Jump to content

Recommended Posts

MAjPaf.jpg

~Anego~
Оригинално заглавие: アネゴ
Жанр: Романтика
Епизоди: 10 + 1 спешъл
Субтитри: Английски (вградени и софт)

В ролите:
Шинохара Рьоко - Нода Наоко
Аканиши Джин - Куросава Акихико
Томосака Рие - Саваки Ерико
Като Масая - Саваки Шоичи
Тода Нахо - Като Хироми
Ичикава Мивако - Хасегава Манами
Ямагучи Саяка - Саотоме Кана
Ямагучи Макия - Тачибана Ватару
Кониши Михо - Накано Саки
Танака Минору - Миямото Коичи
Джинбо Сатоши - Сайто Кьоичи
Итая Юка - Мидзусава Кайо
Масу Такеши - Сакагучи Цукаса

Оцука Нене - Сачико Кавада (епизод 9)

Резюме:
Нода Наоко е 32-годишна служителка във фирма, спечелила симпатиите и доверието на колегите - и по-специално на колежките - със своята компетентност в работата и с това, че всеки може по всяко време да се обърне към нея с проблемите си, защото тя винаги е готова да го изслуша, да го посъветва и да му помогне. За сметка на това обаче Наоко няма никакъв късмет в собствения си любовен живот - минала обичайната за брак възраст, тя няма човек, с когото да сподели мечтите и надеждите си за бъдещето. Това обаче се променя, когато в нейния отдел започва работа Куросава Акихико - 22-годишен младеж, който проявява интерес към нея въпреки 10-годишната разлика във възрастта им...

Личен коментар:
Изненадана съм, че сериалът си няма тема - бях убедена, че съм виждала такава :scratch: Ениуей.
Току-що го завърших и, честно да си призная, много ми хареса :hehe: Май още не ме е пуснала Охиторисама вълната :roll: laugh.gif Както и да е. Актьорите си свършиха много добре работата, а Шинохара Рьоко беше просто неотразима! Джин също ме изненада - според остатъчните ми спомени от Гокусен там не се справи толкова добре (пък може и тук да е от фенгърлстването ми всеки път като се усмихнеше :oops: laugh.gif ) Много ми харесаха моментите, в които двамата си говорят за нещо, а на екрана се изписва какво си мислят всъщност - така съм се смяла на моменти, че не е истина просто :rofl: Хубавото на сериала е, че има както весели и забавни моменти, така и по-сериозни, но не от типа да се чудиш от къде ти е дошло, а някакси съвсем плавно и логично появяващи се в историята :sunny:
За спешъла нищо не мога да кажа - ще го гледам утре, че е много дълъг (час и 45 минути :nunjako: :naughty: )
Последната сцена обаче ме уби:

 

бягащ през пустинята J-pop идол, носещ лаптоп и търсещ контакт да си зареди батерията, не се вижда под път и над път :rofl::rofl::rofl: :lol!:


Сваляне:
Линк
С български субтитри 1 :subs:
С български субтитри 2 :subs:
Спешъл с български субтитри :subs:

:essub:

Линковете за Megaupload и Sendspace са за версията с вградени субтитри (за които мога да кажа, че не са особено добри, защото гледах този вариант, но реших да дам и тези линкове, пък който както си реши :roll: ) В Bgshare са качени суровите епизоди със софтсъб (предполагам, че този вариант е по-добър от хардсъба, който, доколкото разбрах, е превод от корейски >_<)

И така, остава само да ви пожелая приятно гледане :lol!:

Редактирано от mrnkaloto
Нов постер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е страхотен. Отдавна се канех да му направя темичка, защото срамота е да няма досега. Виждам, че тази неправда е поправена от elyon. Това е и сериалът, чийто спешъл успя да ми хареса. И да кажа пак, че вече съм се заела с превода му.

Да и Джун мисля че се справи с ролята /макар че според мен е голямо дърво, но мнооого сладурско дърво, ма тя такава си му беше и ролята де/ :hehe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е страхотен. Отдавна се канех да му направя темичка, защото срамота е да няма досега. Виждам, че тази неправда е поправена от elyon. Това е и сериалът, чийто спешъл успя да ми хареса. И да кажа пак, че вече съм се заела с превода му.

Да и Джун мисля че се справи с ролята /макар че според мен е голямо дърво, но мнооого сладурско дърво, ма тя такава си му беше и ролята де/ :hehe:

 

Хах, подкрепям напълно! Джин е едно от най-сладките дървета, които могат да се разхождат по екрана на човек :hehe: Но пък имаше няколко момента, в които се справи повече от добре (вероятно защото я му е било смешно, я просто си му е отговаряло на настроението и характера). Примерно

 

сцената с пастата за зъби, докато той живееше у Наоко. Тя му се кара, че я е оставил отворена, пък той се появява на вратата с полуоблечена риза и палава усмивчица и й вика "Отсега нататък ще внимавааа~м" :lol!:

 

 

Преди малко изгледах и спешъла. В началото ми доскуча, защото само преповтаряха какво се е случило в целия сериал (който, между другото, изгледах за два дни), но последния половин час беше много сладък :sunny: Направо умрях накрая като

 

оня фън шуй специалист тръгна да им казва за великото събитие, което ги очаква през предстоящата година :lol: Ужасеният Джин, отчаяната Наоко, пък накрая, както се казва - "отговорът остана за нас". Не че не се досещаме де (аз по-скоро се чудя дали е едното или другото. Или едното довело до другото :roll: :hehe: ) Но пък това беше един от малкото моменти, в които Джин наистина ми изглеждаше чист и невинен като утринна сълза :lol!:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърших с 3 еп. и е забавен. Интересна гледка: японка над 30-те, с токчета, пола и спортно яке търчи до страничната линия на игрище за ръгби с чайник в ръка, ръкомахайки и дерейки гърло... :rofl:

Мацката много ме кефи, има някакво много женствено лице. А Джин верно е малко като Пинокио, обаче има известен чар. Пък и някак компенсира, като я награби още във 2 еп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърших с 3 еп. и е забавен. Интересна гледка: японка над 30-те, с токчета, пола и спортно яке търчи до страничната линия на игрище за ръгби с чайник в ръка, ръкомахайки и дерейки гърло... :rofl:

Ти чакай да стигнеш последния епизод - и там ще видиш една доста интересна гледка :hehe:

Джин определено е много чаровен, особено като направи палавата физиономийка :lol!: А след като изгледах и спешъла осъзнах колко ми харесва начина, по който казва "Анего". Нямам идея защо, ама ми звучи едно такова мило и топло :sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооого ме впечатли филмчето. Радвам се, че го започнах. Не очаквах Джин да направи такава силна роля. Тук няма пълнеж, всичко се развива някак последователно.

Много добри диалози. С удоволствие бих го гледала пак на български, за да се насладя изцяло на прекрасната игра на актьорите.

Дано не се разочаровам от Саваки-сан, (на8еп. съм) защото нещо ми подсказва накъде отиват нещата.

Какчето много ме кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната сцена обаче ме уби:

 

бягащ през пустинята J-pop идол, носещ лаптоп и търсещ контакт да си зареди батерията, не се вижда под път и над път :rofl::rofl::rofl: :lol!:

 

 

И на мен това ми обра точките и как си отдъхна накрая :hehe:

Сериала е доста интересен, а главната актриса е просто неустоима - изключително красива японка, в която се влюбих, да не говорим и че е доста талантлива актриса, която с нетърпение очаквам да видя в новия сериал с Кимура Такуя. Бях доста резервирана като цяло към историята, но не се оказа никак лоша, даже доста интересна (обаче, не мога да отрека, че японците обичат да гледат сериали, в които по-възрастна жена има вземане-даване с "Джони" или Койке Тепей :hehe: , просто като им гледам рейтингите на сериалите в драма уики - всички са много високи - интересна работа) :hehe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаммм, видях му сметката.

Много яка кака! Освен чисто физически (по излъчване някак ми напомня на Сонг Хье Гьо, не знам защо), много ми хареса как се бореше да постъвпва правилно и да помага на всички. Е, да, доста обозваше личния си живот, ама к'о да се прай.

Също ми хареса и колко откровена беше с малкия, все пак той до последно държеше да миткосва, а тя (логично) имаше далеч по-различни планове за живота. Иначе беше много мило Spoiler:

как се беше разнежила като й каза, че си я обича с всички екстри накуп. Страшно сладка муцунка беше направила: "Ей, аз за 32 години не съм била по-щастлива от сега."

 

Джин. Амиии, симпатяга е момчето и наистина доста приличаше на цепеница, но пък беше един такъв трогателен. Малко не успях да разбера как хем я искаше, хем май не беше много сигурен, ама нейсе. Компенсираше с удачна намеса в доста от случаите. Освен това неловките паузи и коментарите "на ум" бяха доста забавни.

Харесаха ми и сериозните теми, които бяха засегнали. Що е то любов, как се създава семейство, има ли наистина равноправие или пак някои (разбирай мъжете) са малко по-равни. Дори се хванах, че на места си обяснявам поевдението на съпругата с маниакалните изблици. А това не ми е присъщо по принцип.

Изобщо доста ми допадна.

Единствено не ми хареса образа на Саваки. Spoiler:

Бива ли да има такива келеши, а? Хем не знае къде го сърби, хем завлича и други хора покрай себе си. Нямаше и едно нещо у него, което да ми хареса, честно.

 

И за финал: да, сценката с лаптопа и електрогенератора беше върхът. Всъщност и чувството ми е доста познато: "Ток! Ура! Пратих си мейла!" Тенкю за темичката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе хареса ми края. Очаквах го, но защо непрекъснато се опитват да ни убеждават, че връзка на по-възрастна жена с толкова млад мъж би била успешна. Може да е някаква временна утеха, но не и за цял живот. Не съм старомодна и нямам кой знае какви предразсъдъци, но за мен голямата разлика в годините не зависимо дали жената или мъжа е по възрастен с повече от 6-7 години не ми се струва успешна. Макар че винаги има изключения. Кой каквото ще да казва, но - "Материята старее". Звучи гадно, но това са фактите. Добре, че поне семейство Саваки се разведе. Логичен завършек на една изчерпана връзка. Не мога да понасям жени, които се вкопчват в мъжа на всяка цена независимо колко се излагат. Абе грозна картина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го свърших. Много ми допадна. Филм, предимно за жени...

Разкриващ отншението към тях в Япония, на рабта и извън нея.

Филм, показващ различни видове връзки, тяхното развитие и възприемане в обществото.

Много добре разказан, убедитиелен с добрата актьорска игра на фона отново на прекрасната музиката на "Куин". Просто... за мен бе удоволствие да го гледам.

Само едно бих променила,

в Монголия на оня малкия сладур, бих му съблякла този черен траурен костюм, който не го съблече айде да не казвам през цялото време, почи през цлото и бих му облякла нещо по-диво и секси, да ми заприлича на ония неубоздани, бягащи коне...

Ех, мечти...Е , да не забравяме, че филмът е японски все пак.

Аз какво тука..., просто така ми действа този сезон, доста разпускащо...

:hehe: :hehe: :hehe:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оууууу, може би едиснтвената роля, в която не ми пречеше играта на Джин, не че са толкова много. Ако избегнем това, че сега ми е в немилост, когато го гледах преди година-две-три бях много, много доволна. Драмата е очарователна, буквално. Трябва да я гледаш без допълнителни очаквания, само с положително мислене и да не се прехласваш твърде по Джин, защото тук е в периода си, в който успя да грабне най-много сърца...Все още не покварен, но ужасно красив, с ангелски глас и усмивка, която успява да размаже целия му сексапил в земята. Да, безбожно бездарен актьор, но тук не му трябваше игра, а присъствие и той го имаше...Химия между героите имапе, а мацката ми е любима героиня и до днес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го!!!От Tsuki no koibito Шинохара Рьоко наистина ми хареса,главно затова започнах и Anego.

Интересно ми беше,за пръв път гледам сериал,в който главните герои имат такава разлика в годините в полза на жената(доколкото знам филми с подобен сюжет са си специалитет на японците :D ,но досега не бях попадала ).Във филма се показаха някои черти на японския начин на живот,за които не знаех,ако разбира се наистина и извън филмовите сюжети е така.

Първо впечатление:хич не мога да приема,че жена на 32 е ''стара мома'',но пък до хлапе като Jin :D .

Както винаги,краят беше отворен,даже и на спешъла(не че се изненадах ).Но пък ме държа в напрежение.Особено ми харесаха монолозите на Наоко-сан в началото на всеки епизод,когато използват за фон Queen.Свежо ми подейства.За Аканиши Джин си признавам без бой,че нищичко не знаех,освен че е А-то от КАТ–TUN ,ако и това не греша.Малко дръвце го докарва,но пък не ме издразни,значи става за гледане :D .Не разбрах защо е в немилост,сигурно защото доколкото разбрах е напуснал групата.Не знам подробности по въпроса,чувала съм всичко на всичко 2 песни на КАТ–TUN и дотам.Но сериалчето е леко и забавно за гледане(пак да повторя,актрисата ми хареса,но се надявам да не играе само oba-san роли :D ).За Tsuki no koibito милион неща ми хвърчат из главата,но все някога и там ще скалъпя някакъв що-годе нормален пост.Хайде,приключвам,но това май е най-дългият ми коментар досега(За което се извинявам,спирам да спамя )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма много ми хареса особено,като даваха за какво си мислят двамата в момента.Финала беше сполучлив определено отворен и заваршен едновремено не мога да го обясня друго яче и двамата знаеха какво искат.Последната сцена беше варха! :lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е втроия японски сериал който много ми харесва, определено в класацията ми за любими го нареждам на второ място след Boys over flowers.. найстина изключително интересен филм, няма нито една скучна сцена, през цялото време много ми беше интересно и всички тези интриги го направиха още по зарибителен ^ ^ и от 1 до 10 му давам 15 !!! <3<3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и трета серия ! Много ми допада сериалчето ! Благодаря на преводачите и ъплоудерите !

 

 

Ха направо паднах ... той бяга с топката за ръгби, тя до него с чайника ! Така се смях, нямаше такова шоу.Мислех си че ще падне по очи с чайника - ей тогава щях да се смея сигурно половин час :rofl: :rofl: :rofl: !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очарована съм от факта, че са заснели филм със "стара мома" :)

Определено красавица, не знам защо не се котираше сред мъжете. Винаги беше съпричастна и подкрепяща останалите, но дали това си струваше и за коя сметка беше... Хареса ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма като цяло ми хареса, но имам проблем със спешъла. Първата част нямаше субтитрина български (може би просто няма такива, което не беше чак толкова голям проблем),а втората я теглих поне 5 пъти от различни места и все не иска да тръгне, чуват се само някакви звуци като от превъртаща се касета (не мога иначе да го обясня). Не знам къде е проблема и дали само при мен се получава така. Както и да е, явно няма да разбера какъв е края :(. Иначе за самият филм мога да кажа, че отначалото не ме грабна изобщо, но впоследствие ми хареса и на моменти беше доста забавен. Малко се разочаровах когато мислех, че тя ще избере "мъжът предопределен от съдбата", а не сладурския дечко, но след това се зарадвах, че го заряза :lol:.

 

Е, все пак, ако някой може да ми каже как да си изтегля спешъла, така че да тръгне, моля да каже.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да даде линк за втората част на спешъла нещо не мога да я сваля :huh:

Аз не мога да разбера какъв е проблемът. <_< Има дадени в първия пост линкове от две места, и към двете части на спешъла, които се съединяват. Може да се дръпне и оттук или оттук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...