Jump to content

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. (2013-2015)


Razzormaw

Recommended Posts

И ще става още по тегаво особено ако разберат мацетата кви ги свърши зад гърба им Хачиман.. :D Айде Юи е ок и в двата случая било то ако се беше запазил клуба или ако някоя от тях беше президент ама репликата на Юки ясно показа, че трябваше да ги остави да си реализират кандидатурите. Иначе беше доста забавно докато Хачито планираше с Ироха..особено когато я имитираше с онова гласче щях да падна пък и нейната реакция беше красноречива! :D Определено обаче готвят нещо голямо в отношенията на тея тримцата тоя сезон остава да се види какво точно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда направо си отиде на драма работата и си плаче за harem ending с тея двете + даскалката, че да няма сърдити! :D Готвят нещо за финал на това аниме ама дано да не е нещо тъпо тъй като тея персонажи наистина ми харесват и заслужават някакво развитие не поредният cliffhanger. Всъщност на такива училищни сюжети няма и какво толкова да се дълбае де и все пак идеята тук е да се покажат ромкомовете по друг начин. Засега успяват главно заради Хачиман обаче предвид това, което се случва в тея епове май този герой ще претърпи някаква метаморфоза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди като излизаше първия сезон го започнах, но очите като на умряла риба на Хикки ме отказаха още в първи епизод, въпреки началната ударна песимистична теория за младостта, която ми се понрави много :28558: . Преди няколко дни го започнах наново и открих сродната си аниме душа. Не ми се ще никак да го променят по никакъв начин, и това е за първи път, едно от изискванията ми винаги е било героите да претърпят някаква метаморфоза, развитие. Много бих била разочарована, ако се случи такова нещо. Отношенията на героите също ми се ще да поемат посока на много добро приятелство, някак си романтиката не ми се вписва, освен като тематичен базик и мисля, че историята трябва да оправдае заглавието. Най-ценното на цялото аниме са героите и по-специално, че не ги слагат в ролята на жертви, които страдат и трябва да се поправят. Социалните проблеми и различните, неклиширани гледни точки за привличащото нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да си останат същите тъй като с тези герои не само се търси иронията в романтичните комедии ами и са засегнати определени социални проблеми. Налице ли е това японците няма как да не прибегнат до някакъв вид трансформация тъй като Хикигая, Юкиношита и дори Юи в малка степен са "дефектни" личности. Те са аутсайдери, не се вписват с останалите заради възгледите и по особените си характери. Тъкмо събирането им в този клуб е една от най основните точки тук тъй като ако тази им среща не се беше състояла сами за себе си щяха да продължат по същият начин, без промяна. Точно жертви са си както и да го въртим...запитай се дали главният герой тук щеше да има този светоглед ако не бяха разочарованията в миналото му? Точно интеракциите ни с околните (роднини, приятели, познати и непознати) ни правят това което сме в зависимост от извлечените изводи.

Събирайки ги на едно място и опознавайки един друг обаче няма как да мине без последствия дори при герои като Хики и Юки, които иначе сами за себе си са самодостатъчни по някакъв изкривен начин. Именно ефекта от това трио и последиците от сближаването им се разглежда в този втори сезон, което е напълно логично.

Хики лично на мен ми допада точно заради тази му аналитичност и циничност, тъй като и аз самият имам по особени виждания за човешките взаимоотношения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си за социалните проблеми, които са засегнати, но самият Хикки, аз поне не забелязах да се чувства като жертва на този етап от живота си. В началото, по време на моментите, когато обществото го е отхвърлило, да( ретроспекциите, които показаха го доказват), но след като той също го е направил, надали това чувство остава. Може би самоиронията и сарказмът, които героят му демонстрира са защитна реакция, броня, но не така ги интерпретирам аз - човек, който гледа на себе си така, надали е такъв, който все още се изживява като жертва. Идеалистично ми се искаше да покажат аутсайдъри, които просто намират правилните хора и мястото си, запазвайки се, защото за мен 17-годишните са полуоформени характери, които просто трябва да развиват вече развитото. Разбира се, че е японски продукт и характерният отборен дух и необходима от обществото приемственост, ще ги променят до влизащи в нормите и "недефектни" хора, които да функционират "правилно", но ми се щеше да ги покажат като цели хора, а не повредени, които трябва да се променят, за да са щастливи и т.н. Това, особняците да се променят и света да се промени за тях, съм го гледала, исках просто различен ъгъл и липса на романтика, но това са мои сюжети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жертва си е баш и той напълно го осъзнава. Самата му философия е да поставя вина върху обществото и отношението му към него и то го прави почти постоянно. В този новият сезон дори имаше една случка, която наистина беше доста показателна за него след като се постави сам в ролята на жертва за да обере негативите тъй като смяташе, че това е правилната роля за него и така нещата следват естественият си ход, което не се хареса на Юки и тя директно го конфронтира за това и досегашните му действия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, само първия съм гледала. И тук имаше подобна случка с президентката на комитета за фестивала, учителката си му и каза, че не трябва да поема винаги болката само той. Но ако ще го разглеждаме като жертва, то и президентката (пример с нея, че ми е прясна) е не по-малко жертва, въпреки, че се вписва уж. Просто приемам думите му в първите епизоди, че изолацията му е осъзнат избор, все още за истина, не видях достатъчно доказателства за обратното за това, което съм изгледала. Социалните деца са тези, които го определят и му лепват етикета на нещо "ненаред", но това е силата на групата над малцинството, в случая той.

Ще си призная обаче, че е напълно възможно патосните му слова да са ме заслепили дотолкова, че да го оправдавам и да не съм обективна :D . А може и да намирам частица от себе с в него и съвсем естествено да се опитвам да го изкарам хубаво, а да не е. Но това  показва, че Хикки ще предизвика различна реакция в различните хора, на някои може да им изглежда противен и жалък, както и непрогресивен щом не иска да се промени, но това в повечето случаи са неговите антиподи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то винаги е въпрос на избор - или приемаш, че си жертва или не. Той е наясно с това и си е взел решение сам за себе си като се обосновава доста добре по тази линия. Всичките му изводи изглеждат достоверни и логични и все пак гледайки го поне за мен нещо не е в реда на нещата...Но си ме кефи де, за такова нещо се изисква голяма самонагласа и здрави убеждения, че това, което правиш е правилно. Околните няма как да не ти лепят етикети обаче тъй като се различаваш и страниш от тях, просто така са устроени нашите общества и на различните елементи винаги се гледа с недоверие. Вината за това е както негова така и тяхна.

Иначе както казах и аз се припознавам в този герой тъй като не завися особено от мнението и възприемането на околните и си имам мои си принципи, които смятам за правилни и се старая да ги следвам до край. Затова и този герой ми е симпатичен тъй като вижда по реално нещата макар и по особено песимистичен начин. Дали чашата е наполовина пълна или празна е въпрос на гледна точка, само дето в крайна сметка тази чаша и количество вода в нея е едно и също. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, странно е това, че виждаш някого като жертва, това да го направи реална жертва. Бихме могли и да приемем, че всички сме малко или много жертви, продукт на обществото или пък не. Хикки не го възприемам като жертва и няма, докато не се промени под външен натиск. При други би било обратното, за това няма смисъл и от спор, въпрос на гледна точка, както се казва. Ненаред може би е това, че изглежда като някой отделен, който е в сфера и няма почти никакъв допир до хората и въпреки това успява да вижда нещата такива, каквито са. Предполагам, че изолираност в такава степен е плашеща, но не изглежда така сякаш не може да комуникира, когато се налага. 

Околните му лепят етикети, впрочем той също им лепи, но силата на групата дава предимство, което просто е дразнещо. Те също са различни спрямо него.

Иначе той просто е симпатичен и би ми било интересно да срещна подобен човек в реала, да обменим песимистични възгледи, ако е склонен да говори, разбира се.

Водата в чашата няма значение колко е всъщност, предвид, че това колко виждаш самият ти е определящо и поставя границите в живота ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега за да си жертва на първо място трябва да си от репресираната страна тоест да поемеш някакви негативни за теб последствия и да търсиш сметка/отговорност/причина за това от някой. Разбира се си права, че всички малко или много сме жертви било то на обществото или на някакви обстоятелства само, че някои хора загърбват тези неща и ги преодоляват докато други просто търпят положението, правейки тези неща значими за тях, тъй като така им е изгодно. Хачиман е точно от вторите...цялата му житейска философия е изградена от лошите му преживявания, които са го направили изключително песимистична натура. Вижданията му примерно за любовта и романса са базирани на отношението на момичетата към които е изразявал чувствата си и те са ги стъпкали. Както онази негова съученичка спомената в първи сезон и после присъстваща физически вече във вторият. Въпросната твар му дава някаква надежда, а след това го игнорира и едва ли не му се присмива за дето си е помислил някакви неща при положение, че точно тя му дава причини за това ->ето ти го и агресора в конкретния случай. Всичко това направо крещи "жертва" и то с главно "Ж". Аз ти разбирам хода на мисли де, но не е така...той може да дава вид, че всичко му е 6 и може без останалите, но не е така нито за него, нито за което и да е нормално човешко същество принадлежащо към дадена социална група тъй като ни е заложено генетично да се социализираме. "Човек е социално животно" ако мога да си позволя да цитирам Аристотел. И това се вижда във втори сезон точно като тея събития ставащи там са най естественото и логично нещо. Това което прави Хики с неговите действия и изкривен светоглед се нарича "социално самоубийство" - две мнения за това няма как да има както и да го въртим, а при това положение нещата са ясни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е съвсем да не ти пука, друго да си даваш вид за това. Ти сам не смееш да го определиш като завършен социопат, а казваш, че има наченки на такъв. Ако беше иначе на първо място щеше да се дърпа до край да участва в подобен клуб и просто щеше да наблюдава безучастно докато другите се опитват да помагат на хората идващи при тях за помощ. Всъщност самото му събиране и интеракциите с Юки, Юи и "клиентите" им е основната точка. Не може да се социализираш без последствия, тъй като се изграждат връзки щеш не щеш. Това беше и целта на учителката му на първо място като го набута там с Юкиношита, сега просто наблюдаваме тези последствия, които както казах са си нещо напълно резонно. Не че просто на създателите на тази история така им е скимнало в даден момент да обърнат палачинката, просто така е наложително да бъде. В противен случай за да си остане същият просто трябваше да го дават всеки епизод как седи и мълчи изолиран в класа и извън него и си ниже монолози наум докато живота покрай него тече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей толкова остро, де! Твърдиш, че щом има агресор, значи има и жертва. Разминаването ни идва, че аз никога не съм вярвала в това, освен когато става въпрос за физическо насилие, тъй като последиците са видими. Ако някой се държи с някого агресивно и извършва действия, с които примерно да го унижи или обиди, или каквото и да е, този който "понася" това, не означава, че ще се почувства обиден или унижен. Глупост са за мен са приказки от рода, че някой ти дава надежда за нещо и ако тя не се оправдае другия е виновен, че ти я е "дал". Дори действията да са, подаващи такива сигнали, ти си решаваш дали да ги интерпретираш така и да започнеш да вярваш, или въобще да не се занимаваш и да игнорираш. Определено е странно, че Хикки се е клъвнал въдицата, предвид, че си е имал преди опит с тая мацка, и то не хубав, а и е песимист, но това си е негов избор. Човек, който има право на избор не е жертва, освен на глупостта си, но такива чисто и просто са наивни в повечето случаи, а не "жертви с главно 'Ж'." 

Смятам, че е естествено на един доброволно откъснат човек с времето да спре да му пука наистина за другите, и не при първия евтин номер за социализиране да изникне копнеж за близки отношения и връзки. Наистина щеше да ми е по-интересно да го гледам откъснат и да слушам/чета теориите му, защото те могат да ме провокират да мисля, а не всеизвестни приказки за подкрепа, необходимост от други хора и т.н. Все пак, може би, едни отношения, вероятно със странен, неромантичен характер, приличащи просто като разговор на непознати биха били също интересни, за да има някакво раздвижване на въздуха. В началото, такива и ми се видяха, но дори в първи сезон, впоследствие наблегнаха на действия, които малко изместиха разсъжденията им.

За социопат е прекалено спокоен, нищо не му пречеше, ако наистина е такъв да заколи даскалицата и двете момиченца, за да не съществува такъв клуб, но тогава жанра щеше малко да се поизмени.

Просто засега аз приемам, че наистина не му пука, и може да се нарече жертва, за това. че го набутаха в клуб пряко волята му, а ти, че се прави на жертва и си дава такъв вид. Може и да си променя мнението след като изгледам и 2 сезон, не обичам да съм категорична, прекалена отговорност носи това, тъй че няма смисъл да си спорим напразно, за това, че разбираме различно нещата.  :) Умори ми мозъка, съвсем смирено те моля да ме пощадиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех ок айде щом ме молят учтиво слагаме точка значи! =) Въпреки, че така като чета има пак върху какво да градя тези, но както и да е..

Въпреки, че не съм съгласен с теб ми беше приятна тази дискусия. Включвай се по активно тук без да се притесняваш, че имаме нужда точно от такива потребители в този раздел. А на мен не ми обръщай особено внимание тъй като по се вживявам в нещата, особено за продукции, които ми харесват както тази..

 

 

 

Иначе и двамата имате известно право, но аз съм по-прав, хахаха. :bee:

^best point taken! xD xD /bow

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И аз я харесвам много, затова и се включих, иначе просто щях да я изгледам. И на мен ми беше приятно, а щом Ragnos отсече, че е най-прав, то има ли смисъл да се борим за жалкото просто да сме 'прави'?!  ;)  Лека вечер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак си оставиха ръцете на финала, тяхната кожа. А уж са друго студио. Кво да се прави, чакаме продължението. Иначе сезонът очаквано си го биваше и ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...