Jump to content

Recommended Posts

Първо, историйката е толкова детинска и невъзможна, че ако бях на 13 сигурно щях да се впечатля много, но от гледна точка на годините ми, за мен беше като една приказка. Като нещо, което няма как да стане реалност, нито в Корея, нито в целия свят. Великата четворка се занимава с обикновени момичета, помагат им финансово, физически и всякак - да, ама не!

 

Щом това те учудва и мислиш, че го има в приказките значи вярно не си на 13 ами на по-малко..примерно в нашата малка България е пълно с такива бедни момичета на които богаташи им "помагат" и ги издигат в живота само дето за разлика от наша Джан Ди са далеч от принципите и целомъдрието и се наричат златотърсачки (може и златки за по кратко), но това не означава, че такива хора като нея не съществуват и че принципите на всички бедни момичета са потъпкани, а богаташите не могат да общуват и помагат на хората безрезервно. Какво значи приказка? История с фантастичен сюжет ала Пепеляшка в този случай..само дето са ни спестили фантастичните елементи с кръстницата, тиквата, роклята, мишките и там квито други вълшебни глупости имаше ама проблема е че без тях вече не е приказка, а е нещо друго. Липсват ли фантастични елементи, които да не могат да бъдат обяснени значи всичко е в реда на нещата. А дори и да ги има това не прави автоматично продукцията само и единствено за детска аудитория както е при приказките.

Бедно момиче не може да влезе в училище за богати?! Богатите хора презират и не помагат на бедните?! ..ако твърдиш, че тези неща са действително така не знам какво да си мисля явно света е станал неусетно по-жесток и циничен. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де ти си казваш твоето аз моето никъде няма забрана за коментиране на чужди мнения. :D Къде ме виждаш да ти казвам нещо от рода на "недей да пишеш това или онова"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал, обожавам го! Много е приятен, актьорите са жестоки, просто големи сладури! Най-много ми харесва Kim Hyun Joong :wub: !

Браво, заслужава си гледането, няма да съжалявате, ако го гледате :yes: :yes: :yes: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето наистина е страхотно!! ^^ /това е 2-рия сериал който бе грабна от самото начало/ , но искам да ви попитам - Джан Ди с кой от двамата хубавци остава Джи Хо или Джун Пьо? ще съм ви много благодарна ако ми кажете ^^ на последните серии съм и умирам от любопитство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето наистина е страхотно!! ^^ /това е 2-рия сериал който бе грабна от самото начало/ , но искам да ви попитам - Джан Ди с кой от двамата хубавци остава Джи Хо или Джун Пьо? ще съм ви много благодарна ако ми кажете ^^ на последните серии съм и умирам от любопитство...

 

 

 

Официално с Джун Пьо, но мен ако питаш, и тя не знаеше с кого какво иска :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време отлагам гледането на този сериал,но времето му дойде.И за моя изненада се чувствам като зависима.Сега съм на 13 епизод и едвам се сдържам да не го изгледам на един дъх,но искам по дълго да си взимам дневната доза.

Много ми харесва.Всички артисти са много красиви и едни такива примамливи.Как да не се почувстваш на 18 направо е страхотно.

Незнам защо чаках до сега но по добре късно отколкото никога.

Как са ги измислили образите като че са писани за всеки от артистите по отделно,не че ги познавам,но се справят повече от прекрасно.

Незнам какво точно ще се случи по на там.Но съм сигурна,че ще ми хареса.Повечето от коментариите ми харесаха даже май всички.

Много много благодарности на parab :thanks: :thanks: :thanks: за субтитрите.Качвам си сериите на диск и много се радвам,че има субтитри че да мога да си гледам на домашното кино.

Не отлагайте гледането като мен :yes:

 

За малко да забравя за страхотната музика.Направо съм влюбена.Във фитнеса съм като фурия с песните от филма и SS501 :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, да страхотен.Поне за сега имам чувството,че мога да го гледам отново и отново.Много съм впечатлена и ужасно превлечена от този наистина невероятен сериал.Направо не мога да се сдържа да не се усмихвам като мисля за F4.

Имаше и малко отегчителни неща,но пък играта на героите си струваше чакането на финала.Мисля,че всичко си беше на място между двамата влюбени.Гу Джун Пьо от както се влюби нито за миг не се поколеба какво иска и съответно и Джан Ди си устоя на любовта.Другия красавец Джи Хо мисля,че също си заслужи мястото на приятел,защото той основно това показа поне на нея,че иска да е до Джан Ди когато има нужда от приятел.А иначе как се чувствяаше мъка, мъка.

 

Много силно впечатление ми направи момента,когато решиха да направят бенефис на Джан Ди като плувкиня (тогава се разревах с кеф) и когато решиха да и ремонтират стаята.

Историята между Ка Юл и Со И Джунг също беше много сладка и красива.То бивали толкова красота.Жалко само,че нямаше почти нищо за принца на мафията.Много ми се искаше и за него едно момиче дори и богато да е,че да не се повтарят много.

 

Независимо,че малко изглежда нереално историята между бедни и богати аз твърдо вярвам,че е напълно възможно,защото сърцето не знае що е то материално богатсво.

И края много ми хареса и като всичко хубаво и това не ми се искаше да свършва но...

Заслужава си всяка отделена минута :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да не се разпиша тук. Въпреки че е минало доста време спомените ми относно BOF винаги ще останат ярки и много пресни. Срещнах постера на сладките муцунки в Замунда на един 8ми Март - огромен подарък за "женския празник". Натиснах веднага свали и вихрушката наречена "корейски ентъртейнмънт" ме отнесе с пълна сила. Бяха качени 3-4 епизода, които изгледах за отрицателно време и се започна едно трепетно чакане за всяка една серия търпението ми беше колкото на 14 годишна ученичка - изобщо го нямаше. По 20 пъти на ден проверявах дали е качена поредната серия. "Невероятен" не заради самия сериал, а заради първата неповторима и красива среща с Корея. Всичко ме омагьоса и ме впечатли. Спомням си че "Almost paradise" звучеше непрекъснато в главата ми и когато вървях по улиците ми се искаше да подскачам от радост. Пред очите ми бяха само красивите личица на всички присъстващи в сериала.

И благодарности отново на 'Estern Spirit" че ви има, за да се докоснем до вълшебната магия на Изтока и на parab за субтитрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше първият корейски сериал който гледах и от него се запалих много по корейското кино :wub: Изгледах го на един дъх :)Нямах търпение да се прибера от работа и да си пусна сериала,по цели нощи не сам спяла :D докато не свърши.Един от любимите ми сериали ,невероятен е :) Главните герои са много красиви :wub: Спомням си че,най-голямо впечатление ми направиха Kim Hyun Joong и Kim Bum :) тогава .Обичам този сериал :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса сериалчето.Забавно е, въпреки че прическата на Джун Пьо беше "леко" стряскаща за мен и странна.Джан Ди много забавна и готина, но ми се искаше края да не е точно такъв.

Тя и Джи Хо бяха по-сладка двойка и наистина ги бяха представили ката сродни души.

И Джунг и Ка Юл много си подхождаха, тя показа голяма упоритост.аза мафиотчето-нямам думи , невероятен сладур и приятел.Всеки имаше своята история,лична драма и проблеми, но невероятни приятели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е супер, но е за девойки, на които предстои да се влюбят за първи път, или може би, за втори. Аз определено не съм девойка, но също ми хареса, готин сериал, много чувства, много нещо, много сълза, много кърпички, за сополите да не говорим. Много ме кефи как се целуват по челцата, и как се смятат за извратени, като видят малко плът. Щото ние ако сме тука, ще сме обрисали всички легла де що има, ще сме си метнали едно абортче или повече, кой да знае, и пак така ще се обичаме. Нещо чисто има в тези хора, затова така ги харесвам. Гледайте този сериал, няма да съжалявате, но и японския не пропускайте щото там е Огури Шун и само заради него си струва да се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен това ми е любопитно, tuci8710 ;). Но оригиналното заглавие е доста трудно да се преведе на български според мен - или поне по такъв начин, че да има смисъл.

Айде, да си кажа и аз сега!! Изгледах го най-сетне този толкова обсъждан, легендарен вече сериал. Прекрасен, разтапящ, с двама главни герои от мъжката част, които направо ти подкосяват краката. Хареса ми много като цяло - но, въпреки това трябва да кажа, че японската версия за мен е в пъти, ПЪТИ по-добра. Много по-силна и въздействаща. Изобщо много дълго време не можех да си представя никой друг в ролята на Макино Цукуши и Домюджи Цукаса. (еййй, уникални имена имат обаче и в двете версии :lol: ) и не ми се гледаха никакви други версии . Корейците за мен направиха един много различен, дори в някои отношения по-нежен и задълбочен като драма сериал, с доста красиви и различни сцени и идеи. Но пък ненужно разводнен и проточен. И саундтракът, макар и хубав, не може да стъпи и на малкия пръст на Hana Yori Dango OST, който е абсолютна класика за мен. Японците, за мен, бяха голяма стихия, по-бързи, истински и непринудени.

Така, като цяло и двете версии имат големи плюсове и разлики. Може би просто зависи коя ще изгледаш първо. Но, ако трябва да препоръчам една от двете, ще кажа - хора, ако не сте го гледали, не се колебайте, НЕ СЕ И ЗАМИСЛЯЙТЕ - първо японската!!

В корейската много ми хареса, че бяха направили главната героиня плувкиня. Мнооого добра идея, както и после тъжната част с плуването. Сцените на острова също бяха прекрасни, да не говорим пък за Макау. Въобще, големи красоти има в този филм (не само актьорите ;)), истинска наслада за окото. За първи път гледах и Lee Min Ho i Kim Hyun Joong, за чиято слава няма какво да си говорим ;). Свалям им шапка, страхотно се справиха. Lee Min Ho беше трепач, не само на външен вид ми взе тотално акъла, но и страхотно си изигра ролята според мен. А Kim Hyun Joong....какво да кажа, както имаше една реплика в сериала, 'живо произведение на изкуството' , хаха :D . Наистина ти спира дъха като го погледнеш. Мамма миа.... :D

Така, и двете версии си заслужават определено. Основната разлика за мен, като цяло, е, че корейците играха чудесно; а при японците нямаше игра, те БЯХА тези герои и изживяха тази история. Както и ние с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вторият корейски сериал, който изгледах. Първият беше Playful Kiss и той ме въвлече в света на корейците, но Boys Before Flowers го отвя като летен бриз... Този сериал така ми се е запечатал в съзнанието, че постоянно се присещам за сцените, Almost Paradise се върти на replay в главата ми постоянно, не мога да си намеря място вече. Права, седнала, легнала, ядяща, дори спяща - все сериала ми е в главата и така ме е яд, че свърши! Вчера го свърших и вече съм готова да го изгледам отново. Изключително много ми хареса, че действията в сериала бяха динамични. Много ме дразнят сериали, в които в 5 епизода се случва 1 и също нещо. За това ненавиждам турските и латино-американските сериали - аууу, е такъв дразнител няма ! Била съм свидетел на сериал, в който сватбата между двамата главни герои се състоя в цели 3 епизода ! През повечето време гледах как някакви се кълчат, а главните герои се гледат свенливо - реплики почти нямаше, БОЖЕ! А тук всичко бе така бързо, цветно, елегантно и определено КРАСИВО. Не знам просто как по друг начин да се изкажа. Наистина този сериал беше красив. Аз лично оплаквания нямам освен, че не наблегнаха на мафиотския принц Уо Бин. Много ме е яд дори, но няма значение - не можем да направим нищо по въпроса. Честно казано съм доволна, че Джун Пьо остана с Джан Ди, а не Джи Хо - химията м/у Гу Джун Пьо и Гюм Джан Ди беше толкова видима и заразителна, че просто ти е кеф да ги гледаш. Когато се съберат двамата ... Ох нямам думи, наистина си пасват по-добре. А Джи Хо в действителност по-добре стоеше като нейния личен "пожарогасител", някак си не го виждах като нейн спътник в живота.

И Джунг... това момченце така хубаво ми е влязло под кожата, че думи нямам. Такава усмивка, такъв очарователен поглед, такова привлекателно излъчване - не съм срещала подобно нещо! Освен това актъорът си играеше ролята много добре, аз лично много му симпатизирам на Ким Бум.

Целият сериал е просто нещо, което никой не бива да пропуска заради предрасъдъци. Бих го гледала отново. И пак. Заслужава си според мен всяка секунда. Благодарение на него, открих и този сайт и много благодаря на parab за изключителния превод ! :yes::thanks:

 

Оо, току-що намерих едно страшно сладко клипче с F4! :inlove::inlove::inlove::panda-145:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново си го гледам сериала и отново ми въздейства.Музиката си я слушам постоянно.Но този път искам да питам нещо конкретно ако някой знае.В 19еп. още в началото към 4-5 мин когато Ка Юл и И Джунг са в дискотеката звучи страхотна музика.И точно това е въпроса ми,някой знае ли каква е на кого и т.н.Благодаря предварително.

 

Иначе отново препоръчвам за гледане ако някой е пропуснал да се потопи в атмосферата на F4 :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво и леко сериалче, приятно за гледане. Харесаха ми героите, макар че главната от време на време ми бъркаше в здравето. Особено като почнеше да крещи. Най-много ми допаднаха като двойка Ка Юл и И Джунг. Големи сладури. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло още от първият изгледан епизод се зарибих, дори скоро пак го изтеглих и до 12-та серия гледах. Единственото, което ме дразнеше в драмата беше главната... груба, само викаше, а горкия Джун Пьо ходеше след нея, а тя ;D ahaha :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново го изгледах и отново останах втрещена от емоции... Тоя сериал е като един коктейл от чувства и когато го изпиеш, накрая оставаш опиянен за дълго време... Не съжалявам, че прекарах още 25 часа, наслаждавайки му се. Ще го изгледам и трети, а после и четвърти път, заслужава си всяка секунда. Все още е на първо място в списъка ми с любими и се съмнявам, че някой ще го измести от там. Обожавам го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...