Jump to content

Recommended Posts

Thousand Years of Love
spacer.png

Жанр: романтичен, фантазия
Епизоди: 20
Държава: Южна Корея
Година: 2003
Субтитри: английски

В ролите:
Sung Yu Ri като Princess Puyeo Ju
So Ji Sub като General Guishil Ari / Kang In Chul
Kim Nam Jin като General Kim Yu Suk / Fujiwara Tatsuji
Kim Sa Rang като Kum-hwa / Go Eun Bi

Сюжет:
Преди повече от хиляда години Сонг Ю Ри е принцесата на Пекче. За разлика от другите принцеси, тя е добра в бойните изкуства. Когато Пекче рухва заради шпионин (Kim Sa Rang), тя бяга с бодигарда си генерал Гуишил Ари (Со Джи Соп), като междувременно се влюбва в него. Новият завоевател Ким Ю Сок (Kim Nam Jin) също е влюбен в принцесата, която обаче го мрази. В отчаян опит да я спечели, той убива Ари, но принцесата бяга от него и скача от една скала, за да се самоубие. Докато пада, тя пропътува повече от хиляда години в бъдещето. Тя остава същата и среща Ари, който е безотговорният дизйнер Канг Ин Чол с добро сърце и лош характер. Макар че е притеснен от нейното неразбиране на настоящето, той пак се влюбва в нея. Фудживара Тацуджи (Kim Nam Jin) е наследник на фамилията Фудживара и отново е привлечен от принцесата. Само тя знае какво е станало в миналото между тях, но дали историята е обречена да се повтори?


Личен коментар:
В описанието на жанра са пропуснали една важна думичка: комедия. Та представете си, че от 600-та година сте се отзовали в 21-ви век. Ще знаете ли какво са телефоните, вътрешната тоалетна и предпазните колани? Каква ли ще сте в очите на околните? А те във вашите? А ако на всичко отгоре срещнете голямата си любов, загинал в ръцете ви преди дни?
Отговорът е, че ще се получи интересен сюжет и приятен за гледане сериал.

:essub:


С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПО принцип не ми харесват исторически сериали,но в този много интересно се преплитат "стария" и "новия" свят....До 5 серия съм стигнала и ми е много интересен....С риск да бъда изгорена на клада от съфорумничките,Тацуджи ми е по-симпатичен нещо....А нашия оппа Джи Соп с тая прическа....какво да кажа?особено като ставаше от сън ахаххах нямаа такава гледка...Според мен в този филм наистина има за всеки по нещо - малко история,хумор,романтика,сълзи,бандити,лукс и т.н и т.н ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми много сюжета, но като че ли на някого не му е достигнало търпение да развие идеята ... Мисля си, че нямаше достатъчно моменти на съпоставяне между образите от дълбокото минало и бъдещето. Не трябваше ли да има някакво развитие у тях Не успях да разбера кого обича принцесата. Ядосваше ме постоянното акцентиране на външната прилика на Ари с дизайнера.

Признавам си, че той и в миналото и в своето бъдещо амплоа, не ми допадна, не ме грабна.

 

Имаше един кратък момент в който си помислих, че може би Съдбата много хитро се е заиграла с принцесата, като просто е разменила лицето и духът на този, когото някога е обичала. Помислих си, че Kim Nam Jin е прероденият Ари.... Не е ли по-важно какво се крие зад познатите очи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това филмче е някаква пародия. Незнам защо , но ми напомня

на руските комедии с Юрий Никулин.

В стремежа си да вмъкнат комична нотка са попрекалили.

Гангстерската простотия взема връх над основната идея във филма,

ако има такава разбира се.

Следя ги по Замунда и още не съм му видяла края.

Иначе е като приказка и е забавно.

Хм, от "Sorry, I Love You" пак да гледам същите очи.

Ми, той Kang In-chul можеше да играе и без да говори.

 

Това е личното ми мнение.

Люси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав е сериала има си от всичко - комедиини елементи, романтични и т.н. Последните епизоди вкараха доста драма ама нормално за този вид сериали, за края какво да кажа - типично по корейски са го завършили. На мене ми направи впечатление доста евтините ефекти (особено бурите и небето, също горящите сгради в един момент - абсолютна компютърна обработка то си личи), но явно сериала е нискобюджетен и не е от най-новите, общо взето в тези моменти с ефектите сериала заприличва на някой комикс . :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С таква голямо нетърпение го чаках превода на тоя филм, а то какво излезе :puke:

Честно казано към средата мислех да се отказвам, но заради So Ji Sub се натиснах да го изгледам, ама то ужаса край нямаше ...

Както и да е, изнасилих се да го изгледам и сега изпитвам само страх, че някой по-нов фен на източните филми, ще реши, че всички съвременни корейски филми са такива, което 100% НЕ е така.

Въобще, историята измислена, ама хайде, какво ли не сме виждали вече, ама тия герои до края не разбраха кой, с кого, какво, кога?????? А краят е толкова покъртително тъп, че занемях. Толкова тъп, че ме провокира да ги изнапише всичките тея глупости тук :oops:

Сериалът е 2003, така че може да се погледне и с известна доза снизходителност, но това не променя факта, че е слаб, а актьорската игра никаква я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, в крайна сметка ..този сериал ми допадна много.

Доста интересни скове във времето: настояще-бъдеще-минало-бъдеще.

Интересни образи и замисъл, добра актьорска игра.

Имаше си от всичко, дори оскъдните"истински" целувки и "обратни

елементи" не липсваха.

За играта на... в роята на Ари, няма какво повече да коментирам, то е ясно.

Но по-интресното е, че и онова "дърво"/както го наричат някои /доста ме

разчувства накрая.

Смешни и симпатични ми бяха "коравите" гангстери с тия 'меки' сърца

и романтични души.

Модните дрешки-пъстрота, блясък..., не ме впечатлиха а и прическите...

За мен филмчето е интересно, не заради тези неща, а заради някои

въпроси и отговори, които открих за себе си.

"Човек не обича истински, ако не обича вечно" е казал Еврипид.

След 1000 години, а може и след още толкова дори, отново откриваш своята

голяма любов, но фактът, че си забравен... това не ти дава дори миг покой.

И защо си тук?... Трябва отново да се върнеш.Защо?

Въпроси, на които не само принцесата трябваше да си отговори, но и

ние самите.

Да докажеш една любов е доста по-трудно, отколкото... просто да обичаш.

И да обичаш, когато те обичат е лесно, но да обичаш, когато те мразят ...

Вглеждайки се в очите и сърцето на този, който дори за миг не те е

забравял, съхранилил своята любов 1000 години, а може и още толкова

дори-любов, такава каквато е твоята, тази любов... е наистина достойна

за уважение и прошка.

Изоставена или отхвърлена, това не означава, че тя не съществува.

Тя може да бъде голяма, силна и истинска, такава, която се носи цял живот.

 

Люси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм ми е много любим. Има доста съзерцателни моменти, но ми беше много интересен и близък до сърцето ми.

Бих искала да попитам дали някой знае как да открия класическата мелодия, която звучи по време на драматичните моменти във филма? Изтеглих саундтрака, но в него няма тази мелодия. Иначе е доста популярна, пускат я и по тв предавания в Бг. Ще се радвам някой да ми съдейства :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ми показа, че мога да слушам и харесвам и "лигава" музика. :D Не мога да обясня защо толкова ми допадна саундтрака, като по принцип жанрово е далече от предпочитаните ми стилове музика. Даже си го свалих и прослушвам от време на време.

Иначе относно сюжета бих казала- лекичък като захарен памук, не те наяжда, ама като се разхождаш лятото и видиш сергия с въпросното лакомство, ти се приисква да си вземеш. Напомня ми за фентъзи филмчетата/приказки, които едно време даваха по телевизията, като "Фантагиро" например. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С голямо закъснение го изгледах. И съжалявам, че си изгубих времето. Обикновени старите сериали са по-стойностни, по-смислени, по- ..., а този беше прекалено лигав. Изобщо не ми бяха убедителни влюбените. И тия гангстери такава голяма лиготня бяха.  С една дума - стар, ама не е от хубавите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха тук как се смях. Първо,прическата на Джи мастър, хахаха няма такава,после ... можели такава роля ... по едно време бая му намразих героя страхлив ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...