Jump to content

Recommended Posts

сериалът, който ме запали по корейскиите сериали и който винаги ще остане в сърцето ми :rolleyes: .Винаги ,когато ми е тъжно си пускам 14 серия и си плача , този сериал винаги ще го обичам и нокога няма да ми омразне да го гледам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меко казано ОБИЧАМ този сериал! Той ми беше първият корейски сериал ии ме грабна още в първите епизоди. Е, не крия, че през първата половина на 1 епизод, се чудех дали да не го спра (беше ми малко скучен), но после.. не се спрях и го изгледах буквално за 2-3 дена (спала съм има-няма 2-3 часа, бях ваканция ;д)..

 

толкова се бях вглабила, че го мислих 2-3 дена .. толкова много исках Джан Ди и Джи Хо да се съберат, но уви. С течение на времето осъзнах, че трябва да бъде с къдравелко :P (все пак той толкова много се промени, заради нея, порасна и се превърна в истински мъж!)

 

Много добре подбран OST, знам всички песни наизуст ^_^.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но днес си направих едно "преброяване" на изгледаните сериали - оказаха се 20 :) През целия си живот не съм гледала толкова сериали. Всичките корейски. За някои съм писала коментар и мнение, а за първият ми не. До сега нещо ме спираше.

Разбрах, че както за мен, така и за много други хора това е бил първия допир до този тип филми. От години никой филм не ме беше карал да стоя будна цяла нощ и да се смея тихичко докато хората около мен спят. Почуствах се отново на 20. Изживяването бе прекрасно. Не знам с какви очи бих го гледала тогава, но към днешна дата и през погледа на многодетна майка домакиня на средна възраст (ай, аджума направо) създателите на филма успяха да ме докоснат много навътре.

В този именно сериал открих още едно вълшебство - правят невероятни ост-ове.

Имаше и много силни моменти във филм... Израстването на героите. Харесаха ми и малкото нескопосани целувки дори. Знаете ли, този филм с удоволствие ще го изгледам с дъщеря си. Това го прави ценен за мен.

А гафовете :) Имаше разбира се. Например състезанието за какво им беше кажете ми? Най-големия гаф за мен бе Джи Хо. Прекрасен певец е Ким Хьон Джунг, но за актьор не става. Хей, харесва ми човека, ама много безличен ми стои. Както и да е, яд ме е на сценаристите, че не развиха историята му с манекенката малко. Нещо много леко я остави той тая първа своя любов. И нямаше да е лошо да има някаква борба с лидера за Джан Ди, а той толкова победенчески настроен, че се чудех направо какво дири там.

Всички драми, всеки филм има своите пропуски и слаби моменти. Важното за мен е след време първо да успееш да си спомниш филма и после чувството което носи. За мен то ще е Stand by me - Искам много по-често да се чувствам така, както когато го гледах :rolleyes:

Този филм именно накара и мен да се регистрирам тук. Дотогава тайничко надничах и "подслушвах".

И Parab, отново благодаря за готините коментари и субтитрите. От теб научих какво е "оппа" и сега, когато по навик възклицавам щом малката падне все ми става смешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О този също е един от любимите ми. Това беше първият корейски сериал който гледах. Една приятелка ми го препоръча, в началото бях много скептинчо настроена, първо заради корейците, после заради езика, не ми харесваше как звучи, но после започнах много да го харесвам. Мин хо адски много го харесвам, много добър актъоп е според мен и го обожавам. Ах великите ф4, много са готини и четиримата, граничаря го харесвах също и ми беше на второ място след Джун Пъо, радвам се че накрая се върна при приятелката на Джан ди. Любимата ми серия е 14, обожавам я :) Музиката е също невероятна, любимата ми песен е A&T - My heart is frozen, много ми харесва и си я слушам постоянно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... Нека не забравяме че има и японско аниме по сериала. Преди доста време го гледах и се нареди след любимите ми.

 

Ли Мин Хо... Просто не го харесвам :D

 

Ким Хьон Джунг... И в анимето ми хареса най-много Джи Хо като образ, незнам защо но се радвам че са избрали любимия ми актриор за ролята.

 

Ку Хуе Сун... Като цяло ми хареса играта й като изкючим тук таме някой случай които се броят на пръсти. Инак много я харесах, изключителна сладурана.

 

След като бях гледал анимето преди сериала не ми беше толкова интересно колкото би било ако не бях предполагам. Въпреки това едни и същи моменти ме трогваха. И анимето е добро, и сериала е добър. Няма начин да загубиш което и от двете да гледаш.

 

И никак неочаквано и сериала ми се нарежда сред фаворитите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не знам да има корейска анимация по мангата. Има японско аниме (51 епизода), ама корейско?!?!?!

 

Hana yori dango ме запали по азиатските сериали и все още ми е в челната петица. Достави ми голямо удоволствие тогава, а после го изгледах още два пъти, без да ми доскучее. Затова гласувам за японския отбор. Изгледах и BOF, но корейците ми бледнеят. Честно казано го догледах от инат и измина цяла година, докато се навия да гледам друг корейски сериал. Първо, главните в любовния триъгълник ми бяха доста противни, особено корейската Макино - ей, няма такъв олигофренизъм, просто ужас. Младежите бяха едни безлични и прекалено напудрени. Може и да са по-хубавки от японците, но им липсваше характер, взеха да влизат в образ едва след средата на сериала. Второ, през цялото време имах чувството, че гледам сапунен сериал - разтягаха без нужда действието, некви драми се вихреха...ами, не ми допадна. Единствено мамчето на Домийоджи ми хареса повече от оригинала, защото на челото й просто пишеше "Зла кралица", както и момчето с грънците, защото беше голям чаровник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преференциално изкривяване. Анимето е японско да. Понеже съм по голям фен на корейски отколкото на японски сериали се получи грешка.

 

Hana Yori Dango си е класика доста е трудно да го сравниш с BOF, разтягането и драмите са нормални, понеже нещата не се случват на бързо както в аниметата обикновенно.

Всичко си има добри и лоши страни зависи как гледаш на нещата :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е първият ми корейски сериал, който съм гледала и който ме запали по азиатското кино. На него съм плакала, смяла съм се , абе всякакви чувства съм изпитвала. Грабна ме от първия епизод и ме държа до края, определено си заслужава. Даже съм си изтеглила някои песни от сериала и винаги, когато ги слушам, се сещам за някои определени сцени. Препоръчвам го на всички, които не са го гледали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй и „моят край” дойде :lol: ! Споко..не мисля да се „свършвам” през 2012г., но бях обещала преди края на света да изгледам BOF. Оф, и го направих!

 

Хайде на пресните ми признания:

 

+ Сериалчето е сладка зарибявка. Да внимават онези добри душици, дето още го отлагат..защото като го почнат, колкото и да бълват против всички глупавии в него, ще искат да го изгледат :P .

Корейците са направили сякаш ода за „Магията на корейската наивна невинност” в картинки. Ама..в хубави и очарователни картинки..

+ Най-хубавото на сериала e идеята, че приятелството и любовта още царуват на земята при хората, и дори, при малко усилия и вяра и двете могат да просъществуват заедно. Ако добавя и това, че F4 ми звучи като Friends forever, точно на корейска земя, а женските образи бяха тези, които караха онези 4-ма красавци да раздвижат малко мозъка в главите си, замисъла ми харесва още повече.

- Друг е въпроса, че на няколко пъти, сценаристката ми лазеше по нервите и й давах червен картон, защото ме накара да съжалявам героите. Мъжките образи бяха мъгляви и леко казано, в повечето моменти, смотано и слабо изиграни. Сори, фенки, но ако това бяха принцове на вид и блян за нас, мозъка ми се измъчи да ги възприеме на сериозно :lol2: .Момчетата играеха видимо зле и бяха далеч от добри.

+ Това не изключва кефа обаче, че F4 са избрани по "цветност ", освен по примамлив външен вид, и си имаха някои невинни предимства, точно заради избраните актьори. За мен, чарът на Мин Хо и усмивката на Джун Пьо бяха адски заразни и комбинативно готини. Но толкоз, личеше колко му е опита, освен височината :28558: . Принцът с ледената физиономия и тотално дървенето и сдухано поведение - Джи Хо, колкото и да ме дразнеше всичко в него, ми показа едно малко по-скрито лице на Ким Хьон Джунг. Т.е. дървото, дето играеше му отиваше, но още имам малка надежда в него за актьорството..някой ден може да ме изненада.

Детето Ким Бом, дето чакам още да порасне, май единствен се справи донякъде с уж ухажора, но детински предпазлив, И Джонг. Или поне ефидната и естествената му усмивка бяха точно на мястото си. А, Ким Джун..Йо, меееен..добре, че беше OST-a и прослувутата „Paradise”, та ми напомняше, че участваш и ти...защото беше адски неактивен като персонаж. Жалко за мафиотската му фамилия..

+ Госпожица "прекрасна" бе плюс. Джан Ди ми беше също донякъде плосък образ – но типично момичешки по корейски издържан, за да въздейства. Със сладурските дрешки, тя бе лудото бойно маце, с признат малко умствен капацитет, но винаги безстрашна, със завидна чест и явна упоритост. Но поне беше правдоподобно изиграна от Ку Хье Сон. Въобще актрисата беше еднствената ми удивителна убедителна, и преди да гледам сериала.

+ Другото дете Ким Со Ън малко преиграваше, но прозря образа си накрая. Отличителни женски персонажи - кобра майка, сладкодумна кака, влюбена - загубена луда, баба трепач, маймунка годеница, красавица бивша. А, да и прикрита лъжкиня имаше..Все отракани бяха..и свежи на фона на Феноменалните -4-ри :lol2:.

+ Музиката и OST-a са голямо предимство, макар и "болка"..за ушите :D.

 

Общо впечатление - 4ка давам на сериала: Много дълго и отчасти безсмислено дълго действие, като серии. Всичко в 16 серии, щеше да е екстра. Отчасти това разтегляне разводни и без това плиткият сценарий, и малко обърква като зрител. Но пък е от сладките драми! Точка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла в отбора, Блеки! :)

и аз бях от тези, дето много се дърпаха, но накрая го изгледах. И не се разочаровах. "Сладка зарибявка" е много точно казано.

Мнението ми съвпада абсолютно с твоето, така че спирам до тук, защото по-добре не мога да го кажа ;)

Само да добавя, че Мин Хо тук го харесах повече, отколкото в "Лични предпочитания".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това определено е един от най-любимите ми сериали, както и един от най-запомнящите се, които съм гледала. Още от първия епизод ме грабна.. Прекрасно е как Джун Пъо преоткри себе си благодарение на едно обикновено момиче, и как разбра, че истинското щастие не се крие в това да показваш, че си по-висш от другите, а в това да обичаш :) Имаше и много тежки моменти, особено в Макао, след като заради майка му направи опит да я остави...и като Джан Ди се качи сама на гондолата, и започна да си спомня.. :/ Или пък Джи Хо, чийто чувства си останаха несподелени..и доста дълго време и недоизказани.. За пръв път се чувствах раздвоена..Джи Хо винаги беше до Джан Ди, никога не я оставяше и й помагаше в най-трудните моменти, когато нямаше никой друг наоколо...от друга страна Джун Пъо превъзмогна всякакъв егоизъм заради нея и правеше всичко, за да й покаже, че държи на нея...и въпреки всичките пречки от страна на майка му и положението му, той продължаваше да я обича по-силно с всеки изминал ден. Определно си подхождаше и с двамата, но подкрепям избора на сценаристите "хепи енд-а" да бъде с Джун Пъо и Джан Ди ...просто защото между тях имаше нещо специално, а и преживяха толкова много перипети заедно.. ^^

Га Юл и И Джонг бяха пък най-сладката двойка..Особено ми хареса предпоследния им диалог, където й казва, че ще е първия човек, когото ще потърси като се върне.. <3 ^^ И театъра, който играеха също.. :D

Не ми хареса, че четвъртият член на F4 (Woo Bin) остана на заден план -...Някак си не му подхождаха едносричните фрази, "what's up" , "yo" , etc .. :D Можеха поне малко да го включат в сюжета или да завържат някаква афера между него и тази "маймунката" на Джун Пъо, примерно.. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина сериалчето затвърди мнението ми, че ще продължавам да гледам. И то не толкова заради сюжета, който на моменти си ме дразнеше (добре забога тя беше професионална плувкиня хахххахаха, колко пъти през живота си обикновен човек се дави, камо ли такъв, който се занимава с това...И на плиткото). Но обожавах взаимоотношенията им. Това как F4 се бяха намерили, въпреки това, че живееха сред хора на лицемери и интриганти, и бяха успели да остановят приятелство, каквото рядко се среща. До това как Джан Ди не се срамуваше грам от себе си и не криеше нищо от същността си (дори родителите си, които бяха за криене хаха). Колко беше силна и се скъсваше да работи, дори когато можеше да иска пари от приятеля си.

Бяха сладки в лудориите си, в това да израснеш като нормален човек, когато си заобиколен от ненормални хора.

А любовният триъгълник беше мноооого на ниво хахахаха, не съм чела мангата или гледала анимето, не знаех какво ще се случи и просто...извъртяха нещата много добре :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем случайно попаднах на този сериал преди около две години, когато реших да изгледам и някой азиатски сериал да видя какви са,що са. И така зарибявката започна

Boys Over Flowers ми хареса и то много ,най-вече по две причини:

1-действието се развива в училище. Аз обожавам такива сериали,направо са ми слабост.

2-любовта между Джин Пьо и Джан Ди, сблъсъкът между два различни характера, между хора, които нямат нищо общо, но един ден се забелязват, също е от нещата които харесвам да гледам.

За Гу Джин Пьо Джан Ди беше най-странното момиче, което познава .Не беше типичната красавица ,но най-важното, тя не се страхуваше от него, отвръщаше му и с това предизвика интереса му. Така, че той по-бързо хлътна по нея ,докато при нея стана малко по-бавно, но също беше интересно, защото тя първо си хареса Джи Хо ,а после осъзна, че иска къдравелкото ,като го загуби.А самият Джин Пьо покрай занимавката си с нея показа и едно друго лице, че и той има сърце.

За разлика от майка му-тази жена беше страшна, егати каменното лице.Но пък дъщеря и беше много забавна.Бойна мацка, как се е оставила да се намесят в живота и незнам.

Хареса ми и историята между приятелката на Джан Ди-Ка Юл и единият от четворката/ нали се сещате за кого говоря, че съм му забравила имената/.Те също бяха много различни, виждаха нещата по различен начин ,но нали казват, че противоположностите се привличат ,та и тук така .Е те накрая не останаха точно заедно, но си го имаше намекът, пък и фантазията ни ако поработи малко и всичко е наред.

Джи Хо. Останах с впечатление, че доста от зрителите на сериала, искат Джан Ди да бе останала с него .Аз съм твърдо против това .Джи Хо въобще не ми хареса, никакъв живец нямаше в него, един меланхоличен ми беше .Като приятели с Джан Ди бяха добре, но ако имаха връзка щеше да е адски скука.При Джан Ди и Джин Пьо всичко беше като взрив и точно с това предизвикваха моя интерес.Но Джи Хо като другият в картинката си свърши добре работата .И беше добър приятел.Те F4 въпреки всичко си бяха добри приятели, подкрепяха се, бяха задружни.Както за лошотиите, така и за добрините.Така де, когато Джин Пьо си правеше гадориите в началото ,всички го подкрепяха и изглеждаха гадни и те .Когато той започна да проявява малко по-добър характер се видя, че и те не са лоши момчета.

Любимец ми беше мафиотчето, но пък той през цялото време май го раздаваше само на красота ,нищо повече не се случи с него ,май в японската версия по са наблегнали на неговият живот, тук не.

Сега годеницата на Джин Пьо-страшна мацка. Дотогава не бях гледала сериал в който, другата жена вместо да върти интриги в своя полза, е добричка и готина..А тя беше такава, че и приятелка на Джан Ди стана и не попречи на любовта на главните герои, въпреки ,че също беше луда по Джин Пьо.Освен това тя си беше луда и по характер.Както вече казах, страшна мацка.

Самият край не ми хареса. Това с четирите години малко странно ми се видя, но сега след толкова изгледани сериали ,вече знам ,че при корейците това си е практика. Но малко преди финала има един случай ,който ми е от любимите .Когато тя се хвърли в басейна ,а той си спомни коя е и я спаси

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- хубавият корейски сериал който съм гледала... Много съм щастлива, че именно той беше моят първи smile.gif Всички актьори в него са красиви, беше ми много приятно просто да ги гледам само. Играта им беше хубава. Серийте, въпреки че не са стандартните 16 пак ми бяха малко. Не исках да свършва и много ме беше страх като наближавах последната. Страхотен е, само като си мисля за него и ми идва апетита пак да си го пусна, което възнамерявам да направя след Фул Хаус. Най-добрия от най-добрите. Влюбена съм в сериала и в придружаващата го музика wub.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наясно съм, че сериалът е стар, но просто исках да припомня

. Колкото повече го слушам, толкова повече се запечатва в съзнанието ми.....вече сигурно 10 пъти я слушах песента и всеки път настръхвам все едно за пръв път я чувам :)

Днес завърших драмата и ми се струва, че още поне седмица ще ме държи. Имаше си и забавни моменти, но след средата тъжните започнаха да се увеличават..... Определено BOF ми е сред фаворитите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият път като го изгледах отначалото въобще не ми хареса.. всички леко преиграваха, "almost paradisee" и "together making love, forever making you smile" на всеки 2 мин .. просто откачах :lol: По-натам ми стана интересно и последните 7 епизода ги изгледах един след друг.. и останах много изненадана .. до тогава противния Джун Пьо просто си проби един тунел до сърчицето ми и още си стои там :wub:

 

И вече вторият път като го изгледах.. бях свикнала с всичко, просто няма такъв кеф. Много му се радвах на сериала.. преди гледах само субтитрите, а сега повече наблягах на актьорите. :es:

Единственото лошо бяха инцидентите, особено Джанг Джа.. просто нямам думи. Ужас, позор и пак ужас! :( Да почива в мир момичето!

 

Та, извода.. гледайте го и се любувайте..и плачете когато е нужно :blush:

Приятно гледане на всички, които все още не са се любували на драмата :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз най-сетне го догледах. Исках на няколко пъти да се включа с коментар, но се въздържах; исках да го изгледам целия. И сега, докато още съм под въздействието на "almost paradise", да споделя и моето мнение.

Първо, историйката е толкова детинска и невъзможна, че ако бях на 13 сигурно щях да се впечатля много, но от гледна точка на годините ми, за мен беше като една приказка. Като нещо, което няма как да стане реалност, нито в Корея, нито в целия свят. Великата четворка се занимава с обикновени момичета, помагат им финансово, физически и всякак - да, ама не!

До средата на филма, когато все още се опознаваха, и се заяждаха, и се сваляха, ми беше много весело да ги гледам, смяла съм се с глас, но после нещата станаха като в сапунен сериал - не можеш да разбереш кой кого обича, кой за кого ще се жени и т.н. Както във всеки филм с лоша майка отнякъде изскочи и една още по-строга баба (обикновено свекърва й).

И освен това, на тоя лифт само една кабинка ли има, че всичките се возеха все на нея?

За държанието на Джан Ди няма да коментирам - тъпкаха я, обиждаха я, дори я нараняваха физически, и тя пак, и пак се връщаше. Еми, доста нереално ми се струва. Чака го години да се върне :blink: Те такава любов нЕма! Освен това дрехите й бяха повече от ужасни.

Много ми се искаше накрая финала да е по-различен, но няма как - филмът си е филм.

Дотук с критиките, да кажа и нещо хубаво все пак. Актьорите са много красиви.

Въпреки, че ме дразнеше къдравата коса на Джун Пьо, все пак той излъчваше най-голям сексапил - висок, с хубаво плоско коремче, а като сложиш и надменното му държание, няма как да не се влюбиш ;) Жалко, че беше малко тъпичък, ама сигурно в това му е чара.

Джи Хо - харесвах го много в началото, докато беше с дългата коса, после с начина, по който стоеше без всякаква мимика на лицето, и с начервените си устни, все повече ми заприличваше на порцеланова кукла, от тия китайските, с белите лица. И това, че не се бореше за Джан Ди, също ме ядоса много. През цялото време беше нейното кошче за дупевни отпадъци..

Уо Бин - на него беше дадена най-глупавата роля (той самия го каза в специалния епизод) - на бияча. Само толкова.

Най-големия сладур от всички (за мен) - И Джунг! Това дете мога да го гледам денонощно, само да стои, да мята погледи, и да се усмихва насреща ми. Той беше и най-емоционалният за мен, и най-земния.

Жените също бяха много красиви - Min Seo Hyun (много ми приличаше на Мария Илиева), сестрата на Джун Пьо, както и щерката от JK group - невероятни!, на фона им Джан Ди беше като грозното патенце.

Нагледахме се на красиви места, на бързи коли, на красиво обзавеждане и отрупани маси; наслушахме се на хубави песни. Картинка! И затова още повече ми се струва невероятен. Във всички случаи не съжалявам, че го гледах, от него ще ми останат само усмивки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...