Jump to content

Recommended Posts

the-last-supper-2012-1.jpgthe-last-supper-2012-8.jpg

The Last Supper (2013)

Страна: Китай
Също така известен като: Wáng Dè Shèng Yàn

Година на излъчване: 29 Ноември 2012
Времетраене: 110 мин.
Жанр: Драма, Екшън, Исторически
Режисьор: Lu Chuan
Субтитри: Английски

IMDB

Участват:

Liu Ye as Liu Bang
Daniel Wu as Xiang Yu
Chang Chen as Han Xin
Qin Lan as Lü Zhi
Sha Yi as Xiao He
Nie Yuan as Xiang Zhuang
Huo Siyan as Concubine Qi
He Dujuan as Consort Yu
Tao Zeru as Fan Zeng
Li Qi as Xiang Bo
Qi Dao as Zhang Liang
Lü Yulai as Ziying
Hao Bojie as Yu Ziqi
Zhao Liang as Wu She
Mohe Ta'er as Fan Kuai

Zhao Xiang as Kuai Che
Xiaotangyuan as Cao Wushang
Qi Yixian as Xiahou Ying
Liu Wei as Xiang Liang
Dong Bo as Lü Matong
Sun Wei as scribe
Lu Yunlong as warrior
Li Yong as warrior
Cui Zhixiao as sword child
Wang Yuanyuan as horseman
Liu Shu as horseman
Ma Yiqun as horseman
You Lei as horseman
Wang Zongze as horseman

Резюме: Във филма се разказва за двама воюващи генерали (Liu Bang and Xiang Yu)  ), борещи се за контрол на Китай в края на династия Цин...

Торент

Свали с Руски субтитри

The Last Supper - "...прашен коментар на нещо, станало преди стотици хиляди години..."
"Тайната вечеря" на Лу Чуан показва нов прочит на китайския исторически филм. Различната гледна точка често може да се окаже и по-интересна.
Китайският режисьор предлага една историческа постановка, съчетана с удивителна кинематография и източна естетика, стигаща почти до научнофантастични висини. Помагат му трима големи съвременни актьори - Йе Лиу от Китай, Даниел У от Хонконг и Чан Чън от Тайван. С впечатляващите изпълнения на Лан Кин (актрисата, която играеше императрицата - страхотна е!) и Юлай Лу (момчето, което влезе в ролята на последния император Цин - Зи Ин - трябва да гледам и останалите му филми)!
Краят на династия Цин и началото на дин. Хан сблъскват на китайската сцена три големи имена, оставили траен отпечатък в историята на страната - обикновен селянин, вдигнал бунт срещу владетеля, уважаван лорд и генерал. В основата на филма е Банкетът Хонмън, проведен по идея на един вожд, за да убие своя съперник. И понеже в китайските хроники е пълно с подобни събития, Лу Чуан е решил да предаде случилото се малко по-различно...

В началото ми беше леко объркано, понеже филмът е направен на основата на ретроспекцията и аз може да не съм била достатъчно концентрирана, за да схвана линията, но в момента, в който това стана, идеята на лентата буквално изкристализира в ума ми.

И друго, което ме шашна. Рядко виждам филм с толкова добре състарени артисти. Гримьорите са направили чудеса в този случай.

1591d4d7e74cd1e6.jpg8e6d1167f469cbac.jpg