Jump to content

Дни на Корейската култура


Recommended Posts

И аз със сигурност ще го посетя. Интересен ми е и концерта, но не намирам инфо за вход и къде по-точно ще бъде...

Предполагам ще се организират и други събития в рамките на Дните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! И аз мисля да го посетя. Ще се опитам и на трите събития да се разпиша! Доколкото виждам, концерта е в зала 8 на НДК. Очакваме подробности относно билетите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само леко да вметна, че преводът на филма утре е дело на преводач от групата на Истърн Спирит, което е повод за известна гордост, тъй като си е своебразно признание за достиженията ни в тази област. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10291054_10202647605690012_7942959068076

 

Катедра "Кореистика" и Институт “Седжонг” ви канят да се присъедините към организирания от тях Ден на корейската култура.

Програмата включва:

- Драматизация на корейската приказка „ШИМЧОН” 
- Представление на Самулнори
- Ревю и демонстрация с обличане на ханбок (традиционна корейска дреха)
- Калиграфия
- Оригами 
- Уъркшоп по Самулнори (традиционни музикални инструменти)
- Традиционни корейски игри
- Корейска храна
- Караоке и други

Дата: 14 юни 2014
Час: от 11:30 до 17:00
Място: Център за източни езици и култури, булевард „Тодор Александров“ 79, 1303 София, на входа на метростанция "Опълченска" 

 

Събитието тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път ще посещавам събитието, сигурно е много интересно. Кажете как стоят нещата с местата в Дом на киното. Пълни ли се залата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Шиноби може да намине в това кино - стига да е поканен де. :nunchako:

Остава някой да ми обясни къде точно се намира киното, как се казва, от коя врата по-точно се влиза, кой ще ме посрещне като вляза ( и ако има някой посрещач, то искам да знам предварително името му) и най важното дали ще ми хареса филма. :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните пъти като бяха в Люмиер залата беше почти празна. В Натфиз е малка и пак не се напълваше.  Малко съм забравил залата в Дом на Киното, но и тя не беше малка.  Така че помагайте да я напълним. (поне до половината) :)

 

Шиноби няма посрещачи, входа е безплатен и не ти трябва покана. Влизаш и сядаш. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да кажете името на киното, как изглежда сградата отвън и как се стига до нея с такси, обществен транспорт, личен втомобил, колело и пеша. :na2: Естествено и ако има някой синоптик от вас да подскаже времето дали ще е на наша страна и всичко става ток и жица. :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в домът на киното си е голяма злата, по-голяма е от Люмиер, ако не се лъжа. Това значи, че няма да има проблем с намирането на места. Притесних, като видях, че входа свободен.

 

Дом на киното се намира при Халите на ул. Егзарх Йосиф отстрани на минералната вода. Може да се стигне и трамваи 4, 12, 18, 20 и 22, както и с метро, зависи от къде идваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...