждане е с цел да ги възпират, а конкретният червен гигант е най голямата бабанка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя втора част на овата? Тази за Ливай ли? Тя още не е излязла - чак април догодина. Всичко останало съм превел. :)

 

 

ОФ, тея японци пък като заредят епизодче по епизодче като няк'ва клизма и аз съм забравила к'во е станало преди 100 месеца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно попаднах на това немско градче Ньордлаген, построено в кратера на паднал метеорит...и ми напомни на нещо. :) 

 

Nordlingen.jpg?itok=AIs7iTsW

 

Дали авторът е почерпил идеи...по-скоро да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все отнякъде е черпил вдъхновение.

Като дойде някой ден в България, ще му вземем интервю и ще го питаме.

Иначе северните митове са твърдо вкоренени в историята, особено скандинавските такива ("Младата Еда", "Гюлфагининг"). 

 

Ето какви атракции са открити в Universal Studio Japan

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...