Jump to content

DBSK | Dong Bang Shin Ki | Tohoshinki | TVXQ


Recommended Posts

DBSK | Dong Bang Shin Ki | Tohoshinki | TVXQ

18e642a7f6aac5d783e709ac3dc803669e32b65b

 

Дебют: 26 декември 2003 г.

Компания: SM Entertainment

 

Нека да поясня и за многобройните имена на групата ;): DongBangShinKi (DBSK) е името им в Корея, Tohoshinki (THSK) в Япония, а TongVfangXienQi (TVXQ) е предназначено за изявите им в Китай, също така е и уж 'официалното' им име.

 

TVXQ Fandom Name: Cassiopeia
TVXQ Official Fan Color: Pearl Red

TVXQ Official Accounts:
Instagram: @tvxq.official
Facebook: tvxq

 

Членове:

Yunho :click:

939a87b42d5a4f61e67e6f4fc4d81ae759961311

Сценично име: U-Know

Истинско име: Jung Yun Ho (정윤호)

Позиция: лидер, главен танцьор, главен рапър, вокалист
Родно място: Gwangju, Южна Корея
Рожден ден: 6 февруари 1986 г.
Зодиакален знак: Водолей
Височина: 184 см 
Тегло: 66 кг
Кръвна група: A
Instagram:
 @yunho2154

 

Изпълнил военната си служба от 21 юли 2015г. до 20 април 2017г.

 

Changmin :click:

b18fa4bdf5943edcb29e4b9a009b6d4e646e46b2

Сценично име: Max

Истинско име: Shim Chang Min (심창민)

Позиция: Основен вокалист, Maknae
Родно място: Сеул, Южна Корея
Рожден ден: 18 февруари 1988 г.
Зодиакален знак: Водолей
Височина: 186 см
Тегло: 61 кг 
Кръвна група: B
Instagram:
 @changmin88

 

Изпълнил военната си служба от 19 ноември 2015г. до 18 август 2017г.

 

Бивши членове:

JYJ / Jaejoong :click:

El-KWBd-DVg-AAD6-q.jpg

Сценично име: Hero

Истинско име: Kim Jae Joong (김재중)

Позиция: Основен вокалист, визуал, лице на групата
Родно място: Gongju, Chungcheongnam-do, Южна Корея
Рожден ден: 26 януари 1986 г.
Зодиакален знак: Водолей
Височина: 180 см
Тегло: 63 кг 
Кръвна група: О
Twitter:
 @bornfreeonekiss

 

През 2010 г. заедно с Yoochun и Junsu напускат TVXQ и създават своя група JYJ

Изпълнил е военната си служба от 30 март 2015г. до 30 декемви 2016г.

Издал е четири самостоятелни албума:

-WWW- 29 октомври 2013г.

-No.X- 12 февруари 2016г.

-Flawless Love- 10 април 2019г.

-Love Covers- 25 септември 2019г.

 

Yoochun :click:

Erlmdd-NW4-AEi-AUR.jpg

Сценично име: Micky
Истинско име: Park Yoo Chun (박유천)

Позиция: Основен рапър, вокалист
Родно място: Сеул, Южна Корея
Рожден ден: 4 юни 1986 г.
Зодиакален знак: Близнаци
Височина: 180 см 
Тегло: 60 кг
Кръвна група: О
Twitter:
 @6002theMicky

 

 

Off Topic

 

 -Семейството му се премества в Съединените щати през 1998 г. във Феърфакс, Вирджиния. По-късно родителите му се развеждат. 

-През 2001 г. печели награда на Американския музикален фестивал и след това се завръща в Корея, за да се подготви за своя дебют. След сравнително кратък период на обучение от една година и пет месеца, той дебютира като член на петчленната мъжка група TVXQ чрез специалния етап на SBS BoA & Britney Spears на 26 декември 2003 г.

-Завършва Hanam High School през 2007 г., заедно с колегите си Kim Junsu и Kim Jaejoong.

-После посещава Kyunghee Cyber University.

-Баща му, който почива на 14 март 2012 г., от неизвестна болест е бил бизнесмен.

-Има по-малък брат, Park Yu-hwan, който също е актьор.

-От 2003 до 2009 г. Мики се изявява като член на най-продаваната K-pop момчешка група TVXQ.

През юли 2009 г. той и двама негови колеги от TVXQ - Jaejoong и Junsu, заведоха дело срещу южнокорейската си агенция S.M. Entertainment. Чрез адвокатите си членовете заявиха, че 13-годишният договор е прекалено дълъг, графиците се провеждат без потвърждение или разрешение на членовете, условията на договора са удължени и променени без тяхно знание или съгласие и че доходите на групата не са справедливи раздаден на членовете.

-След като японският лейбъл на TVXQ обяви групов хиатус в началото на 2010 г., те сформират нова тричленна група, първоначално известна като JUNSU / JAEJOONG / YUCHUN в Япония.

-През 28 ноември 2012 г., съдебната битка между JYJ и S.M. накрая свърши. И двете страни се съгласиха да оттеглят всяко съдебно обвинение един срещу друг и да не се намесват в действията на другия.

-

 

 

 

Junsu :click:

xia-2-1024x731.jpg

Сценично име: Xiah

Истинско име: Kim Jun Su (김준수)

Позиция: главен вокалист, водещ танцьор
Родно място: Gyeonggi-do, Южна Корея
Рожден ден: 15 декември 1986 г.,

въпреки че родителите му го регистрират на 1 януари 1987 г.
Зодиакален знак: Стрелец
Височина: 178 см 
Тегло: 63 кг 
Кръвна група: B

Instagram: xiaxiaxia1215
YouTube: 김준수 XIA
VLive: KIM JUNSU
Twitter: 1215thexiahtic (Inactive)
Agency Profile: KIM JUN SU

Kpop профил на TVXQ: :click: Уикипедия: :click:

 

 

Off Topic

 

От албума им MIROTIC

http://www.youtube.com/watch?v=ILz5s0TQm8Q&feature=player_embedded

 

Малко и на японски...

http://www.youtube.com/watch?v=7jmyJXWZUjs&feature=player_embedded

 

И с моята любима Кода Куми на концерта ѝ в Tokyo Dome

http://www.youtube.com/watch?v=HAPHY2JmI5k&feature=player_embedded

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Групата има някои доста добри песни,а и са голями сладури.А аз направо сам влюбена в прическата на Micky(в Mirotic).Много ненормална

Ето някои много любими песни:

http://www.youtube.com/watch?v=RNxa76zL_jo&feature=player_embedded

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от DBSK се запалих по азиатската музика.Талантливи са и то доста-и в танцуването,и в пеенето.Любимец ми е Yunho,а след него е Yoochun

Ето и Preview на Stand by U(DBSK версия)

 

http://www.youtube.com/watch?v=sHq52AllK6k&feature=player_embedded

 

Изтегли

 

Заповядай в българския форум на DBSK

http://dbsk-world.bulgarianforum.net/index.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става с бандата последно време...???

Медиите в Сеул, усилено разнасят слухове за разтрогване на договора на групата с

продуцентската им агенция SM Entertainment.

Някои от членовете (Hero, Micky and Xiah) имат сериозни несъгласия с продуциращата

ги компания (заради техния натоварен график), която изкарва доста парички от всичките им

участия: песни, албуми, концерти, рекламни материали и всякакъв род представяния на момчетата

пред медии.

123654-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Dark_Angel сподели с нас за новата драма, която се снима Yunho

 

Heading to the Ground

 

Започва на 9 септември и ще бъде 16 епизода.

Това сериалче е с:

Yunho (DBSK)

Go Ah Ra (Who Are You)

Lee Sang Yoon ( Love You, Don't Cry)

Lee Yoon Ji (Goong) и др.

 

 

Сега видях, че и на друг член на групата му прeдстои изява на малкия екран :)

Hero JaeJoong ще се снима в поредицата Telecinema на SBS, която ще съдържа 14 епизода, самостоятелни един от друг :) и ще се излъчва в Южна Кореа и Япония :)

Момчето ще участва в първия епизод озаглавен Heaven's Postman. Там той е главната роля :) При злополука изпада в кома и духа му пътува между световете (винаги ми е мязал на призрак, особено като беше рус). Среща Jo Ha Na (Han Hyo Joo - сладката кака от Илджиме), която иска да изпрати писмо на приятеля си... За момента няма обявена дата на излъчване, но филма е планиран за тази година :)

 

Пожелавам на момчетата да са толкова добри актьори, колкото и певци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о0о0о0о0оо божееееее очите ми изтекоха!!!!!! хах... много са готини ..лелеле .. ОБОЖАВАМ ГИ... да си призная наскоро се запалих по тях..преди само песничките им слушах без да се заглеждам по-навътре,така да се каже....ГОЛЯМА грешка!!! сега направо си ги обичам... любимец ми е Junsu.. а Yunho също много ме кефи.. но Junsu си ми е soulmate хахаха,.... как ми се отива на техен концерт ....лелеле направо ще си умра от кеф ако имам този шанс..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Court rules in TVXQ’s favor

 

Earlier this morning the court had issued a ruling that SM Entertainment cannot interfere with the individual activities of the three members of TVXQ: Hero Jaejoong, Micky Yoochun and Xiah Junsu. Basically, SM Entertainment can no longer claim full exclusivity on the three TVXQ members. However, the court was not able to make a decision on whether the contract is invalid at this point as there are way too many variables.

 

In response, SM Entertainment has revealed that they will immediately appeal the ruling. SME will also hold an official press conference to disclose the truth and their position regarding this matter, which was never revealed to the media previously.

 

This case however is not over yet and Sejong law firm who is representing TVXQ, will proceed to be compensated for damages as well as to have the contract deemed invalid.

 

With the recent developments of this case, many feel confident that TVXQ will be able to continue as a group.

 

http://www.allkpop.com

 

Ето превод:

 

Отсъждат в полза на TVXQ

 

По-рано днес (27.10.09) сеулският съд отсъди в полза на трите момчета от TVXQ. SM вече не може да се меси в индивидуалните изяви на Hero Jaejoong , Micky Yoochun и Xiah Junsu.

SM вече няма и пълни права над тримата . Въпреки това , съдът не е бил в състояние да реши дали договорът е невалиден , тъй като за момента има прекалено много промени .

SM обаче са готови да обжалват решението . SM също така ще държи и пресконференция , на която ще бъде разкрита истината и позициите им относно случая - нещо, което не са споменавали пред медиите досега . Случаят все още не е приключил , тъй като Sejong , адвокатската кантора , която представлява TVXQ , ще иска дело за нанесени щети , както и иск за прекратяване на договора .

 

С последните развития на този случай , много хора се чувстват уверени , че TVXQ ще бъдат способни да продължат като група .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже следя какво става покрай групата, съм наистина възмутена от последните разкрития на условията на договора им.

- Получили са 0 пари от продажбата на албумите си до средата на 2008, а след това много малко. Защото е заложено, че ако не продадат 500 хил копия - няма да получат нищо от печалбата. След излизането на Миротик са получили по 1 % от приходите за албума.

- Получили са 0 пари от продажбите на ДВД-та от концертите и албумите със записи от концертите. Защото в договора пише, че нямат право на никакви %-ти от тях

- Получили са 0 пари от участия в тв предавания. Защото в договора пише, че нямат право на никакъв дял от участия, след като това е само временно.

- За всички останали участия SM изважда от печалбата всички разходи по заплати на техния персонал, средства за сценична подготовка, наеми, пътни разходи, храна и др.подобни, като чак след това им дава някакъв процент от останалото.

 

Честно казано, това ми изглежда малко пресилено, защото излиза, че са получавали адски малко, но пък не бих казала, че компанията не е полагала грижи за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам....ако са получавали толкова малко...тея хора как са оцеляли,от друга страна пък ми се вярва,защото тези компании са големи бандити и все пак малко пресилено ми изглежда...

Както и да е,радвам се че момчетата са спечелили делото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз наистина така си останах като прочетох ,та тогава те милите за какво са работили толкова за едното мерси ли? Да наистина имат любовта и подкрепата на феновете ,но според само това едва ли е достатъчно, едва ли е приятно да се изтрепваш от работа за едното благодаря...,но както и да е важното е ,че са се дигнали на бунт и най-вече,че след такова проточване делото е спечелено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да това саа слухове според мен обаче ...аз напълно смятам че е невъзможно това..защото DBSK са доказали много пъти че никога няма да се разделят или да се изправят едни срещу други... даже Yunho ee казал че винаги ще са си заедно и че даже един от тях да напусне ще се разпадне групата(това няма да стане НИКОГА) ..... Yunho u Max не са с компанията просто не искат да водят дело ..не им се занимава... обаче тук трябва да вземем предвид и друг фактор-бащите на Yunho u Max ,които подкрепят компанията и са казали че не трябвало дело да има ии са били съгласни с договора... според мен от там идва проблема и тези слуховв за това че Yunho u Max уж са били с компанията..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие Корея за няква утопия на приятелството и любовта ли я имате? Те са група, събрана с напълно комерсиална цел, никой не ги е събирал за да са bff или да ни учат на мир и любов, макар да пеят за това. И аз много харесвам на YunHo&JaeJoong снимките как са се гушнали, но не живея с излюзията, че всяка вечер са си споделяли мечти и копнежи.

 

ChangMin и YunHo явно просто осъзнават, че шансовете им срещу гиганта са нулеви.Другите трима разчитат на славата си, която обаче имат благодарение на SM. Как 5 години нямаха проблеми, а чак сега проимаха? DBSK е притежание на SM Entertaiment и дори да започнат солови кариери, тези момчета нямат право да използват нищо от това, което им е дала компанията. А тя им е дала всичко. Мисля, че всички сме виждали Хиро какво хилаво пуберче е бил преди да му сложат лака за коса и как първите години всички грешки в пърформансите бяха негови, да не говорим за JunSu, който е бил трътлест като брат си...Не става само с талант и за толкова години момчетата трябваше да са го разбрали. уви, само лидера и най-малкия са наясно явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вто Ное 03, 2009 12:13 am

--------------------------------------------------------------------------------

 

Всъщност информацията за изявленията на бащите на двамата, които не участват в процеса, не е потвърдена на 100 %. Голяма част от феновете подозират, че това е заблуда от страна на SM. Ще видим как ще се развиват тепърва нещата...

За момента SM е дала срок на тримата до 12 ноември да си кажат мнението и дали ще се върнат в компанията, за да подновят подготовката за завръщането на групата.

Официално изявление от страна на тримата замесени е, че са се оттеглили от козметичната компания и SM няма основание да използва това като основен коз срещу тях и да ги обвинява, че това е главната причина за техния иск срещу компанията.

Реално становището на татковците може да е от SM, а те просто да са се съгласили да не дават опровержение. В противен случай утре би трябвало да се появи такова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие Корея за няква утопия на приятелството и любовта ли я имате? Те са група, събрана с напълно комерсиална цел, никой не ги е събирал за да са bff или да ни учат на мир и любов, макар да пеят за това. И аз много харесвам на YunHo&JaeJoong снимките как са се гушнали, но не живея с излюзията, че всяка вечер са си споделяли мечти и копнежи.

 

ChangMin и YunHo явно просто осъзнават, че шансовете им срещу гиганта са нулеви.Другите трима разчитат на славата си, която обаче имат благодарение на SM. Как 5 години нямаха проблеми, а чак сега проимаха? DBSK е притежание на SM Entertaiment и дори да започнат солови кариери, тези момчета нямат право да използват нищо от това, което им е дала компанията. А тя им е дала всичко. Мисля, че всички сме виждали Хиро какво хилаво пуберче е бил преди да му сложат лака за коса и как първите години всички грешки в пърформансите бяха негови, да не говорим за JunSu, който е бил трътлест като брат си...Не става само с талант и за толкова години момчетата трябваше да са го разбрали. уви, само лидера и най-малкия са наясно явно.

 

амиии да ти кажа честно тия неща къде ги говориш са глупости..... няма да говоря за приятелството между членовете на DBSK явно не знаеш достатъчно за тях и затова говориш така... а това което казваш за компанията SM Entertaiment направо ме шокира... ти изобщо фен ли си на DBSK ????? нищо не им е дала тази компания само им отрови живота... даже сега се правят на жертви.... неможе DBSK да се скапват от работа,тренировки,фотосесии и т.н. а тези от компанията да им плащат едвам колкото да се изхранят.... се пак DBSK ги изкрават тези пари... може да е вярно че са ги променили по външност и да са им дали начален тласък но сега DBSK са тези от които компанията печели толкова много пари... и за какво да благодарим на тази компания.. като с която и друга да бяха подписали DBSK пак щяха да станат извести,но може би нямаше да ги третират така.,....а според мен Yunho не иска да се изправя срещу компанията защото пръв е подписал с тях... но те двамата с Max не участват в делото незнам дали от лични съобръжения или защото бащите им са против..но те не са на страната на компанията,защото ако бяха досега DBSK да са се разделили (боже опази !! )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но не смятам, че ги познаваш по-добре от мен по-простата причина, че и двете с теб живеем на съвсем различен континент от тях. Явно аз просто гледам малко по-реалистично на нещата. Много щастлива бих била, ако момчетата наистина са такива приятели, но това е твърде розова и нереалистична идея. Корейския ентъртеймънт е огромна машина, която неспирно бълва нови и нови изпълнители, но малцина са тези, които наистина успяват. И това не става с добри приятели и много усмивки, а с яко бачкане и добри спонсори. DBSK са DBSK именно, защото са излезли от тази компания. И това, че съм им фен не означава, че съм идиот. Явно ти не се наясно със самта компания, която е изкарала звезди като Super Junior, SNSD,SHINee, TRAX...Rose напусна псоледната група, но го задържаха. Не подценявай този гигант, най-малкото че е не само в Корея, но и в Япония влиянието му...И недей да идеализираш Хиро и ко. Доколкото знам получават предоволни количества пари, носят си марковите дрешки, грижат се тях непрекъснато, живеят си в хубави домове и никак не са онеправдани.

 

И аз съм огромен фен на DBSK. Hero, Max, Xiah, Micky & U-know, особено последния, са ми слабост. Въртяла съм им клипове, песни и концерти с дни, но не бъркам медийния образ с реалността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-голямата компания в Кореа,или по-точно най-известната,която почти всички певци,певици или групи(незнам защо и DBSk не са подписали с нея ) предпочитат е YG entertainment..и доколкото знам тя си плаща добре на всички който работят с нея ии никой не я съди..... аа DBSk нормално да имат хубави къщи,дрехи и т.н. все пак компанията трябва по някакъв начин даа покаже че уж се грижи за тях ..а и DBSk като печелят толкова много пари (горе долу от едно турне понякога са печелили и сума близо до милион,може и повече ) то компанията им купи къща или кола и това е .. а реално трябва да им дават много повече от това защото все пак те работят за тези пари..... аа относно приятелството помежду им сега ме е яд че немога да намеря сайта,в който U-know казвашеее (има го снимано на клип ) казва че никога няма да се разделят и че са абсолютно изключително близки ......а иначе относно това че те питах дали си фен на DBSk ..казах го просто защото немога да си помисля как някой би оправдавал компанията а не DBSk ...разбирам че гледаш по-реалистично,както ти твърдиш ,но ето давам ти например Cassiopeia ,които са над 800 000 души и повечето от тях са от Кореа и са по-навътре в нещата не е като нас само да четем инфо по форуми... те щом защитават DBSk и казвват че компанията нее е постъпила добре с тях и има основания да е съдят значи е така ...... аз немога да кажа че знам как стоят нещата защото реално погледнато писаното,което чета може да е лъжа... но както това че компанията се отнасяла добре с DBSk и не трябвало да я съдятт може да е лъжа,така и обратното също може да ее лъжа..... впрочем ммм U-know е много sexy разбирам защо ти е най-гголяма слабост... аз също си ги обичам всички,но най-голяма слабост ми е милото Junsu

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оправдавам компанията, просто смятам, че фенската истерия преекспонира нещата. и предвид клиповете и интервютата, които съм гледала...Не ми изглеждат нещастни. Ако тва е игра, защо не са станали актьори. Касиопея и азиатските фенове са нещо много извратено като цяло. Там представата за фенство е много, много по-страшна от нашата и вярвай ми, дори цяло корейско семейство да избият пак ше ги оправдатя, говорим за вманиачаване. А и е нормално да защитаваш идола си. Убедена съм, че компанията мисли първо за себе си, после за момчетата, но е в техен интерес групата да изглежда добре пред обществото. Все пак е насочена към такава аудитория, за която разголените им гърди в Миротик е равна на печалба от лотарията...И все пак, момчетата имат право да са недоволни, просто не разбирам защо чак сега. Някак глупаво ми се струва.

 

Колкото до YG ... Те са друг тип компания, още по-извратени и от SM, при тях си цял живот, а не като DBSK(ако не се лъжа де, не помня кога точно е формирана групата) да събереш от кол и въже 5 тийнейджъра и да ги направиш звезди. G-dragon, доколкото знам пее и танцува от 1-12 годишен за компанията си, макар деб

та му да бе едва преди 3 години. Той и за тва е толкова пинчероподобен, ама тва е друга тема. Дори да не са най-голямата SM са една от най-мощните и нямат група, която да не е предизвикала истерия у азиатските пуберки.

 

Аз имам въпрос към всички съвсем изперкали, моята любов U-know сменял ли си е зъбите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...