Jump to content

Dir En Grey^^


Aya_chan

Recommended Posts

Тази група е една от най-добрите в този жанр...



ЧЛЕНОВЕ
вокал: Кьо (Nishimura Tooru)- 16.02.1976, 160/43, Б
китара: Каору (Niikura Kaoru) - 17.02.1974, 170/52, А
китара: Дай (Andou/Kondo Daisuke) - 20.12.1974, 178/61, Б
бас: Тошия (Hara Toshimasa) - 31.03.1977, 179/58, Б
ударни: Шиня (Terachi Shinya) - 24.02.1978, 170/42, Б

 

Подробно инфо за членовете  :click: 

ДИСКОГРАФИЯ
СВАЛЯНЕ :ТУК

Официален уебсайт

Дир ен Грей е японска рок група. От 1997 до 2002 музиката им е ориентирана във вижуал кей стила, после ги определят като рок-метъл, те не се влияят от чуждото мнение и правят музиката, така както я чувстват. Текстописецът на групата е Кьо (на ромаджи: Kyo), а в композирането на музиката участват всички. Името Dir en Grey произлиза от три езика - dir (нем.) -твой, en (фр.) - в, grey (англ.) -сив. Според китариста Каору името било избрано защото "звучало както трябва". На японски Дир ен грей се произнася "diruangurii" и напомня на "doriangurii", Дориан Грей, герой на Оскар Уайлд от книгата "Портретът на Дориан Грей". Феновете често ги наричат просто Диру.

 

Слушане онлайн и директно сваляне -  :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесват ми,имат много добри парчета Нареждат се сред любимите ми Японски групи

Тази ми е адски любима тяхна песен

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимата ми група!!! =D Такава конбинация от енергия, харизма и талант според мен е неповторима :)

 

 

 

Хайде, да ги прикодкаме на концерт в България!! =D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...разбрахте ли,че Дай се е сгодил О.О

ето снимка с годеницата му....скоро май ще има сватба

tumblrl8y6ayjq4i1qc0prh.jpg

 

не е красавица,но да се надяваме,че наистина много се обичат...любовта между двама души е много важна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа толкова може да се говори за тях. Много уважавана банда, дори в световен мащаб. Kyo е уникУМ :28558: и вдъхновение за много хора.

 

Хайде, да ги прикодкаме на концерт в България!! =D

И аз така викам. Време е вече група като тях да се чуе и види в България. Нищо не би им пречело да дойдат, те са от Японските групи, които са доста популярни извън родината си. Добре познати са на Европейската публика :D

 

"Kodou" беше първата песен с която ме грабнаха. Като започна да я слушам не мога да спра :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от любимите ми групи, гласа на Кьо е невероятен. Обожавам когато крещи.... или си разбива устата по средата на някой LIVE, :

 

http://vbox7.com/play:de15fc0f83

 

А забелязвали ли сте колко тънки са краката на Шиня :o

msbqxe.jpg

изглежда, че е забучен на клечки за зъби о.О

Редактирано от bealonenomore
Спазвайте правилата за публикуване на линкове.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-известната японска метъл група и то заслужено според мен. Техният стил не попада под някакви общоприети категории - той си е техен уникален, като само вижуъл кий елементът се губи през годините. Вокалистът е страхотен, а това, което не бях забелязвал преди в която и да е група от целия свят е че той плаче докато пее някои песни на един-два концерта. Това мен ме порази. Да пее от душата си. Останалите от групата също са върхът, като от китаристите май Каору ме радва най-много.
Имат доста интересни идеи като текстовете на песните, пък и като видеоклипове. Има много смисъл в тях и трябва да бъдат изследвани (изслушвани много пъти задължително).
Имам си доста любими техни песни, които почти не си пускам поради много слушане, но от време на време си ги припомням. Последно май нещо гласът на Кьо беше пострадал, но се надявам да се е оправил. Видях някъде че записват нова песен.
Тази група ми даде много през първата половина на тази година...пък и изобщо. Искам тези пичове да са добре и да продължат да радват по техния уникален стил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3 април излиза нов албум.

http://loudwire.com/dir-en-grey-the-unraveling-track-listing-release-date/

 

Нека са живи и здрави и да продължават по пътя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият сингъл.

Продължават със своето уникално звучене, което е в основата на  магията, наречена "Dir En Grey". Както набляга заглавието, пък и самия клип, има недвусмислен намек за Фукушима, което ми напомня за кампанията на музикантите, наречена "Scream for the Truth" от 2011. Не знам дали някои други влиятелни японски артисти са си позволявали да изразят своята гледна точка  по тази тема публично, и така категорично както Diru - Кьо, Каору, Дай, Тошия и Шин'я. Чест им прави. Но затова по-нататък.

 

 

Моята тема с поредни постове :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=TVBradbc-dY



Накрая да се наканя да чуя и някой техен албум. Макар винаги да съм уважавала Диру, досега все са ми се стрували или твърде ви-кей, или твърде прог за вкуса, за да прекрача границата, но Arche изглеждаше, сякаш може да ми хареса.

Е, не само ми хареса. Перфектен е. Хахах, направо ме е страх да се върна към предишните албуми, защото подозирам, че няма шанс да ми допаднат толкова. Arche просто беше толкова... всичко. Като чиста есенция от най-доброто, което съм чувала от Dir en grey.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...