Jump to content

Анкета на Корейското посолство


NyXe

  

82 гласа

  1. 1. Кой от посочените филми ви е пленил най-много?

    • Sik-gaek (2007)
      0
    • Old Partner (2009)
      0
    • Level 7 Civil Servant (2009)
    • Scandal Makers (2008)
    • Forever the Moment (2008)
    • A Barefoot Dream (2010)
    • Pace Maker (2012)
    • Papa (2012)
    • A Reason to Live (2011)
    • Arrest King (2011)


Recommended Posts

Здравейте.

 

По молба на корейското посолство, ние от форума на Ийстърн Спирит, трябва да посочим кой филм е пленил сърцата ни от изброените заглавия.

 

Ще ви бъдем много благодарни за оказаната помощ!

 

1. Sik-gaek (2007)

2. Old Partner (2009)

3. Level 7 Civil Servant (2009)

4. Scandal Makers (2008)

5. Forever the Moment (2008)

6. A Barefoot Dream (2010)

7. Pace Maker (2012)

8. Papa (2012)

9. A Reason to Live (2011)

10. Arrest King (2011)

 

П.П. (Ragnos): В анкетата може да участват и хора, които не са гледали филми от списъка, но биха желали да видят някой от тях на голям или малък екран в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А първият филм е по-познат под името Le Grand Chef (2007)

 

P.S. Дадох гласа си за Forever the Moment, но ако имам възможност и на втори избор, това е A Barefoot Dream.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Призовавам съфорумци за по-активно гласуване. Корейското посолство неслучайно ни моли да изберем любим филм. Ние от години ги убеждаваме да съдействат за навлизането на корейски филми по кината и българските телевизии. Сигурен съм, че текущата анкета има общо с това, но 15 гласа далеч не са представителна извадка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че защо да не се гласува по резюме щом е за навлизане на корейско кино в бг ефира? o_O Ми аз не съм ги гледал ама какво от това 2-3 заглавия ми изглеждат интресни и би ми било забавно да ги изгледам по някоя наша телевизия, а това, че не знам каквоще се случи си е само + за мене понеже така филма ще ми е двойно по интересен хем не знам какво ще стане хем ще го гледам по наша телевизия. Щом сте ги подбрали само тези заглавия явно е на някаква база едва ли ще има издънки в тях, а иначе списъка трябваше да е доста по голям ако наистина трябваше да се отсяват добри от лоши заглавия. И каква е гаранцията, че да речем 100 човека гласували в този форум ще отразят любопитството на зрителската аудитория на цяла една българска телевизия нали избора не е само за нас, а евентуално за хората, които ще прочетат програмата, ще видят че има корейски филм и ще решат да го гледат или не точно според резюмето? Иначе казано не виждам нищо лошо въпроса да се перефразира в "кой филм бихте искали да видите по наша телевизия"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички филми са добри, но жанра им е прекалено различен. Как може да се сравнява документален филм с комедия :blink:

Все пак гласувах за Pace Maker! Old partner също е прекрасен филм, но е тежък. Speed scandal пък ми е фаворит още от едно време.

Хората в България - нямат база за сравнение - т.е не са гледали почти или никакви корейски филми.

Нашите потребители са активни в музикалните теми и тези на сериалите, така че според мен надали бройката на гласувалите ще надхвърли 50 човека, което също не е особено представителна извадка.

 

Поне пуснете анкетата и във Фейсбук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на третият филм, имаме тема- My girl friend is an agent.

 

Съгласна, че филмите са добри! Харесва ми избора, или поне тези които съм изгледала, защото са за по-масова публика!

Всъщност само два не съм гледала от листата, но реално е трудно да избера "по-добрият", примерно. Лични симпатии:

Le Grand Chef (2007) - лек и супер "вкусно-конкурентен" филм. Проста история, весели образи, от популярен комикс. За всички възрасти, отново, освен за любителите

на готварството.

Level 7 Civil Servant (2009) - изключително свежа и сладка комедия. Забавен, филм за млади и по-стари! Отпускащ, с лек, съвременен холивудски привкус!

Друго достойнство: Основните герои, са супер известни и чуден тандем!

Scandal Makers (2008) е типичният корейски филм за цялото семейство. Да се смееш и да плачеш от комични моменти, да се "опознаеш" в нечии образ, и да се забавляваш. Малкият сладур и "дедката" не са за изпускане.

Определено съм за един от тези трите. Но посочвам един. :lol:

Другите ми фаворити са на спортна тематика:

Forever the moment (2008) - за олимпийският дух и още нещо! Не само любителите на спорта, като спорт, биха се накефили, защото тук силата на духа е основната нишка и сила, до краят!

A Barefoot Dream (2010) - е един от любимите ми филми за 2010г. Много емоции още предизвиква в мен, спомням си дори когато го обсъждахме за друго нещо, със Сини. :) Това е филм, за мечтите и вдъхновението. Един, истински треньор и адски добър подбор на деца, в една "истинска битка".

Pace Maker (2012) е от позитивните филми, с докосваща история. И един, както винаги, блестящ Ким Мьонг Мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още вчера си избрах тоя Scandal makers понеже ми допадна на история и каст и мисля, че ще е подходящо за целта заглавие дори и без да съм го гледал..и си гласувах ко да прая докат чакам разрешение ша мине Март месец пък нека ми се сърдят?! :rolleyes: Ама пак слабичко тая анкета е що така само 28 са се разписали с моя глас броено направо срамота имайки предвид дневната активност в другите теми може пък раздела да е по незабележим или пък да си мислят, че това е като онея теми дето изброяваш любими сериали и филми шото аз отначало тва си помислих. Май трябваше го цапнете на друго място примерно в корейските филми или заглавието да е формулирано по друг начин ддз. :D Даже тая тема я отбягвах с периферното зрение заради тая презумпция и чак Рагнос кат видях, че я е осветлил с присъствието си и реших да цъкна да видя ква е работата и то се оказа друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отбележа, че не съм гледала всички филми, само част от тях и се чудя доколко коректен ще е гласът ми.

Гласувах за Speed Scandal/Scandal Makers. Мисля, че ще е много добро попадения за телевизиите.

А иначе любимите ми корейски филми, за съжаление, не присъстват в анкетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още вчера си избрах тоя Scandal makers понеже ми допадна на история и каст и мисля, че ще е подходящо за целта заглавие дори и без да съм го гледал..и си гласувах ко да прая докат чакам разрешение ша мине Март месец пък нека ми се сърдят?! :rolleyes: Ама пак слабичко тая анкета е що така само 28 са се разписали с моя глас броено направо срамота имайки предвид дневната активност в другите теми може пък раздела да е по незабележим или пък да си мислят, че това е като онея теми дето изброяваш любими сериали и филми шото аз отначало тва си помислих. Май трябваше го цапнете на друго място примерно в корейските филми или заглавието да е формулирано по друг начин ддз. :D Даже тая тема я отбягвах с периферното зрение заради тая презумпция и чак Рагнос кат видях, че я е осветлил с присъствието си и реших да цъкна да видя ква е работата и то се оказа друго.

Понеже имаш право, смених името на темата, така че да се откроява, и коригирах въпроса на анкетата.

 

За да няма чудене, гореизброените филми са селектирани от корейското посолство, а не от нас. Молбата им беше само да гласуваме за любимо заглавие. Както някои вече казаха, няма да сбъркате, ако гласувате по усет, и без да сте гледали нещо от списъка. :)

 

П.П. Явно трябва повече теми да "осветлявам" с присъствие. :lol::lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за предоставения избор!

 

 

Аз също не съм от най-квалифицираните да коментирам, т.к. съм гледала едва половината от филмите, и съвсем не са ми в десятката (може би в топ 40). След като посолството не ни е питало кои филми да номинираме, предлагам те сами да си изберат или да хвърлят едно око на форума за последните дискутирани филми. Ако зависи от мен - бих гласувала за Barefoot Dream (макар, че съм гледала и по-хубави).

 

Ако мога да гласувам по принцип за показване по екраните, изборът е само един - Return to the Base (R2B)B):wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз явно съм изгледала почти всичко от списъка, с изключение на A Reason To Live (в списъка на чакащите е) и Old partner (има го и с руски суб.). Не че съм пристрастна, но за мен най-подходящи са A barefoot dream и My Girlfriend is an Agent с превес на първия, защото има и социален елемент и истинска история в основата си. My Girlfriend is an Agent ми е любима комедия, но подобни леки пародии не са непознати и може би ще започнат да сравняват с тях. Последното предложение № 10 в списъка е всъщност този филм. wink.gif Можете да сложите линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах за "Speed Scandal" по две прични. Първата и най-важна е,че само него съм гледал от изброените ( за съжаление) Но пък филмът беше прекрасен,така че и при друго положение,пак щеше да има огромен шанс да е фаворитът ми. Видях,че има и няколко на спортна вълна. Аз лично не съм фен на подобни филми и ги отбягвам като цяло. В крайна сметка обаче,който и от филмите в анкетата бъде избран за излъчване по телевизията с удоволствие ще го гледкам и удостоя с внимание,а и определено ще бъде рекламиран сред приятели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...