Jump to content

Recommended Posts

И сега крайно мнение за драмата, супер доволна съм от сериала наистина имаше скучни моменти няма да отричам..., но комедията и силното актьорско присъствие ги направи незначителни за мен. Историята беше свежа, различна и красива. Много съм се смяла, но в края вече си беше повече драма. За актьорите мога да кажа, че доста добре се справиха с поставената им роли, и добре се вписват като цяло в сериала... Джин Хо на моменти ме дразнеше с характера си, но иначе като цяло ми беше любимец, той доста се измени от началото до края. Ке Ин много наивничка, в началото адски ме дразнеше, обаче после ми стана симпатична и все пак на моменти ми идеше да си счупя монитора заради нея... Ким Ин Хи, нямам думи да опиша колко я мразех от началото до самият край, и наистина се радвам как се развиха нещата за нея в последният епизод... :lol: Чанг Рьол беше готин, като цяло не беше толкова гаден колкото Ин Хи, която се опитваше да му повлияе със злобата си...

От страна на любовните сцени съм предоволна, както си знаем повечето корейски драми куцат от страна на целувки. : ))

 

Горещо препоръчвам драмата на всички, които не са я гледали. Вие поне имате шанса да я изгледате на един дъх, за мен беше цяло мъчение да чакам всяка седмица да излизат епизодите, но поне се радвам че имаше бърз превод и благодаря на екипа за БГ превода. Сега ще ми е малко тъжно, че го свърших :( свикнах всяка седмица да роря за епизодите и да си го гледам, а сега ще ми липсва Мин Хо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето ми хареса беше приятно имаше много запомнящи се моменти. Особено много ми хареса от 13 епизод нататък. Мин Хо винаги си ми е дървен (незнам защо), но пък много добре се превъплъти в Джин Хо. Ке Ин много ме изкефи, както и нейната приятелка (голям образ). Лошата мацка Ин Хи естествено през цялото време ме дразнеше, но това си е нормално (винаги има по една такава). Чанг Рьол много ми хареса още от самото начало и учудващо не му се издразних на лошотията. Много се учудих и се зарадвах на любовните сцени.

 

Като цяло се е получила една добра романтична комедия.

 

 

П.С. Естествено едно огромно благодаря към екипа по превода за бързата и добре свършена работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудех се как да обобщя емоциите и настроението си, след приключване на сериала.

И реших да напиша и покажа преразказа ми по ..картинки, за нещата които ми допаднаха и които ще ми липсват от това, цветно,

сладурско сериалче. Хубавото е, че се гледа леко, без много да те кара да се замисляш, и да приемаш нещата и да заобичаш "вкуса" на героите,

такива каквито са, със всичките им малки и по-големи слабости.

Та...започвам с героите и плюсовете :

 

 

+ Луд образ, изигран повече от добре от Йе-джин.Толкова се смях с оли израженията, дрехите й, поведението й, че накрая в розовата рокля,

че чудех какво й липсва да се усмихвам като я гледам. Но я виждах с други очи и с друга нагласа, еххх, какво прави любовта с хората.

taste1-00109.jpg

 

+Комплексният образ от двата Джин-хо(та) ми действаше облекчаващо добре. :D

likejg.jpg

Единият прилично мълчеше и просто си стоеше, като така позволяваше да го разпитват или налагат с тупаник и крушета от време на време

(когато другият заслужаваше), а истинският когато осъзнаваше чувствата си към Ке-ин доста израстна като персонаж (даже и като актьор) в моите очи.

jinho.jpg

 

+Имаше любовни трепети, забавно и приятнио загатнати или сериозно драматични, но пък любовните сцени за такъв тип сериал не бяха

никак малко и си бяха страстни.Силно се надявам, Мин-хо да е научил малко от "опита" и лекотата на игра на Йе-джин.Не че дръвник на моменти,

не му отиваше :D .

nicelm.jpg

 

- Тези двамата много ме радваха, ако сценаристите бяха по-благосклонни към мен, щяха да забъркат и покажат повече любов и битки помежду им.

Така отчаяната Ким Ин-хи щеше малко и да блесне, а цветният и стилен сладур Чанг Рьол, заслужаваше някой да го заобича.

E01100331HDTVXViD-HAN10008223-17-22.jpg

 

Детайлите, които наистина ще ми липсват:

+Резачката – инструментът, който изкарваше шум трепач, допринесе едни от първите сцени да бъдат оригинални, а страхът в очите на Джин-хо,

беше екстра бонус и като се сетя пак се хиля.Направо ми липсваше на моменти резачката да го шашка, когато мислеше за себе си и се превръщаше

в егоистично същество. :lol:

rezaka.jpg

 

+Този праг на къщата Санг-Го-Дже ми стана любим... от пръв поглед, толкова емоции събра и "издържа", че за мен си се превърна в „одушевен" герой.

prag.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите 2 стинки - приятен сериал, лековат, приятен за убиване на време. Не мога да кажа, че ме е обогатил с нещо освен с добро настроение. Липсата на излишен драматизъм хем ми хареса, хем обърка сериалските ми навици.

 

Джин Хо беше секси - много ми хареса - колкото и да е женствен с има много мъжко в поведението.

 

Мацката и тя беше много чаровна и добре представи невинната си глупавост :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя мнение за сериала: за една нощ и един ден съм вече на 11 епизод. Като го довърша ще разкажа впечатленията си обстойно, но засега ще споделя, че голямо впечатление ми направиха Те Хун с неговата идиотщина и панталони до кокалчето на крака и стайлинга на Чанг Рьол - той ми е стар любимец и радост за окото и душата, въпреки гаднярската му роля .В заключение ще кажа, че сериала е интересен, но не впечатляващ. (Иве - не ме бии много :lol2: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и последните 3 серийки.Много противоречиво мнение имам за този сериал, имаше доста нескопосани сцени.Не знам дали ми се сториха така, понеже и двамата главни бяха много странни като герои.Мин Хо повече ми харесваше в БОФ, тук признавам имаше силни сцени, но те се брояха на пръсти, през останалото време ми беше много повърхностен. Парк Ке Ин - този образ много ми допадна.Като развитие, от началото до края, тя бе различна.Сценария, въобще историята беше нещо ново под слънцето.Едни от нещата на които се кефих бяха Санг Го Дже - къщурката и детските мебели.Имаше доста интересни хрумки откъм интериорен дизайн.А да, имаше и едно парче с китарка, което много ми хареса.Не успя да ме грабне, чак толкова този сериал и това си е. :tongue:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата имаше няколко слаби моменти и то бяха някъде към последните епизоди, но иначе си беше супер яка..., така де исках пак да се изкажа на база на коментарите които чета. Мин Хо да в БОФ пак си беше як и то много, но според мен тази роля му отиваше повече, по мъжествен, с по - хубава прическа, с хубав характер и ... Сериала беше доста силен до 12 епизод някъде (яка комедия), после си беше повече драма, но това не я прави тъпа...

Нескопосани сцени?!?! Кои по точно? Не ме разбирай погрешно имаш право на мнение, но ми е любопитно, кои сцени за теб са такива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата имаше няколко слаби моменти и то бяха някъде към последните епизоди, но иначе си беше супер яка..., така де исках пак да се изкажа на база на коментарите които чета. Мин Хо да в БОФ пак си беше як и то много, но според мен тази роля му отиваше повече, по мъжествен, с по - хубава прическа, с хубав характер и ... Сериала беше доста силен до 12 епизод някъде (яка комедия), после си беше повече драма, но това не я прави тъпа...

Нескопосани сцени?!?! Кои по точно? Не ме разбирай погрешно имаш право на мнение, но ми е любопитно, кои сцени за теб са такива...

 

 

Интересно, на мен точно една от сцените които ми харесаха беше към края, когато се опълчи срещу баща й, мисля, че беше в 15 серия.А бе ти пак ме разбра погрешно, не съм казала че сериала е тъп :lol: . Явно Мин Хо ще го запомня в ролята му в BOF за момента.Просто тук не ми хареса играта му, държанието му, дори вида му.Понякога дори и в комедийните моменти се вижда как Парк Ке Ин прави нещо супер забавно, но отсреща сякаш диалога, ако щеш играта се спъва, как да ти го обясня, явно на мен така ми действа в тази му роля. ;) Който иска да си го гледка, малко антиреклама направих, но то няма антиреклама нали знаеш. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече го довърших - запълва времето.....

Играта на Мин Хс не ми хареса особено, на моменти имаше нула емоции по лицето му, но актрисата се справи отлично

Ха, научих нова дума .....шекши

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лицето на Мин Хо имаше нула емоции, защото така трябваше да бъде. Това беше същността на Джин Хо. Точно в това се изразява актьорското майсторство на Мин Хо. Много, наистина много трудно e един актьор да играе човек, който не изпитва никакви емоции. Човек, който да е затворен в себе си и който да не споделя нищо с никого. С развитието на сериала, се развиваше и героят на Мин Хо. Не че накрая стана кой знае колко емоционален, но нямаше и да е логично, ако беше станало така. Целта на сценариста е била точно тази – на фона на изключително емоционалната Ке Ин да постави неемоционалния Джин Хо. В крайна сметка няма как човек да не се „зарази” с емоциите на Ке Ин.

Чудесна игра на всеки един от актьорите. Трябва да се отбележи играта на повечето от второстепенните герой, които бяха просто брилянтни.

 

P.S. Не бих бил никак изненадан, ако се окаже, че между Ке Ин и Джин Хо е имало нещо повече в реалния живот, било то и само по време на снимките. Целувките между тях бяха като истински. Имах чувството, че очите им блестят от щастие, докато се целуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, героят му просто е трябвало да бъде такъв, както казваш.Първото ми предположение в моите първи постове се оказа вярно. :lol: Започвах да се учудвам само на мен ли ми влияе така играта му.А явно е трябвало да бъде такава.За второстепенните герои съм съгласна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласна съм с PyMeH, Мин Хо се справи добре с поставената му роля, а героя му не беше никак лесен. Самият Джин Хо, ако го съпоставим какъв беше в началото и в края ще открием много разлики в характера му... Много съм доволна и от второстепенните герои, бяха адски забавни и интересни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма място за сравнение между Мин Хо в ПТ и Мин Хо в БОФ. Трябва да се дистанцирате от озни образ, защото това са различни персонажи и нямат нищо общо помежду си. Самата игра на Мин Хо тук беше много по-добра, но може би не сте я забелязали, защото за разлика от БОФ не беше наблегнато толкова много на него, защото беше някак "покрай" Ке Ин.

Съгласна съм, че персонажът му трябваше да бъде такъв, затова изигра ролята си по този начин - трябваше да е измъчен, да се бори с миналото и в същото време да се оповава на него. Искаше да продължи напред, да бъде щастлив, но вътрешно не си позволяваше. Опитваше се да скрие добрите си черти, но тук се вмъкна Ке Ин и го изкара от черупката му. Това беше целта - и двамата да се променят взаимно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че играта на Мин Хо в Personal Taste е далеч по - добра от тази в БОФ, и си права няма база на сравниение и двата сериала са различни като история, и като характери на героите няма никакъв смисъл да сравняваме. Мин Хо, благодарение на тази драма се изидигна още в очите ми, успя да се справи с Джин Хо, които не беше никак лесен и през тези седмици, в които гледах драмата много съм се забавлявала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма място за сравнение между Мин Хо в ПТ и Мин Хо в БОФ. Трябва да се дистанцирате от озни образ, защото това са различни персонажи и нямат нищо общо помежду си. Самата игра на Мин Хо тук беше много по-добра, но може би не сте я забелязали, защото за разлика от БОФ не беше наблегнато толкова много на него, защото беше някак "покрай" Ке Ин.

Съгласна съм, че персонажът му трябваше да бъде такъв, затова изигра ролята си по този начин - трябваше да е измъчен, да се бори с миналото и в същото време да се оповава на него. Искаше да продължи напред, да бъде щастлив, но вътрешно не си позволяваше. Опитваше се да скрие добрите си черти, но тук се вмъкна Ке Ин и го изкара от черупката му. Това беше целта - и двамата да се променят взаимно.

 

Койзорке :P , оставаше и аз да не мога да направя разграничение между двете роли.Но както при някои хора дадена музика въздейства по различно му, така е и при мен.Просто не можах да схвана цялостно играта му, а очаквах много повече.Ролята му в BOF ми въздейства, но тази не успя.Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, Вирусче, не го написах конкретно за теб :lol:

Както и да е, сериала беше интересен, но не ме държа в напрежение. Не мисля, че ще е нещо, което ще гледам отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото хора, толкова и мнения...

И точно защото не ме държа в напрежение, ще гледам този сериал отново и отново.

Благодаря на всички участвали в превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера почнах да го гледам и просто умрях от смях как точно са изкопирали облеклото на Son Ye Jin от това на Narsha(BEG), с което се подвизава в Invincible Youth... :yes:

rumadx.jpg55i628.jpg20100125_sunhwa_3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което сте написали е вярно и няма какво повече да добавя :) Освен, че много ми харесва идеята как двама напълно различни по характер герои, но все пак с нещо общо помежду си се срещат, влюбват се и променят взаимно световете си :) И как когато са заедно са много по-силни и щастливи :) Сериалчето ми беше мн приятно, имаше от всичко - мн смях, мъка, драма :lol: Доволна съм и края ми хареса, не очаквах, че така ще се развият нещата. Като цяло сериала успя да задържи интереса ми до самия край :)

 

 

 

Искаше ми се обаче и директора да си намери някого :lol: Такъв добър персонаж му бяха избрали и накрая остава сам :(

 

P.S. Някой знае ли дали ще има втори сезон ? Защото мернах нещо в накакъв сайт, но се съмнявам :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори сезон няма да има, няма къде вече да въртят около историята. Имаше такива писания в един сайт и аз попадах на това, но със сигурност няма да се стигне до нов сезон на Personal Taste.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...