Jump to content

Recommended Posts

Хич не разбирам от имената, но ме подразни името на града, преведен като Инчеон, но може и аз да съм в грешка, че е Инчон...

 

Относно музиката - прекалено много западни парчета има, при положение, че корейците правят страхотна филмова музика, направо си е грехота!

 

Итевон, Сюнг Хи......още много имена ще ни се сторят смешно преведени, а относно саундтрака само 2 парчета са англоезични (поне засега), даже ги няма включени в саундтрак албума :)

 

Едит: farewell ме изпревари:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз гледах сериала през април и доста ми допадна :D( има разни дребни нещта за оправяне , но не си струва да се споменават ) . сега бях много ентусиазирана да го гледам по БТВ и даже насърчавам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има разни дребни нещта за оправяне , но не си струва да се споменават

Е, нормално е все пак да си спомняме някакви моменти, както и се писа по - назад в темата и да правим аналогия на дублажа със субтитрите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласете се, че всичко това бледнее в сравнение с гласа, който озвучава ТОП. Можеше поне неговите реплики да се запазят в оригинал.

И за местоименията се присъединявам. Няма нужда да ги използват толкова често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз гледах сериала през април и доста ми допадна :D( има разни дребни неща за оправяне , но се губят на общия фон) . Сега бях много ентусиазирана да го гледам по БТВ и даже насърчавам , който ми попадне , да направи същото . Дори да съм отвикнала да гледам телевизия ( това някакви реклами да ми развалят гледането или пък да не мога моментално да си изгледам 3 серии на веднъж не е за мен :P ) като добро дете си гледкам всяка вечер и си припомням стари емоции . Добре ,че знам какво ще стане , та си гледам спокоино .:rolleyes:

 

Нямам търпение да минат 5-6 епизода и да чуя мнението на моите познати за филма . много ми е интересно как един незаразен от азиатски сидром зрител ще приеме сериала . Дано някои хора не се откажат да го гледат само защото героите са азиатци , че много ще сгрешат .

 

колкото до превода - беше ми доста странно от начало , но свикнах .... до момента , в който тая вечер чух самия ТОП ( аз имам Биг Банг синдром и за мен да видя ТОП в сериала винаги ме кара да забравя за какво става дума и да се усмихвам широко и да му се радвам ... все едно виждам стар приятел или просто някой , който просто познавам като съвсем друг човек :) ) , ТА като го чух днес да "говори" български и просто умрях на място . Не можах да спра да се смея около 1 минута . Мисля ,че него никой не бива да го дублира , защото ТОП губи поне 40 процента от чара си без секси гласа си . LOL !

 

В крайна сметка , мисля ,че БТВ без да съзнават , се превръщат в една доста модерна телевизия , защото като гледам корейската вълна скоро съвсем ще ни помете ! ;)

 

като събера малко мнения за филма , пак ще пиша ! и този път без излишни изблици от моя страна ( обещавам ) :)

 

пс стана някаква грешка с поста ми преди малко ... не успявам да го изтрия , извинявайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, днес сколасах, гледах края на серията ..и Топ, хванах, разбира се. Ахах, да падна като чух озвучаването и "гласа му", поне фасона на момчето не могат да барнат..

 

Сега, сериозно, ако btv ни четат, пооакали са се..от зор да са първи и да се справят що годе добре! А те ме/ни четат, защото някога писах, че точно ИРИС не е лошо да замести Листопад за 20 вечери на бг екран...та, освен имената, и нравите малко на корейския народ да поразучат.

И тъй като могат и повече, да се постараят с избора на "актьорите" - дубльори.

Дотук със забележките...утре ще гледам цялата серия :).

 

П.с Сериалът е купен в пакет и OST-a в този вариант, навярно е предпочетен за международния пазар...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам и аз се чудех кога ще дадат ТОП и ето - дадоха го макар и за 3 секунди, но гласа, който са му дали определено ме изненада и малко хора биха се сетили защо се смеех така на иначе сериозното му лице.

Определено ми беше приятно да чуя моята приятелка, явно изненадана, че няма финални надписи, казвайки "Ее, ама то свърши ли?" :lol: (тук да вметна, че тя никога, ама никога не гледа това, което и препоръчвам и следователно няма кой знае какво мнение за корейското кино). Друг приятел вчера ми се обади по средата на епизода да ме пита няма ли да почва екшъна, че се бил наточил да има екшън, кръв, тва-онова... накрая беше доволен ;)

Засега сериала определено ми харесва, макар да ми намирисва, че накрая ще ги утрепат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми беше интересно как ще озвучат ТОП обаче това направо ме разби, поне са му сложили пак дълбок глас xD

 

Иначе за англоезичните парчета, първия път като гледах Ирис не им обърнах толкова внимание но найстина дразнят.

 

TOP! :)

 

iristop20.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не издребняваме чак толкова, а?

Повечето зрители (изключвам тези като нас, които гледат азиатско кино) надали изобщо знаят как точно се произнасят имената и местностите. Музиката си е оригиналната и досега не си спомням някой да е недоволствал. А относно гласът на ТОП, не искам да ви разочаровам, и аз съм фен на Big Bang, но колко хора мислите, че знаят какъв е точно гласът му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. То на който си му харесва сериала , не мисля , че ще обръща голямо значение на това как се произнасят имената или пък песничките които звучат ! .. Лично аз го гледам за пръв път ии ми харесва :D Мога да кажа дори , че съм зарибена !! :D :D

 

 

.. Леле, а целувката във втори епизод направо ме разбиии !! :D:es:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tara, имаш право. Е, феновете на Биг Банг и ТОП със сигурност го познават, неговия глас не можеш да го сбъркаш с нищо~ Лично аз съм пристрастна, може би затова ми прави силно впечатление...

 

 

Междудругото някой май беше казал, че Ирис ще е със субтитри...в смисъл аз найстина не очаквах да е озвучен на български ...кофти. Макар,че досега не съм видяла сериал и то със бг субтитри, и не би трябвало това да ме учудва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, всички големи критици се извъдихте... допреди 1-2 години не бяхте чували за корейско кино, а сега вече и критики взехте да изказвате.... Итевон, Инчеон... алабала. Все едно вие сте се родили научени как се произнасят тези имена. Айде, успокойте се малко. Щом ви дразни, не гледайте!

 

Искам да кажа 2 неща:

 

1. Пишете в темата в Общи приказки. След този пост, всичко, което е написано тук и е свързано с излъчването на сериала по БТВ, ще бъде ТРИТО (няма си направя труда да го местя дори). Горните постове, включително моя, ще бъдат изместени по-късно.

 

2. Голяма истерия с тоя Т.О.П., голямо нещо. Моето мнение е, че са избрали добър дубльор, доколкото може да се чуе от тези 2-3 думички, изречени от него. Ако не знаех как звучи в действителност, определено бих повярвал, че това е неговия глас. Доста плътен и идеално пасващ на ролята му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал!!! :bow: Зарязах всичко и го изгледах точно на еди дъх.....Сега очаквам да ме изгонят от вкъщи ;) Невероятната актоьрска игра и тая голяма усмивка на Lee Byung Hun ме заплениха :wub: Финала......

не го вярвам,след толкова премеждия,така тъпо да го гръмнат,нееееееее не може.

:) Благодаря на всички, които са се потрудили този сериал да стигне до нас :bow:

Редактирано от sinardin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Финала......не го вярвам,след толкова премеждия,така тъпо да го гръмнат,нееееееее не може. :)

Браво, бе! За теб няма ли спойлери?! Ай, зарязах го, мерси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, бе! За теб няма ли спойлери?! Ай, зарязах го, мерси...

 

Мрън, споко бе :) Той с огнестрелна рана в корема обиколи цяла Унгария, че това ли :D

Не забравяй, че тези герои и танк не мож' ги спре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toзи сериал до последно ме държа в неведение,изгледах го,защото просто не можаш да изчакам сериите по БТВ,но много ми хареса,макар че има едно нещо,което не ми харесва

 

не можах да разбера какво точно се случва и до края някои неща останаха скрити,обаче този Бек Сан си каза на Хьон Джун,че ще го убият без да разбере какво се случва и то така стана ей това най-не разбирам....

ще изгледам сериала и по Бтв току виж съм доразбрала нещо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toзи сериал до последно ме държа в неведение,изгледах го,защото просто не можаш да изчакам сериите по БТВ,но много ми хареса,макар че има едно нещо,което не ми харесва

 

не можах да разбера какво точно се случва и до края някои неща останаха скрити,обаче този Бек Сан си каза на Хьон Джун,че ще го убият без да разбере какво се случва и то така стана ей това най-не разбирам....

ще изгледам сериала и по Бтв току виж съм доразбрала нещо :D

Мисля, че всичко ще ти стане ясно във втория сезон... Все пак те хората, ако нямаше да правят продължение, щяха да си изяснят всичко в първия сезон,а не да му лепнат подобен край без каквито и да било обяснения. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че всичко ще ти стане ясно във втория сезон... Все пак те хората, ако нямаше да правят продължение, щяха да си изяснят всичко в първия сезон,а не да му лепнат подобен край без каквито и да било обяснения. :rolleyes:

Надявам се на втори сезон и го чакам с нетърпение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пхенян пратил агенти да убият министър в Сеул

 

 

Екип севернокорейски агенти е бил изпратен в Южна Корея да убие военния министър Ким Кван Чжин, пишат местните медии, на които се позовава в. "Росийская газета". Причината са предупрежденията на министъра, че страната му ще отвърне с военна сила, ако Пхенян извърши нова атака срещу Юга.

ЦЪК

 

Северняците са прекалили с гледането на сериали :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...