Jump to content

Recommended Posts

 

 

В отговор на mrnkaloto да кажа,че 

Както писах и по-горе, нямам нужда от отговор. Представи си, много добре те разбрах още първия път с изключение на това дали трябва да се чувстваме тъпи или обратното, ако не ни допада... Че на теб ти харесва - това ясно и изборът си е твой, също няма лошо и да омайваш. Не разбирам що се палиш...

Впрочем, прочети по-задълбочено поста ми - не съдя никого за това какво му се гледа. Хайде не ми приписвай думи и личностни нападки!

 

Та пак по същество - тази бозичка леко я пийнах до към един-два пъти... ъ... епизоди и аз също имам право на мнение! Та... бозичка! Не си я причинявайте.  :28558:  Омайвам ви! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,хора какво се хванахте сега за думите ми относно възрастта и интелекта...! Не съм искала конкретно никого да засегна,за да иронизирате така нещата.Просто говорех по принцип,не само за корейските сериали ...ами като си на 40 например, предполагам няма да ти се гледат училищни комедийки(не, че няма изключения де).Е, хайде да се успокоите ,махам го тоя интелект......

Примерно да употребя думата"интереси",така по-добре звучи май :) И ,за да не обидя никого,ще дам пример със себе си....обожавам филми ,в които звучи подходяща музика( и ето, то е може би защото професионално се занимавам с музика )Разбира се ,това в никакъв случай не е правило...Да ,всеки си има право да гледа и да харесва каквото си иска и разбира се, че не съм против коментарите във форумите.Идеята ми е, че не трябва винаги изцяло да разчитаме на тях и да не погледнем нещо, само защото има отрицателни мнения.

А и обратното...да мислим,че всичко,което има положителна оценка е качествено.

Е..честно...не ми се спори повече....спирам до тук...Хубава вечер на всички !!! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клиширано, познато, но в кой сериал корейски няма клиширано и до болка познато, дори и музичките гледам се поповтарят.

Главната и малкият са ми антипатичнички някак, тая мацка много намусена бе, както в "Кралят на модата". Ще унищожи тия мъж, че кога не е било...

Сериалчето ми дъха на смесица, нещо средно  между "Балито" и "Кралят на модата". И двете сериалчта ми харесват, та и този също засега ми допада.

Голмият батко, гангстерчето, нямам думи, тая бедната и уж горда,  боя се, че ще му разкаже играта, нали това е идеята, на какво е способен един мъж когато обича, доколко може да се унижи, да стъпче гордостта си, заради една фръцла.

Няма да ме очуди, ако главната земе че се поразболее в някой и друг епизод. Може и накрая не един, а цели 3 трупа да има.  Очаквам с нетърпение,

нещото по-различно в сценария, с което приятно да ме изненадат. Ще си го изгледкам до края и се надявам все пак  на добър сриал, вътрешното чувство,

рядко ме подвежда, доно и сега изляза права. Ще гледам, защото си го харесвам. Та то за любовта не се иска акъл и интелигентност, бе хора, любовта е просто нещо,

както казва един от героите, обичаш или не,/ харесваш и гледаш или не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък засега ми харесва. Първите 2 епизода ги гледах директно по тв без превод и ако щете вярвайте, на Сонг Сънг Хон и без превод всичко му разбрах. Ама това е сигурно, щото не може да играе. Много ме изкефи смразяващият му поглед, е и някои неща, които направи във фитнеса, джакузито, басейна, спалнята и т.н. и т.н. Младежът пък много хубаво си пасна с Шин Се Кьонг, много ми харесаха като двойка. Че Джонг Ан тук е направо страшна, много жалко, че ще го играе лошата влюбена патка, хем е с голям опит с мъжете.Ким Сонг О много ме радва, и на мен ми се стори, че ще го прецакат и няма да му дадат да се изяви, но ето вече като излезе от затвора доста активен е. А това за гангстер, дето четял, ами той е гангстер по принуда,преди да стане гангстер, бил отличникът на класа, защо да не чете? Има някои преводи, дето само те объркват. Ако някой иска, вече с бг субтитри в мастерса. Като цяло още не мога да схвана накъде отиват, още повече че всяка серия сменят сюжета. Но засега идеята е точно какво прави един мъж (без опит с жени), когато обича, това си е точно като за Хони, най-вероятно си е платил да му напишат такъв сценарии ;) . И  тук много ми хареса как го е казала lukreciana

 

 

Голмият батко, гангстерчето, нямам думи, тая бедната и уж горда,  боя се, че ще му разкаже играта, нали това е идеята, на какво е способен един мъж когато обича, доколко може да се унижи, да стъпче гордостта си, заради една фръцла.

Няма да ме очуди, ако главната земе че се поразболее в някой и друг епизод. 

 

Ще му разкаже играта и още как, а според хансинема и сега дръж се да не те удари по челото най-голямото клише, обаче мацката щяла да си загуби паметта, макар че било съмнително дали ще я загуби или ще се преструва.  :dunno: 

Не знам, на мен ми харесва, има атмосфера, екшън, малко мистика с изчезналия брат и фаталната жена, сладурски неща като яденето на люто, особено на токбоки  :28558: , сега вече може да почва любовната история, че да гледаме после и мелодрамата.  :up: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък, тази боза си ми харесва. :) Всяка седмица си я пия с кеф, че и два дена подред  :rolleyes:

Не мога да не се съглася...да, има много клишета...Но я ми кажете, в последно време, кой нов корейски сериал ви изненада?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За две изгледани серии не мога да отсека дали е хубав или лош сериалът,щом участва моят любимец ,ще се гледа и това е.

Приятелят в затвора е голям шемет с неговите странни очи,помня го от няколко сериала,голям магнит е.:)

Най дразни главната,с тая физиономия ми прилича на мишка и нещо не я понасям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре започва, но да видим как ще се развие действието,

малко се изненадах от предложението за брак едва във втори епизод, което само по себе си говори, че действието в отношенията между двамата може би няма да се развият според моите очаквания.

 Song Seung Heon ми е любимец и на мен, ще се гледа определено! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва стигнах до 3-та серия... и съм вече отегчена... от клишета и нелогично поведение. Сюжетът е под всякаква критика, а пък Шин Се Кьонг и Йон У Джин са големи дръвчета наистина... За Шин Се Кьонг изобщо не съм изненадана. Макар да не съм гледала "Фешън кинг" и не мога да го коментирам, в "Кралица Сон Док" беше много зле. Няма никакъв напредък. За химия между главните герои изобщо не може и да става дума. Изобщо не може да се получи замислената романтика, па макар и любовен четириъгълник.

Не мога да си представя как могат да направят един успешен бизнесмен, макар и без образование, природно интелигентен мъж, толкова наивен в любовта. Просто не се вързва изобщо. В корейските сериали обаче не винаги можеш да видиш логика... Ще направя опит да продължа да го гледам, макар че не очаквам някакво подобрение. Като гледам и рейтингите са спаднали за 11 и 12 серия. Направо се чудя как Сонг Сънг Хон може да участва в подобни продукции със слаб сюжет? Или му плащат много добре или е краен мелодраматик. Като се замисля, май "Доктор Джин" беше по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета коментарите,май има някои,които никога не са се влюбвали "до уши"!Че кой влюбен  се държи адекватно,нормално,а не идиотски и правейки всякакви глупости в присъствието на любимия!!!....

Иначе-лека,приятна драмичка,типично корейска,дет се вика.Би могла да е и по-добра,ако Шин Се не беше такова дърво/не че другата е по-добра!/-няма емоция,няма никой-от време-навреме по една сълзичка зорлем и това е!Представям си колко му е  трудно на Хони да играе с такава партньорка-все пак си е класи отгоре!И си го гледам сериалчето заради него!   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам сериала само заради Сонг Сънг Хон, фенка съм му, но то наистина голямо клише....

От което видях до 16-та серия, чакам да го видя в 20 серия как умира(ще се възхищавам на актьорските му умения) А сюжета, определено не ме кефи.

И в отговор на някои по-горе, тази година изгледах доста интересни и иновативни сюжета. Има добри попадения, не всички корейски сериали са клиширани.

Много благодаря за превода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изгледах 4 серии, не ми е скучно :) ....след доктор Джин ми се гледаше още нещо с Хони и ми дойде добре....благодаря за превода, сериалът не е високо интелектуално произведение на киното, но пък ме кара да се усмихвам.....само по тази причина няма да се откажа да го догледам.... :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разочарова ме този сериал! Чак не ми се обсъжда. Но да ви ПИТАМ нещо друго по него. Някой има ли идея как се наричат уредите на които тренира хубавата и слаба госпожица, която е влюбена в главния. Бек нещо си май се казваше. Сори, никога не ги запомням как се казват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааа, неее :slap:  след 8 -мата серия започвам сериозно да се ядосвам....то бива, то може щуротии, ама чак толкова :no: ....а главната е такова дърво, че направо :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разочарова ме този сериал! Чак не ми се обсъжда. Но да ви ПИТАМ нещо друго по него. Някой има ли идея как се наричат уредите на които тренира хубавата и слаба госпожица, която е влюбена в главния. Бек нещо си май се казваше. Сори, никога не ги запомням как се казват.

 

Говориш за уреда за мъчение на светата инквизиция ли? Всеки път като я дават тая мадама да се прави на ластик настръхвам. Ако разбереш какво е пиши

за да знаем какво да избягваме. Представи си някой познат каже "Я да ходим на купон у еди кой си, който има има Бек нещо си и е много забавно". Трябва да

мога да реагирам своевременно. Предварително благодаря. :D

Що се отнася до главната искам само да питам къде са психясалите сценаристи когато най му трябват на човек. Няма ли кола да

я бутне или от кон да падне или нещо друго, което да остави Хонито да страда още 5-10 серии под душа, в джакузито и т.н. Това ще

ми напълни душата. Момичето е много красиво спор да няма, но ми докарва тремори. Филма е добър като идея, но нещо екипа не

ме грабва за съжаление. За превода - благодаря. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная и аз се мъча с този сериал, буквално мъча..къде от проклетията на характерите, къде от играта на актьорите.

Мани, ми сънувам и Хони в ужасно-батални сцени, и умувам, и на будно състояние, как ще "пренапишат" съдбата на героят му.... :28558: 

Защото след 17-та серия, май намирисвам леко "опъване на платната" в друга посока...защото сценария опъва нервите на всички гледащи, яко..хаха

Отдавна в един сериал, не съм имала толкова "недолюбвани" персонажи накуп, отдавна не съм виждала толкова недоразумения в корейски сценарии..чак да ме разсмиват, и не знам какъв съм мазохист, но ще си го догледам до края. :896767: 

Благодарение на смотания и объркан сценарий, сега се надявам драмата с "родствената" връзка да помогне на нашето момче, братчето му също....дет се вика, ако беше толкоз "прост" сценария, всичко щеше вече да ми е ясно, ма то не е..така, че непредсказуемото перо на писача тук ме забавлява.. :lol: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммда, тоя сериал нещо и у мен буди хейт към повечето герои.

 

Главната е абсолютно неосъзната тъпа шутка. Виждаме я само как се мота нагоре-надолу, неспособна самостоятелно да постигне нищо, освен да се провали дори като сервитьорка или да се предложи себе си за погасяване на дълговете. Приема помощ с пълни шепи и се прави на интересна, колкото може. "Опонентката" й също явно е умствено изостанала ку*ва - да се подвизава като гадже на някъв мафиот, докато сваля подчинения му, пък после 7 години да не зацепи, че пичът не я иска... Малкото келеме от "Станфорд" - също безполезен боклук, не само се правеше на големия мъж, но и провали единствената сделка, за която уж вложи всичко от себе си. И неизвестно защо вини за всички проблеми на света онзи, който му е платил образованието и му е дал жилище и високоплатена работа. "Отрицателният" мафиот - също малоумен, и той чакал 7 години някаква, дето пет пари не дава за него. С тия 7 години ме оставиха с впечатлението, че е имало ЕДНА година, в която магнитните бури са предизвикали нелечимо влюбване у всички и дотам са приключили взаимоотношенията им с противоположния пол. Великият батко на малкото леке - и той полуидиот, при това агресивен. На кого ще му хрумне да УБИЕ мацката, за която се карат братчето му и най-доброто приятелче, за да реши проблема?! А сега се установи, че дори е пречил на братчето си да се запознае с баща си - богат и търсещ детето си. Пък какво да кажа за родителите на главната - майката се подмазва и пищи от възторг, стига зет й да е богат, не работи, плюе публично мъжа си, че е неудачник... за което е донякъде права, щото пък оня с великата си "гордост" не само не може да издържа семейството си, ами и себе си дори. Тъпи отрепки и двамата - неспособни да се оправят с живота, натрапващи мнението си постоянно и за всичко... Нищо чудно, че са родили тази грешка на природата, аса главната героиня. Майката на главния - пак парцал, дългове-мългове, зарязала си и двете деца самички, и то поотделно, WTF? Но поне нея я виждаме да си бачка нормално, издържайки се, дори да проявява човешка добрина към малкото танцьорче и да отбягва синовете си в тяхна полза.

Няма един човек като човек в този сериал, някой будещ поне минимално уважение към личността си, освен главния. Пълна трагедия.

 

Май само главният остана в графа "положителни и не крайно тъпи", макар че и в неговият образ се постараха да вкарат малоумщина. На фона на идиотския сценарий не ми стигат силите да се ядосвам от тъпа актьорска игра. Май го гледам това недоразумение, само защото "Nine" свърши и няма друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току - що изгледах накуп 13,14,15 и 16 серия.

Направо ми се зави свят,хубаво,че продължавам довечера с принцовете- кафеджии,та да си върна вярата в Корея.:)

То бива,бива заплетеност,недоразумения,ама тук направо са прекалили.

Все по- антипатична ми става главната овца,дето не знае за какво се бори,като добавя и противните мутри на оня перхидроления и "лявата ръка на шефа",ще го догледам на инат заради Хончо..( Ей тва е то,в момента мога да направя един паралел- тук само един красив мъж спасява сериала и преглъщам останалата боза; в "Coffee prince" е точно обратното- преглътнах антипатичната жена - мъж в името на великото забавление и позитивно настроение,носещо филмчето.Извод - Хони е велик!:) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи на някои хора уж не им харесва, но още като излязат английски титри, бързат да го изгледа. И понеже тук се заформя седянка на антифенове на сериала, да си кажа и аз колко ме дразни. Страшно дразнят образите, понеже са доста добре изградени и много реалистични, това са хората, които срещаме всеки ден.

 

Имаме една Со Ми До- типичната 25 годишна тропла, най-можещата, най-знаещата, с най-големите мечти, под мотото след 30 всички са с единия крак в гроба, затова сега ще живея, пък майната му на всичкото. Но всъщност тя не е виновна, как няма да е объркана с майка материалистка и баща романтик, които постоянно дърпат на различни страни. Брат й същата работа, заблуден милият, от 7 години дебютира и си мисли, че като дебютира, злато ще завали от небето. Но чрез тях двамата много добре представят конфликта на интереси между поколенията. Шин Се Кьонг може да не става за химия, но много добре пресъздаде образа на объркано младо девойче.
После имаме един Дже Хи- това момче милото в саксия е расло, то не е направило нищо само, нито е готвило, нито е прало, а за чистене не й чувало. Пратиха го наготово да учи в най-добрия университет, пък и той умник се оказа, че да го приемат, но все пак е филм и хубаво, че има и такива измислени ситуации, че прекалено реалистично щеше да бъде скучно. Та това момче пък е типичен представител на пубертиращите мъже- с всичко може да се справи, всичко му е ясно, най-силния, най-смелият. И зрителите като го гледат отстрани и му се смеят как е мнооого далеч от истината. :28558: 
На трето място силната жена- Бек Сонг Джу. Вряла и кипяла, с каквото се захване, винаги е успешно, добра е както в спорта, така и в свалянето на мъже.(някъде 4-5 серия каза какво тренира, даже и в България го препоръчват, но не успях да го запомня). Търпя си тя, стоя и гледа мълчаливо, надява се, мечта и изведнъж без причина хайде шута. И както всяка силна жена, и тя си има слабо място, а настъпиш ли го веднъж, няма спиране. Тук ще добавя Гу Йонг Гап, много ми е интересен как си вдига челото, като Алф е. Той е солта на сериала. Показва какво прави друг мъж, когато обича. А и трябва да има някой интригант, за да е интересно. Колкото и смешни да ви струват нещата, които прави, точно така се прави. Каквото и да пуснеш в интернет, където корейците спят, хранят се и ходят до тоалетна, то ще стане голям хит. (тук едно отклонение за рейтинга- да, нисък е рейтингът, но е най-висок от всички, които вървят едновременно, затова пък е на първо място по сваляния от абсолютно всички сериали, които вървят в момента. И хората, които са били в Корея, знаят, че корейците вече телевизия не гледат на телевизор, всичко правят по айфон, айпад и смартфон.) :xaxa: 
И не на последно място И Чанг Хи- лошото момче, грижовният брат и верният приятел. Не е ли това любимият образ на всеки зрител? И знаете ли какво го отличава от Хан Те Санг? Това, че не чете книги. Това, че не чете книги, го прави първичен, също като животно или като герой на Ким Ки Док, който убива и не изпитва съжаление. Много ми е симпатичен артистът и се радвам, че играе точно тази роля.
За накрая оставям този, който няма как да ме издразни. Само ще кажа, че тук Сонг Сънг Хон играе себе си и който е чел повечко интервюта (или поне интервюто с брат му) и следи какво пишат феновете, ще види, че има много факти от личния му живот, както и доста от репликите му са казани от феновете му. Хони в реалния си живот е много добър бизнесмен, наскоро излезе едно изследване, в което го определиха за материално най-добрата партия за съпруг. Той пък винаги говори по разни интервюта, че не знае как да се отнася с жените. Така че всичко си съвпада. Макар и на места да преувеличава, за 80 процента от нещата, които прави, съм чела в интервю с него. Иначе не може да му се отрече, че е цар на изразяване на емоция само с очи (както и на сцените с душове, джакузита, басейни и океани ). Хората вече преброиха 100 различни физиономии, но със сигурност са повече. :na2: 

 

И да, определено не е шедьовър, определено е леко повърхностен, но е определено е такъв, защото е прекалено реалистичен като характери на хора. Харесва ми, че са изградили така конкретно образите. Харесва ми и че има измислени ситуации, все пак това е филм и трябва да е заинтригуващ. Видяхме любовта на всеки един мъж. Сега остава да видим и обратите, които са ни приготвили, имам много високи очаквания към режисьора, понеже знам, че го може. И се надявам да ги оправдае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го зарязах.Толкова ме изнервяха всички малоумия и малоумници в сериала, че дори нищо за гледане да няма ,това не става, дори и с превъртане.И не виждам кое му е реалистичното, освен едно- всеки иска да е богат :28558: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...