Jump to content

Hanyu Yuzuru (Ханю Юзуру)


Dark_Angel

Recommended Posts

ISU Grand Prix Final(Испания) ще може да  гледаме по БНТ HD и Eurosport 2

Ето как изглежда програмата на БНТ

 

11 декември

21:15 - спортни двойки /кратка програма/

22:30 - жени /кратка програма/

 

12 декември

22:00 - мъже /кратка програма/

22:50 - танцови двойки /кратка програма/

 

13 декември

17:00 - спортни двойки /волна програма/

18:25 - жени /волна програма/

22:30 - танцови двойки /волна програма/

23:30 - мъже /волна програма/

 

14 декември

23:50 - Галаконцерт

 

d11aa7b7448aaa45.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юзу първи на леда, нещо което не му се е случвало от 100 години.....


И уби рибата! Страхотен Юзу, прекрасна кратка програма, въпреки падането при комбинацията.


И след Юзу стана мазало, всички се препотиха от оценката му хахахаххаха Показа как от последен се става първи.....


 


Жалко за Хави, стисках му палци, понеже е пред родна публика.....


 


Юзу отвя с 94.08


Татсуки е втори - 87.82


Ковтун е трети - 87.02


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, кратката програма на Шопен е красива. Падането не попречи да се насладим на изпълнението,

а  усмивката на Юзу накрая беше чудесен бонус. :) Стискаме палци утре също да му се получат нещата!

 

И на мен ми стана тъжно за Хави, но очаквах, че може да се случи нещо подобно. Не е лесно да играеш пред родна публика.

 

Кратката програма на Юзу

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита победа на Юзуру! Радвам се да видя, че се чувства по-добре след травмите и т.н

Хави успя да се придвижи напред с няколко места и да завърши втори, но за жалост на Мачида не му беше ден и завърши на последното шесто място.

 

Волната програма от вчера

 

 

 

Награждаването и бонус Юзу представя Хави на испански

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хави направо ме изненада вчера, мислех че каузата е загубена след кратката програма, но той се окопити достатъчно. :)

 

За Юзу, бях сигурна, просто настроението му след кратката нямаше как да не го докара и до блестяща волна програма. Показа класата си, след толкова перипети от началото на сезона........

 

 

 

"You nearly run out of superlatives for Yuzuru Hanyu. But there’s one that comes to mind: inspirational […]. Wide across the spectrum of sport, there were few performers, male or female, who were as special as this young man […]. We are not talking here about the best skater of the year, we are not even talking about the best skater of his generation. He may be one of the greatest skaters, if not THE greatest skater of all time."

— British Eurosport

tumblr_ngjncdSLc91ty8jo4o1_r1_1280.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен Юзуру! Нямам думи! Толкова му се радвам! Представи се повече от блестящо и направо отвя конкуренцията :P

 

Церемонията по награждаването беше една от най-забавните, които съм гледала :) И как Юзу аплодираше Хави  :yes:

 

Борсер тийм!

7TVO2FW.jpg

bdxiroA.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че феновете на фигурното пързаляне във форума са наясно, че в момента се провежда националия шампионат в Япония :)

 

След кратката програма начело е Юзу с 94.36. Явно все още изпитва затруднения при изпълълнението на 3 Ltz,но вярвам няма да е задълго :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=yojOhsbubKU

 

Днес от 19:10 часа японско време започва волната програма. Да пожелаем на нашето момче успех! 

 

Междувременно в Япония върви и кампания "Love in Action", призоваваща даряване на кръв, в която Ханю е взел участие. Рекламния клип е много сладък :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=LN8yX3QUth8

 

Клип с посланието на Юзуру Ханю (за съжаление без превод) и мейкинг тук:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайните резултати при мъжете от шампионата в Япония е слeдният:

 

1. Yuzuru - 286.86

2. Shoma Uno - 251. 28

3. Takahiko Kozuka - 245.68

4. Tatsuki Machida - 242. 61

5. Takahiko Mura - 236. 40

 

Волната програма на Юзу

 

 

 

04067bc38e100173.jpg

54d650f86ed27968.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на Юзуру :)


tumblr_ngyyuwrzLA1su3h0no1_1280.jpg


Тъй като успеха на Юзу не ме изненадва особено, ако мога да кажа - Браво Шомаааа!  хехехеххе много се радвам за малкият сладур....


tumblr_nh6w0v1CAq1u18iyso1_500.gif


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе информация кои ще са фигуристите, които ще запълнят трите места, които Япония си осигури за

предстоящото Световно първество.

Естествено след добрите резултати Юзу е един от тях. Останалите двама са Такахико Козука и Такахито Мура.

Малкият Шома пък ще го видим на Световното за юноши и на Първенството на четирите континента.

 

Ако се чудите за Мачида, той обяви, че прекратява състезателната си кариера. Искал да се съсредоточи върху ученето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на Юзуру за третата шампионска титла! От все сърце му желая успех на световното и да си почине добре януари и февруари (доколкото помня имаше инфо че ще почива до 4CC ако не и повече). 

 

Другата новина е, че Юзуру ще пропусне галата поради коремни болки, които изпитвал още след завръщането си от Барселона. Надявам се, че не е нещо сериозно :( Определно има нужда от почивка туй момче!

 

Жалко за Мачида! Искаше ми се да е в тройката, но напрежението си каза думата :( А и изявлението му че се отказва ме изненада много! Надявах се че ще се състезава поне още 2-3 години, жалко...Въпреки това му пожелавам успех в новите начинания :)

 

Малко снимчици и от мен :P

 

 

8v4iK8w.jpg

UTRsbxi.jpg

CaowaHo.jpg

А този поглед ме убива

cdKKfWV.jpg

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, новините хич не са добри  :( Резултатите от изследванията на Юзуру са показали че има рядко заболяване Urachal Remnant Disease (каквото и да е това на български) и се е наложило оперативна намеса. Юзу ще е прекара в болницата следващите 2 седмици, а след това ще почива още около месец, за да може да се възстанови. На този етап според мен е световното е немислимо. Предполагам, че ще му е много тежко от факта, че няма да може да се пързаля известно време и може да пропусне световния шампионат, но все пак здравето е на първо място!

 

Той е борец и винаги е бил! Вярвам че ще се възстанови нормално и ще го видим отнове на леда с пълни сили и готов за победа! お大事に結弦くん!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита годинка на Юзуру от спечелването на златния медал в Сочи! Пожелавам му най-вече да е здрав, да продължава да следва мечтите си и все така да ни радва с вълшебното си пързаляне  :kissx:  :kissx:  :kissx:

 

 

aq99wNK.jpg

lVkaS4K.jpg

MtLEwI7.jpg

N29WI8m.jpg

JYMwBmi.jpg

Sejp90k.jpg

TNciaK7.jpg

 

 

И едно поздравче от Юзу по повод св. Валентин (аз предпочитам Трифон Зарезан, ама видеото е сладко :wub: )

 

https://www.youtube.com/watch?v=zQgssg2VxeU

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомням, че утре започва Световното първенство, което тази година се провежда в Шанхай.

Кратката програма на мъжете ще бъде на 27.03, а волната на 28-ми. 

Както винаги ще може да гледаме състезанието по БНТ, Eurosport и Eurosport 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрата мисъл на коментатора на Евроспорт: :lol2:

 

"Най-известният човек в Япония след Императора."

 

Супер първи ден. Юзу с малка грешка, но пак перфектен. Класата си е класа, трябва да се хвърли по лице на леда, за да може някой да го мине хахахаха (дано не го урочасам нещо хахахаха)

Хави беше невероятен, днес направо беше огън. Денис пак ме ядосва, но ще се оправи. :D :D

 

Чакаме утре моментът на истината.

 

А не знам някой дали следи и двойките, но французите днес избиха рибата, голяма изненада поднесоха, като подминаха и американци и канадци и бившите вече световни шампиони - италианците. Да им е честита победата. :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на Юзуру за среброто, на Хави за златото и на Денис за бронза!

Добро представяне направиха и толкова приятни за гледане докато чакаха резултатите си, както и в специално отделения кът. :) (Доста по-различна атмосфера от при жените.)

А колко много играчки получиха, както някой беше написал "Юзуру след като прекрати кариерата си ще може съвсем спокойно да си отвори магазин" :lol:

 

cec46e5ed50abeff.jpg

7f811e09bf3159af.jpg

 

 

 

ab4304e8c3209188.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При жените можеш да режеш въздуха с нож хахахаха


 


Радвам се за Хави, заслужи си медала, наистина беше огън, и вчера и днес. :) Казах ви аз, че и Денис няма да ме разочарова накрая хахахха


Зачудих се, след като видях снимка на чувалите с плюшки, които получи Юзу само за два дни, какво за бога прави с тях???


tumblr_nlxfd7oKbH1tydf9yo1_500.gif


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ама то и тук имало тема за фигурист. Не знаех. Аз съм заклет, сериозен и дългогодишен фиг-фен.

Ако питането горе за играчките е сериозно да отговоря сериозно.

С играчките се процедира различно- няколко варианта:

-събират се персонално и се дават персонално на съответния фигурист- в отделни торби и при гардеробите им. От там нататък също варианти, зависи от човека, от количеството, от възможностите на местния организатор за съдействие и т.н.

- прието е предварително ако останат не събрани/взети от състезателите и сие играчки/подаръци/цветя и т.н. да се "пласират" благотворително

- накои спортисти , като да речем Ханю, имат мениджърска компания към тях или пък към федерацията и тя се занимава с реализирането на тези подаръци най общо казано но предимно към благотворителност се насочват. За Ханю е известно поне че плюшените играчки отиват за детски организации , училища и прочие особено след цунамито.

-......

Извинявам се ако въпроса не бе сериозин а аз се "вързах"  и досадих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шоши-сан, добре дошла в темата. Не виждам нищо лошо, че си написала какво се случва с играчките, възможно е да има хора, които да не знаят и да им е любопитно, така че информацията е полезна. :)

 

Аз се включвам с няколко снимки, които ме накараха да се усмихвам широко още от сутринта.

Харесва ми да виждам и тази страна на фигуристите. :)

 

7bc9272ca9c1a45b.jpg

 

119faff27945cb32.jpg

 

И общото селфи :lol:

 

 

c69027bb824a55b3.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...