Jump to content

Момчешка любов


Recommended Posts

Е те твоа е - без познания съм. Гледах, гледах и нищо не разбрах от флма. Пуснах си пак филма и отново го гледах /много внимателно/ и пак останах неразбрала. Накрая прегледах само моментите, които не разбрах и ... напредък нямам. Очевидно не са за мен тези момчешки любови и сексът между мъже. То човек трябва да знае все пак какво гледа и защо се случва това, дето го гледа. Подходих с разбиране и любопитство, а и нямам нищо против изгледаното, не ме притесняват тези взаимоотношения, съвсем нормално ги приемам, но просто не ми става ясно едно 20-25% от взаимоотношенията и действията им, не разбирам защо правят еди какво си, защо резултът е еди какъв си...., абе не ми е ясно и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тайванците ще пускат следващия месец някакъв нов БЛ уеб сериал Dark blue and The Moonlight от около 12 еп. 

 

Снимките на втори сезон на History са започнали, очаква се да бъде излъчен към края на годината. Ще бъдат представени три нови истории.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, ако говориш за No regret, не се коси толкова. Когато изгледаш няколко заглавия и навлезеш в начина, по който се движи този свят, ще започнеш да разбираш повече. Всеки жанр има своите особености, клишета и рамки, които го обрисуват. В началото на някои от нас ни се струва като да се учим да четем, но да сричкуваме върху статия за квантова физика. Това или ще те надъха, или откаже. Ако решиш да продължиш, препоръчвам The King and The Clown. Рядко красива порода творба. Естествено, има и филми, които си остават малко или много неразбираеми, и в това няма нищо чудно. Преди време гледах БЛ, в който така и не разбрах дали главният имаше брат близнак или раздвоение на личността :lol2:

Оттук насетне ти си преценяваш. Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста време не съм гледала нещо от жанра, все не мога да си харесам, но този филм го очаквам с интерес:

 

Трейлър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволна съм! От два дена се бях захванала да изчета всички коментари в тази тема. И сега приключих. Честно да си призная да чета тук ми беше много по-интересно отколкото в няколкото пъти, в които се опитах да гледам предложените филми и сериали. И за себе си стигнах до извода, че по принцип харесвам да гледам "приказни истории" ( от типа принц- принцеса, някоя друга пепеляшка и зла мащеха, герой-антигерой), отколкото истории тип "лична драма". Може би затова не си падам много и по корейската продукция, защото това което съм гледала досега в голяма степен отговаря на втората категория. Разбира се може още да не съм попаднала на моя си филм. Но ще продължа да следя темата. Изключително интересна ми е! И да се опитвам да си намеря моето интересно. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , съжалявам за дългото отсъствие! Имам да правя нови допълнения.

Първоначално искам да се върна малко към интереса на voileta относно двамата Китайски актьори от Лан Юн .

Видео

Историята е следната : Ное детето на Liu Ye ( което е на фризьор в началото )  веднага се сприятелява с детето на Ху Джун и затова му казва: Тате , ти спи с чичо понеже искам да остане с нас !" Понеже са трима бащи в  къщата Liu Ye го пита дали говори за тях тримата и Ное казва " Не само вие двамата  :D "- около 5:39 мин. от клипа .

 Относно новите заглавия  на 2ри Ноември излиза филмът " Метод ", Корейски е , участван Пак Сунг Уонг ( професионалн актьор ) , а О Сънг Хун е айдъл доколкото разбирам и се е снимал в един сериал.  Международната премиера на филма се състоя на 13ти, този месец , на Международния Филмов Фестивал в Пусан.

Това е резюмето :

 Actor Jae-Ha (Park Sung-Woong) is cast for the two-man stage play “Unchain.” Also cast for "Unchain" is idol star Young-Woo (Oh Seung-Hoon). Young-Woo is not enthused about appearing in the stage play. At first, the two men do not get along. As they get more immersed in the characters they play and the gay-themed story, the two men develop unexpected feelings. Meanwhile, Hee-Won (Yoon Seung-Ah) is a Jae-Ha’s girlfriend. She has a strange feeling about the relationship between Jae-Ha and Young-Woo.

Трейлър : 

 

 

22430001_1313515728777192_1633219038664422429579_1966795583592159_14076967913521

Тийзър:

 

Spoiler

22352207_1127173234081358_82970385885796

21827699_1952775684996694_71015056869320

Spoiler

22277943_1251259018312257_64642406660073

Spoiler

 

 

 

 

 

Това също е развиващ се проект за момента на 게이봉박두 / Gay Bongbandu от където трябва да излезнат  3 филма 

 

%EA%B2%8C%EC%9D%B4%EB%B4%89%EB%B0%95%EB%

Spoiler

 

Spoiler
Spoiler

%EC%98%81%ED%99%94%EC%86%8C%EA%B0%9C3.jp

 

 

Spoiler

%EC%98%81%ED%99%94%EC%86%8C%EA%B0%9C2.jp

 

Spoiler

%EC%98%81%ED%99%94%EC%86%8C%EA%B0%9C1.jp

 

 

 

 


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Заглавие : Just be Gentle 

Страна: Тайван

Година: 2016 

Времетраене : 30 мин.

Филмът е бил прожектиран на Международния Гей Филмов Фестиван в Тайван/ Taiwan International Queer Film Festival тази година .

maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gia, доста ми нацелваш вкуса за заглавия и се чудя кое да гледам по-напред ^^

 

Изгледах корейския момент от видеото, което си отбелязала и китайския. Водещите нямаше как да не подбъзикнат първите, след като голяма част от фенките на двамата главни точно техният броманс ги интересува. Относно китайския клип, ти директно на китайски ли си го разбираш или аз нещо съм пропуснала субтитрите? Чудех се как успяха да подстрижат малкия фъстъчко, без да му отрежат някое ухо. Той не седя мирен нито за миг :lol: ''Лан Ю'', дано не бъркам заглавието, изгледах трейлъра. Добре стояха актьорите, добра химия и динамика, но като чух единия герой да плаче и си казах, сигурно хич не свършва добре. Сви ми се стомаха и бих отбой. Само временно, обаче. Ще го пробвам по-нататък. Гризе ме любопитството. От последно изброените от теб заглавия, харесах три, но няма да бързам да ги споменавам, че често се подвеждам и после се чувствам като идиот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това видео специално не е имало превод на английски доколкото на мен ми е известно.Аз го бях прекарала преди много време през корейски субтитри в Maiopai   или беше ChCGV... не си спомням точно а сега ми го опресни една приятелка от Мандарин на Английски. Относно филма, добавила съм едно " н' излишно, Лан Ю ., за прегледа и аз не съм го минала целия, бях акцентирала на една секс сцена ,но  трябва да има имаш определена нагласа за да го поемеш целия .

Имам да направя допълнение към корейския Метод / 메소드  / METHOD. Има редица задсценични видеота излезнали : 

 

 

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм го открих съвсем случайно , казва се Night Bugs , на много места в интернет забелязах , че скрийншотове от него се бъркат с One Night Only . Все още не съм го намерила с английски субтитри , но ще продължа да търся и постът е подлежащ на ъпдейт.Ще ме извините  , че резюмето го взимам готово на английски , но ако го превеждам от корейски ще ми отнеме повече време. Ако има желаещи мога анлийската весия да я преведа на български , а за корейската когато ми остане време.

밤벌레 / Night Bugs 

2012 한국  / 2012  Южна Кореа 

단편 영화 상영시간 : 33분  Продължителност : 33 мин.

감독 : 김태용 - Режисьор : Kim Tae Yong / Ким Те Йонг 

출연박수진, 장유상, 박근록, 이근욱  Актьори: Пак Со Джин (Pak Soo Jin)  ,Джанг Уо Санг (Jang Yoo Sang) , Пак Кън Рок (Pak Kun Rok)

Synopsis: 

Han Jae is a gay impersonator. He makes a nightly Internet chat to collect gay people in the nightlife, prepare drinks, and make friends with the owner of the house. He uses his cute appearance, which is very popular among the gay people, as his lover, but uses his disgust for himself. 
Han-jae, who pretends to be a gay, lives off of cheating homosexuals. He gathers up gays by online chatting and overcharges them for the drinks, teaming up with the boss of a pub. And there is Hoon, a cute boy who seems to be attracted to gays, and Han-jae tells people that Hoon is his partner, which is not true. At the same time, Han-jae tries to ignore Hoon's feelings for him.

 

Намерих кратък тийзър, който май се води и като посочен трейлър , с английски субтитри  в една от корейските филмиви база от дани :

 

37156_51d3b4499bdb1__%5BS750,750%5D.jpg

one-night-only-2014-720p-hdrip-x264-cine

melo_013.jpg

37156_51d3b45994495__Night_Bugs_Still_(2

Spoiler

37156_51d3b459ca05d__Night_Bugs_Still_(4

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Хвърлила съм око на ''Нощните буби'' или както там се превежда. Искам вече да си харесам нещо, което да мога да нарека любимо. Да видим кога ще стане. Ще чакам да видя и някой изгледал ''Метод'', че скоро сигурно няма да имам време да гледам на сляпо.

 

Изгледах ''Лан Ю''. Хареса ми изключително много, но преди това трябваше да поотлежи в съзнанието ми. Добре се допълваха актьорите. Бях се настроила за идеалистична приказка и се подведох сама. Реалистичност е по-точното определение за този филм. Нямаше нещо, което да ме шокира. Може би са разчитали, че като се развива 88-ма година, за тогавашното си време да е било скандално. Голата сцена също не ме изненада, само дето не я очаквах толкова в началото. Много естествено стояха на екран. Все едно наистина са си вкъщи. Филмът ме накара да се замисля: как човек би избрал да продължи? Не е първият или последният загубил любовта. Минава ден след ден край строежа, но напред ли продължава или предпочита да остане в миналото? Романтикът в мен се сбори с практичната страна на нещата. Дали ще остане самотен красив лебед или не? Всеки човек би могъл да се окаже в подобна ситуация. Сценарият ти поднася: ''да, той беше влюбен, половинката му

Off Topic

умря и нищо''. Няма намеци за бъдещето или за взети решения. Финал де факто няма.

Няма нещо, което да е дадено наготово на зрителя като извод. До всичко трябва всеки да си достигне сам. Той минава край строежа и сякаш не трепва. Па на моя милост й се искаше някак главният да отдаде почит на тази любов. Някакъв жест, който да наведе зрителя какво е значил този човек за него. Точно това ме остави твърде равнодушна след края, но там всъщност се криеше и силата на този филм. Първоначално помислих, че не ми е харесал проектът, но осъзнах, че е така защото досега го бях гледала само като страничен наблюдател. В момента, в който се поставих на мястото на главния герой, разбрах, че всъщност всичко има смисъл. Направих изводите за себе си, взех решения как бих продължила живота си и успях да допиша своя финал. Почувствах любовта на героите и всички остатъчни емоции от нея.

Много обрани сцени. Не разчитайте на красиви кадри и разтърсващо действие. Върви равно, очаквано, клиширано и все пак те кара да си там в действието. Не знам как успяха да го постигнат, но имат моето възхищение.  За първи път ми се случва да мина от пълно неразбиране на филма, до така докосващите ме емоции сега. Леко съм си редактирала мнението. Най-сетне успях по-ясно да си формулирам мислите.

 

 

Другото, което гледах е Way Out. Добра идея, но твърде много струпани детайли и остава някак повърхностно и разпокъсано. От този похват страдат възприятията на зрителя.

 

 

Друго си е да има човек познания по азиатските езици. Блазе ти за корейския :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен! Отдавна не бях влизала тук. И какво виждат очите ми? Само хубави филми. :lol:

За "Method" нямам търпение да излезе и да го преведат на англ (или пък на бг, силно се надявам да го преведат на български из сайтове като Замунда :з) Всичко в този филм ми хареса - актьорите (е повече младото момче ;д), резюмето, историята и разбира се сюжетът! ;д :inlove:

2-рият сериал, който чакам да излезе е SOTUS S, който го преместиха през декември вместо ноември, незнайно защо... :wacko:<_< 3. Чакам Dark blue and The Moonlight, както и HIStory Season 2. :wub:  3-те части отново ще са интересни както първият сезон (My Hero хич не ми хареса, но пък Obsessed беше страхотен :inlove:) А за този Just be Gentle не мисля, че ще излезе скоро, понеже го чакам от половин година. т.т 

 

П.С Night Bugs ми изглежда интересен, но ще чакам (може би) да го качат с английски, поне ;д Обаче да, не е One Night Only, понеже съм го гледала и актьорите са други.

@voileta П.С 2 Way Out го гледах мисля, че преди месец и на мен много не ми хареса, не разбрах едното момче глух ли беше или не? Между другото мисля, че е японец, понеже участва в сериите Такуми-кун. Но след първите две поредици.

 

А вие чакате ли с нетърпение SOTUS S? :3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей melis95 и аз с нетърпение очаквам Метод , като се започне от каста и режисьора(ката ) , та стигнем и до сюжета , имам много големи очаквания. Между другото тук отварям една скоба изразяваща лична теория - първият път когато  изгледах трейлъра в главата все ми се въртеше идеят за метода на Станиславски / Системата на Станиславски , която беше така хвалена и изтъквана от  Уей Джоу ( кирилизирам от руски ) (Xu Wei Zhou ). Естествено, от трейлъра не можем да разберем за какъв метод става върпос, и това е само предположение.

Относно Сотус, последно бях гледала ъпдейт на Singto и главния актьор от Waterboyy The Series , имаше качено кратко видео където Singto си спеше спокойно докато New го опипваше старателно по гърдите   както и снимки  на двамата носещи  червените униформи на техния университет 

Добавям и още един филм : 

오픈 / OPEN

Трейлър : 

 

Филм: 

 

Година: 2015

Представен на 15тия Сеулски Прайд Филмов Фестивал през 2015 (Тhe 15th Seoul l Pride Festival in 2015/ 2015년 제15회 서울프라이드영화제

Информация за каста свален от видеото :

Режисура/ Сценарий / Jun Bum / Джун Бум / 준범

ПС: Пропускам информацията за картина и звук ,  както и един термин, който така и не успях да разбера какво означава за медийната сфера ( ментор ) , както и освен режисьор и сценарист към името на Джун Бум беше написана още една функция , но колкото и да се зверих на първата ханча , така и не успях да я разчета тъй като е размазана и ми се получават невъзможни комбинации :-D 

 

한도 (Хандо) : 김선혁 / Ким Сон Хьок / Kim Seon-hyuk

준재 (Джун Дже ) : / 조윤호 / Чо Юн Хо / Cho Yoonho

애인 ( Любовник/ Приятел ) : 차영남 / Ча Йонг Нам / Cha Young-nam

ПС: Не намерих почти никакви данни за каста , Ким Сон Хьок има туитър , режисьорът е регистриран в 

Daum , а Ча Йонг Нам има сравнително по-дълга филмография , сред която има още един гей филм , същото се отнася и за Чо Юн Хо.

 

차영남 / Ча Йонг Нам 

김선혁 / Ким Сон Хьок

조윤호 / Чо Юн Хо 

 

Линк към информация за филма : 

 

 

И най- накрая да вмъкна личен коментар към филма , който се базира на този , да го нарека " позитивен " отговор 

tumblr_oynh9bhZge1scdiduo1_540.png

Spoiler

tumblr_oynh9bhZge1scdiduo2_1280.png

tumblr_oynh9bhZge1scdiduo3_1280.pngtumblr_oynh9bhZge1scdiduo4_1280.pngtumblr_oynh9bhZge1scdiduo5_1280.png

Сърцето ми се стопли от реакцията на приятеля му и се замислих за други филми отпреди десетина години, където има сходни ситуации , но уви, отговорът далеч не е така приятелски . Наистина ми се иска да приема ,че пунктирането на този тип реакция служи за загатване на раждащата и развиваща се толерантност на корейското общество към този тип връзки.

За накрая: То хубаво на момчето му осигуриха кондом , но сладоледа беше нещо забравен . Аз даже си мислех, че най-накрая Хандо ще го бъзикне и ще му каже нещо от сорта на " То хубаво , ама сладолед ми остана на купувам " :-D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горкия, остана без сладолед. :D Но пък с другото се оправиха хаха :д Иначе този филм ми беше доста странен. хд

Как така Neww и Singto? :blink: Имаше някакво предаване с някои от актьорите от 1. SOTUS 2. Waterboyy и 3. 2Moons (God-Phana) Но не знаех, че Neww и Singto толкова се обичат. :lol: Singto е за Krist !!! :wub::lol:

П.С За този Метод, наистина вече искам да го гледам, надявам се след 2-ри да го качат някъде със субтитри. <3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

melis95 това намерих засега, но търся останалите и специално моментът , за който ти разказах .

Quote

 

 

 

 

Ето това е  видеото, за което ти говорех . Не знам дали ще имаш достъп ако не си в групата , ако имаш проблем ми кажи , ще го мислим

Относно Krist and Singto, преди известно време ги гледах  с Godt .Да си призная аз тайлансдските бойс льов двойки много не ги гледам, но останах с впечатление, че това което бяха заформили тримцата беше доста добро , особено Krist and Godt  имат интересна химия ( сега,  не знам колко са репетирали представлението , но им се беше получило. 

 

ПС: Това е само част от цялата фен среща .Мисля я имаше преведена на английски , но  доста дълга, ако има интерес ще я потърся ви дам линк. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

melis, благодаря ти за дадените детайли по проектите. Глухоням беше единият герой. Контемпорари представянето беше много красиво. Можеше такъв хубав филм да направят, ех. 

Just be Gentle, сигурно го е хванала цензурата нещо. Просто предполагам. Не си падам много по сериалите, щото де разбрала субтитрите, де не и се омотвам. Освен това често имат много пълнеж и задрямвам :28558:

 

 

Gia, преди време присъствах на лекция относно актьорите в корейското кино. Според лекторката сред тях е широкозастъпен Методът на Станиславски. Ярък пример за това е И Джун Ги. Погледнах няколко пъти как се готви за роля и направо е неземно. Буквално заживяваш в кожата на героя си, това значи според мен. Тими също го гледах по клиповете как обяснява кое и как му се е отдало. Четеш информация, гледаш материали и се поставяш на мястото на героя, който трябва да изиграеш, докато накрая кожата му не ти прилепне напълно. Тотално отдаване. Относно сюжета на ''Метод'': ако героите в ''Метод'' имат да изиграят гей личности, то те могат дори да се впускат във въпросните изживявания, само за да успеят достоверно да изградят образите си.

Човек обаче трябва да знае границата си. Имало е случаи, в които актьорите стигат и до психични разтройства и опити за самоубийство в желанието си да изградят достоверно образа си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Една кратка студенска работа , която най-вероятно ще бъде продъжена по думи на режисьора 

 

  Буквално заглавието се превежда "Общежитията Намдже  / Сградата Намдже " 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...