Jump to content

Recommended Posts

Ми аз за това дадох пример за сцената с котката, дето си седеше най невтъзмутимо докато наоколо цареше смърт и разруха. Мога да напиша цяло есе само за тва! xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кръв се лееше, сгради падаха докато титанката вилнееше...те котките прахосмукачка да им включиш откачат ма тая не й беше чиста работата! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пророкът каза - "Да бих знаела, че тези 25 епизода ще завършат в очакване на нов сезон, не бих ги поглеждала!" :28558:

 

А така, както са почнали, сезоните сигурно ще са над два :mellow: Но както препоръчахте по-горе - няма да чета мангата...

 

Т`ва беше епичния ми фейл в опита "да довърша анимето, преди да почна да бачкам":) Разчитам на вас да алармирате за втория сезон, щото докато изникне, най-вероятно ще съм забравила като цяло за тези великани:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко изгледах новата ОВА без субтитри и съм доволен. Вкараха ни в още една мистерия, върху която да умуваме и ни зарадваха с готините стари опънинг и ендинг.
Аз вече наточих програмата за предстоящия превод и утре след работа го започвам. Дарк Рейнджъра ще ми помага с редакцията и ще направи някакъв стайлинг след това. Лично аз не съм фен на стилизираните субтитри, но хората им се радват, затова този път ще има два вида субтитри - нестилизирани в отделен .срт файл и издание с вградени стилизирани такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфекционисти сте! И аз напредвам с анимето. Колкото и да ми беше зловещо, толкова ми става интересно. Бавничко гледам, но с всяка серия затвърждавам усещането, че следя нещо голямо, епично, сравнимо по сила с Властелина на пръстените, например.

П.П. Започна се голямото чудене, кои артисти ще изберат за ролите във филма.

Инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като беше написала "филм" трябваше да уточниш, че става дума за игрален такъв. Анимираните филмови екранизации по анимета са далеч повече от игралните, които се броят на пръсти. Това си е яката новина! (:

Значи от това, което прочетох в линка по-горе - през Януари ще ни стане ясно, как са се справили с титаните... (::

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах 5 серии и съм в шок и ужас! Сетивата ми ще се пръснат. Умът ми постоянно работи и търси отговор на хиляди въпроси. Напрежението е неописуемо. А музиката го прави още по-въздействащо.

Колко сме слаби, ние хората! Не е истина! Колко неподготвени сме за реалните опасности! Във всеки един епизод си повтарям, че подобно нещо може да се случи в реалността. Не е никак изключено. Тогава ще разкрием истинските си сили и слабости. 

 

Разбрах някои неща за титаните, но

 

нали обясниха, че ако им откъснат главите, те ще се регенерират? Как тогава слабото им място е някъде в тила? Може би ще трябва да почакам за още разясняване по-късно, или да видя реално убийство на някого от тях.

И друго непонятно. Как изчезна гигантският титан? Изпари ли се? Той със сигурност има някаква мисъл в главата, след като очевидно премахваше точно определени изобретения от стената.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глава и тил не е едно и също нали? :D Иначе си разбрала правилно, ахилесовата пета на гигантите като цяло е точно в тази част на тялото. Това е предоставено като факт в сериите не е обосновано от медицинска гледна точка защо е точно така. По нататък ще видиш какво представлява разновидността към която принадлежи червеният титан, който разруши първата стена отначало.

Иначе материалът за размисъл е доста голям тук, може да се философтва по доста теми. Затова и "нахоках" по горе нашите звезди с интервюто в онова предаване в чопстика дето казаха, че е едва ли не all-action included no-brainer. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пети епизод и на мен ми преобърна представите за аниме. А следващите три епизода бяха голямо изпитание.  Скоро ще разбереш какво имам предвид.

 

И много се кефя, че и теб зарибихме, Юкио! Мислех, че жестокостите ще те откажат, но се радвам, че си ги преодоляла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с Jojo бяхте доста убедителни със зарибяването. А "мазаляците" в студиото тотално ме "привлякоха". Хаха! Шегата настрана. Мисля, че засегнахме и другата страна на нещата и дадохме да се разбере, че има над какво да се размишлява в анимето.

Съжалявам, че повечето сте го гледали вече и по-скоро монологично ще си пиша впечатленията, а вие като семпаи ще ми разяснявате неяснотите.

 

Глава и тил не са едно и също, но са близки като разположение и човек трябва да е много прецизен, за да улучи точно тази точка. В нея сигурно да има нещо, което да не позволява регенериране. От друга страна, регенерацията не означава безсмъртие. Тя се наблюдава и при хората в някаква степен. Чета, че тромбоцитите водят до по-бърза регенерация. Значи гигантските натрапници наистина имат някаква биологична връзка с хората.

 

П.П. Нямам търпение да продължа. Серията свърши на най-интересното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погълнах цели 5 серии наведнъж. Това се казва действие и обрати. Бях прочела спойлера в една от страниците и се досещах, какво ще стане, но изненадата, която ми поднесоха, надмина всичките ми очаквания.

За момента съм очарована от това, че дават историята от всички възможни ъгли. Показват ни гледната точка на всеки войник. Колебание, страх, смелост, безразсъдство и... отново хиляди въпроси. Много философия има тук, без съмнение. Хамлетовските питания са безчет. Всъщност, всеки герой е Хамлет сам по себе си.

Видях Корпусът на съгледвачите, който е още едно доказателство в полза на историческите препратки. Целият отряд на съгледвачите напомня на рицари, и по-конкретно мога да кажа, че приличат на рицари-кръстоносци. Мисията, която имат - да проучават нови земи, походите, които правят, за да се борят с врага, това ни отвежда (ин)директно към кръстоносните походи. Рицари с божествена осанка (сетих се за Гаро и Макай киши - хаха!). Точно това са те. Появиха се във важен момент. Ще ми е любопитно да разбера подробности и за самите тях.

 

 

Доразвивам си теориите за регенерирането. Отново се връщам на тромбоцитите, които водят до бързо зарастване на рани и регенериране на тъкани (мисля, че по време на битките даваха тромбоцитите в клетките). След края на сблъсъка, Ерен имаше проблем с кръвосъсирването (потече му кръв от носа). Може би изтощението от битката доведе до намаляването на тези елементи в кръвта му, което може да му попречи да възстанови вала. От друга страна, той регенерира частите на тялото си в титана. Следователно от него е почерпил тези тела.

 

Относно враговете на човечеството:

Възможно ли е някой велик разум да си е казал: "Хайде сега да ви видя вас, хората! Избивате се взаимно в безсмислени войни, но какво ще направите срещу по-силен, външен враг? Можете ли да загърбите различията и да се обедините?" Мислех си го това, още в самото начало и в еп. 11 се появи подобна идея. Продължавам да смятам, че сюжетът на това аниме е проекция на нашата действителност, само че пренесена няколко века назад във времето. Може би авторът умишлено е направил тази помяна (който умее, ще види посланията и препратките), за да не изглежда историята толкова подозрителна, да не го обвиняват (не че не го правят), че предвижда унищожение на човечеството. За мен това е предупреждение и апел към света да бъде по-толерантен и да живее в мир и разбирателство със себеподобните си. От друга страна, още едно нещо ме човърка. Прокрадва се идеята, че титаните не са единственият враг.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах 14 серия. Е, ще има ли комбо Ерен-Ливай, или разочароващите кадри от съда ще се повтарят многократно?! Интересното беше, че намесиха и религията в целия замисъл.

П.П. Отбелязвам прекрасните облаци, които се появиха в еп. 11-12. Все едно Шинкай ги беше рисувал.

Сред хилядите въпроси, които ми се въртят в главата, да ви питам, ще разберем ли до финала следното:

 

Къде е бащата на Ерен и какво има в загадъчното мазе?

Прави ми впечатление, че в средата на всеки епизод има някакви непреведени обяснения. Може би те дават повече информация за много неща, но явно нямат субтитри дори и на английски.

И друго, което ме тормози: възможно ли е газовите бутилки, които използват героите, да са съществували през 9 век? Чисто теоретично.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на трите въпроса - Не! Като за вторият леко уточнение, че тези надписи съдържат просто инфо за нещата от този аниме свят, които евентуално за по зарибените са интересно четиво. Примерно в един такъв кадър бяха изнесли графика с размерите и типовете титани, в друг пък имаше бегли разяснения за въпросните приспособления с които летят и те така...Но не е нещо за което си струва да паузираш и да се кьориш в монитора поне според мен. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, подробна фактологична информация, която усложнява допълнително сюжета. Японците използват този похват често и на мен лично ми харесва. Придава още по-голяма тежест на анимето, въпреки че остава  почти непонятна.

Еп. 17 отново ме шашна.

 

Великанка?! Нали уж тези същества нямаха полови белези? Откъде се взе това чудо?! Четох предположението на Рагнос и мисля, че има резон в него. Хаха! Ама вие сериозно сте слагали по десет спойлера в едно!

До този момент си бях извадила няколко ключови фрази, които описваха анимето ("saigo no kibou", "soto no sekai", "jyuu" - последната надежда, външният свят, свобода), но при появата на новия индивид те сякаш изгубиха сила и на мястото им остана само едно Dare? Mokuteki wa nani? 

Кой дърпа конците на целия този геноцид, който се извършва и защо? Каква е целта му? Едва ли е самоунищожение. Това би било глупаво.

И още нещо. Ако действително гигантите произлизат от някакъв екперимент, правен с човеци, възможно ли е по времето, в което се развива историята хората да са имали знание и най-вече възможности, за да развият подобна техника? Това би глътнало и страхотни ресурси.

Тюх! Блъскам си главата напразно. И мисията очевидно ще се провали. Това мазе ще си остане голямата енигма, а кой знае, дали в него наистина се крие тайното знание,? Дори и да го отворят, може да останат разочаровани. Понеже си мислят, че търсят нещо голямо, може изобщо да не осъзнаят стойността на съдържанието му.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагахме ами..заради оная любопитна Черил, дето й е слаб ангелът!  :D  :P

Иначе като гледам си  тръгнала по същите пътища като мене. И аз силно се надявах да видим или поне да загатнат отговорите на тези неща, но това така и не стана.Дори се появиха още въпроси! Начинът по който се е стигнало до този постапокалипсис сигурно не е известен дори на Исаяма! xD Човека си измислил някакъв сетъп и сигурно още реди фигурките на дъската. Абе при всички положения анимето не плаче, а просто крещи неистово за втори сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма някаква, макар и бегла идея за задоволителни отговори на всички тези въпроси, мисля, че е време да се захваща и да ги мъдри, или да търси помощ от други креативни умове. 

Мен повече ме притеснява филмовата адаптация. Как ще бъде пресъздаден целият този размах на екрана?

Уоу! Гората с гигантските дървета сложи в малкия си джоб онази гора на Толкин от Властелина! Красота!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда там при горските кадри не пестиха средства за арта и веднага се усети. Според мен този свят в който се развива действието трябва да бъде разглеждан като отделен, а не като нещо, което е станало като последствие от реалната ни история и довело до регрес към микс от средновековие и ренесанс. Въпреки, че някои анимета доста успешно беше прокран и този вариант примерно в едно от любимите ми заглавия - Scrapped Princess. За произхода на титаните може да се измислят куп работи като мисля по големият процент от фенове сигурно биха избрали генната модификация на хора като най вероятно. Но ако е така мащаба на такова начинание или по скоро инцидент е по правилната дума изглежда леко нереално дори и да е нещо като вирус. Най добре ще е ако ги разгледат като някакви пришълци дошли от еди къде си.

Колкото до този филм, аз честно казано съм настроен малко скептично. Но с възможностите на днешната филмова индустрия не е нещо невъзможно определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...