Jump to content

DBSK | Dong Bang Shin Ki | Tohoshinki | TVXQ


Recommended Posts

Ама това той ли е??? Тъкмо се чудех от къде са я намерили тая яка корейка хахахахах

 

Иначе клипа и песента са супер и хореографията много ми харесва и онзи странен бял костюм също.... :lol:

 

tumblr_m3yypuRqho1r00083o2_500.gif

 

Забравих да вмъкна колко нечестно е че сега няма да може и едно живо изпълнение да видим.....гррррр.....

 

иначе всички след клипа май сме така--->>> tumblr_m3u13eYNxz1qa7tfso8_r1_250.gif

 

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента става, да, и познато звучи, бийта е еднообразен, но допада ми припева, ако трябва да съм честна. Клипът, ако го гледам като мюзикъл и смяна на няколко

образа и пола :lol: , пак мога да изсмуча нещо добро..Flowsik, най-вече и хореографията. Но толкова, комплексно е адски комерс, и то..не много сполучлив за мен.

А, колко комплексен изпълнител е Джунсу? Има глас убиец, жесток тембър, танцува супер добре и изглежда така. Очаквах повече..очаквам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипът на мен ми харесва. Аз харесвам такъв вижуал кей луук. И гримът ми е приятен, макар че цялата песен малко ме навежда на мисълта за Азис...

 

Песента хич не ме вдъхновява - на тоя помпозен бектрек тоя ауто тюн почти навсякъде е доста досаден. Не знам, сигурно ще трябва бая слушане, за да я харесам или да ми се набие. Мелодията ми е еднообразна и по никакъв начин не мога да кажа, че ме грабва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен пък клипа си изпълнява точно целта. Да предизвиква дискусии, полемики, без значение дали с добро или с лошо, важното е да се говори за него. Джунсу отдавна е доказал, че има невероятен глас, така че тук едва ли са търсили да покажат това. Добър PR ход, браво :up: .

 

Колко ли време ще издържи, преди "заветната" Комисия по каквото-беше-там, не го забрани :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми се да обърна внимание на последните два коментара. И на мен ми навя някакви асоциации с Азис, особено частта с оранжевата косица :blink:

 

Иначе Джунсу ми се разкри в една светлина в която не очаквах и макар в началото малко шокирана, започна да ми харесва все повече. ДБСК в 5 членния си състав са ми любимата група и за мен те никога не са се разделяли. Още когато прохождах с азиатските заглавия, попаднах на банджун драмата им 'Опасна любов' и после се заинтересувах кои са. Песните им ми харесваха, но аз не съм голям меломан и рядко нещо ми става любимо, по-скоро следях клипчета от предавания и фен клипчета. Все още съм далеч от това да мога да кажа, че съм страстен фен, но се старая според времето и английския си, хе хе. Измежду вс в групата Джунсу ми беше най-безличен и невидим. Срамежливо се усмихваше и това е. После започнах да обръщам внимание на гласът му и открих, че има прекрасен глас, но за мен си остана безличен, докато из онзи ден съвсем случайно попаднах на една негова песен, която ме остави с мандибула на клавиатурата. Толкова горещ и различен, крайно различен от мнението което си бях изградила, толкова разчупен. И най-важното, накара ме да повярвам в този негов образ. Песента е стара, казва се Intoxication, мисля, че е ОСТ на драма. Та гледах доста лайфове на тази песен отново и отново, за да свикна с видяното и също като Tara се зачудих как така не са се намесили цензурите там. За нас текстът може да си е с романтично еротична насоченост, но там и къде къде по-невинни парчета го отнесоха за жалост.

 

Отскоро се зачетох и в тази тема и Джунсу ми харесва все повече като изпълнител, започва да изпъква с всичките си изяви: на театралната сцена, като визия, и като развитие. Харесва ми размахът и свободата с които действа. Харесва ми как изведнъж отприщи една енергия и ме отнесе. Харесва ми, че е рус, също и силния грим. Отива му, така че, защо не? С нетърпение очаквам тази лимонка да не спира да ме изненадва отново и отново и да не спира да израства.

 

А някой може ли да ми обясни смисълът в клипа да се сменя пола му и визията му така контрастно в това ново парче? Да не би умисълът да ми е избягал :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви е честита новата Пинк. :lol:

 

Младежът има наистина разкошен глас, жалко, че е решил да се развива баш в този "стил". Поначало не ми допадаше нещо у него, макар че, признавам си, основно се дължеше на приликата му с един познат кореец, от който тръпки ме побиват (ама не от хубавите). После го поопознах и го харесах малко повече, особено ме спечели с интереса си към операта, където се справя много добре. Остава да стискам палци, че ще се вземе в ръце за нещо по-сериозно от музикална гледна точка. Може си го и е жив зян да се хаби с такива буламачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и превода :es: - да разберем за какво стана дума :lol:

 

http://vbox7.com/play:f6ddc35c64

 

Не знам дали някой знае какво означава името на песента. Видях, че се среща в книгите на Хари Потър като т.нар. Dance Feet Spell. Май целта му е наистина да омагьосва.

Да, права си Parab - наистина ни омагьосва ;) - с музика :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ново-зарибен и едва-прохождащ в света на DBSK фен да попитам - откъде мога да си сваля песни / албуми???

(това, с отчаян, извиващ, плачлив гласец на вече давещ се (изгледала 500 пъти клипа 'Survivor' в youtube) - 'помогнете миииии!!' :o:blink::tongue::blink: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и днес 19 -20 май Kim Junsu започна световното си соло турне с концерти в Сеул. Фенове споделят, че охраната е била много строга и не са разрешавали камери , въпреки това вече има доста добри клипчета.Дори само от тях може да се усети невероятната атмосфера.След Сеул XIA Junsu е планирал да посети Тайланд,Тайван,Сингапур,Индонезия и Китай.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм напълно и тотално обсебена от клипа "Таранталегра" и от целият албум.

 

"Нещо се оптприщи и ме отнесе" важи и при мене. Както си пътувах в маршрутката, и гледах клипа за втори или трети път...Хоп- магия!

Слушам го нон-стоп.

Junsu е страшен танцьор!

http://www.youtube.com/watch?v=Dn4-OfZcxR0&feature=my_liked_videos&list=LLX8qx2Snb6V_X8b_4Gy8eKg

Режисьора на клипа е американец .

Чакам някой от вас да направи кавър на танца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките от албума на Джунсу. Заслужават да са в темата :i love this:

 

 

tumblr_m4fcdv1yHz1qhxyw0o1_1280.jpg

tumblr_m4fcbyUBcr1qhxyw0o1_1280.jpg

tumblr_m4fcapeCxB1qhxyw0o1_1280.jpg

tumblr_m4fc5oLNdo1qhxyw0o1_1280.jpg

tumblr_m4fc89LaNE1qhxyw0o1_1280.jpg

tumblr_m4fc9tgWkl1qhxyw0o1_1280.jpg

tumblr_m4fc8zVUQi1qhxyw0o1_1280.jpg

tumblr_m4fc7hjTtn1qhxyw0o1_1280.jpg

tumblr_m4fcdfBIQH1qhxyw0o1_1280.jpg

tumblr_m4fcebnv5m1qhxyw0o1_500.jpg

 

 

Днес беше и втория концерт от турнето му - в Банкок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честити рожден ден Мики! Пожелавам му цялото здраве и щастие на земята да е все така талантлив и чаровен и да ни радва с много нови песни и ТВ проекти! В личен план също много успехи и щастие! Той беше причината да обърна внимание на DBSK защото е напълно завладяващ и магнетичен! Дано скоро бъдете пак DBSKjaekwang.jpg5! Happy burthday Mickey Yuoochun! Fighting!bimg_8548.jpg?w=584&h=876&h=876

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охаа, я вижте прясно, прясно от туйтър-а на Джае Джунг.

Auf2Rw_CEAEZx2n.jpg

Auf2gOFCAAAL_p8.jpg

Не знам за Мики, ама аз определено се чувствам все едно имам рожден ден. Такъв подарък. :lol: Да ни е жив и здрави все така да ни радва. Сега смятам да си пускам Bolero, Love in the Ice , Mirotic и Break Out и всичко ново на JYJ и да се "разбивам" от кеф. Нека да се чувства поздравен. ;)

 

Нещо ми се струват по-стари тези снимки, не знам. Ама няма значение де, подходящи са за повода. :P

Редактирано от papushinka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах тези снимки са от миналата година.Личи им ,че са се забавлявали много :lol:

Какво да кажа ...да са живи и здрави и да се радват все така :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един много трогателен разговор в Туитър между Мики и Джунсу:

 

@1215thexiahtic: @6002themicky - You’re in Korea now aren’t you!!!!

@6002theMicky: @1215thexiahtic - Nope^^ I’m in Bali~

@1215thexiahtic: @6002theMicky - Eh?? When are you coming back?

@6002theMicky: @1215thexiahtic - Why?? Are you curious??

@1215thexiahtic: @6002theMicky - You have to be in Korea tomorrow, don’t you!!!!ㅋ

@6002theMicky: @1215thexiahtic - I don’t know~~Why??

@1215thexiahtic: @6002theMicky - Because I miss youㅜ

@6002theMicky: @1215thexiahtic - ㅎㅎ^^ Junsu-yah~ Goodnight!!

@1215thexiahtic: @6002theMicky - Goodninght~!!!

@6002theMicky: @1215thexiahtic - OK buddy~!!

 

Как да не ги обичаш :lol:

 

Е, все пак се завърна от Бали. С тази визия изглежда много по-мъжествен и шекши :wub:

tumblr_m56eoaYOvq1qdqipso1_500.jpg

 

“On the day of the release of his MV, I watched it late night and had a shock. So handsome, so unique.

I had a proud feeling of ‘As expected of a JYJ member’.”

— Park Yoochun on Xia’s Tarantallegra MV

 

В едно интервю Мики споделя, че поради снимките на ‘Rooftop Prince’, не е присъствал все още

на концерт на Джунсу, но след като си провери графика, ще намери време да отиде на един от

неговите задгранични концерти. Също така, когато разбрали за плановете на Джунсу за соло албум,

останалите членове на JYJ подкрепили положително идеята. Понеже е бил зает със своите

индивидуални дейности, Мики съжалява, че не може да изрази музиката в себе си,

затова е подкрепил Джунсу с две ръце. :yes:

"Никой друг не би могъл да го направи толкова добре, колкото Junsu.

Затова изглежда, че JYJ ще заблести още повече".

 

Тогава няма ли планове и той за самостоятелен албум? На този въпрос Мики е отговорил, че

още докато е бил в TVXQ, е имал желание за такъв. Иска да направи албум, в който песните ще

бъдат изпълнени с неговата житейска история. По-късно, когато има шанс,

определено ще го направи. :yes:

 

Няколко "пресни" :lol: снимки и на Джеджунг от Туитър (хубави крачета :P) :

 

tumblr_m56w8cm4dt1rt37zzo1_1280.jpg

 

tumblr_m56w8cm4dt1rt37zzo2_1280.jpg

 

tumblr_m56w8cm4dt1rt37zzo3_1280.jpg

 

И една рекламка с JYJ :lol:

 

(jaejoong): stop!!

(fan1): I have headache..

(jaejoong): Do you have any medicine for a headache?

(fan 2): When a headache starts ,Penzal Q !!

(yuchun):Don't be sick... Don't Endure the pain...

(junsu): Penzal Q, Thank you!

:lol: :lol: :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не го обичаш Туйтър-а, този клюкарник! Как да не ги обичаш и тези сладури. Когато ги виждам заедно тримата и изпитвам страшен кеф и облекчение. Сигурна съм, че в крайна сметка цялата история с DBSK стана така за добро. Щом са преценили, че трябва да се откъснат, значи изначално нещо не е било наред и нищо по-добро не би произтекло, ако продължаваха да насилват нещата. Дано сега са по-щастливи и 5-мата.

 

Много групи постоянно се хвалят колко цветущи отношения имат помежду си, как ще останат неразделни и как след 50 години, едва ли не, ще се радват на пенсия заедно. Малко или много това са преувеличени, захаросани приказки, с които да замазват очите на феновете и да подхранват култа към групата. JYJ са единствените, между които виждам истинско приятелство, и го доказаха по трудния начин. Реално, аз харесвам музиката, която правеха преди като част от DBSKA5, и сега като отделна група, това дали са приятели или не - не променя факта. Просто са ми симпатични и като хора и се радвам, ей така - по човешки, че са сродни души и се подкрепят.

 

Лично за мен с раздялата на ДБСК5 не свърши света, но започна нов етап в кпоп-а. Навъдиха се много нови изпълнители и групи, доста от които - успешни, но в нито едни от тях не намирам харизмата и магията, с която ни пленяват момчетата. Не знам кога, коя и дали някоя група изобщо ще постигне техния успех. Времето ще покаже, а дотогава - (DBSK) TVXQ, JYJ. Fighting! ;) - да завърша съвсем по фенгърл-ски. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...