Jump to content

Момчешка любов


Recommended Posts

Леле, бях забравила, че тая тема някога сме я обсъждали. Беше интересно да си припомня какво съм писала :D 

 

Как и да е, тук съм набързо да отбележа, че снимките на две - уж, данмей, драми приключиха преди дни. Едната е Chasing the Light, по екранизацията на уебновелата "Sa ye".

Spoiler

50351ea6d7709474.jpg

 

Другата пък е (поредната) екранизация по новела(та) на Priest  "Shan He Biao Li" - Guardians of the Land.

 

Spoiler

fa886db826501ca5.jpg

 

Тоз момък, дето играе Nan Shan - Luke Chen/Chen Muchi ми е много сипматичен. Дано да му се сполучи и играта. 

 

За съжаление, май нито едната от двете драми ще види бяла светлина тая година (дано греша!).  Моля се на китайските богове, да видим поне още една БЛ драма до края на годината, Word of Honor, така подпали фитила, че ми трябва нещо спешно да го угаси. Immortality - гледам към теб с бялото на окото!! :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, JoJolina написа:

  Покажи скритото съдържание

fa886db826501ca5.jpg

Тоз момък, дето играе Nan Shan - Luke Chen/Chen Muchi ми е много сипматичен. Дано да му се сполучи и играта. 

 

За съжаление, май нито едната от двете драми ще види бяла светлина тая година (дано греша!).  Моля се на китайските богове, да видим поне още една БЛ драма до края на годината, Word of Honor, така подпали фитила, че ми трябва нещо спешно да го угаси. Immortality - гледам към теб с бялото на окото!! :D

 

 

Като говорим за китайски БЛ, видях преди дни, че ще има 2-ри сезон на Heroin/Addicted с нови персонажи. Дано да се получи този път и да не го спрат. :D-_-

А за тайванско - втората двойка от We Best Love ще имат собствен сериал, някой ден...

 

LOVE AREA  Този почва на 17-ти събота, непременно ще го следя! :wub:

CHECK OUT  А този почва август. Изглежда интересно. :ilovethis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, китайците ме разбиха, хаха. По последни данни 54ри данмей (БЛ) драми са на опашката: от тях 10 са вече заснети (интересно ми е кои са останалите, аз знам само за около 5-6 D:) 3 се снимат в момента (обаче не знам в тях  дали са включени двете, за които писах по-горе), 19 са в продукция и за 22 са закупени правата за адаптация. 

 

Някой интересува ли се? Ако има желаещи, ще ми е забавно да спретна едно ексел списъче с имена, първоизточник, актьори и евентуални дати :)

 

Така, сега за другата драма, която чакам, но забравих да спомена. След два дни тръгва екранизация по мангата/анимето Given. Мисля даже да спретна един превод и на български (текущо или като излезне цялата). Ще е само 6 епизода по 30 мин. Разбира се, ако някой друг от преводачите не я е вече заплюл. xD

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JoJolina като заговори за китайски....  някакво инфо за Seizing Dreams? Наскоро приключиха със снимките и четох коментар и за пускане към края на годината, ама... нямам големи надежди. 

 

Иначе успоредно с  Word of honor вървя и този - Killer And Healer, където за радост на феновете изрязаните сцени си ги пуснаха отделно :lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, доколкото знам от моите източници, чакаме я да премине великата китайска инспекция, хаха. Сега като видях по кой нетуърк ще се излъчва (iQiyi) и ми става забавно, понеже те са много непостоянни и непредсказуеми. Поне, ако съдя по анимациите им. (Бяха казали за една донгхуа към края на годината, а я пуснаха тия дни, ей-така от нищото, пуф!). Не знам дали и със сериалите са така, факторите там са доста, а и опашката от чакащи драми е голяма. Интересното е, обаче, че юли и август (понеже са почивните сезони в Китай) ще се пръкнат доста драми, надявам се Immortality и Seizing Dreams някак да преминат през решетото. Ще видим. 

 

О, да... Killer and Healer - тотално забравих за нея. Благодаря ти за напомнянето! Ще се гледа! :D

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм колко неща в Бл са запланували Китайците да видим какво ще излезне :lol:, защото скоро партията майка бяха пуснали изявление, че ограничават ЛГБТ акаунти както и въобще неща в този жанр. Затова си мисля сигурно всичко ще бъде хем орязано, хем само броманс...не знам кво им стана на Китайската партия но пак ще ги погнат :lol:. Дано се ограничат до акаунти и страници на ЛГБТ организации и хора и да забравят за сериали и анимета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.07.2021 г. at 8:15, JoJolina написа:

Леле, китайците ме разбиха, хаха. По последни данни 54ри данмей (БЛ) драми са на опашката: от тях 10 са вече заснети (интересно ми е кои са останалите, аз знам само за около 5-6 D:) 3 се снимат в момента (обаче не знам в тях  дали са включени двете, за които писах по-горе), 19 са в продукция и за 22 са закупени правата за адаптация. 

 

Някой интересува ли се? Ако има желаещи, ще ми е забавно да спретна едно ексел списъче с имена, първоизточник, актьори и евентуални дати :)

 

Така, сега за другата драма, която чакам, но забравих да спомена. След два дни тръгва екранизация по мангата/анимето Given. Мисля даже да спретна един превод и на български (текущо или като излезне цялата). Ще е само 6 епизода по 30 мин. Разбира се, ако някой друг от преводачите не я е вече заплюл. xD

 

 

 

Някой интересува ли се? Ако има желаещи, ще ми е забавно да спретна едно ексел списъче с имена, първоизточник, актьори и евентуални дати :)

 

 

Да аз се интерисувам ще ми е много интересно :yes::thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера имах малко време да седна и да транскрибирам драми от списъка. Бавно ще става, че всичко е на Китайски, обаче като видях колко познати неща (новели и донгхуа) са им закупени правата за адаптации, фенът в мен направо умира от щастие. (Драма по Thousand Autumns, аааааааааа!!!)

 

@lazeto- шшшъът, пепел ти на устата, хаха. Орязано и броманс на мен ми е достатъчно! То може би, донякъде, точно затова ги и харесвам толкова, понеже докато се чудят кое да изрежат и кое да оставят, и как точно да го предадат орязаното, че да се усети (въпреки всичко) - ах, толкова много любов и изобретателност има от режисьори и екип, че няма накъде повече. А и ние си знаем каква е истината, само като се погледнат и камерата стои 10 секунди на погледа един срещу друг, ясно точно какво ни намекват *уинк, уинк*. 

 

ПП: Между другото, много интересни слухове излизат тия дни.. да, слухове, но интересни! xD Обещали са ни 2 драми - август и септември. Ще видим...

Редактирано от JoJolina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме спешна нужда от преводач от тайландски... 3 версии изгледах на последната серия на The Best Story (2021) (едната на Авистаз) и във всички на най-важните реплики и текстове няма превод...

Ако някой е разбрал повече да сподели... има лек успокояващ факт... качили са го като сезон 1... дано видим и сезон 2... някой ден ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, защо тази корейска прелест Light On Me няма тема, определено заслужава сериалчето. Голяма сладост до момента, такива очарователни герои и красиви актьори, много приятни серийки, които се изнизват бързо, а не ти се иска да свършват. И една усмивка залепена от началото до края на лицето ми, благодарение на репликите и поведението на главния герой. :inlove:

 

трейлър

Редактирано от desini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да найстина си заслужава гледането...за мен има и изнерящи моменти ,но така става като си пристрастен към един герой ( Shinwoo ми е любим с тези прекрасни бузки :inlove:)

 

tumblr_63577927542508d7a0bc5346a3a5a637_61a75f85_640.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай бухтичката ни  :wub:  Не спирам да гледам едни и същи сцени всеки ден, сори Team Daon, но съм за Shinwoo! :lol:

Спокойно онни и аз се изнервям на сцените с Daon, оф нямат химия!!

 

На 27.07.2021 г. at 22:37, loveless написа:

Да найстина си заслужава гледането...за мен има и изнерящи моменти ,но така става като си пристрастен към един герой ( Shinwoo ми е любим с тези прекрасни бузки :inlove:)

 

tumblr_63577927542508d7a0bc5346a3a5a637_61a75f85_640.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sisiveli, "We Best Love" е първият му BL. Първият сериал, в който се снима, излиза през 2012 година. Следват още доста проекти, включително и участия във филми. Освен актьор е и певец. От 2012 до 2020 е бил част от тайванската момчешка група SpeXial. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, firefly написа:

@sisiveli, "We Best Love" е първият му BL. Първият сериал, в който се снима, излиза през 2012 година. Следват още доста проекти, включително и участия във филми. Освен актьор е и певец. От 2012 до 2020 е бил част от тайванската момчешка група SpeXial. 

Да аз съм го гледала във сериал  сега не се сещам как се казваше  имах предвид дали някой знае как така изведнъж е решил да смени жанра аз търсих но нищо не намерих само на едно място той казва че няма значение  дали е мъж или жена харесал е сценария много за това е решил да участва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, sisiveli написа:

Да аз съм го гледала във сериал  сега не се сещам как се казваше  имах предвид дали някой знае как така изведнъж е решил да смени жанра аз търсих но нищо не намерих само на едно място той казва че няма значение  дали е мъж или жена харесал е сценария много за това е решил да участва

Ми ето, той сам си е казал - за него няма значение пола на партньора му, а и сценарият му е харесал. Освен това, в последните няколко години BL жанра набра популярност в цял свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...