Jump to content

Recommended Posts

Забавен и развлекателен! И ако задълбаеш доста може и да се разсъждава върху сюжета и да стане не толкова забавен, а доста сериозен! хареса ми много и се гледа на един дъх!

Дане, Благодаря за субките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои неща доста ме подразниха - доколкото разбрах се развива в Токио, питам се как тогава виждат малката мечка от такъв град? Другото, което най-силно ме подразни е непрекъснатите "случайни" срещи/засичания, сякаш живееха в село или малко градче. А това с целувката (вместо удряне) между Сакура и Тачибана - преля чашата :))

 

Малко ми дойде в повече лигавенето на главната героиня, но към края стана по-сериозно, Харума доста ми хареса, както и Naohito, радвам се че така завърши, имаше достойни постъпки от страна на двамата мъже, типично по японски, което доста ме трогна!

 

В последния епизод имаше нещо интересно от страна на режисьора:

Когато си говореха за заминаването на Тачибана в абра, на заден план един от сервитьорите се обясняваше в любов на колежката му?! Чудя се дали и преди е имало такива сцени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Някои неща доста ме подразниха - доколкото разбрах се развива в Токио, питам се как тогава виждат малката мечка от такъв град?

Еми може и да е географски шок и да не ми хванеш вяра, но Япония е в северното полукълбо, където се подвизава визуално въпросното съзвездие. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Razormaw, веднъж да се изкефя на твое изказване като на шестица от тотото! :rofl: ЕВАЛА!

 

(офтопик е, знам, на никого няма да се сърдя, ако го изтриете това мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми може и да е географски шок и да не ми хванеш вяра, но Япония е в северното полукълбо, където се подвизава визуално въпросното съзвездие. :rolleyes:

 

Вие сериозно ли? Разбира се, че Малката мечка е северно съзвездие и Япония е в северното полукълбо...  :blink:

Имах предвид, че от толкова голям, осветен и замърсен град едва ли се вижда това съзвездие (в което между другото е Полярната звезда).

Лично аз, от София не съм го виждал, а какво остава за град като Токио! Просто исках да покажа, че на моменти сериала издиша!

Гледайте малко по-мащабно на нещата.

 

 

 

Razormaw, веднъж да се изкефя на твое изказване като на шестица от тотото!  :rofl: ЕВАЛА!

 

(офтопик е, знам, на никого няма да се сърдя, ако го изтриете това мнение)

 

Изказването беше чисто изхвърляне без покритие.  :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Имах предвид, че от толкова голям, осветен и замърсен град едва ли се вижда това съзвездие (в което между другото е Полярната звезда).

Лично аз, от София не съм го виждал, а какво остава за град като Токио! Просто исках да покажа, че на моменти сериала издиша!

Гледайте малко по-мащабно на нещата.

Знам, че е малко офф, но съзвездието се вижда и в София (аз лично съм го зървала доста пъти), дори и в Сеул съм го виждала при ясно небе. Токио вярно, че е по-мъглив и от Сеул, но и там не вярвам да няма ясни дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сериозно ли за звездите сте заспорили в тази изпортена версия на Anego. Въобще тоя грях не исках да си го признавам или това , че като побъркана чаках субтитрите на филм дето и за миг не ми хареса. Дървото Джин бе хора, дървото Джин ми се струва далеч по-достоверно и искрено сравнение с Харумката :) - отговорника за моята азиатска лудост. Какво като филма е пълен с перфектни актьори? Трите хубави неща свързани с пепеляшката са : 1 актьорите, 2 коментарите ( ей това си е забавно за четене) и 3 превода. И сериозно ли от едно съзвездие такава драма се спретва ( то вярно такива като мен се хилят, ама...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен, че прилича на Анего имаше доста "дупки" Аз до последно не повярвах на Харума. Опита да играе човека, но според мен не му се получи. Освен сцените в леглото  :28558:  Нямаше я химията между него и каката, както между каката и колегата. Обаче всичко останали играха страхотно. Фуджики бе прекрасен, отново. И въпреки очевидната химия между Рьоко и Фуджики, сценаристите решиха да я оставят с палето. Извинете, за израза, но аз коментирам от позицията на жена навършила същите години по времето когато превеждах. И поставяйки се на мястото на ГГ се чудех - Абе добре, поигра си. Нахрани егото си  :slap: , че още става, но защо по дяволите изпусна такъв МЪЖ   :mad:

Понякога се дразня на източните творци. Защо непрекъснато се опитват да налагат образа по-възрастна жена - по-млад мъж, понякога ужасяващо по-млад. Не че няма изключения, но рядко са перспективни във времето.

 

Според мен е същото недоразумение като Tsuki no Koibito. Страхотен каст и химия и недомислен сценарий.

Което не е причина да не бъде преведен. Поне да се насладим на актьорска игра, има много повече недоразумения на корейския фронт преведени на роден език...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ох все едно си ми прочела мислите, не само за пепеляшката , но и за лунатиците - там играта беше перфектна, а филма ужасен :D . Това с по-младите момченца все още не го разбирам, обаче не то ме смущава, а липсата на химия и така й не успях да повярвам , че паленцето е влюбено. Пак повтарям, на Джин му повярвах. Общо взето плоско ми дойде,а с какво настървение го чаках и с колко добро споменавах Razzormaw, че се бори за справедливост и по-бързи английски букви, а от там и бг превод :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, с "младите момченца" си е ясна стратегията - угаждат на мечтите на самотните каки сред зрителките, че ще им се отвори парашута с някой Убавец като бишитата, промотирани широко в шоубизнеса;) И с това си печелят нелош рейтинг.

 

Пък и не виждам нищо лошо в двойките "дърта кака-млад лешпер":) (разсъжденията по въпроса - в спойлера)

 

 

Това, че жените "узряват" по-рано от мъжете за идеи като брак, семейство и деца, си има и другата страна. До една възраст жената си търси мъж, който да й предложи стабилност. След като сама постигне въпросната стабилност, а възрастта й е пробудила остро майчинския й инстинкт, може да си хване и с по-младо момче, от което да не очаква нищо освен емоционално удовлетворение. Впрочем както на много млади момиченца са им особено интересни врелите и кипели в живота батковци, така и на много млади момченца са им интересни какички и "милфове";) В крайна сметка всеки си търси рамо, на което да се опре и евентуално да си пореве. Както и всеки търси нова силна тръпка, а не удобна рутина.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная мен доста ме радва. Стигнах до 5-ти епизод. Смешен и увличащ е.

Каквото и да си говорите за комерсиалността на тоя тип неща и фенсървиса, който се лее отвсякъде, факт е че Харума Миура е омайващ. Умело играе съблазнител, което при неговите качества и блестяща харизма никак не е трудно.

Не виждам защо по-възрастните зрителки, пък и останалите, да нямат право да си помечтаят малко.

 В действителност малко 39 годишни имат шанс с 24 годишни, но нали такъв е света - жесток! :slap:

Това е само измишльотина, и варианта Харума Миура да осъмне в леглото на някаква си обикновенна, леко нехайна към външния си вид, по-възрастна с 15 години от него фризьорка е нищожен.(Там точно за малко да получа удар. Добре че имаше кой да ме полее със студена вода.)

Ако беше обратното и главният герой беше мъж, който се заплита с млада мацка, щеше да се възприеме много лошо. Не сме гледали подобно нещо.

Героинята също е страхотна сладурана и постоянно вътрешно й стискаш палци да й се получат нещата, колкото и да се  явно че няма как. Да я обрекат на чакане на подходящ по възраст съпруг, или да я съберат със стария й колега и приятел, би било по-морализаторското решение на сценаристите, но в Япония, особени граници явно нямат. Краят изобщо не е от значение. Сериалът просто е много забавен.

 

 

cfa9ebb75f420dd9.jpga574854aa5107ca8.jpg

 

bec34c38dec9c9a6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си мислите, че света едва ли не няма да толерира двойки с голяма разлика във възрастта значи живеете на някакво доста консервативно и ограничено от информационните потоци място. То всъщност е достатъчно да излезе човек на улицата и да види някое чиче или лелка дето е облажило с агнешко по всеразлични причини било то духовно възвишени като любовта както в този сериал или от материално естество. Дали единият или другият все щеше да има и доволни и недоволни при положение, че и двата персонажа бяха коренно различни като характери и съответно е нормално при положение, че са положителни герои с почти еднакъв статут като значимост да генерират симпатии според зависи предпочитанията на зрителя. На мацето тук и трябваше половинка не набор с който да цакат сантасе и да си разправят вицове. Краят е такъв какъвто е говорим за тв драма все пак, а в живота се разделят дори доста по "подходящи" и "логични" двойки от дискутираната малко по горе, която по думите ви разбирам, че би следвало да просъществува (как беше? - докато смъртта ги раздели) докато другата - "обречената по ЕГН" кучета я яли. :mellow::slap::bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:28558: Браво. Да живее любовта, пред която няма граници и хората с по-разширени информационни полета!

Ама тя мацката на мен ми изглежда по-млада. На колко ли е всъщност актрисата?

Не знам какъв е края, но засега тая връзка е доста фалшива предвид факта, че младежа всъщност е гаднярче и само си играе с нея. Зарибена и залепена си пускам 6-ти епизод...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:28558: Ето това вече го разбирам, спора за съзвездието :rofl: , честно ме втрещи. А на мен ми е трудно да преглътна , че Харума Миура се оказа със слаба роля и това че продължавам да твърдя , че бездарника Аканиши Джин влезна по-достоверно в образ. А за края да вметна, че като цяло свърши така както трябваше :) . Радвам се, че има хора, който го харесват, та така се оправдават усилията да бъде преведен. Предпочитах да си мълча , но това със съзвездието ( вярно разсмя ме), но в повече ми дойде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този сериал, признавам си, си загубих част от харесването на Харума и натрупах много харесване на  Шинохара Рьоко. Те двамата ми бяха като скачени съдове - колкото повече харесвах единия, толкова по-малко другия (започнах с 95 % Харума и 5% за нея, но завърших с 80% за Рьоко и го пренесох към следващите си сериали). Но дори и за секунда не можех да се навия на другата двойка като финал с Наохито, би било предателство от героинята на Рьоко, нейното влюбено чувство от самото начало и цялостното й поведение на "реновация", начало, пътешествие. 

Аз самата не съм била във връзка с драстична възрастова разлика - нито нагоре, нито надолу, а каквото и да разправям като логика или наблюдения по приятели, личния опит си е личен опит... Въпреки че възрастен господин и млада дама се възприема като донякъде вулгарно клише, се пресещам за романа на Пол Февал - Гърбавия - или дори за Джейн Еър... и си мисля, че не винаги е така еднозначно. От друга страна възрастната дама и младият паж обичайно изглеждат не така вулгарни и същевременно трагично обречени във времето... Но защо да лепим етикети? Достатъчно напълно подходящи по възраст и темперамент двойки познавам, които рязко изменят статута си и се разделят...

 

Това е само измишльотина, и варианта Харума Миура да осъмне в леглото на някаква си обикновенна, леко нехайна към външния си вид, по-възрастна с 15 години от него фризьорка е нищожен.(Там точно за малко да получа удар. Добре че имаше кой да ме полее със студена вода.)

 

Ако беше обратното и главният герой беше мъж, който се заплита с млада мацка, щеше да се възприеме много лошо. Не сме гледали подобно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим за "Лолита" на Набоков... Трагично невъзможна любов, но все пак много красива. Тук е същото.  Мъча се да разбера какво не му харесахте на Харума Миура, но май няма да успея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ще пропусна, но май трябва да отбележа ( въпреки Коизора, Praid, Tatta Hitotsu no Koi ) , че аз не обичам чисто романтичните филми и тези с комедийни примеси, така че в това отношение човек не трябва да ми се впечатлява. Колкото и да обичам Харума Миура - тук прави слаба роля ( а до пета, шеста серия много му се радвах ), моите обичащи го очи може би са по-критични знам ли.... това не беше моя филм - което не го прави лош. Солидарна съм с всички, който не са го харесали, подписвам се и аз под всеки отрицателен коментар и въпреки това не случайно толкова много хора го следяха с интерес, на толкова много хора се е харесал и ще продължава да се харесва :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Мъча се да разбера какво не му харесахте на Харума Миура, но май няма да успея.

 

Единствено и само прическата, всичко друго си е   :wub:  . 

 

 

В началото на сериала си викам: " Възможно ли е такава голямата разлика и happy end?

В друг японски сериал, пак с разлика в годините, края не ми хареса. Дали и тук ще се разочаровам?"

 

4 месеца по-късно още ми тупка сърцето от емоциите, които преживях докато го гледах. Нареждам го в топ 10.

 

 

 

 

До края има време :)

 

Точно пък там  

в еп. 9

 ми събра очите и върза сърцето. Страшен е този Харума! 

 

 

 

 

... Ама тя мацката на мен ми изглежда по-млада. На колко ли е всъщност актрисата?...

 

На толкова, колкото и героинята - на 39 г. И най- забележителното, поне за мен е, че през февруари 2012 е родила втория си син. Как е успяла да влезе във форма?!  :yes:

 

 

...Щом продължавам да твърдя, че Джин ( фенките му, да не ме кълнат, защото към въпросното дърво имам огромен сантимент) беше по-достоверен положението е тежко.  :)

Спорът е най-добре  да го проведем на ЛС

Редактирано от milkyni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...