Jump to content

Recommended Posts

А на мен ми се искаше да бъде с дублаж и много се надявах. Честно казано, този май е един от най-подходящите корейски сериали за такъв превод. Подобен тип сериали са познати на зрителите и са озвучени не лошо. А и в 22,30 е по-добре да слушаш, отколкото да четеш. И повече щеше да се гледа, така де.

Мда и аз така мислех. На кой ще му се чете нещо от 22:30, чак до 24:00? Пък и наистина IRIS е сериозен сериал и си заслужаваше да бъде преведен(мога да заявя, че до сега не съм видяла лош дублаж на такива сериали, даже имаше един случай, за който бяха подбрали перфектните гласове). Така че реалните възможности в такова като пуснат IRIS със субтитри по това време на денонощието, да обере рейтинга, са наистина минимални. А това от своя страна е адски тъжно, язък, че изобщо са го купили. Лично тези, които аз познавам, все са уморени до 22:30, други пък тепърва хукват на някъде...но спирайки се на уморените, със сигурност знам, че биха предпочели или да поспят, или да гледат нещо по телевизията, лесно да възприемане(не мисля, че някой, който до сега не е гледал корейски сериал, ще намери IRIS със субтитри лесен за възприемане). Но това е само мое мнение, нали за всеки влак си има пътници...колко ще са обаче не е ясно.

И още нещо..лично аз никога не съм се впечатлявала от нещо по тв-то, което е била преведено със субтитри. Освен, че не ми е удобно да гледам, буквите на нашия са леко размазани, а и с моите проблеми със зрението(заради които ползвам и очила), направо прелест...Не бих могла да си представя, че ще изпитвам приятно чувство, докато се мъча да прочета нечие име, което съм забравила(на малкия телевизор в хола)..Това си е чисто мъчение просто...И ако има такива, като мен, абсурд да се запалят по корейските драми от гледане по тв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българските дублажи на сериали и филми са скапани. Особенно на азиатските. Не е лошо да питат немците как ги правят, при тях няма да чуеш едновременно майчиния език на актьорите и дублажа, а само дублажа, все едно са снимани от немскоговорящи актьори. Така че по-добре да си шляпат на корейски и да четем букви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега, претенции :huh: . За предишният сериал бил гаден дублажа, по-добре да е със субтитри. Сега пък кой щял да чете субтитри, по-добре да е с дублаж. Май няма как да се угоди на всички. Сериалът е достатъчно интересен като съдържание и е с добър актьорски състав, така че, който иска да го гледа ще го направи независимо дали е с букви или е дублиран. А пък тези, които са изморени още преди 22.30 надали ще стоят до 24.00, за да гледат каквото и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иии.. аз се сетих да го изгледам в навечерието преди пускането му по телевизията :lol:

Чудя се как да започна, за да кажа всичко, което е в главата ми. По принцип, всички вече са изказали главните работи. Страхотен филм, харесаха ми сцените, актьорския състав, сюжета.. Но е вярно, че имаше много дупки и недообмислени факти. Но преди да споделя лошите си впечатления, ще започна с хубавите, за да не изглежда негативно мнението ми. :lol: Главният актьор ми беше адски симпатичен и се справи страхотно.

Ала как, по дяволите, успя да стане професионален агент и да пречука половин Корея ( в смисъл за щяло и нещяло професионални убиици, невинна охрана, полицаи и т.н. ), пък и на всичкото отгоре без да се поколебае гърмеше патроните. Смятам смятам.. и пак изоставам със сметките - 2 години: 6 месеца в болницата, това е ясно, оттам нататък остават 18 месеца да отиде до Япония и да свърши цялата история с терористите. На терористите ако им дадем максимум 6 месеца, то тогава цяла година се е мъкнал из Акита със севернокорейския агент, което звучи.. не толкова правдоподобно.

 

Сънг Хи от друга страна беше противоположното -

агент с дълъг стаж, но прекалено малко практика в същото време. Не беше достатъчно опитна и не бих заключила, че е шеф на екипа.

 

Другите персонажи са ясни. Тъкмо си казах : Ако не ги избият всичките до края, аз ще ги избия :lol:

Останах доста впечатлена като цяло от сериала. Ще го гледам по бтв отново ^^

 

В последните 10 минути си помислих, че по-захаросан край не можаха да измислят,

но след убийството на Хьон Джун ( което всъщност ако има втори сезон, значи някак си е възможно все пак да оцелееш с куршум в черепа )

пък останах озадачена как може веднага да тръгнат финалните надписи. Е, нищо, ще разберем кой е мистър Блек във втори сезон :lol:

 

Да се изкажа и по настоящата тема : Мисля, че специално този филм не е подходящ, за излъчване със субтитри. Прекалено бързо говорят на моменти, а субтитрите едни дълги и със сложни думи, да не говорим и за чуждите на зрителя имена, съвсем ще объркат човека пред телевизора. Лично аз правех пауза понякога, за да осмисля казаното. Но е добър избор като за първи сериал по БТВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

farewell, аз доколкото разбрах, във втори сезон ще се изяснят фактите около смъртта на Хьон Джун(което по пътя на логиката значи, че не е оцелял), както и ще се разкрие кой е тоз потен мистър Блек. Не знам де...може и да решат да го върнат от мъртвите, но не ми се струва логично...пък и наистина е трудно да оцелееш с куршум в черепа. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

но след убийството на Хьон Джун ( което всъщност ако има втори сезон, значи някак си е възможно все пак да оцелееш с куршум в черепа )

 

Ами не е баш в черепа явно, защото след изстрела си дишаше, гледаше, че и сълза пусна, а след куршум в черепа, хм, малко трудно е да се случи това......Ще видим все пак какви са ги измислили сценаристите.

Тук в графа "Notes" са написани 2-3 възможни развоя на събитията в следващия сезон.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е баш в черепа явно, защото след изстрела си дишаше, гледаше, че и сълза пусна, а след куршум в черепа, хм, малко трудно е да се случи това......Ще видим все пак какви са ги измислили сценаристите.

Тук в графа "Notes" са написани 2-3 възможни развоя на събитията в следващия сезон.:)

Хах, да ти кажа не ме изненадва. Както човек може да измине сумати километри с огнестрелна рана в коремната област (Bad Guy), така и някой прострелян в черепа може дори да си каже предсмъртната молитва...Но наистина, нищо не се знае. Иначе аз го четох това в графа Notes, но все още не съм сигурна какви ще бъдат великите хрумвания на сценаристите. Няма да се изненадам и да го дадат след три години в едно перфектно здраве(без никакво увреждане на мозъка), нали корейците особено много вървят в чудесата... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си представях как Сънг Хи се втурва разревана към колата и се обезводнява в продължението отново на 2 години...

Всъщност се позамислих къде го гръмнаха главния на края, но ясно се виждаше кръвта до слепоочието. Знам ли, куршумът може да го е одраскал и куп други налудничеви хипотези ( та дори и убиецът, изигран от TOP, може да е възкръснал специално, за да бъде развит във втори сезон след неуспеха в първи )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе аз го четох това в графа Notes, но все още не съм сигурна какви ще бъдат великите хрумвания на сценаристите.

Е, след няколко месеца всички ще разберем. Мисълта ми беше, че нищо не се знае. По - интересно ми беше как така Хьон Джун виждаше Сънг Хи, докато тя нямаше никаква реакция нито към изстрела (вярно беше със слушалки, ама това е изстрел все пак, който си се чу доста ясно, явно нямаше заглушител, но както и да е, да не търсим чак толкова връзка с реалността:)), нито към колата, която на късмет улучи точно отбивката, а очевидно Сънг Хи гледаше натам.

 

та дори и убиецът, изигран от TOP, може да е възкръснал специално, за да бъде развит във втори сезон след неуспеха в първи

А ако забелязахте севернокорейския генерал ли беше, какъв ли беше, в сериала го убиха, във филма - не и той беше този, който даде заповед във филма за убийството на Хьон Джун. Секретарката на президента пък в ИРИС също се спомина горката, а не щеш ли в Атина се появи отново. Пълна лудница.:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, след няколко месеца всички ще разберем. Мисълта ми беше, че нищо не се знае. По - интересно ми беше как така Хьон Джун виждаше Сънг Хи, докато тя нямаше никаква реакция нито към изстрела (вярно беше със слушалки, ама това е изстрел все пак, който си се чу доста ясно, явно нямаше заглушител, но както и да е, да не търсим чак толкова връзка с реалността:)), нито към колата, която на късмет улучи точно отбивката, а очевидно Сънг Хи гледаше натам.

О, от този момент(който първоначално изобщо не разбрах), на мен ми бе най-интересно на какво толкова се усмихваше Сънг Хи(май не се лъжа, тъй като няма начин да й забравя физиономията накрая)...

Любимият й умира...в същото време тя си се усмихва и белее спокойно нанякъде..Много интересно, наистина.

 

А по въпроса за секретарката..и аз забелязах и много се учудих. викам си..Абе тая много ми е позната нещо, и не щеш ли - О,верно ,че тя умря в "Ирис"...Странно, че в Атина далеч не ми приличаше на мъртва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми бе най-интересно на какво толкова се усмихваше Сънг Хи(май не се лъжа, тъй като няма начин да й забравя физиономията накрая)

 

Вярно наистина, усмихваше се и то с един замечтан поглед :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно наистина, усмихваше се и то с един замечтан поглед :lol:

 

замечтана за хубавия си живот? подготвя се за 5те деца, докато все още има възможност :lol:

Аз лично току-що включих, че тя не знае за пръстена все още. Мислех си, че е заради това, ама явно не :lol:

Честно казано, през целия сериал очаквах да се окаже нещо така, по- пикантно, например, че е таен агент от Айрис и лъже всички наоколо, но се влюбва в Хьон Джун - общо взето всякакви такива фантазии, особено след като след атентата с бомбата нещо поспадна напрежението и

Сънг Хи се оказа замесена с Бек Сан ( директора ). Но всякакви такива теории отпаднаха след двата куршума, насочени към останалите снайперисти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

замечтана за хубавия си живот? подготвя се за 5те деца, докато все още има възможност :lol:

Аз лично току-що включих, че тя не знае за пръстена все още. Мислех си, че е заради това, ама явно не :lol:

Честно казано, през целия сериал очаквах да се окаже нещо така, по- пикантно, например, че е таен агент от Айрис и лъже всички наоколо, но се влюбва в Хьон Джун - общо взето всякакви такива фантазии, особено след като след атентата с бомбата нещо поспадна напрежението и

Сънг Хи се оказа замесена с Бек Сан ( директора ). Но всякакви такива теории отпаднаха след двата куршума, насочени към останалите снайперисти.

 

Хах, не съм била единствената, която е помислила така. И аз напълно по пътя на логиката, когато видях профила на Сънг Хи в работите там на Ирис и си помислих, че тя е част от тая организация, пък то се оказало,

че всъщност е следващата им мишена.

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве прашам, дали има разлика прво ако го гледам филмот Iris па после серијата или обратно...гледам истите актери се.

Ами аз лично, не съм гледала филма, но не мисля,че има разлика. При всеки случай аз бих започнала от сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве прашам, дали има разлика прво ако го гледам филмот Iris па после серијата или обратно...гледам истите актери се.

 

Има значение, първо сериала и после филма. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение, първо сериала и после филма. :)

 

Да, така е, защото ако човек не е гледал сериала, от филма нищо няма да разбере.:lol: Аз лично гледах сериала първо, а филма общо взето го прехвърлих набързо:D Много лошо сглобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът дава отговор на това кой и защо стреля, без него всичко изглежда недовършено. Реално, ако сега гледате сериала, то на филмът трябва да се прегледат само последните 15 минути :) Аз лично като го гледах си поприпомних този добър сериал, а сега смятам да го направя отново... по БТВ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го гледала на компютъра, но мисля да го следя по БТВ... Като гледам доста хора ще го гледат днес. Но за тези които не могат да го гледат вечерта, ще могат да го гледат на повторение от 15:00 на 02.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде тази вечер на сериалчето по БТВ :D.

Аз също не съм го гледала,някак си ми е странно ,че ще го гледам сега по телевизията... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...