Jump to content

DBSK | Dong Bang Shin Ki | Tohoshinki | TVXQ


Recommended Posts

Албумът не може да се сравнява с The Secret Code & T, но и така ми харесва много...Японският им е наистина страхотен, което ти носи съвсем различна наслада от тази на другите кей поп групи...Даже KYHD & BUG & MAXIMUM , които до болка знам на корейски не ми звучат насилени, а като песни със съвсем нов чар, макар че на първата корейския й дава малко повече и агресия и все пак да чуеш безупречния рап на японски на Юнхо си е кеф, винаги. Още не съм излушала всичко,но съм доста обидена от Somebody to love , която смятам, че НЕ трябваше да се включва. I don'know си ме кефи по начало, но моята любима денс песен от албума си е Superstar, колкото и хората да не й се кефят, аз моа само да си я мърморя и да съм щастлива. I think u know е няква много евроденс и ме кефи., а Мини така ми свива лъжичката с солото си в таз песен, че мисля да си бия печата на паспорта и да отивам да го връзвам вече. Duet не ми харесва и ми харесва много, защото тя е толкова, ама толкова J-pop, че чак боли, а аз такъв не го аресвам, освен ако не го пеят жени. Даже начина, по който ми извиват гласове ми е толкова японско-гейски, че едновременно се гордея колко дажапански могат да бъдат и как не са само рециклирани песни, а и има нещо сладко в песента, но пък си искам мизерното им корейско мъжество. Thank you my girl е секси, ама и тя е една мешана скара от добри и лоши части. BUT не я понасям по начало, защото това е песен, която моа да приема само, ако я пеят СуДжу. Weep & Telephone и те са ми едни рандъм поп песньовки, колкото да има нещо там. Easy mind e някъв аниме оупънинг, аз само така я виждам песента...Името на много красивата балада не ми излиза, ама е 6 минути, нямам уинамп, а медията не признава джапански. Това е първата чиста балада на дуото, в която мога да кажа, че гласът на Мини не просто го търпя, ама ме разтапя и ма кара да са чувствам любовно.

 

Но песента, заради която бих си купила албума, която си струва всичко тва е Back to tomorrow. За мен това е върхът на албума. Просто е страхотна и мелодията, предполагам и текста(те не фейлват там вече), гласовете, даже дължината. Мини все едно брак ми предлага, Юнхо чудно го подкрепя в решението, че даже ми се бута и той. Абе, прелест отсекъде. Има песни, които просто ти влизат в сърцето от мига, в който ги чуеш и тая е една от тях.

 

В общи линии албумът е наистина хубав, на Йобото няма да му хареса, ама ако си спести злобните коментари и каже само хубаво ше й дам подарък, ако не...ЙОК. И все пак, загубата на трите страхотни гласа се отразява сериозно на качеството... И пак, супер е за времето, за усилията и за трудностите...В крайна сметка те преподписаха с Авекс доста късно, а тва е цял албум...Има го НО-то, ама не е твърде голямо. А и са ми твърде хубави и скъпи, за да съм дребнава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушам албума вече втори ден без спиране. Страшно съм доволна от работата, която са свършили момчетата. От новите песни, включени в албума, любими са ми Back to tomorrow, Duet, Telephone, I think you know и дългата балада. При положение, че обикновено не си падам по балади, това си е цяло постижение. Радвам се, че са презаписали Somebody to love. Това е идеално за такива като мен, които не са очаровани от TVXQ5 и предпочитат да чуват само гласовете на Yunho и Changmin (а тези като мен май са доста, защото песента е под номер едно в Mu-mo). Ако презапишат и Rising Sun ще съм предоволна. Weep също е много красива песен, а текстът направо те разтапя. Единствено Thank you my girl малко ме озадачава. Звучи ми като комбинация от две песни.

Извод: албумът е супер! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълненията от Hallyu Dream Concert.

Както винаги страхотни, естествено най- доброто за най- накрая. :yes:

Само не разбирам какви за тия "рокли", с които са ги облякли.

А Чангмин с тази прическа ми обра точките. :inlove:

MAXIMUM

KEEP YOUR HEAD DOWN

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук продължават с неочакваните изненади. На тренировъчното видео към Maximum се чуват много ясно гласовете на триото, слушайте внимателно към 2:40 минута - ясно се отличават Хиро и Джунсу.

 

 

Триото пък имаше вчера концерт в Япония, на което отново не се е минало без сълзи. Джунсу е плакал цяла една песен, след това и Хиро се е присъедил към него ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=URv3ZfvN00I&feature=player_embedded

 

 

Интересното е, че въпреки многобройната публика, концертът не е бил отразен от никоя медия, за което доста хора сочат намеса от страна на АVEX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах Maximum е стара песен и е трябвало да я пеят и петимата, а записът е стар и затова им се чуват гласовете. Само не разбирам, защо репетират точно на тази версия?

 

И няколко неща за TONE:

- Още на следващия ден след излизането достигна над 100 000 продадени копия.

- След няколко дни счупи 11 годишния рекорд на Bon Jovi ( и не за пръв път ако не се лъжа).

- И после албума стана платитен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълненията от Кпоп фестивала в Ню Йорк

 

http://www.youtube.com/watch?v=YNJvQW7jxfw

http://www.youtube.com/watch?v=MJK8xCTLyWs

 

Както винаги страхотни, само Юнхо да вземе пример от Чангмин, кво го е дигнал тоя цип до носа :rofl:

 

И тъкмо се бяха върнали в Корея и отново отпрашиха за Ню Йорк, заради SM Town

 

4610b912c8fcc3ceebc05e7.jpg

a8ec8a13632762d07d3433f.jpg

b3119313b07eca80a078aea.jpg

42a98226cffc1e17d5bd1b7.jpg

c995d143ad4bd11338af207.jpg

bd315c6034a85edf76d1696.jpg

4afbfbedab64034f2b94554.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чангмин много добре изглежда. Иначе "Райзинг сън" ме разочарова - липсинк през повечето време и някак не е динамично без останалите. И ме кефи как уж са в Ню Йорк, а има само корейки в публиката :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rising Sun проблемът е в микрофона не само на Чангмин, но и на Юнхо. Още от KYHD се вижда как тая джаджа не е добре закрепена от стафа, да не говорим, че звука й куца, а като добавим че бебо се поти кат състезателен кон, няя как да не мръдне. То за тва е и налудничавата усмивка на Мини в началото на слънцито....

 

Да коментирам как изглежда той на тоз концерт е като опиша едно специфично и лично изживяване. Накратко...Като бишонен на Каори Юки е. Разкош и половина...И само да не бяха снимките от летището...Ама той според мене ме кани да му оправя фризурата. Юнхо си е Юнхо...Той е някак константно страхотен и недостижим, и да го коментираме, и да не го...Той си е все як.

 

Get Out е песен на месеца на Мелон, а ако тряя сме честни...наградите за албум на годината тряя ги земе триото предвид продажбите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Get Out е песен на месеца на Мелон, а ако тряя сме честни...наградите за албум на годината тряя ги земе триото предвид продажбите.

 

Под " продажби" сигурно имаш предвид непотвърдените от никоя класация (GAON или Hanteo) 350 000 копия. Тази година наградите ще вземат най-вероятно SuJu, защото техните продажби са най-високи, следвани от TVXQ. Но ще видим. Все пак освен продажбите влияние оказват онлайн гласуването и решението на журито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя една добра новина: TONE оглавява тайванска музикална класация с 240 000 копия.

 

http://www.allkpop.com/2011/10/tvxqs-tone-tops-taiwanese-album-charts

 

Интересно дали това са само продажбите на албума в Тайван или става въпрос за тези в Япония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе клипът на Duet.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=p2aba4h5Rpc

Не се спират тези момчета или по-точно не им позволяват да си починат.

Та да се върнем на клипа, страхотен е, много нежен, без танци, без нищо специално, просто те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SM TOWN LIVE IN TOKYO

http://www.youtube.com/watch?v=NTlSd4I7Mfs

 

Това ми е любимо.

Много се забавляват на сцената, честно да си кажа скоро не бях ги виждала да стоят с такова удоволствие на сцената.

http://www.youtube.com/watch?v=hS44XLWHTqQ

http://www.youtube.com/watch?v=HYuTX_qJSAs

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време се каня да "се запиша" тук. Една нощ стоях цялата за да прочета страниците в темата на ДБСК. Не се отбелязвах защото бях тъжна.

Едно лирическо отклонение. Предполагам всички сте гледали японския "Love Letter"? Спомняте ли си там как девойката загубила любимия си, в опита си да задържи любовта и спомена за него, намери неговата първа и голяма любов. А първата? Тя разбра, че е била такава, когато той бе вече мъртъв... Нещо такова се случи и на мен с тази група. Заобичах ги, имам си любимци сред тях ... И после БУМ .. ами те вече не са заедно петимата.. :( Умря ми мечтата да видя на живо техен концерт. Трябваше ми време да го приема.

Но... понеже съм голямо момиче, надраснах сълзите и сополите и сега вече не се вживявам толкова кой е по и най. И двете групи - TVXQ & JYJ са страхотни. Правят хубава музика и си ги харесвам.

Благодаря на всички вас, че ме запознахте с тези невероятни изпълнители.

Ето едно малко и скромно поздравче, една сладка усмивка от малката ми дъщеричка. Специално за Zenith :) . (сори за лошото качество, ама друго нямам )

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит истински рожден ден на Джунсу!!! - тук си представете тортичка с 26 свещички (по корейски стил). А от нас :beer:

Едно фенско клипче по случая за разкош:

 

 

За рождения ден ни напомни Дже в туитър:

4146286H.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...