Jump to content

Момчешка любов


Recommended Posts

Не знам дали е било поредица, беше филм. Разправяше се за необикновено красива жена, която постоянно я "закачаха" сексуално. Темата беше такава, колко и беше трудно да е красива в такова общество. Та един вманиачил се по нея непознат я беше проследил до къщата й, като се опита да я изнасили. Някакъв полицай и помогна и станаха познати или приятели, не помня вече. Оказа се обаче, че този полицай впоследствие също се вманиачи по нея и започна да я посещава нощем и изнасилва. Тя го уби на покрива в края на филма. Би трябвало да съм коментирал филма в стария форум, но не помня линка за стария форум да проверя как се казваше. Много тежък филм, а режисъора май е един дето е известен точно с такива психо/трилъри.

Аз все съм си мислел, че хомосексуалността е на основата на сексуална ориентация, а не само на чувства и преживявания. В смисъл онзи сериал дето бях дал линк, главният герой се мъчеше да отвърне на главната героиня, но просто когато отидеха в леглото и не се получаваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотак, съвсем честно казано , не знам дали е точно този , но преди време се натресох в тубето на една поредица такива тежки  филми .Името му не се сещам , но си имаше всичко, дето му описваш .

Някъде в навалицата имаше филм  с  психолог/психоаналитик и пациентката , която май беше насилвана още от дете от /вероятно/ настойника ( не го доразбрах , но ако това добиче беше баща й щеше да е наистина твърде перверзно)  в присъствието на брат й . Та, накрая двамата с брата му видяха сметката . Честно , бях шокирана ,че тези толкова срамежливи и непорочни по сериалите корейчета , могат да спретнат точно такива щуротии.  Покрай "Замръзнали цветя " имах нагласа че могат и по-харт , но това беше свръх ...

t_lozeva , :bow: благодаря за линка , ще  видя дали за същия филм иде реч.

 

Колкото до това , дали "хомосексуалността е на основата на сексуална ориентация, а не само на чувства и преживявания" , до скоро не ми е идвало на ум дори да се замисля по този въпрос. Опитвам се да спазвам един прост житейски принцип - "Живей и остави и другите да живеят" , но така се случи, че наскоро слушах признание от много близък човек  , който е твърдо хетеро , че всъщност е имал хомо връзка  и въпреки раздялата по ред причини дори и след години чувствата и страстта от новата среща не са се променили. Друга особа ,пък , която парадира за твърдо хомо , отглежда детето си от бивша хетеро връзка...

Всичко това ме навежда да мисълта , че в една хомо връзка , явно не е аксиома и двамата да са задължително  хомо . Което пък води след себе си извода , че след като не е водеща единствено сексуалната ориентация , то на преден план излиза емоцията , т.е. да го кажем привличане , влюбване , страст, ...похот , ако щеш  .Пък дори и любов . И в такъв случай , пред вид осъзнаването на обществената нагласа спрямо такива отношения идват големите вътрешни борби , колебания ,дилеми и т.н. В края на краищата кое ще надделее , зависи от самия човек .

 

 Така , че  ,явно,  навсякъде има нюанси . Може и да не са сиви  :28558: 

пс : "Замръзналите цветя" е великолепен филм и всяка една еротична сцена си е точно на мястото и изпълнява своята определена роля в цялостното повествование .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем случайно докато търсех нещо за гледане попаднах на един американско-канадскисериал с такава тематика Queer as folk. Изгледала съм два еп., малко в повече ми дойдоха по-откровените секс сцени, но ще погледам още, да видя дали няма да ги преглътна по-лесно. Да знаете, че няма изрязани части, ако решите да го пробвате ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз напредвам смело с Queer as folk и съм вече на 4 сезон, знам че сериала не е азиатски, но така ми смъкна гарда и разби всичките ми предразсъдъци на пух и прах, че ми се искаше да споделя в (предполагам) най-подходящата тема. Шокиращ е най-точната дума с която да го определя, шокиращ с откритите си сексуални сцени, с вулгарния и брутален език , с контраста между комедия и драма и завладяващ със силата на чувствата-изказани и непризнати, че така ме залепи за екрана, както малко сериали/филми са успявали да го направят. Хареса ми повече от Heroin и No regret, а между главната двойка Браян и Джъстин има невероятна химия, не знам дали се дължи на факта, че актьора играещ Джъстин в реалния живот е открит гей , или на добрата им игра, но двамата заедно са просто магнетични, а Браян...Браян е герой без всякаква конкуренция. Пускам и едно клипче, задължително в спойлер и 18+, и отново 18.gif


Като го завърша, ще изгледам и британската версия, но със сигурност няма да е толкова добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анди, ще ти отговоря тук. Много трудно се наканвам да гледам БЛ извън азиатските проекти. Това е и причината да знам за сериала, но да не съм го гледала. В по-задните страници на тази тема съм споделила нещата, които за мен са си стрували в този жанр. Сега мога да добавя още нещичко навярно. Нямам против да давам препоръки, ако има интерес. 

Филми на гей тематика напоследък-бол. Не ме радва идеята обаче подобните герои да ги пародират постоянно като чешити с фрапантен денди стил. ''Уил и Грейс'' ми е сред любимите сериали. ''Отмъщението'', ''Сготвено с любов'' и дори ''Скандал''- във всички тях се прокрадват подобни герои. Телевизията започва да ги експлоатира все по-масово. Направиха сериал ''Ел връзки''. Чудя се, дали ще направят някога и ''Ем връзки''/или както би трябвало да се води на англе/. Светът отдавна не мълчи по темата. Слънцето грее еднакво за всички.

 

Пожелавам ти приятно доглеждане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анди11, аз съм до втори сезон и то покрай  твоя линк, благодаря, за което. :-)) Освен разни допълнения в сериали,

и аз не бях гледала нещо извън азиатско по тематиката, освен " Планината Броубек" и няколко европейски филма. / "Йоси", например"./

 Няма да коментирам толкова епизоди в азиатска тема, но ако трябва да се прави паралел...

 

При азиатците в болшинството филми е по-скоро наистина "момчешка" любов, ученическа, романтична,

преди момента да се сблъскат челно с товарния влак, наречен "общество и родители". / или поне донякъде/.

Освен най-добрите по темата за мен. / "Замръзнали цветя", "Табу" и " Без съжаление"/

 

 В Queer as folk героите са хора с професии и бъдеще, с променлив статут в обществото. / зависи от степента на лицемерие/.

Включително и цялата плеяда от проблеми с влюбения непълнолетен / главния герой е копие на Мат Деймън/. Лезбо-двойките и проблемите с желанието за деца.

Съжителстване, брак, уреждане на финансите, любов, изневяра, ревност, недоверие, работа, развитие... и всъщност всичко, което касае и хетеро-двойките, като се замисля.

 Гарнирано с непрекъснат купон / Кога работят, не разбрах/. Няма плоски майтапи, на които се чува идиотския кикот на публиката.

Мяркам следващите сезони, че героите търпят доста развитие, нямам време да го гледам накуп.

 

Доста е смел и директен. И без да навява послание на гей-парад, слава богу.

 

И като споменах товарния влак " Общество и родители", се сетих за брилянтен виц по темата:

 

Разговарят млади гейчета на тема дискриминация:

- Пич, май по-добре да си негър, отколкото гей.

- Що, бе?

- Не се налага да казваш на вашите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ти е харесал, naia, aз даже го повтарям в момента, във втори-трети сезон има доста смях  покрай щуротиите на Тед и Емет и много драма с драматичната любов на Браян и Джъстин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не написах, че го харесвам, Анди:-))).  Думата "харесвам"  употребявам, но вече се опитвам да е мнооого внимателно.

 Даже част от нещата, които съм превела тук, не са точно в графата "харесвам". /  Особено някои лековати сериали и знам, че с това ще изненадам доста хора в сайта/

  Но са били моментно и/или чисто предизвикателство, за да го направя и не съжалявам за нито една буква.

За сериала, твърдо мога да кажа, че ми допада, и толкова. В началото на втори сезон съм.

И е доста по-тежък от лежерната обстановка в първи. Ще се радвам,

ако продължим да го обсъждаме на ЛС, защото феновете сме само аз и ти.

БТВ, опитах с мъжа ми, определено не проявява интерес да слуша, камо ли да гледа.:-))) Що така , тоз` човек...:-)))

 

 

Част от превода е ужасен. Няколкото епизода накрая.

Сега, във втори сезон е поносим, сравнение с преди, направо е супер.

Щях да се откажа, само заради дърварския превод онлайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета, по темата малко...

Не знам дали си падате по криминалета, но тази година излезе едно сериалче 10 серии само - Eyewitness /засега само 1 сезон/. Сериалът е криминален, но втората нишка е историята на двамата свидетели - 2-ма тийнейджъри. Лично на мен историята им много ми хареса. В никакъв случай не е платоническа и невинна, въпреки че момчетата са точно такива. Вярно е, че не са на най-преден план, но поне 1/3 от серията е за тях двамата.

 

Въпреки че загадката в сериала липсва, защото всичко е ясно, историята на двете момчета е чудесна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, Киддо! :-))) Ще се гледа през празниците. Ама кой ще готви за Нова година? Отивам да го тегля, да готви който ще.

Само да вметна, че в Замунда е без превод, но който не може, има го преведен и при руснаците. Но е озвучен. Дано го преживея.

 

Другото сладурско нещо е SOTUS, тайвански, 15 епизода, излъчва се в момента, към края е. Има тема тук и линкове.

Симпатичен филм за студенти, особено казарменото "действане" в началото, което поражда омраза... а тя не рядко преминава в любов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът, който Киддо сподели, Eyewitness, може да не е азиатски, но е любопитен.  Дотук съм зарибена.

Добра интрига... тази, почти черно-бяла визия... Напомня на добри скандинавски филми.  Невероятна музика.

Подозирах, че това ще е новогодишен подарък. Още съм в началото, но е изненадващо добро.

 

Кид, благодаря за подаръка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

naia, напомня ти на скандинавски, защото е римейк на такъв :) Оригиналът е норвежки. Само че тези хлапета са по-готини от оригиналните :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента върви един не лош тайландски My bromance the series, а в края на месеца би трябвало да стартира друго тайландско заглавие Soulmate the series.

Препоръчвам  и един неазиатски- трети сезон на норвежкия Skam, първите му два сезона не са с BL тематика - епизодите с англ суб, ако някой прояви интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сериала, твърдо мога да кажа, че ми допада, и толкова. В началото на втори сезон съм.

И е доста по-тежък от лежерната обстановка в първи. Ще се радвам,

ако продължим да го обсъждаме на ЛС, защото феновете сме само аз и ти.

 

 

Част от превода е ужасен. Няколкото епизода накрая.

Сега, във втори сезон е поносим, сравнение с преди, направо е супер.

Щях да се откажа, само заради дърварския превод онлайн.

 

Бройте и мен към зрителите на сериала, благодарение на andi11.

 

На средата на първи сезон съм, но това не ми пречи да имам двойка фаворит- Майки и Дейвид. Всеки път като ги видя двамата, сърцето ми ликува. Но съм малко ядосана на Майк заради отказа му да заживеят заедно, но донякъде съм съгласна с него. Първата любов не се забравя, още по-малко когато непрекъснато е пред очите ти.

А Браян е егоистично копеле, на което пожелавам в другите сезони да се влюби до безкрайност в Джъстин. А той да спре да търчи и да му покаже къде зимуват раците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, още един смелчага си призна, браво за което :) 

milkyni, ти си съвсем в началото и има доста неща да видиш още и поне хиляда пъти да чуеш думата f**k преди да разбереш дали желанията ти ще се сбъднат. Малкия в тайландския SOTUS, номер 0062, че не му запомних името, ми напомня на Джъстин със смелостта си.Като го завършиш, за да запълниш празнотата, може да погледнеш норвежкия, който спомeнах в предния си пост, историята между Isak и Even е също интересна и добре представена. Ето клипче да се " запознаеш" с момчетата.

 

 

От азиатските сериали, които съм изгледала за момента ( уточнявам сериали, а не филми) единствено Like love се доближава мъничко до тези двата.

Аз сега мъча Love sick the series, но чак към пети еп. започнахме да се разбираме с него, и то със задължителните за тайландското превъртания на второстепенни кресливи персонажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме тръгнали да се броим, да взема и аз да се пиша към зрителите на сериала, даже направо към феновете.  :) И също благодаря на andi11 за заглавието. Без нея сигурно никога нямаше да разбера за него. От BL жанра бях гледала само азиатски сериали и филми, но попаднах на набралите популярност Eyewitness и Skam миналата година, изгледах ги текущо, харесаха ми и реших най-после да пробвам и с Queer as folk.  Е това тук определено е тежката артилерия. 83 серии, в които има само една хетеросексуална двойка и то в предпенсионна възраст определено не са за всеки. Анди е писала за откритите сексуални сцени и вулгарния език, аз бих прибавила, че пред този сериал 50-те нюанса са като детско филмче. Но учудващо бързо стигнах до края на 3-ти сезон и явно няма да гледам друго докато не го приключа. Не случайно го определят като най -добрия сериал в жанра, а Брайън Кини като култов герой. Страхотно подбрани актьори, страхотни, оригинални и завършени характери, любов, хумор, драма, всичко е поднесено и реалистично и комично и чувствено и интелигентно. Прекрасен, препоръчвам го на всеки без предразсъдъци.

Любима двойка - естествено, че Брайън и Джъстин. Изключителна и нестандартна (но не защото е хомосексуална) любовна история между двамата, безброй любими сцени с тях, които превъртам отново и отново и не мога да се спра  :wub: . Красиви, чаровни и с такава химия между тях, че няма как да не пленят зрителя. Любим герой - Брайън, естествено.  :i love this: Неустоимия сваляч и лошо момче, но в хомо вариант  :rolleyes: Много по-харт, по-лош и по-перверзен, но с добро сърце разбира се. И като бонус с блестящ интелект, истинско наслаждение е всяка негова реплика - остроумен, ироничен, саркастичен, всяко негово изречение е бисер. Така, че продължавам да си гледам с удоволствие сериала. Има го на руски в рутракер, за който се реши да го гледа: тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

milkyni,

Снощи те мярнах мила, но нямах сили да пиша. Анди  е набелязала нелоши неща. А за да добавя изгледаното снощи и хем да отговаря на Анди от:

 

, ами пак не усхпях с покриването. Блондинка.  ще е спойлер.

 

Добре започва, много добър диалог и актьори, дори да не са в главните роли. Наситен и интересен

Е, има разводняваме към 4-ти, но още не знаем колко. Пети е страхотен.

пак да кажа, диалог, добър, дотук добър, доста добър сценарий.

Феновете се дразнят на не толкова красивия момък- уке, но е мил и си седи на мястото.  Ще видим нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desini, бива ли така, да знаеш за Skam от миналата година и да не споделиш с нас това съкровище :) аз съвсем случайно попаднах на него в soompi, иначе така и щях да си остана в неведение.

Eyewitness и на мен много ми хареса, започнах го заради BL историята, защото  криминалетата не са в кръвта ми, но сега го следя с интерес. Обaчe така ме дразнят азиатските с техните cut и uncut версии, чудя им се защо въобще ги правят като ще ги орязват после. Кофтито при Мy bromance the series е, че се излъчва само веднъж седмично доколото видях и ще влачат сума ти време епизодите, пък аз нямам търпение да видя как ще се развият нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, след като има интерес ще споделям и тук. Иначе видях, че си направила теми в съответните раздели на повечето БЛ сериали от излезлите напоследък. Аз Сотус го изгледах, но не ми хареса, много крещене от тия наставници, а романтиката ми беше малко, иначе момчетата бяха симпатяги. Броманса още не съм го почнала. От една страна и на мен ми идва много грозноват и антипатичен единия от главните, от друга ме спира трагичния финал на филма, чийто римейк се явява сериала. Ще видим, вероятно като се окажа на сухо след Queer as folk ще го преслушам все пак. Чакам с нетърпение единствено Неудържим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...