Jump to content

Tatta Hitotsu no Koi / Just One Love (2006)


Recommended Posts

~~~~~~ Tatta Hitotsu no Koi ~~~~~~

zsm9Cj0LJIvk9SLpN8WDabd3az3.jpg

*********************************************
Английско заглавие: Just One Love / Love of my Life
Жанр: Драма, романтичен
Епизоди: 10
Рейтинг: 11.61
Излъчван по: NTV
Период на излъчване: 2006
Основна песен от саундрака: Bokura no Machi de на KAT-TUN

Участват
Kаменаши Казуя
Аясе Харука
Танака Коки 
Хираока Юта 
Ерика Тода

Джун Канаме

*********************************************

Резюме:
Една любовна история за момче и момиче от крайно различен социален произход, които се срещат и се влюбват един в друг. Той - Канзаки Хирото, притежава малка работилница за поправка на лодки, наследена от баща му, в която работи ден и нощ, за да изкарва средства за прехраната на майка си и болния си брат. Тя - Цукиока Нао, е дъщеря на известен собственик на бижутерен магазин в центъра на Йокохама, която посещава изискан колеж за млади дами и в невинността си е свикнала да казва всичко, което и е на ума.
Всеки от тях ще се сблъска с един нов свят, в който двамата заедно трябва да преодолеят препятствията пред любовта им.

Коментар: Много сладка любовна история. От онзи тип, в който и двамата герои не са нито прекалено тъпи, нито прекалено хитри, а просто обикновени хора, които се срещат и се обичат. Каменаши прави много добра роля на вечно сериозния Хирото и според мен засенчва Аясе, макар че нейната слава е по-голяма.
Много спокойна и нежна драма, няма ги излишните драматизми - оставя те с едно хубаво романтично настроение...
Сценаристката на сериала - Китагава Ерико, си е заслужила с право прозвището "Богинята на любовните истории".
Освен всичко друго - от този сериал се влюбих в рошавата светеща играчка и дори си имам вече такава tongue.gif.

 

*********************************************

 

Сваляне:

онлайн с бг субтитри :subs:

 

Свали с английски субтитри

:essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъмм... Абе, изгледах го... Аз ли не бях в точното настроение, на филма ли му липсваше нещо, не знам. Но от всичките 10 епизода ще запомня точно едно изречение: "Колко още трябва да порасна, за да спре да ме боли?"

Не че е лошо филмчето, приятно е. Само че не мисля, че бих го повторила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък много я обичам тази драмичка, може би защото още не бях привикнала на ролите на Каме тогава и ми беше ново, не знам дали бих я гледала пак, но определено историята ми е много топла и мила, и двамата са някакви залухави симпатяги и им се радваш, да не говорим за поддържащите роли, които също допринасяха за приятното усещане. Са, няма да коментирам, че когато го гледах мъжкото до мене ме пита кое от двете е жената...Каме и така го обичаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е страхотен, почти нямаше серия в която да не пролея някоя сълза или пък да не се смея със сълзи. Добре съчетани комедийни и драматични нотки. И да не говорим за добре подбрания актьорски състав......особенно Каме, Коки и Тода Ерика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен сериал, който отдавна се чудя как да коментирам...

Действието се развива в Йокохама през 2006 година. На фона на тоновене на неочкавно приятната, леко меланхолчнична, подобна на саундтратака на Титаник, мелодия се разказва една приказка за любовта. За едно момиче, което искрено и егоистично се вкопчва в живота като малко дете, каквото никога не е било. Тя не си позволява да се лиши от всяка малка "глезотия", която може да я напарви щастлива и именно в това е чарът - да оценява по невъзможен начин онези малки неща, които понякога ни/ ми се виждат банални или преувеличени като смешна играчка или неосезаемо приятното мълчене по телефона (ако от другата страна е любим човек, де).

Това момиче естествено се влюбва в едно момче. А това момче, уви е забравило отдвана да бъде дете. Той... хм... (Хирото, според мен беше много стериотипен герой, но това не го праваше неприятен)... Той е едно момче, което обича семейството си обича приятелите си и се оптива сам да се справя с всичко. Обикновен "герой на наешто време" - от тези които сами знаят, как да си изкарват хляба, кога да свеждат глава за да оцелеят и д апродължат напред и кога да бягат с всички сили за да докажат, че не залъгват само себе си.

Момчета като него и момичета като нея може да срещнем навсякъде, поотделно, а в случая заедно.

Това което наистина прави тази любовна история толкова приятна и неповторима, обаче не е само персонажната система, перипетиите им и музиката, а онова усещане за безкрайност. Още в началото си серила ме грабна с онзи неустоимо дразнещ аромат на море. В самият въздух сякаш бе напоен със соленост, а в бонус и онези машини, които размесваха морското усещане с горчиви нотки на изгоряло. Кадрите на сцените из града и покрай него бяха изпълнени с толкова много светлина. Все едно имаше място за всичко на този екран - толкова широко и просторно ми се струваше пространстовто около човечетата - просто една наситена безкрайност и в самата обстановка, освен в отношенията им...

То няма по-хубаво нещо от това да си млад и влюбен, де - щото обикновено накрая оставаш само влюбен (ама и това стига). Та голяма любов наистина, че и истинска, и хубаво нарисувана, и с хубави актьори (макар на мен от самото начало да ми биеше на Титаник, то и това е била целта, мисля).

Този сериал по много параграфи бе Титаник, само че в Япония и през 2006, но пък Каменаши също си бе като Лео (не че харесвам втория, но в Титаник го харесвам), даже и на парфюм ми биеше на него (просто сякаш имаше подобна "аура" , а Аясе - Кейт Уинслет (даже и пухкава или по-скоро край Каменаши изглеждаше пухкава, да ама ми е по симпатична от британката)...

 

С две ръце препоръчвам сериала.

Прекалено реалистичен за да не те разсмее до сълзи и прекалено приказен за да не те разплаче, но хубав по един невинно наивен и приятен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятен сериал! Хубава японска любовна история.

Мацката ми е особено симпатична. Още от HOTARU NO HIKARI.

А Каме.... след като му изгледах по принуда половината "творчество", ми стана толкова симпатичен, че другата половина ще я изгледам с желание. Има нещо в това момче...

Не може да не направиш асоциация с "Титаник" /освен историята - бедното момче и богатото момиче /,

след като през цялото време звучи това...

 

Не знам дали е използвана в "Титаник", но ми звучи като за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях гледала японски сериал, който да ме впечатли толкова. Корейските винаги са ми били слабост и наблягам на тях, но естествено си имам и любими японски филмчета.

Каме ми хареса още от Нобута, после го гледах в Ямато, но като цяло самия сериал не ми хареса, но тук е прекрасен. Още съм на първите два епизода и съм страшно доволна.

Аясе също е много симпатична и чаровна, а тук Ерика ме кефи на макс, много е весела. Останалите момченца също са интересни...

Незнам какво да очаквам в следващите епизоди, но нямам търпение да видя как ще се развие любовната им история, дано да няма драми.

 

pe6ito, страхотен коментар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pe6ito много добре си описала всичко и мисля точно като теб. Приличаше на Титаник много и наистина май това им е била целта. Преди този сериал въобще не харесвах Каме но ми стана някак симпатичен, самата роля сякаш за него е правена. Много ми хареса сериала и се смях, и ревах, отдавна не ме беше грабвала някоя драма така о_о

Много ми се ще да гледам някоя драма със същото емоционално въздействие ;3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи запорнах да го гладам и след първите два епизода, ме обзе едно сладко-горчиво чувство. От една страна, съпреживявайки тяхната любов, а от друга страна ме обхвана чувство за обреченост на тяхната връзка, разбирайки че тя е била болна. Ще умре ли някой накрая? Защото не съм в настроение да гледам такива драми точно сега. А сериалчето ме зариби, но ако е така, спирам да го гледам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сладка любовна история в стил Ромео и Жулиета Големи сладури ми бяха всичките, особено Ко като почнеше да примигва на парцали като светофарче Каме принципно не ми е първа любов, (нещо не мога да го възприема тва момче и тва е ) но се справи страхотно, девойката и тя беше голям сладур, двамата бяха страшна двойка, а Тода Ерика беше просто неотразима, много ми хареса тук.Няква много позитивна и лъчезарна. Малкото братче ... много свястно дете за възрастта си.Много ме кефеше кви мъдри мисли пускаше. Като цяло нямаше никакви лиготии и превземки, само малко майката ме дразнеше, не знам защо но много ми приличаше на зле поддържан травестит А за онва оранжевото нещо, от две години на работа се подмяткваше едно такова .... много сладко смлях го от експлоатация Сериала го изгледах точно за един ден .... препоръчвам го горещо имаше си всичко което харесвам и смях и сълзи и драма и мноооого любоВ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло добра драмичка. Добри актьори. Актрисата, която играеше ролята на Цукиока ми хареса много добра актриса. Но когато Хирото каза оттук започва нашата трагедия си мислех, че някой ще умре, даже и това чаках

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаммм днес го догледах сериалчето и какво да кажа ...... не можах да го оставя докато не разбера какъв ще е края и въпреки че не обичам много такива краища, сериалчето ми хареса

А за Китаме какво да кажа не ми е един от фаворитите, но тази роля все едно за него е направена пасва му а и как да не го харесаш като е омазан целия в масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тъкмо го изгледах и останах просто без думи... само каква игра... и с перфектните актьори! Kamenashi Kazuya се справи блестащо, общо взето почти всички се справиха чудесно, но братът на Нао много ме дразнеше, идваше ми да го на моменти! Горещо го препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много добро сериалче. Каме не спря да тича... Нещо напоследък само сериали с него гледам и много съм му се зарибила. Много добри роли прави.

Сериала се препоръчва мноого горещо. Браво за превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър и чувствен сериал. Обърнали са внимание на малките неща, които са истински съществени. Кога се влюбват един в друг? - когато падаха заедно в басейна - време около 10 секунди; или когато тя застана до прозореца и той я видя до светещо виенско колело - време около 1 секунда и т.н. Ние не си даваме сметка, но ни трябва точно една секунда, за да разпознаем нашия човек. Харесвам го, защото още помня моите 2 секунди, в които фокусирах съпруга си.

Много силна игра на Каменаши и на Аясе. Него съм го гледала в три филма, сред които тук прави най-добра игра. Нея я виждам да първи път. Героите - страхотно съчетание. Допълват се. Когато са заедно животът им придобива завършеност. Още не съм го изгледала и за това не съм прочела коментарите, че да не би някой да ми подскаже как свършва, но вероятно ще едитна още нещо като го изгледам. Невероятен е! Със сигурност след време ще го повторя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ми остави едно такова неопределено чувство в сърцето на нещо красиво и същевременно носещо тъга. Наистина много ми хареса. Напълно подържам мнението на Pammy.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що приключих да го гледам, очарован съм. Един от тези които успяха да ме трогнат. Силно впечатлен съм. Но за сега фаворит ми остава Koizora.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го завърших и още не мога да си събера купчината с кърпички. На последните два епизода направо умрях от рев. xD

Наистина, много силна драма. :) Главните герои са ми супер симпатични, за разлика от тези в Koizora, това беше може би единственото нещо, което не ми хареса в него. :) Едно голямо БРАВО за превода, наистина не е същото като гледам на английски, дори да го разбирам добре. Благодаря много. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...