Jump to content

Момчешка любов


Recommended Posts

Така е, но май в 11 епизод ще има напредък. :3 Гледах клипчета в инстаграм и дам, хареса ми развитието. :з

За 2Moons е вярно, главното момче, не е кой знае какво в лице, но пък характера му много ми харесва. :д Точно като мен в "учудването" хД За Phana, малко така изражението му е "не ми пука особено", но пък си играе добре ролята. Вече задвижи положението. започна да го харесва и това ми вдъхва кураж /какво пиша... ;д/. Започна да го ревнува от другия, не толкова красивото момче (Forth) и да се навъртя около него (Wayo) :wub:

Ти кои други сериали гледаш в момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

andi11  как ме развесели с костенурката Франклин, а аз се чудех на кой ми прилича Дребосъка. Но и аз свикнах с него, на моменти е доста миличък. Що се отнася до Красавеца, в позирането е добър и е фотогеничен, но като актьор хич го няма, много дървен и безизразен и как си рецитира репликите, ужас. То всички хлапета из тия тайски БЛ сериали са аматьори, най-много в някой училищен драма кръжок да участват, но какво да се прави при тая суша за БЛ  и това се гледа.  Ще добутам и Плувците и MIR до края. За "Неудържим" четох някъде, че бил отложен за догодина, но май никой нищо със сигурност не знае.  И понеже не мога да попадна на нещо в жанра, което да ме увлече стигнах до там да гледам яой анимета и да чета манги,  а и новелите де, те са задължителни :282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desini, ами това ми беше първата асоциация за малкия, едвам я преодолях;) този уикенд съм го нагласила пак BL да бъде и ще ги видя, както и този корейския, който беше предложила, рускините май са го превели.

Мелис, щом си решила да гледаш Together with me, то и аз ще го гледам де, можеш да погледнеш Bad romance the series, защото главната двойка ще е от него, ще проследи развитието във взаимоотношенията между тях  и формирането им като двойка. Има във форума тема сериала, можеш с превъртане само техните моменти да видиш, стига да имаш желание де. Аз бях гледал преди време един тийзър от Together with me, доста е горещ, ще му сложа  18+.

Off Topic

 

 

Напоследък тайците показват голям прогрес както в лакорните, така и в BL сериалите, най-сетне може да се види нормална целувка и нещо по-така.

desini, докато го разгадая това MIR една минута мина :lol: пък то било Make it right. Втори сезон е доста по-интересен що се отнася до двете главни двойки Ти-Фус и Фрем-Бук???, особено втората. Актьора, който играе Фрем е 18г, а този, който играе Бук е на 21 и затова при тях са си позволили да заснемат по-смели сцени, най-малък е Ти-на 16, затова тяхната история е някак мудна, но така и трябва, аз даже смятам, че на толкова малки момчета такива роли не трябва да им се дават.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледала съм Bad Romance The Series, и точно заради главните го гледах. :д И тийзъра на Together With Me е *too much feels* :inlove: Когато го гледах, бях просто без думи. :д

За MIR 2 да, Tee е на 16 и това ме разстройва малко... Явно тайландците харесват малки момченца, които да играят BL лол... хд Поне в Waterboyy са по-големички~ :з
 

@desini Има един тайвански "Red Balloon" не знам дали ще ти хареса, но може да хвърлиш по едно око. ;д


П.С Просто Мел, не харесвам да ме наричат с цяло име. ;д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Front cover. Някой има ли наблюдения от този филм? Попаднах на едно доста откровено клипче, но ще се задоволя да постна само трейлъра. Привлече ми вниманието, но се чудя дали няма да ми дойде мн депресарски. Изненадах се, че е с английско аудио. Със суб щеше да ми е по-лесно да го разбирам. Само не знам кога точно ще имам време да го изгледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

violeta, аз гледах само началото, но нещо не ми хареса и го зарязах, единия визуално не ми беше симпатичен, пък и четох че накрая 

Off Topic

няма happy end (доколкото помня), пък такива не гледам

но не съм напълно сигурна, защото имаше период, в който доста филми ги почвах и ги зарязвах, не ми грабваха вниманието. Иначе има англ суб., потърси ги като решиш да го гледаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо и на мен не ми хареса трейлъра. Много много американски BL филми /ако се наричат така/ не гледам. Или Gay филми хд Гледам само Shadowhunters (Malek ♥) и Teen Wolf (има двама сладура там, единият е сексав - Кори :з) :wub: 

Онзи ден гледах един Thai BL филм "Feel good to say goodbye", актьорството беше минус, както и снимането, беше странно снимане на филм. :д И sad ending накрая, нямаше смисъл да го гледам, но... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американските по мое мнение са по-добри, в тях има от всичко по повече и нещата между момчетата  се получават по - добре, но пък те нямат толкова цензура, предразсъдъци и т.н. Не вярвам някой азиатска сериална двойка да мине Браян и Джъстин, и другите двойки, които съм гледала, в това число включвам и тази от Skam, всички бяха на ниво. Чак след като изгледах някои неазиатски разбрах, че прекалено съм възхвалявала Хероин, но понеже ми беше първият BL сериал и тогава не осъзнавах факта, че всъщност само единия от актьорите изнесе сериала на плещите си. Но сравнен с други азиатски сериали го нареждам на едно от челните места, но не и на първо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят първи BL сериал беше Takumi-kun, май бях споменавала. :д И след него LoveSick, но ми стана тъп и не съм го довършвала. ;д

Чувала съм за Skam и съм гледала клипчета, но не съм го гледала, просто не е за мен този сериал. :д Но вярно е, че са по-добри от азиатците с целуването и т.н да не изреждам... хД

П.С Днес изгледах Red Balloon и мога да кажа, че наистина е добър. ♥

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, нещо ново да съм изтървала? Не съм гледала BL откакто писах за последно, но преди два-три дни реших да видя как вървят нещата в жанра и мернах -някои   заглавия са стартирали вече, също и още три еп. на Advance bravely са се появили, но дали имат суб, не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , един случайно прочетен коментар на andi11  ме доведе до тази тема и бях изключително приятно изненадана  да видя обсъждания на редица гей сериали и филми на родния ми език.

Бих желала да препоръчам няколко сериала и филма , ако някой прояви интерес да ги гледа и обсъжда.

Като за начало , да дам прояснение за новата адаптация на Chai Jidan (Джидан) " Advance Bravely"  . Авторката , след редица проверки от SAPPRFT, Китайската държавна администрация за преса, публикации, радио, филми , бе принудена да рилийсне сериала по кината .След множествени отлагания и пренасрочени премиери, като дата беше посочен  14 април 2017, но по " ирония на съдбата " (два дни ако не се лъжа)  преди това бе разпространена нова заповед от  Китайската Неткастинг Мрежова Организация / The China Netcasting Services Association (CNSA), позовавайки се на непридържане към " правилни политически и естетически норми ",  за ограничаването на всякакво хомосексуално съдържание в главните китайски медийни  платформи.Премиера отново беше изтеглена с обяснението , че SAPPRFT, са изискали още една провека след общо 2 предишни .Пропуснах да отбележа, че през април имаше поява на нискокачествени видео файлове из интернет, заснети от скрийнването по кината  на първите 3 серии, общо около 51 мин. След редица перитетии и рестрикции в Вейбо (Weibo) акаунта  на сериите най- после излезе вест през юли месец, че ще видим сериала( първата една четвърт -140мин.) вече официално пуснат по кината в Пекин и на фенмийтинг в Шанхай на 14 и 15 Август .Всичко мина по план, има редица видеота с английки субтитри качени в Ютюб на въпросният стрийминг . В продължение на два дни след това всички бяха затаили дъх и чакаха най-лошото да се случи , имайки впредвид поредицата от злополучия съвпътстващи Джидан и нейните бойс льов истории, но вейбо акаунта направи благодарствен пост за огромната подрепа на феновете и ни даде прояснение за следващия стрийминг , който именно е днес и утре -26 и 27. 08 ,където следващата-трета част ще бъде излъчена.

006xsMwkgy1fix4oqsfxmj31kw0w07wr.jpg

006xsMwkgy1fix4oxnfcwj31kw0w21la.jpg

006xsMwkgy1fix4qcss2mj31kw0w01l5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Gia13 и добре дошла   в темата. Мерси  за разясненията за Advance Bravely, а и се чувствай поканена да споделяш други заглавия.

От мен- линк към 1 еп. на  Together with me.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за приветствието! 

Щях да отворя тема по две заглавия "Антик" и "Две сватби и едно погребение" . И двата филма са корейски, и двата си заслужават вниманието на любителите на жанра.Главно ще се фокусирам върху втория, тъй като след преглед назад видях, че "Антик" вече е бил споменат .

Това, което съм забелязала при корейското гей кино е, че те не правят масови продукции , режисьорите, които захващат такива проекти се броят на пръсти и много рядко слагат гей персонажи в корейските драми (мога да посоча около 2-3 примера само).

За режисьори мога да посоча :

И Сонг Хи Ил (Lee Song Hee-Il)- (Нощен полет/ Night Flight, White Night /Бяла нощ, No regret/Без съжаление, Going South , Suddenly Last Summer ( късометражен)

Баек Ин-Кю (Inkyu Baek), представляващ така наречената филмова компания "99 Film" - Queer Movie 20 (2013)  и Queer Movie Butterfly:The Adult World (2015) 

fullsizephoto612535.jpg52788_411698.jpg

 

Off Topic

fullsizephoto612534.jpg

fullsizephoto612532.jpg

mqdefault.jpg

Screen+Shot+2013-11-24+at+8.21.34+PM.png

 

И последния , което е и режисьор на " Две сватби и едно погребение "  Ким Джо Гуанг Су (Kim Jho Gwang-soo)- Just Friends?/Само приятели?, One Night Only, Boy Meets Boy/Момче среща момче (късометражен), Love, 100°C.

Ким Хун (Kim Hun)- One Summer Night (2017)- това епървият проект на режисьора, за сега филмът е само преведен на английски.

 

Относно динамиката на корейското гей кино, говорим за типа филми доставящ на зрителя брутален реализъм, където в някои от случаите след края  ти остава горчив вкус в устата.Далеч може да забравим утопичната обстановка създадена в някои други със същата тематика.Това, което съм забелязала е ,че филмите на И Сонг Хи Ил са обикновено тъмни, с мрачна атмосфера водеща едно непрестанно чуство на меланхолия и обреченост. Другата крайност при тяхното кино са интимните сцени, в повечето от филмите голотата не бива спестена , допринасящи от една страна за вулгарната откровеност и цинизъм.

 

Да се върна на "Две сватби и едно погребение" .Той е един от филмите , който те зареждат положително макар и главните герои да се сблъскват с редица перипетии като се започне с патриархални норми , неравенството в социалната система при еднополовите двойки , социални предрасъдъци и най-вече приемствеността от страна на семействата , имайки предвид колко важна роля играят в корейската култура .Имате гарантиран щастлив край и много комични ситуации.Филмът може да го намерите в замунда, а ето ви и линк към трейлър:

4561198d3b3248ea88a3ee7226fd7195.jpge5e73cdb9de3f995b7daca5cfcf807912c0f785cfullsizephoto239265.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Gia13, гледала съм всичките посочени филми от теб, освен 1-2. Наистина корейските гей филми са много по-добри от китайските. Но защо ли...Хероин го спряха, но за наш късмет Advance Bravely не са го спрели и няма да го спират, нали? Ще се моля да не го спират, понеже е доста интересен и актьорите не са за изпускане. Гледах 1-2-3 епизод .. даже не помня кога точно, а скоро 4-5-6 епизод в Ютуб. Жалко, че само ще го излъчват по кината в Китай т.т Но поне някой се труди да го превежда на английски. :з

В момента гледам Епизод 1 на I Am Your King, откога го чаках...както и Together With Me (след I Am your king и него ще почна ♥). Вие почвали ли сте ги? :3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, melis95

Относно Advance Bravely , за момента всичко си върви нормално. Засега няма засечки с правителството или с други държавни админицтрации, но това ,разбира се, беше заплавено по определен начин.Най-скорошният скрийнинг е качен в Ютюб , където се обхващат следващите 6 епизода. За съжаление качеството определено не е добро, очакват се субтитри разбира се до няколко часа според моите изчисляния. Има 12 мин. откъс вече преведен.

Относно бойс льов съдържанието на сериите: С голямо съжаление трябва да съобщя, че за сега интимните моменти за изрязани на кино прежекциите. Това в никакъв случай не трябва да си обезсърчава, тъй като далеч не означава, че такива сцени не са били снимани.Познавайки стила на Джидан, не мисля, че тя би се съгласила новелата и да се превърне в хетеро драма. За момента нивото на интимност е на ниво малко по-задълночено от броманс.( Разбира се последното изказване не бива да се взема като особено обективно от моя страна , тъй като съм чела книгата и съм цялостно запозната с диманиката на филмовите адаптации на авторката и няма начин как да не ми избива на хотоеротизъм. ).Имат си заигравка двете момчета (навлизане в личното пространство, погледи , докосвания на места , вървящи ръка за ръка с типичния хумор) , като се има предвид ,че останалите две двойки не са въведени все още така интензивно в историята.

Отностно следващия скрийнинг, вече има билети за продан в taobao , а датите са именно 02 и 03 Септември.

Отностно историята с Хероин, тя е толкова дълга и заплетена , че ще излезе обема на една курсова работа ...

Давам ви линкове към преведените на английски за сега серии:

Първото е частта от сега излезналите 7,8,9,10,11,12 епизод, а по-долу са 4,5,6ти.

 

Quote

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно тайландските бойс льов серии, изгледах първи епизод на Together with me , засега тръгва определено обнадеждаващо , очаквайте гореща креватна гимнастика още в началото.Самото излизане на трейлъра имаше много провокативни интимни сцени и за разлика другите тайландски младежки серии, където трябва да качаш до средата или края да има видиш такива, тук директно те хвърлят в тях. Единствено не съм разучила дали това не е предисторията на главната двойка от сериите Bad Romance , от където са и двамата актьори плюс участието на момичето играещо тяхната най-добра приятелка.

Това, което съм забелязала в тайландските гей ( тук си позволявам сложа този лейбъл а не бойс льов) серии е ,че при тях действието се развива по-бавно . До скоро режисьорите имаха тенденцията да правят сериали , където едната от многото двойки е две момчета , така и историята толкова не се фокусира върху тях( Senior Secret Love: Puppy Honey, Slam Dance,War Of High School The Series  ) . След като се видя, че от това нещо излизат пари започха да ги правят по мейстрйм- Make it Right: The Series, Sotus, Lovesick The series, Waterboyy, The Underwear The series, 2Moons the series...

Ако имаш желание  , с удоволствие можем да обсъдим някои, които си гледала, било то не и от горепосочените ( те са само малка част)

Това ,което мога да кажа като новина около 2Moons the series е , че в началото имаше огромен скандал с един от актьорите , участващи в промотъринга на сериите. Режисьорът и медийната компания , спонсорираща ги са имали условие всичките актьори , участващи , да бъдат хетеросексуални.Горепосочения човек , така да си го кажем, не е отговарял на това изискване и е бил изхвърлен , доколкото знам, от снимачния екип.Това разбира се предизвиква голямо негодувание и отрицателни реакции от страна на LGBT групите, както там така и интернационално. Главните преводачи от тайландски  отказваха да правят английски преводи , както на сериите, така и на новелата ( слагам и новелата към това, понеже мисля едни и същи хора се занимаваха с преводите). Малко по-късно, към средата на рилийз периода имаше и секс скандал на единия от актьорите -Гот (God Itthipat Thanit), все още из интернет може да бъде намерено видеото ако не се лъжа.Последното , което е те както и Сотус имат потвърждение за втори сезон, но без Гот .

Това е сериалът с Корн и Нок и тяхната приятелка , за която споменах и чиито имена са запазени в новите Together with me серии

bad-romance-the-series-ruk-raun-online-the-series.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди час изгледах 1-ви епизод на Together With Me, още от април чаках този сериал. <3 Много ми хареса, както и интимните сцени, нищо че бяха къси, но целувките бяха уоу. :д Какво да кажа за двамцата, Max и Tul са уникални актьори със страхотни тела хд /еми нямаше как да не го кажа ;д/

Обожавам 2Moons, SOTUS и Waterboyy The Series. ♥ Чакам с нетърпение SOTUS S The Series, който ще се излъчи ноември. Както и втори сезон на 2Moons, ще чакаме доста. Жалко че God няма да участва в SOTUS S, а бях толкова развълнувана да го видя там. т.т 

Изгледах и по-рано I Am Your King, не разбрах много от 1-ви еп., но се надявам във втори епизод да разбера повечко хаха ;д

За Make It Right много имам да говоря, но сега ми се спи и изключвам на моменти лол хд Но едно знам - не ги бива много в актьорството и целувките, де да бяха големи хаха Най-малкия сори, ама на 16 и да участва в BL серии, това е тъпо...но какво да се прави. хД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Front cover опитвах да му заредя субтитрите, но все ме препраща на някъде и не се разбрахме нещо. А и Анди като каза какъв финал се очертава вероятно, усетих, че ще настъпи голямата депресия при мен и съвсем бих отбой :Д

 

Преди 7-8 години азиатските БЛ-и с бг суб се брояха на пръстите на ръката, затова не е чудно, че съм изгледала повечето от тях и сега като видях заглавията, които е изброила Gia13, ми стана така мило. Поне половината от тях съм ги гледала, а Антик ми е сред най-любимите заглавия. Сега ще обсъдя филма, та ако не искате спойл, скочете директно на следващия абзац. Главният беше хомофоб привлечен от гей, но твърдо против да върви по този път. Хем без него не може, хем не ще да се прежали. Голяма скица беше. Взаимоотношенията на всички бяха майсторски изградени. Сцените в автомобила костенурка са епични. Цялата история на този филм беше дълбока и красива, а от гледането на клипче с мазните целувки с французина, се бях погнусила и не исках да гледам филма :lol: Щеше да бъде голяма загуба.

 

Забелязала съм, че в корейските сериали все повече прекрачват границите с гей герои, а не само с броманс. Това ме изненадва напоследък. Като се тръгне от Мин Хо в Personal Taste, който мнимо минава за гей и се стигне до Хоя изпълняващ ролята на влюбен в главния от Reply 1997. А тематиката се появява и в клиповете на песните на певци от ранга на K. Will. Сезонът на Full House 2 си беше точно с такъв герой. Изненадващо е, че поднасят на масовата публика подобни герои. Колко такива ще видим в бг киното ни днес? Преди време се запознах с човек, който не крие сексуалната си ориентация. Досега винаги съм мислела, че няма дискриминация на работното място на база това. Колко съм се заблуждавала само. Дали си добър като човек или способен, губи всякакво значение за хората в мига, в който разберат с кого си лягаш :huh: Сега вече вярвам, че има дискриминация, защото този човек ми споделя как се сблъсква постоянно с нея. На хората не им дреме дали той е благороден, щедър, умен, с чувство за хумор, дали помага на другите или обича животните. Етикетът вече са ти го лепнали. И по-страшното е, че не става въпрос за хората в ежедневието, а за работодателя ти, който би трябвало да съди за теб по компетенцията ти. Честно, нищо не разбирам.

 

В Корея със сигурност бях чела за режисьор занимаващ се само с такива проекти. Да, права си. Филмите им залагат на бруталната откровеност. Помня колко отлагах No Regret именно заради това. Чудя се колко от подобните момчета минават през клубовете за жигола, колко свършват пребити до смърт, колко насилени от свои съученици. Мисля за това всеки път, когато гледам филм. Знам, че е кино, игра, но ми дрънчи на истинско.

 

Джи Дан е кораво момиче и ще се справи. Когато човек е добър в това, което прави, винаги ще намери вратичка. За мен тя е стратег. Трудностите само ще направят успеха й по-голям накрая. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...