Jump to content

DBSK | Dong Bang Shin Ki | Tohoshinki | TVXQ


Recommended Posts

Джеджонг с нов корейски албум през септември, който ще е последван от азиатско турне.
Албумът ще е трети в соло кариерата му на корейска сцена. Последния издаден в Корея е NO.X., който излиза преди шест години - февруари 2016 г.

Стартирайки от Сеул на 17 и 18.09 турнето му ще мине през Куала Лумпур, Малайзия и Банкок, Тайланд,но мисля, че може да има и допълнителни дати.
Браво!
Изображение
 

Херо е и първият корейски айдъл закупил земя... Земя? Пространство в метавселена.

"Земята" от която си е купил парче Джеджонг, носи звучното име XANA Metaverse.
Изт. Allkpop

Off Topic

 

 

 

 

Джунсу е ментор в тайланското шоу риалити "Seven Stars",

Off Topic

 

 

 

Откъс с неговата част, с англ. субки. Говорейки за закъснелия си с шест години дебют (заради сериозните промени в гласа му) казва: "... Накрая можах да дебютирам с толкова добра група, DBSK." :cry:
Харесва ми колко отговорно се отнася към менторската си позиция. 

 

 

Дуото пък ни представя работата зад кулисите на фотосесията за предстоящият сингъл "Utsoroi", който ще излезе на 17.08.2022 г.

 

 

Между другото днес излезе инфо, че SMTown Токио ще се стримва онлайн. Когато го чух веднага си помислих, че ще е голям кеф да гледаме TVXQ в "натуралната" им среда, така да се каже. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видеото на "Utsuroi" на TVXQ излезе. 

Явно нещо пак не съм разбрала датата, но по-важното е, че виждаме двамата заедно и ги чуваме да пеят с неповторима хармония. Явно доста са се забавлявали и при заснемане на видеото, усеща се.

Изображение

 

Изображение


Изображение
 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен, хайлайта на концерта SMTOWN SUWON на 20.08.2022 г. бяха те - TVXQ.

Безсмислено е да повтарям суперлативи, бяха просто невероятни.

Присъствие, харизма, енергия, вокали, взаимодействие с публиката - абсолютни царе.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

 

Изображение


Изпълниха солата си "Thank U" и "Devil", иконичната "Mirotic", която взриви публиката, "Rising Sun", както и веселите "Hi Ya Ya" и"Ballons", с които превзеха целият стадион.

 

 

За съжаление няма да видим Юноу на концертите в Япония, защото е с ковид.:cry:

Днес Чангмин замина сам за Токио и макар да съм сигурна, че ще се раздаде на 100%, TVXQ в Япония без Yunho просто не е същото, 
Пожелавам му бързо възстановяване и се надявам скоро да зарадва феновете направо с TOHO-концерт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и сам, Макс беще страхотен на СМ концертите в Токио, от 27 до 29.8.2022

Пя соло парчетата си "Devil" и "Maniac", зарадва ни и със забележителна колаборация с Кюхюн (Super Junior) и Минхо (SHINee), като изпълниха японската популярна песен "Asura-chan".

 

Каквото и да говорят фендъмите, сигурна съм, че 1/3 от публиката бяха там заради TVXQ. Повече от горда съм да кажа, че нямам думи да предам колко добре се представи Чангмин. :D Достойно носи името на TOHOSHINKI и се раздава на сцената. Браво!

 

Най-хубавото е да видим, че Юноу е здрав. 

Днес двамата TVXQ присъстваха на vip премиерата на "Confidential Assignment 2", в който участва Юна. Поздрави за нея, но за всички нас това означава само едно - надеждата за комбек на дуото не е умряла все още.

Изображение

 

Изображение

 

 

Да се прехвърлим на Джеджонг, който ще ни зарадва с новия си албум на 13.9.

Днес публикуваха видео тийзър на тайтъл трака "Nobody Like You".

Изображение

 

 

По-рано публикуваха и трак листа към албума BORN GENE.

Той ще съдържа 8 песни и инструментал на заглавната, като е записал и песен с рапъра на SF9 Zuho. :)

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайлайт медли на албума на Джеджонг

Ей така се прави - застава певеца и пее по малко от всяка песен.  Супер!

 

Две от песните са по негов текст, поне колкото видях във видеото, но може и да бъркам. Интересно ми звучи, особено 4-тото парче. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BORN GENE на Джеджонг излезе. Е, не е рок албум, както се надявах, но много ми харесва. 

Официалното видео на заглавната песен "Nobody Like You".

 

 

И специален клип, който дори още повече ми хареса. :)

 

BORN GENE в Спотифай и YouTube Music

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не мога да не споделя снимка от гостуването на Шиумин (EXO) в радиопредаването на Макс 'Freehug". Минсок е пръв фен на дуото и по-специално на Чангмин, така че много се радвам да ги видя заедно.
Може да бъде изображение с 2 души и на закрито

 

Още по-готино ми стана като разбрах, че един от потребителите оставящи коментари по време на стриминга е Юноу, който сладко наричаше двамата на екран МинМин (ЧангМИН и МИНсок).:D

 

 

А днес се събудихме с новината, че започвайки от 11.02.2023 г. TVXQ стартират турне в Япония, първото си от 3.5 години. Последната обявена дата засега е 30.04.2023 г., концертите са 16 на брой в осем града мисля. 

Макар да не съм в Страната на изгряващото слънце страшно много се радвам за всички фенове и за самите TOHO.:)

6da5162b54ae685c.jpg

 

 

Добавям свежите снимки на Юноу, които качи в Инстаграма си. Не го  бяхме виждали отдавна. 

bf02fb3c29e51b1c.jpg

 

9f864848d769cc5a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честитооо! 

Макс Чангмин е станал баща на момченце. Родило се е вчера - 17.10, а той е бил плътно до жена си. 

Някак ние, феновете, очакваме ъпдейт от любимците си за почти всичко и да си прозная и аз мислех, че в някакъв момент с благи думи ще ни кажат "Източник потвърди, че се очаква... и бла-бла". Бях опровергана и много се радвам за това. 

Честито! :)

 

Още повече го заобичах този Макс след  видеото с послания от SMTown Tokyo. 

Изтегли късметче да се обърне към Йери (Red Velvet). Разбрахме, че почти никога не е разговарял с нея, затова думите му бяха малко резервирани: "Йери, ти имаш свежа и здрава енергия. Ще те подкрепям, за да станеш човек, който я споделя с много хора (имаш го!)" 

Личният му избор отиде при Чен (EXO). С оглед на днешната новина думите му ми звучат още по-мило: "Той е един от любимитр ми артисти - Чен. Чен, ти не си просто мой по-млад колега, аз наистима те харесвам като певец. Благодаря ти, че винаги даваш всичко от себе си, за да ни покажеш най-добрата си музика. И занапред винаги ще те подкрепям. Имаш всичко! Дълбоко те ценя! ":cry:

df56816a6dea8c29.jpg

 

В същото видео Макс получи съобщение от един от трейнитата на СМ, който е израснал с неговите песни, както и от BoA, която също изпрати личното си послание към TVXQ.

Както се фукат младежите в социалките в днешно време "legend's behaviour" и ми се искаше да има такова емоджи. Да, легенда са TVXQ и самият Макс. От поколение 1 до айдъл 5-то поколение - талантът му блести и продължава да вдъхновява. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път в 19-годишната си кариера TVXQ имаха официално участие във Флипините.

Дуета беше част от двудневната серия концерти Be You 2, където участваха редом с БоА, Чен и Шиумин от EXO.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Каквото и да кажа за изпълненията им ще е малко. Туитър беше пълен с фен камери от двата концерта (вчера в Себу, днес в Манила), изпълненията им са енергични и невероятни, както винаги.

Странно ми е да наричат групи на по 5-10 години "легендарни", но за TOHO това ми се струва най-подходящото описание - легенди. 

Off Topic

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медли на 'SMCU PALACE', зимния албум на СМ.

За съжаление в него TVXQ участват само в две парчета.

Сингъла "The Cure" и Юноу, заедно с другите лидери на групи. С тази песен компанията дава старт на едно общо движение за опазване на околната среда, а за самото парче пишат: ""Заглавната песен на зимния албум на SMTOWN е кампания с послание за устойчива солидарност. Всички лидери на групите на SM са включени в песента, обявявайки началото на общо движение за борба с климатичните промени."

"Priority" - Чангмин заедно с Уинтър (aespa) и Тейон (SNSD). Събрали се вокал до вокал, до вокал!

 

Снимки за споменатия албум.

Юноу
Изображение

 

Чангмин
Изображение

 

И обща фотка. :)

От предварителния запис на новогодишния концерт. Мнооого готини бе. 
Изображение

 

 

По съвпадение (или не) в деня в който излиза албума - 26.12, TVXQ навършват 19 години. За да отбележат повода, дуета ще има лайф в You Tube канала си. Събитието носи поетичното име "Winter Rose for Cassiopeia" (Зимна роза за Касиопея) и ще се проведе на деня - 26.12, понеделник, 20:00 KST.
Изображение

 

 

Хахаха
Юноу и БоА във "Forgive Me"-предизвикателството :lol2:

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честити 19 г. от дебюта, TVXQ!
Пожелавам поне още 19! :)

 

По-рано двамата споделиха картички по повода в Куангя клуб.

Юноу

"До Касиопея.

Чук-чук, чухте ли новината? 26.12.2022 е, поздравления за 19-тата годишнина на DBSK! Заедно сме от 19 години. И най-вече съм толкова щастлив, че сме заедно тази година. Благодаря ви, че сме заедно толкова дълго време! И в бъдеще ще създаваме спомени, които да помним, нали? Очаквайте скоро (и нарисувал  нота)"

Изображение

 

 

Макс Чангмин:
"Не съм си мислил дори, че можем да достигнем 19-та годишнина. Всичко това е благодарение на Касиопея. Въпреки, че не се успяхме да покажем благодарността си на живо през последните години, заради Ковид, се надявам, че ще си създадем щастливи и хубави моменти в бъдеще! Благодаря ви, че бяхме заедно в тинейджърските години* на TVXQ. Очаквам с нетърпение 20-тa година на TVXQ!"

Изображение

*Макс използва игра на думи - 10-те, 20-те години, но не ми звучи добре на български. Ако имате по-добра идея или знаете друг израз за възрастта между 10 и 19 г., моля, споделете!

 

 

В Куангя също са отбелязали събитието като е имало видео стени и украса в червено.

Off Topic

 

 

 

 

Накрая споделям линкове към албума 'SMCU: PALACE' - YouTube Music, Spotify.

 

И песента в която участва Чангмин, заедно с Тейон и Уинтър - "Priority".

Отнесоха ме направо.

 

 

Отново, честит празник на Изгряващите богове на Изтока!

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весело посрещане на Новата година от мен и Юноу (инста)

Изображение

 

Изображение

 

 

Изпълнението на "Hug", записано в понеделник, 26.12, на 19-тата годишнина на DBSK.

 

И, разбира се, празничната "Magic Castle".:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напред към 20-тата годишнина с нов банер в социалките, който се надявам да е знак и за нова музика?
1672582771-1500x500.jpg

 

 

Едно похвално неща да кажем.

СМ качиха лайф изпълнението на "Priority" от концерта SMCU, излъчен по-рано днес. Чангмин с Тейон и Уинтър разбиват, а аз се забавлявам да гледам как по-нови фенове на к-попа припадат от гласището на Макс.:D 

 

 

Иначе дуото бяха страхотни, както винаги, с кеф да ги гледаш и слушаш.

 

Преди концерта сутринта излезе и видеото с песента на лидерите "The Cure".
Красива песен със смислено послание.

 

 

Хм, интересно. 

Фенове спекулират, че Юноу може да замести Лукас в СуперМ. Слухове за промяна на членовете се носят от известно време, но в последните дни на няколко пъти срещам такава "информация". Ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TVXQ с нов, японски сингъл.

Казва се "Parallel Parallel" и ще излезе на 1.02.2023 г. Ей го къде е, другата сряда. 

Готинииии :wub:

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Нали са ни рожденици на 6 и 18.02 съответно, двамата ще имат офлайн фен-срещи на които да се поздравят с фенове и да отбележат рождените си дни.

Събитието за Юноу ще е на 16.02 под името "Thank U-Know Day 2023" (много ми харесва играта на думи).

Изображение

 

 

Партито на Макс Чангмин ще е на следващия ден, на 17.02 и ще се казва "Sweet MAX CHANGMIN Day 2023".

Изображение

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привю на "Parallel Parallel", японския сингъл на TOHOSHINKI, който излиза на 31.01, 18:00 JST (?).

 

 

Макс пък изпрати снимка в Бабъл да пита феновете дали добре си почиват, докато той се скъсва от репетиции.
Е, не го е казал точно така, но смисълът е същия. :lol2:
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tohoshinki с "Parallel Parallel". :)

 

Кратко видео от мейкинга. 

Off Topic

 

 

 

 

"No Sympathy" е втората песен в сингъл-албума и за някои хора по-добра от Parallel-a.

 

 

Ех, много са готини.

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да видиш.

Качиха денс практиката на "Parallel Parallel". Доколкото разбрах, това се случва за пръв път с песен под AVEX.

 

 

Днес се състоя партити за рождеия ден на Юноу, където си е изкарал чудесно с феновете. Споделил е, че е записал песните за JYN3, който ще съдържа 5 или 6 песни в разнообразни стилове. Дано е скоро! 

 

И малко снимки.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качиха видеа от партитата за рождените дни на дуета, които се състояха на 16 и 17.02, в разгара на Първата к-поп война (който знае-знае). Най-важното е, че феновете се забавляваха, а момчетата дори още повече.:)

За видеата - кликнете на снимките.

 

"Thank U-Know Day" - купона на Юнхо.

Изображение

 

и "Sweet Max, Changmin Day" - сбирката по повод рождения ден на Макс

Изображение

 

Още малко снимки в спойлера. Просто защото СА ГОТИНИ! Аххх...:wub:

Off Topic

 

изт. Naver

 

08_%ED%98%B8.jpg?type=w1200

 

09_%ED%9E%88.jpg?type=w1200

 

13_%EB%A6%AC.jpg?type=w1200

 

18_%EB%AF%BC.jpg?type=w1200

 

27_%EC%8A%A4.jpg?type=w1200

 

 

 

Имаме вече и дата за излъчване на "Race" - сериала в който участва Юнхо, и тя е 10.05.2023. Супер!

Изт. JoyNews

이연희 홍종현 문소리 정윤호가 '레이스'에 출연한다. [사진=각 소속사]

 

 

Макс ще е водещ на предстоящото риалити на MBC 'Fantasy Boys", което атартира на 30.03, мисля.
Ама много му отива на Чангмин да е домакин на такива формати.

 

 

Джеджонг и Джунсу за COSMOPOLITAN KOREA с което отбелязват 20-тата годишнина от дебюта. Уау

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...