Jump to content

Recommended Posts

За много хора този сериал ще остане в сърцата им flower Съгласна съм, че това беше хитът на 2009г., до средата на септември месец 2009, почти половин година след края на сериала, главните актьори промотираха сериала неколкократно в съседните страни, беше си истинска мания. Ако сега го излъчваха, повярвай ми, тази тема щеше да бъде не сто, а поне 300 страници Very Happy Тогава все още нямаше достатъчно хора във форума. Дори и да не спечели годишните награди на ЕС за сериал на година, за мен той ще бъде фаворитът :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен главно заради Джан Ди не ми допадна, колкото на вас. На моменти адски много ме дразнеше и някак не можах да я приема. Друг път пък ми беше симпатична. Незнам дали самия персонаж или актрисата, но тя оказа голямо влияние върху цялостната ми преценка. В момента пак го гледам и усещам как на същите места, както миналите пъти, ми идва да строша екрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммм...Джан ди не можех да я възприема на сериозно в началото...просто Макино влагаше адския драматизъм и...изведнъж Джан Ди,която въобще имах чувството,че си е пълния непукис за абс всичко ;ДД...но после ествствено започна адски много да градира в очите ми...и определено много и се радвах ...просто адски добре я бяха съчетали със всеки един герой...

И все пак...у Джан ди като че ли не лъхаше нищо лъскаво и магично...Адски завладяващ персонаж определено...но..Например..Макино когато я нагласиха за приема,пък и като цяло имаше съвсем друго излъчване...хем на момиче от простолюдието..хем на потенциална аристократка..(лично мнение де..)

А Джан Ди...тя просто си беше твърде обикновена...(ест то това е идеята...но аз просто винаги търся нещо специално,оригинално и вълшебно..)...

и пак за накрая..искам да кажа,че Джан Ди въпреки всичко повече ми харесваше от Макино...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, и на мен ми харесваше много повече от Макино, но ме дразнеше например отношението и към Джун Пьо, особено в епизодите, когато той толкова я харесваше и се стараеше, а тя пет пари не даваше. После наистина стана по-приемлива.. Но нещо в самия персонаж ме подлудяваше, може би прекалената гордост или как понякога се държеше като малоумна. Актрисата ми е симпатична, но за Джан Ди докрая си останах с противоречиви чувства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А..аз няма да коментирам изобщо отношението и към Джи Хо,просто защото лично аз ( и не заради това,кой изпълнява ролята на Джи Хо) не бих имала изобщо никакво съмнение.избиране и осъзнаване кой от двамата да взимам...Персонажа на Джи Хо просто си е мъжът мечта каквото и да си говорим...просто и аз си имам и афинитет към мълчаливите,мистериозно-завладяващи персонажи...и при мен не би имало база за сравнение с Джун Пьо ...

Няма да коментирам и колко тъпо беше държанието и към Джи Хо и как си го размотаваше непрекъснато...(Макино не правеше така) ...

Наистина афекшъна на Джи Хо траеше твърде дълго ... и нейните ""объркани"" чувства също траеха доста време...и да прави сте,че това е мега дразнещото...(но пък в същото време и адски завладяващо) ;Д (смирк)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и с Джи Хо положението беше зле. В началото много го харесвах, както и към края де, но пък Джун Пьо също с всеки епизод растеше в погледа ми, така че бях много колеблива между тях двамата.. Някакви пълни противоположности - единия спокоен, другия вечно нервен. И понеже аз съм нервна и все забързана някак Джун в последствие ми стана симпатичен, но Джи Хо.. много ми беше жал за него, не трябваше да остава сам накрая и да я чака ли чака. Винаги беше до нея и затова ми стана криво за него, но може би тя не го е приемала за повече от приятел. А и много особено се получи как изведнъж Джан Ди осъзна, че харесва Джун Пьо, сякаш цялата "борба" между двамата за нея нямаше смисъл. При Макино май ставаше постепенно. Незнам защо ги сравнявам, корейската версия ми харесва повече, но някак искам да ги съпоставя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да...то е неизбежно...Колкото и да следват един и същ сценарии и да имат един и същи персонажи,толкова се и различават двата сериала...

С Джи Хо беше много глупаво наистина...и аз въобще не го одобрявах до край...защото след като уж "се осъзна" и спря да го харесва нещата просто си продължиха и не се приеха никакви мерки...съответно започнаха препядствия след препядствия и Джи Хо просто беше емоционалното кошче и всичко негативно се изливаше там...нейната мъка,проблемите между нея и Джун Пьо,майка му,родителите и и за капак миналото му..и тнн...Незнам защо го направиха така..но просто колко тъжно ми е ставало за него всеки път не е истина просто...

При Ханазава Руй въобще не беше така...колкото и кофти да се получи с тях,пак не го чувствах толкова тъжен,колкото Джи Хо ...но тук играее и мн силна роля актьора...

От лицето на Ким се стичаше адската тъга винаги.и мен ме е просълзявала доста пъти съдбата му...всичко му се струпваше и нямаше дори едно рамо до него..;/

 

бтвв си спретнахме хубава дискусийка ;Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Образа на Джун Пьо беше по-настоятелен, по-бурен. Той също беше несигурен в себе си, но го прикриваше с агресивното си и емоционално поведение. Джи Хо също беше преживял травма в детсвото си, но я подтискаше под хладното си изражение. Слушането на музика, четенето на книга, заспиването му бяха бягство, сякаш казваше "Не ме занимавайте", отделяше се за миг, но вътре в него всичко бушуваше. Важното е, че успяха да си запазят взаимоотношенията и че не се озлоби от всички неуспехи, но нямаше как, това не му беше заложено. Страхотна роля направи Ким.

Ка Юл и И Джунг също ми бяха симпатични. Първия път когато гледах сериала, дори ми бяха любимата двойка. И те имаха много хубави моменти.

Яд ме е само, че не наблегнаха на Уо Бин. Много в страни го вкарваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен също ме дразнеше в началото, но актираста неустено ме накара да я харесам, и до момента единствено от женската аудитория актриси, само нейните прояви следя. По отношение на развитието на чувствата и всичко останало - виновни са не хората, които си изиграха ролите перфектно, а екипът зад кадъра. Просто бяха недомислили много от нещата. В интерес на истината японската верисия в това отношение беше по-изпипана и стегната. Докато тук се получи едно ненужно удължаване и дразнене на публиката. Но явно така са преценили корейските режисьори, сценаристи и прочие ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японската версия беше по-последователна, особено края им беше хубав. Сватбата сложи някои неща на място. Докато тук наистина имаше обърквации, но все пак обичам тази част и финала също беше хубав. По принцип корейците винаги го претупват, не си спомням дали и тук не бяха сложили след няколко години. Бях чела някъде, че са имали и доста произшествия по време на снимки, може би и заради това се е получило по този начин.

 

Много се разписах тази вечер :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меко казано произшествия - на всеки един се случи по нещо, като най-сериозното беше на главната актриса. За една седмица беше в болница и не снимаха нищо. Бяха тотално изморени. Снимките са били между 21-22 часа на денонощие, като заради феновете са ги правили дори много рано сутрин. Почти 1000 страници от темата в soompi бях изчела покрай този сериал, всички клюки знаех До там се стигна та чак облеклото на главната актриса се обсъждаше, беше лудница, за час се пишеха по 10 страници, ама чаршафи на англиийски, очите ми изтичаха да чета

Аз също май прекалих с писането :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да точно за това проточване и отлежаване говорех.....

 

Иначе и мен адски мн ме е яд,че не наблегнаха на Уо Бин...наистина щеше да е много по-интересно и оригинално поне в корейската версия да има по-голяма роля и повече реплики,различни от "Йо" ...очаквах го..и накрая пак с пръст в уста...

Ако решат да направят филм,както направиха и с японската версия...наистина адски много се надявам да поправят грешката...

Иначе думи нямам да изразя радостта си,когато гледах какво се случва с Ка Юл и И Джунг..в японската версия не се стигна до никъде с тях и това ми висеше като една празна закачалка...и тук вече всичко си се получи перфектно...и много,много им се радвах наистина...

 

бтв едно нещо също много ми хареса..в корейската версия липсваше досадния конкурс за мис тийн кралица..или нещо такова беше...наистина незнам но когато гледах хана йори данго,много ме издразни това..имах чувството,че просто си пълнеха епизодите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също и едно от 3те момичета - Джинджър и тн, не им помня имената, се е самоубило.

 

Дано наистина, ако има филм да оправят тези неща, че това "Йо" ми бъркаше незнам къде. А беше адски симпатичен и мил, изобщо не ми приличаше на мафиотски син. Докато в японската версия ми беше много неприятен. Ужасни ми бяха и японските И Джунг и Ка Юл (съжалявам не си спомням имената). Razz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го бях забравила, най-голямата трагедия, но тя не беше свързана със сериала, говореше се че са я принуждавали да спи с определени хора за да и дават роли в киното :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много тъжно за момичето наистина...и това,което излезе като информация за нещата,които са я карали да прави беше адски трагично ;((( ... имаше ли някакви разследвания,затвори и тн след това..или се е затрил случая...

 

Иначе от японската мацката се казваше Юки а той Нишикадо Соджиро (май..) ;Д и аз вече съм ги позабравила..и той си беше адски резервиран и въобще не даде шанс на момичето...тя беше толкова усмихната и лъчезарна..

 

Иначе Ка Юл беше адската красавица <33 ии с И Джунг ..повече от перфектни..

Имаше една много сладка реклама с тях на anycall ,където той я спасяваше... <3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви поразвеселя - феновете стигнаха до там, че разследваха марките на дрехите, с които беше облечена главната актриса. С потрес разбрах, че роклята хамбургер е между 500-600 долара. Сиучърите на Колони, вървят по 100-150 долара, как бих искала едни от тях, а пък грозната жълта жилетка, от летището на Макао е 200 паунда Laughing

По скоромната информация която имам, никой от акторите не в реалния живот обвързян с някой друг от екипа. Спрягаха се много Джун и Джан Ди, ама не Very Happy Имат си даже специална фен фикшън тема тези двамцата Ама как да не ги наричам луди тези фенове geek

Само да намеря зад кадър сцените ще пусна линкове, тези двамата са се сработили много сполучливо Very Happy Така съм се смяла, как се лигавеха зад кадър

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно много интересно интервю с гл. актриса:
Ku Hye-sun Talks About her Role in "Boys Over Flowers"

“Loving someone despite all obstacles may be one of the most difficult things in life. It may be harder than living in poverty,” said Ku Hye-sun, who is playing the heroine whom two of the four protagonists are pursuing in the KBS2 hit drama “Boys Over Flowers.” And that is why most women viewers are jealous of her.

In an interview at a shooting site at Eulwangri Beach in Incheon on Sunday, Ku said, “I was skeptical about its success when I decided to take the role. I doubted it would appeal to Koreans because it is based on a Japanese comic book. Taking the role itself was a challenge.”

Geum Jan-di, whom she plays, is an ordinary high school student who wants to be a swimmer. She happens to attend a school for rich children although her family is poor, with her parents running a small cleaners that they eventually lose to creditors. This gets her subjected to contempt and mistreatment, but she tries not to lose her dignity and faces her situation squarely.

Ku confessed that she herself couldn’t understand the character completely. “There were moments that I couldn’t sympathize with her. If I had been able to, I would not have had conflicts in my mind. I wondered why she tries to deal with all her difficulties alone and why she feels she has to take care of her family.”

But the 25-year-old actress said that Jan-di has made her a more genuine and happier person. “By playing the role, I have become more positive. I was sorry to realize that I am losing innocence as I get older, and that made it more difficult for me to be Jan-di. So whenever I couldn’t identify with her, I kind of forced myself to become more innocent.”

She continued, “And I actually recalled my high school years, and realized that what I cherished most then was the people I liked. It seems I felt that if I could be with them, I could do anything.”

The drama is enjoying great popularity thanks to Ku and the other stars who are giving their utmost effort despite some misfortunes they have suffered. Ku had a car accident on her way back to Seoul from a local shooting site and had to have the inside of her mouth stitched.

“I have to get a thorough examination when the shooting ends. I bumped my head hard as well, but had no time to get an examination due to the shooting schedule,” she said. “The schedule is so tight that we all have trouble with our physical conditions. We are suffering lack of sleep so much that we can fall asleep at any moment. Now that all the shooting will be over in a week, we will hang in there until then.”

In Incheon, she shot a scene where Jan-di, who has decided to part ways with her boyfriend Jun-pyo, played by Lee Min-ho, due to his mother’s disapproval, goes on a trip with him for the last time.

“But I want it to come to a happy ending. I personally like stories with happy endings because they warm people’s hearts. I hope my drama is also one of those kinds,” said Ku.


Credit: KBS Global

Към това ще добавя и това, много е забавно, при възмовност ще го преведа :flower:
THE THINGS THAT CAN ONLY HAPPEN IN BOF:


151006023_L.jpg
1. Only in BOF can you kick a guy in the face and he'd fall in love with you... In real life, that's a serious offense for reckless imprudence resulting to physical injuries
2. Only in BOF, can a multi billionaire head of a global conglomerate have time to meddle in her son's life and worse even trail the object of her son's affection... It's true that this also happens in real life but only in BOF can that tycoon have so much zest and passion for this task the way that she does when she's talking about mergers and takeovers...

3. In BOF land, Rich boys don't know how to wake up by themselves nor to set alarms... They always need a maid to do it for them, or horn toting hotel managers to tell them it's time to wake up...

4. Only in BOF can you only have two reasons for NOT being in your classroom during class hours, that of bullying other people and making their lives miserable and of cheering on your classmate in horseracing, car racing and swimming contests to see who gets to win the girl they both like in the end... Otherwise, you spend hours and hours of meaningless meandering along campus hallways...
2en2i41.jpg
5. In BOF, you only need to befriend rich people and you'd never want anything more for the rest of your life... Travel perks, interior decorating, cellphones, clothes, jewelry, handkerchiefs, jobs (not just for you but also your 'rents) ... NAME it, they can give it... Even better, you only have to be the best friend of the poor girl who befriends the rich people and you'd enjoy the same benefit... plus, you also get dibs on the poor girls boyfriends friends...

6. Only in BOF can TV's be tuned in to people that you want to avoid the moment you pass a display full of it... The TV's are also programmed to show clips of you dating to your mother who is sooo against it, even if the topic is all about flowers blooming in spring...

7. Big Brother is alive and watching you in BOF land... Lovelorn best friends know where you are at your moment of need, evil mothers are notified when you meet with their sons and ex boyfriends always walk in on you when you're having the sweetest moments with your best friend who is in love with you... Heck! even grandfathers who abandon you draw you when you are not looking...
8. In BOF jealousy is contained to glaring, staring and fist clenching... after that all is forgotten... (caution: may involve some crying but mostly glaring and staring)

9. Only in BOF can the lead girl eat and stuff her face with food without the fear of choking...
151003059_L.jpg
10. Professional swimmers can drown in 3 feet of water in BOF and it happens not just once but twice in the span of one to two years...

11. In BOF land, lip pressing is the best way to show how passionate your love is for a person... Libido is an unknown of word and they think that babies are delivered by storks...

12. In BOFland, your memories of certain aspects of your life are always set to emo music and done in MTV like moments...

13. There's nothing that hotcakes can't cure in BOF land...
151003384_L.jpg
14. Only in BOF can you find a girl who's sooo touched with her best friends incessant instrument playing without her telling him to just stop with the crap coz it's making her head ache...

15. Only in BOF land are fireworks displays activated with a snap of the fingers

16. You can set up Christmas lights without the need for permits and without drawing attention in a public playground in BOF land...

17. Only in BOF land can the lead characters be inopportune enough to meet with kidnapping, robbery, drowning, abandonment, suicidal mothers, blackmail, embarrasment about their backgrounds, fainting spells, arranged marriages and amnesia and the likes all in the span of their young lifetime...

18. Feisty noonas can beat you up with magic sticks in the middle of the road without anyone feeling the need to call police officers for physical abuse
151003053_L.jpg
19. Short skirts or leg baring is always the answer if you want two rich boys to fight for your love and affection

20. Only in BOF have i ever looked over these things i mentioned because i'm just too darned crazy about it...

 

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй значии.. За първи път да ми се прииска двама герои да ходят ( а не да си поискам момченцето за мен ) и то.. Very Happy
Обаче двамата много добре са се сработили и може би заради това.. Режисьора е ударил наистина голям късмет с тези двамцата..
О... и относно мистериозната песен, която пее Джан Ди на рождения ден на Джун Пьо e Shim Soo Bong-I Don't Know Anything But Love.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не са, миналата година следях с огромен интерес точно тази хипотеза, но повярвай ми - няма такова нещо. Първото, защото тя е по-голяма (което не е критерий, но от тук следва и другото); второ - тя е много сериозен човек (за момента тя се е отказала от актьорската си кариера и се занимава с режисура), докато Мин Хо има още доста да се развива за да достигне разбира се този стадиий на сериозност на нещата.

Лично следя проявите на актрисата непрекъснато и до момента и повярвай ми, това че имаше такава химия между двамата не е почва по никакъв начин за развиване на лични взаимоотношения. Препоръчвам ти да почетеш темите за тях двамата в soompi.com, както и общата им тема. Ако го направиш ще се убедиш, че съм права. Твърде добре си паснаха и на твърде много хора това се понрави и разбира се започнаха да ги спрягат за двойка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая го изгледах сериалчето и страшно ми хареса! Very Happy Very Happy Very Happy Като правя сравнение със YB, тук всеки герой си има някаква история и се стопирва кадъра на него, докато при YB беше точно обратното,където единствената драма беше между главната двойка.

 

На моменти си мислих, че Geum Jan Di заслужава да бъде с Yoon Ji Hoo, бяха точно като сродни души.Разбрах, че в мангата тя се влюбва в него.Не знам защо тук са го решили така, но тя и Goo Joon Pyo са също сладка двойка.

 

Имаше много смях и сълзи в тази драмичка, но наистина адкси много ми хареса и е задължителна, ако някой още се мае я да гледа или да не я гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...