Jump to content

Recommended Posts

Много е добър! Пазих го, пазих го, неисках да го гледам - 2 месеца си стоя изтеглен на компа, но най-после го изгледах. Не че имах избор след като вече бях изгледала абсолютно всичко друго възможно с участието на Ямапи. И се радвам, че точно този си бях оставила за накрая, наистина много много ми хареса. Страхотна роля на Ямашита и май най-усмихнатата му. А актрисата, която играе Рико е със сигурност една от най-красивите и чаровни жени, които съм виждала някога.

 

П.С. Лошото е че след поредицата японски сериали, които изгледах, сега ми е много трудно да се върна към корейските (макар че със сигурност това е само временно). А като се сетя, че след първия път , когато се опитах да гледам японски сериал си казах: Никога повече няма да гледам такова нещо... Ама че в заблуда съм била :rolleyes::lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Лошото е че след поредицата японски сериали, които изгледах, сега ми е много трудно да се върна към корейските (макар че със сигурност това е само временно). А като се сетя, че след първия път , когато се опитах да гледам японски сериал си казах:

Никога повече няма да гледам такова нещо... Ама че в заблуда съм била :rolleyes::lol: :lol:

 

Много си права, аз така и не се върнах към корейското(вече ми се струват много блудкави и изкуствено преиграващи) :lol: Надявам се не си пропуснала Pride ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си права, аз така и не се върнах към корейското(вече ми се струват много блудкави и изкуствено преиграващи) :lol: Надявам се не си пропуснала Pride ;)

 

Всъщност съм го пропуснала, макар че си стои в списъка с изчакващи сериали. :)) Май ще трябва да го погледна, че всички много го хвалите.

 

 

A Buzzer beat, въпреки че наблягаше доста повече на баскетбола отколкото очаквах, не ме разочарова. Малко ми липсваше обаче накрая поне за няколко секунди да дадат големия концерт на Рико, за който тя толкова време се подготвяше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично не ме впечатли, но не е и лош. Хубав е за развличане, но превъртах доста неща.

Иначе Ямпи си заслужа - той е голяма симпатяга както и актрисата, която му партнираше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса сериалчето, доста реалистично и забавно. Много подходящо за лятото, гледа се на един дъх. :yes:

И друг път съм гледала японски сериали, но не са били толкова смислени.

Ямашита е много готин, заради него се зарибих по якпосните сериали, и сега съм набелязала доста...( и казвам чао на корейските драми за сега).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да го похваля този сериал, много ми хареса. Гледала съм само -3 сериала от японските, но те ми бяха някак по детски наивни и поучителни, докато този наистина наподобява корейските като е взел само хубавото от тях, . Yamashita Tomohisa е голям сладур и играе много добре . За пръв път видях в азиатски сериал някой да пуши и то жена :) , също и за пръв път видях толкова целувки, направо си бяха в изобилие в сравнение с други.Определено ще се гледа отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е добър! Пазих го, пазих го, неисках да го гледам - 2 месеца си стоя изтеглен на компа, но най-после го изгледах. Не че имах избор след като вече бях изгледала абсолютно всичко друго възможно с участието на Ямапи. И се радвам, че точно този си бях оставила за накрая, наистина много много ми хареса. Страхотна роля на Ямашита и май най-усмихнатата му. А актрисата, която играе Рико е със сигурност една от най-красивите и чаровни жени, които съм виждала някога.

 

П.С. Лошото е че след поредицата японски сериали, които изгледах, сега ми е много трудно да се върна към корейските (макар че със сигурност това е само временно). А като се сетя, че след първия път , когато се опитах да гледам японски сериал си казах: Никога повече няма да гледам такова нещо... Ама че в заблуда съм била :rolleyes::lol: :lol:

 

И като стана дума за Pride (Гордост), през цялото време сравнявам Последен кош с него.... въпраки че изобщо няма място за такова сравнение. Pride е в пъти по-добър, както и играта на Кимура Такуя превъзхожда тази на Ямашита (въпреки, че като маниер на игра доста си приличат).

Победен кош ми е малко блудкав <_< , нещо което до сега не ми се е случвало с японски сериали.

За сега съм изгледала само 3 епизода, но щом още не ме е грабнал с нещо, явно ще го оставя за известно време. Има нещо, което куца като цяло - дали играта или сюжета, но е някак безинтересен.

 

Съжалявам, че мнението ми не е похвално отностно сериала. Вероятно ако не бях гледала преди това Гордост, този сериал би ми допаднал.

Явно ще го оставя, може да съм се преситила от японски сериали, но ако все пак успея да го изгледам и променя мнението за сериала до края, ще се поправя. За сега обаче нищо положително не бих могла да кажа за този сериал. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло сериалчето беше донякъде приятно, актьорите бяха сериозни(доколкото им бе възможно) и добре пресъздадоха героите си. Любовните проблеми ми дойдоха честно казано в повече, но издържах до края, за което се радвам. И все пак колкото и тъга да излъчваха героите през солидна част от сериала, не успяха да стигнат до сърцето ми или нещо такова..Обаче за сметка на това пък музиката ми хареса(както звукът на цигулката, така и песента, звучаща на интрото)

 

Разбира се имаше го типичния за японските драмички елемент с голямото гонене на мечтите(изглежда наистина го обичат тоз елемент), но пък някак си успях да го преглътна и тука. Харесаха ми обикновените и непринудени разговори между Наоки и Рико, някак спокойни и така нормални ми се сториха, че за миг забравих, че гледам драма. Изпълниха ми душицата общите им приказки, а пък Рико така ползваше Наоки за отдушник, че не е истина просто..мислех си дали няма да сподели с него и коя чашка носи. :D За разлика от нея, той не споделяше толкова, но пък е нормално, нали е мъж и то с гордост(като говорим за гордост..така и не разбрах неговата, но се убедих, че азиатците са наистина много горди хора, или поне така твърдят). Нещо, което не ми се изясни беше на колко път е Каруизава от Токио, но по принцип нали мразя да обръщам внимание на разни детайли и си останах все нещо недоразбрала. Както и да е. Съквартирантите на Рико бяха много сладка и забавна двойка, добре че ги имаше, без тях нямаше да е същото просто...Та така...Не ми се говори за Нацуки... Много ме дразнеше нещо в нея, сякаш изобщо не знаеше какво иска(или бе прекалила с изискванията), а аз по принцип не обичам и такива хора, които все насилват нещата и до последно твърдят, че всичко трябва да е на тяхното, щото би било най-добре така. Я да си гледат работата... <_< Така до сега не се бях възмущавала от някой персонаж, като тая Нацуки(то даже имах чувството че ще се окаже болна от нещо... като например раздвоение на личността), не знам как успях да изтърпя лицемерието й, мисля че имам право на медал. А за милия Уцу...То се оказа, че всъщност не е гей, а има просто отвратителен вкус за жени(много се надявах да се окаже първото, но уви..излезе по-лошия вариант). За Йоги(или както беше там), по-голяма смесица между клечка и щъркел не бях виждала..беше ми откровено противен, но пък ми хареса как подаде на Наоки накрая...общо взето не съм си изградила положително мнение, но пък сега да твърдя и обратното....да кажем, просто че не ми дремеше. А колкото до Наоки...Останах си с очакванията към Ямашита, а се насилих да гледам тая драма, само за да видя как е ,като актьор...Ами нещо се разочаровах. Не видях особено разлика в израженията му, гледаше и Нацуки и Рико по един и същи начин...абе въобще по погледите, колкото и разтрогващи да ги докарваше, не можах да открия конкретното и различно чувство, което трябваше да разпозная...Иначе като визия..то е ясно, че не му липсва нищо, но... мисля, че има какво да се желае още от играта му. Надявам се просто да съм си докарала грешна преценка и това просто да е един от слабите му сериали, но ще видим...може да реша да му дам шанс и някъде другаде. Тук имах чувството даже, че ролята му беше трудна, момчето се мъчеше ли мъчеше, но...нещо не му се получи както трябваше. Края...също не ме очарова.(говоря за края на драмата)...Така и не разбрах, дали в крайна сметка Рико постигна своята мечта... Мисля, че трябваше да завършат с нейната голяма мечта, заради която направиха толкова драма и я разделиха с Наоки, но...Просто щеше да е по-добре, ако имаше малко разнообразие. А те пък вместо това започват сериала с мач и го завършват пак с мач...Какви плейофи, кво нещо...Знам, че самия сериал се казва "Победен кош", ама мисля, че прекалиха малко с баскетбола, довечера може би ще сънувам кошмар - например как някой умира по средата на ужасно изтощителните 20-30 обиколки, или го удря слънчев удар докато бяга...Но все тая де..и тая драма отива в графа "Гледани" в тефтера ми и скоро ще бъде просто една от многото...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доживях и на мен да ми хареса изцяло японски сериал без да имам забележки за каквото и да е. Като почитател на спорта това беше причината да почна да го гледам въпреки че ако беше за футбол щеше да ми хареса още повече ама айде сега. Главните актьори ми оставиха изключително приятно впечатление Китагава Кейко има изключително позитивно излъчване и ми хареса доста като визия(какви крака само :D ), а ролята й на музикантка свиреща на виола предаде изискан привкус докосвайки ни до нещо прекрасно като класическата музика. Ямашита признавам ме изненада като гледах снимките преди да почна сериите мислех че ще го раздава поредния лигльо каквито са повечето от персонажите в японските продукции, но пича изигра един сериозен образ на баскетболист преследващ мечтата си и борещ се със комплексите и несигурноста си за отбелязване е и че въпреки че ми изглеждаше хърбав отначало имаше добра физика пасваща идеално с ролята му на спортист. Любимци ми бяха също Май и Шуджи просто уникална двойка доста се посмях покрай тях тая Май си беше направо откачена с нейните коментари и размишления докато клюкарстваха със съквартирантката. Романтичната част беше много добре представена имаше доста силни моменти на близост между главните и то както трябва да си му е реда с прегръдки целувки дано и корейците почнат да го раздават така в техните сериали понеже това им е най-слабото място. Саундтрака също ми хареса добре бяха подбрали всичко най-вече главният theme да не говорим че се насладих и на Моцарт и Вивалди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен много ми хареса сериала, напълно се присъединявам към мнението на

Razzormaw.Аз съм съвсем нов фен на японското кино и в частност на Ямашита Томохиса,

но смятам да поправя грешката.Няколкото японски сериала,които изгледах до сега ми

харесаха, а Ямашита ми стана любимец. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах много доволна от сериала. Мога смело да кажа, че това е един от най-хубавите японски сериали, които съм гледала. Много свеж, с много готини актьори, без минутка скука. Имаше си замислъл и идеята за победният кош много ми допадна. В последният епизод

разговорът между мацката и тренера за победният кош и това, че ако не игреаш до последно и не опиташ, няма как да вкараш и да спечелиш ми хареса много. Както и в живота. Беше направен този паралел много сполучливо.

Страхотна игра на двамата главни герои, имаше химия между тях. Аз много я харесвам Кейко, гледала съм я още в няколко филма, много естествена и чаровна, Ямашита го гледам за първи път и също съм впечатлена от него. Много непринудена игра. Всичко беше перфектно, нямам никакви забележки! Друг сериал подобен на този да ми препоръча някой, ако може. Доста съм изгледала, но този много ме впечатли! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг сериал подобен на този да ми препоръча някой, ако може. Доста съм изгледала, но този много ме впечатли! :)

 

"Pride". :)

Също нелош сериал,

но не колкото "Buzzer Beat". :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Buzzer-a е за деца и фенки на Ямапи, а Pride си е за възрастни хора :) А и Кимура си е Кимура... :)

klz1326712243c.jpg

Голяма глупост изръси без да се обиждаш, но все пак да беше обосновано поне като твърдение. :D Какво означава, че е за деца? Анимации ли има, бонбони ли раздават или героите си играят с конструктор Лего щото съм ги изпуснал тези работи? :blink: Сериалът си е напълно сериозен и макар не толкова задълбочен като Pride си има силните моменти. Ако в BB ролята на Наоки играеше Кимура тогава пък неговите ли фенки щяха да са виновни за нещо? Да може Pride да е по-стойностният сериал, но в никакъв случай BB може да се определя като инфантилен да не говорим че има и прилики меду главните герои като ценностна система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ама много обичам да ми казват, че не съм права за мнението си. Ти ли трябва да си ми критерий какво да харесвам и какво не? Написах си мнението - харесва ти или не ти харесва, твой си проблем.

Я сега кажи къде видя думата "инфантилен"? Не ми слагай "на пръстите" думи, които не съм написала.

 

ВВ си е по детски наивен и сладникав. Позахаросан. Не знам, може би просто не се кефя много на Ямапи, но не мисля, че това е проблемът.

За мен Прайд си е класи над ВВ - и като сценарий, и като игра на актьорите. Но забележи много внимателно какво пиша, а именно: "за мен".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен Pride повече ми допадна, в сравнение с ВВ, но и двата сериала са ми сред любимите. Просто участниците са малко по-различни - при Pride героите са по-възрастни, а ВВ си е за тийнеджъри - предполагам, че това имаше предвид Кидо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да съм ти казал "харесвай го"? :D Просто определението детски не е подходящо за него и е много далеч от така наречените захаросани продукции най-вече, че и BB и Pride са с щастлив край. Едно е да се опитваш да променяш нечие мнение друго е да изискваш логика и обективност, които засега не виждам и не става ясно защо този сериал е само за деца и влюбени в Ямашита тинейджърки. Аз поне като плюя по нещо малко от малко се опитвам да се обоснова не просто да шляпам епитети. А колкото до инфантилен чукни го в google да видиш какво значи и от коя дума произхожда. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...