Jump to content
NyXe

Анкета на Корейското посолство

82 members have voted

1. 1. Кой от посочените филми ви е пленил най-много?

• Sik-gaek (2007)
      0
    • Old Partner (2009)
      0
    • Level 7 Civil Servant (2009)
    • Scandal Makers (2008)
    • Forever the Moment (2008)
    • A Barefoot Dream (2010)
    • Pace Maker (2012)
    • Papa (2012)
    • A Reason to Live (2011)
    • Arrest King (2011)

Recommended Posts

Здравейте.

По молба на корейското посолство, ние от форума на Ийстърн Спирит, трябва да посочим кой филм е пленил сърцата ни от изброените заглавия.

Ще ви бъдем много благодарни за оказаната помощ!

1. Sik-gaek (2007)

2. Old Partner (2009)

3. Level 7 Civil Servant (2009)

4. Scandal Makers (2008)

5. Forever the Moment (2008)

6. A Barefoot Dream (2010)

7. Pace Maker (2012)

8. Papa (2012)

9. A Reason to Live (2011)

10. Arrest King (2011)

П.П. (Ragnos): В анкетата може да участват и хора, които не са гледали филми от списъка, но биха желали да видят някой от тях на голям или малък екран в България.

А първият филм е по-познат под името Le Grand Chef (2007)

P.S. Дадох гласа си за Forever the Moment, но ако имам възможност и на втори избор, това е A Barefoot Dream.

Призовавам съфорумци за по-активно гласуване. Корейското посолство неслучайно ни моли да изберем любим филм. Ние от години ги убеждаваме да съдействат за навлизането на корейски филми по кината и българските телевизии. Сигурен съм, че текущата анкета има общо с това, но 15 гласа далеч не са представителна извадка. :)

Че защо да не се гласува по резюме щом е за навлизане на корейско кино в бг ефира? o_O Ми аз не съм ги гледал ама какво от това 2-3 заглавия ми изглеждат интресни и би ми било забавно да ги изгледам по някоя наша телевизия, а това, че не знам каквоще се случи си е само + за мене понеже така филма ще ми е двойно по интересен хем не знам какво ще стане хем ще го гледам по наша телевизия. Щом сте ги подбрали само тези заглавия явно е на някаква база едва ли ще има издънки в тях, а иначе списъка трябваше да е доста по голям ако наистина трябваше да се отсяват добри от лоши заглавия. И каква е гаранцията, че да речем 100 човека гласували в този форум ще отразят любопитството на зрителската аудитория на цяла една българска телевизия нали избора не е само за нас, а евентуално за хората, които ще прочетат програмата, ще видят че има корейски филм и ще решат да го гледат или не точно според резюмето? Иначе казано не виждам нищо лошо въпроса да се перефразира в "кой филм бихте искали да видите по наша телевизия"

Съгласна съм с горното мнение. Гледала съм само един от тези филми, но поне два други ми привлякоха вниманието и бих искала да ги видя.

Всички филми са добри, но жанра им е прекалено различен. Как може да се сравнява документален филм с комедия :blink:

Все пак гласувах за Pace Maker! Old partner също е прекрасен филм, но е тежък. Speed scandal пък ми е фаворит още от едно време.

Хората в България - нямат база за сравнение - т.е не са гледали почти или никакви корейски филми.

Нашите потребители са активни в музикалните теми и тези на сериалите, така че според мен надали бройката на гласувалите ще надхвърли 50 човека, което също не е особено представителна извадка.

Поне пуснете анкетата и във Фейсбук.

И на третият филм, имаме тема- My girl friend is an agent.

Съгласна, че филмите са добри! Харесва ми избора, или поне тези които съм изгледала, защото са за по-масова публика!

Всъщност само два не съм гледала от листата, но реално е трудно да избера "по-добрият", примерно. Лични симпатии:

Le Grand Chef (2007) - лек и супер "вкусно-конкурентен" филм. Проста история, весели образи, от популярен комикс. За всички възрасти, отново, освен за любителите

на готварството.

Level 7 Civil Servant (2009) - изключително свежа и сладка комедия. Забавен, филм за млади и по-стари! Отпускащ, с лек, съвременен холивудски привкус!

Друго достойнство: Основните герои, са супер известни и чуден тандем!

Scandal Makers (2008) е типичният корейски филм за цялото семейство. Да се смееш и да плачеш от комични моменти, да се "опознаеш" в нечии образ, и да се забавляваш. Малкият сладур и "дедката" не са за изпускане.

Определено съм за един от тези трите. Но посочвам един. :lol:

Другите ми фаворити са на спортна тематика:

Forever the moment (2008) - за олимпийският дух и още нещо! Не само любителите на спорта, като спорт, биха се накефили, защото тук силата на духа е основната нишка и сила, до краят!

A Barefoot Dream (2010) - е един от любимите ми филми за 2010г. Много емоции още предизвиква в мен, спомням си дори когато го обсъждахме за друго нещо, със Сини. :) Това е филм, за мечтите и вдъхновението. Един, истински треньор и адски добър подбор на деца, в една "истинска битка".

Pace Maker (2012) е от позитивните филми, с докосваща история. И един, както винаги, блестящ Ким Мьонг Мин.

Леле, Цвети, добре че ми ги разясни, за да си спомня, че съм гледала още два от тези филми. Определено съм за спортната тема. Избрах A Barefoot Dream.

Аз още вчера си избрах тоя Scandal makers понеже ми допадна на история и каст и мисля, че ще е подходящо за целта заглавие дори и без да съм го гледал..и си гласувах ко да прая докат чакам разрешение ша мине Март месец пък нека ми се сърдят?! :rolleyes: Ама пак слабичко тая анкета е що така само 28 са се разписали с моя глас броено направо срамота имайки предвид дневната активност в другите теми може пък раздела да е по незабележим или пък да си мислят, че това е като онея теми дето изброяваш любими сериали и филми шото аз отначало тва си помислих. Май трябваше го цапнете на друго място примерно в корейските филми или заглавието да е формулирано по друг начин ддз. :D Даже тая тема я отбягвах с периферното зрение заради тая презумпция и чак Рагнос кат видях, че я е осветлил с присъствието си и реших да цъкна да видя ква е работата и то се оказа друго.

Да отбележа, че не съм гледала всички филми, само част от тях и се чудя доколко коректен ще е гласът ми.

Гласувах за Speed Scandal/Scandal Makers. Мисля, че ще е много добро попадения за телевизиите.

А иначе любимите ми корейски филми, за съжаление, не присъстват в анкетата.

Аз още вчера си избрах тоя Scandal makers понеже ми допадна на история и каст и мисля, че ще е подходящо за целта заглавие дори и без да съм го гледал..и си гласувах ко да прая докат чакам разрешение ша мине Март месец пък нека ми се сърдят?! :rolleyes: Ама пак слабичко тая анкета е що така само 28 са се разписали с моя глас броено направо срамота имайки предвид дневната активност в другите теми може пък раздела да е по незабележим или пък да си мислят, че това е като онея теми дето изброяваш любими сериали и филми шото аз отначало тва си помислих. Май трябваше го цапнете на друго място примерно в корейските филми или заглавието да е формулирано по друг начин ддз. :D Даже тая тема я отбягвах с периферното зрение заради тая презумпция и чак Рагнос кат видях, че я е осветлил с присъствието си и реших да цъкна да видя ква е работата и то се оказа друго.

Понеже имаш право, смених името на темата, така че да се откроява, и коригирах въпроса на анкетата.

За да няма чудене, гореизброените филми са селектирани от корейското посолство, а не от нас. Молбата им беше само да гласуваме за любимо заглавие. Както някои вече казаха, няма да сбъркате, ако гласувате по усет, и без да сте гледали нещо от списъка. :)

П.П. Явно трябва повече теми да "осветлявам" с присъствие. :lol::lol: :lol:

Благодаря много за предоставения избор!

Аз също не съм от най-квалифицираните да коментирам, т.к. съм гледала едва половината от филмите, и съвсем не са ми в десятката (може би в топ 40). След като посолството не ни е питало кои филми да номинираме, предлагам те сами да си изберат или да хвърлят едно око на форума за последните дискутирани филми. Ако зависи от мен - бих гласувала за Barefoot Dream (макар, че съм гледала и по-хубави).

Ако мога да гласувам по принцип за показване по екраните, изборът е само един - Return to the Base (R2B)B):wub:

Аз явно съм изгледала почти всичко от списъка, с изключение на A Reason To Live (в списъка на чакащите е) и Old partner (има го и с руски суб.). Не че съм пристрастна, но за мен най-подходящи са A barefoot dream и My Girlfriend is an Agent с превес на първия, защото има и социален елемент и истинска история в основата си. My Girlfriend is an Agent ми е любима комедия, но подобни леки пародии не са непознати и може би ще започнат да сравняват с тях. Последното предложение № 10 в списъка е всъщност този филм. wink.gif Можете да сложите линк.

Благодаря за линковете, коригирах ги.

ForEverRain, и без да пускаш филм - знаем. :blink:

От посочените съм гледала само A Barefoot Dream, но гласувах за Scandal Makers. Звучи като филм, който бих гледала с удоволствие.

Моят избор е малка глътка въздух след "90 Days, Time to Love"

Благодаря за насоките относно A Barefoot Dream.

Аз гласувах за "Speed Scandal" по две прични. Първата и най-важна е,че само него съм гледал от изброените ( за съжаление) Но пък филмът беше прекрасен,така че и при друго положение,пак щеше да има огромен шанс да е фаворитът ми. Видях,че има и няколко на спортна вълна. Аз лично не съм фен на подобни филми и ги отбягвам като цяло. В крайна сметка обаче,който и от филмите в анкетата бъде избран за излъчване по телевизията с удоволствие ще го гледкам и удостоя с внимание,а и определено ще бъде рекламиран сред приятели :)

Щях да посоча Forever the Moment и A Barefoot Dream, но тъй като избора е един, заставам зад A Reason to Live.

Guest
This topic is now closed to further replies.