Jump to content

Hataraku Maou-sama!! S1&2 (2013-2022)


Recommended Posts

231359.jpg.1bfb38d5c33be22548385e53663df47c.jpg

 

Hataraku Maou-sama!
はたらく魔王さま!


Държава: Япония
Година: 04.04.2013
Епизоди: 13+
AniDB
Стуидо: White Fox

Плот: Историята се върти около цар на демоните на име Сейтан, който е на една крачка от покоряването на алтернативен свят докато не е транспортиран до Токио от нашия свят. Налага му се да работи на непълен работен в ресторант за бързо хранене за да свърже двата края. За да завладее Япония трябва да се издигне от позицията си до редовен работник. Междувременно героинята Емилия пристига в Япония в преследване на Сейтан.


Бележка: Последното аниме с демони всъщност последните е по точно бяха разочарования и докато на Hagure Yuusha поне се посмях и оплакнах окото на Mao Yuusha пак го оплакнах ама с горчиви сълзи. Това поне ми изглежда подходящо за възвръщане на доверието към тематиката с демоните...or so it seems biggrin.gif 

трейлърчето:

http://www.youtube.com/watch?v=sE6wxot4Cbw

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи епизод определено ми хареса и може би това аниме даде заявка да е една от сполучливите фентъзи комедии през 2013, но да не прибързвам ще видим в другите серии как ще е. Хареса ми как са подходили към ситуацията с преминаването от единият свят към другия определено не са претупали нещата...говореха на друг език, разбраха необходимите неща чрез способностите си и т.н. също както беше в Zero no tsukaima. Дано да продължат в същият дух до края като наистина ми е интересно какво ще стане накрая и дали тея двамата ще успеят да се върнат. Тая Емилия също ми изглежда обещаващо на тсундере отива работата и явно ще падат големи разправии м/у нея и нашия човек.  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таман достигнаха с епизодите до края на мангата, която междувпрочем е кратичка само от няколко чапа и действието в нея почти не се различава от това, което се вижда в анимето. От тук нататък предполагам ще съгласуват нещата според създателите на мангата, но така или иначе това заглавие стана едно от любимите ми и всяка седмица си го чакаля с нетърпение заедно с Yahari Ore no Seishun и Shingeki. Най хубавото от този последен епизод е че доста пришълци от Енте Исла (фантастичният свят откъдето дойдоха в Токио Мао и Емилия) намериха път към съвременна Япония и явно ще допринесат с доста главоболия към битието на нашите хора. Самите те много ме радват като Мао и Емилия са наистина едно от най забавните и интересни аниме комбота тази година, а като сложим оня образ демона Алсиел и Чио-чан купона е пълен! Тематиката за ангелите и демоните винаги ми е била любима и много ме радва, че са кръстили едни от основните герои на падналите ангели познати от библейската митология и по принцип, че засягат тази тема макар и в комедия. Може би по нататък може да се появи нещо по сериозно по отношение на Луцифер и компания, но и това аниме както е сега е достатъчен повод за радост и добре прекарани мигове пред екрана! cigarl.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, от това само 4 епизода ли са били излезли? Излапах ги на един дъх и сега няма какво да гледам... :( Между другото, този постер много подвежда. Няколко пъти вече влизам в тази тема, виждам постера и излизам. Изобщо не отговаря на това, което очаквах. Добре че цъкнах трейлъра. Артът е страхотен, има доста майтапи, а и историята е добре построена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама то и аз съм един тиквеник... :896767: Тъй както съм го написал с тея последни епизоди излиза се едно, че е приключило анимето, а то даже средата не е стигната. Мисълта ми беше за последният излъчен епизод и за мангата последния излязъл чап. Иначе бройката е 13 въпреки, че ми се иска да отпуснат поне 20 ама както и да е.. ъпнах си и инфото по горе, че да се знае. Btw постера и мен ме наведе към съмнения, но ако съм научил нещо за толкова изгледани анимета --> първо гледай, после дропвай ако е за дроп! Е виж за игралните сериали там е друга работата.  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но явно твърде много се влияя от визията като цяло. Добре че от време на време я преодолявам.

 

Между другото, много ме кефят гаргарите с Макдоналдс и системата им за служебно израстване. Като човек, който е работил в тази система, се разбивам от смях, като гледам как Сатаната се стреми да стане най-добрият им служител. Авторът на мангата определено има много тънко чувство за хумор. Майтапът за мен се допълва и от факта, че съм работил и в подобен колцентър, като този в който бачка мацката-рицар. Сякаш някой нарочно се опитва да ме иронизира. :28558: Ако в последствие вкарат и елемент от застрахователния бизнес, ще започна да вярвам в конспирации. :xaxa:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още два епизода и свършва за голямо мое съжаление..Наистина трябваше да го направят повечко епизоди, но пък нищо не им пречи да му пуснат и втори сезон дай боже!  :rolleyes: Сега нещата станаха доста интересни като тея от Енте исла се намесиха още по грубо, но демон кинга ще ги ступа! Сентъки срещу Мак Роналдс - вечното дерби! xD Както и да го приключат обаче това аниме наистина ми хареса и беше една от най приятните изненади от излезлите пролетта, а аз си мислех, че ще е издънка като го почнах. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го до към 4-ти епизод и го спрях, за да се съберат епизоди... А в последствие и го забравих. Все едно, скоро ще го догледам - страхотна комедийка беше, обещаваше и стабилна история, доколкото помня...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда и аз разбрах за това наскоро, но засега не се знае кога точно WhiteFox ще го пуснат ако е под шапката на същото студио де. Оправих си и темата, вече има текущ линк за сваляне тъй като конкретният тракер, който използвах по това време премина през някои процеси и старият адрес е вече невалиден. Иначе самото аниме е една приятна комедия и бих гледал втори сезон с удоволствие, въпреки че в последно време исекаите никнат като гъби и има доста по стойностни заглавия от това в жанра.

ПП Всъщност говорейки за исекаи, учудвам се че никой не е обърнал внимание на Slime datta Ken, Mushoku Tensei и Tate no yuusha, може да ги добавя в следващите дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...