Jump to content

Recommended Posts

maouwithcastzl2.jpg?w=532&h=385
 

Off Topic

maoucorrelationchartft6.jpg?w=567&h=438

 

Maou (2008)
Страна: Япония
Режисьор: Kato Arata
Година на излъчване: 2008-Юли.-04 до 2008- Септ.12
Формат: Renzoku
Жанр: Съспенс драма
Епизоди: 11
Субтитри:Английски

Участват:
Ohno Satoshi as Naruse Ryo
Ikuta Toma as Serizawa Naoto
Kobayashi Ryoko as Sakita Shiori
Tanaka Kei as Kasai Hitoshi
Oshinari Shugo as Souda Mitsuru
Waki Tomohiro as Ishimoto Yosuke
Uehara Misa as Takatsuka Kaoru
Shinohara Mai as Nishina Eri

Ninomiya Kazunari

Kichise Michiko

Награди:
12th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Jul-Sep 2008): Best Drama
12th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Jul-Sep 2008): Best Actor - Ohno Satoshi
12th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Jul-Sep 2008): Best Supporting Actor - Tanaka Kei
12th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Jul-Sep 2008): Best Supporting Actress - Kobayashi Ryoko

Резюме: Тази драма е римейк на популярната съспенс драма The Devil, която беше излъчена в Корея през миналата година. Ohno Satoshi играе ролята на адвокат с две лица, едното от които е на човек с добро сърце и душа, и другото - търсещо отмъщение, използвайки своя брилянтен ум на човек, който е убил свой роднина. От друга страна, Ikuta Тома играе двойна роля на човек, който се е превърнал в детектив поради тъмно си миналото, който разследва серия мистериозни убийства и борбата му срещу дявола (maou).

С български субтитри: :subs: :click: :click:

:essub:

Личен коментар: Драмата е много хубава, заслужава си да и се хвърли едно око.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз въпреки че гледах The Devil изгледах и първите 5 епизода и на този, и не е никак лош. А на хората които не са гледали корейския със сигурност ще им хареса повече защото историята е събрана само в 11 епизода, докато корейците леееко са я поразтеглили в 20 Само лошото тука е, че адвоката неможе да се опре на този от корейската версия, но може би само аз си мисля така, а и съм гледал до 5-ти епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За любителите на преведените песнички от остовете.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bMYM0A_yLQk

 

Eдна светлина, бавно заглъхва,

изчезвайки,

без да излекува болката.

Отнемам ти живота завинаги.

И ти завинаги ще отнемеш моя.

Една вледенена сълза се отронва,

изчезвайки,

без да предизвика никакви емоции.

Отнемам ти живота завинаги.

Ти завинаги вземи моя.

Няма да спра.

Сега няма следи от пролетите сълзи.

Цветът им прелива,

крие се.

Любовта е също

като непрестанен дъжд.

Не могат да се върнат

следите от разпилените сълзи.

Такива спомени

се прокрадват.

Сълзите преливат и ни обграждат.

В края на това съществуване,

всичко e изтръгнатo,

потъва в тъга.

Независимо какъв край

предначертавам,

сърцето ми е обвито в мистерия.

Сякаш истината е някъде наблизо,

изгубена в тъмнината.

Каквото и да избера,

утрешният ден ще бъде непознат.

Това е като лилия,

не познавща порочността.

Желание, което остава

несбъднато.

 

Бг субтитри вече тук - :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Има ли начин да го метнете и на друг торент -тракер. Някой който се отваря от чужбина...Благодаря предварително!

Преводът приключи. Благодарности на екипа и най-вече на pe6ito. :thanks::kiss2::yes:

 

Линкове за сваляне на сериите с нашите субки ще поставям тук и накрая някой да ги прекачи горе.

Има и видим от чужбина, Снежи. :)

 

:click:

:click:

 

За който ще тегли от bgshare само видеото, то да кажа, че серии 6 и 7 са качени там с вградени английски и за бг субките не са ползвани те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста доволна останах от сериала. Корейската версия въобще не можах да я догледам, но японската ми се усллади . Това може би се дължи на факта, че в корейската версия актьора играещ адвоката, бе повече от противен.

 

Явно е целенасочено актьора да е creepy ,ама и аз си имам естетически критерии все пак. Иначе като актьорска игра може и да е бил сносен, но не изчаках да проверя.

 

До сега бях гледала Tomа само в комедии и до такава степен бях свикнала с това му амплоа, че в първите няколко епизода все бях в очакване да направи някоя идиотска физиономия и да почне да си говори сам. Като цяло мисля, че се справи добре с ролята ( голям рев му удари :P ) Адвоката криво-ляво го докара...ако приема, че целта му е била да не показва грам емоция. Мацката не ми хареса....но аз не си падам много по "невинните и чисти персонажи" в по-сериозните филми. Някак си плоски ми се струват.

Сюжета...Въпреки, че няма нищо непредвидимо, не успях да загубя инатерес до самия край...

 

Темата за отмъщението, изкуплението, прошката и как в тая игра няма победители, е класика.

 

Благодаря за превода :thanks: Едва ли бих се наканила да го гледам с английски субтитри след като The Devil не ме грабна....и определено щях да се прецакам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледала съм корейската версия и този го гледах просто от любопитство и най вече на инат защото все пак знаех какаво става и така много се губи романтиката :) Върла фенка съм на Араши, но Оно Сатоши така и не можах да го възприема в тази му роля, определено корейците бяха направили по-добрия избор :) признавам си че основно сериала го гледах с идеята :Открийте разликите .... и до там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че съм привърженик на японските сериали, в този случай мисля, че корейците са се справили доста по - добре от японската версия. При Маоу поради малкото серии много са сбили сюжета и незнам не ми хареса като цяло. Докато при The Devil актьорския състав е подбран много добре и сюжета и играта им те държи в напрежение. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм сега и аз да се изкажа по въпроса :) Изгледах го вчера сериала. Ами, не беше зле. В смисъл - в началото всичко си вървеше добре, но незнам защо са решили в последнит 3-4 епизода така да сгъстят събитията, че да се получи каша леко така. Всичко стана много бързо накрая, това не ми се хареса много, но пак се разбира за какво става дума де. Актьорския състав беше добре. Адвоката малко ми беше безличен един такъв... ама то си е мое мнение. Много ме накефи мацката колко големи очи имаше :blink: чак ме учуди. Сефте виждам японско девойче с такива голеееми очи :) Радвах й се през цялото време. Икута Тома търчеше постоянно нагоре-надолу, което ме подсети за ролята му в Majo Saiban, и там постоянно тичаше нанякъде. :) Не е лошо сериалчето, става. Не е някакъв шедьовър, но е интересно. :)

 

P.S. Саундтрака разбива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не съм гледала корейския вариант, не мога да коментирам за по-добра или по-лоша.

Оно Сатоши не ми хареса. Не успя да се справи толкова добре с ролята. Самата роля беше безкрайно интересна. Детективът - Икута Тома - беше по-добре, но... можеше още малко.

Единствено в темпото не открих този проблем с прекалено забързване и претупване. Може би и аз се бях поизморила накрая и исках по-бързо да свърши. Определено не ми влезе в личната класация. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей умеят да човъркат из човешката душица тез японци и това е. :) Корейската версия я изгледах преди месец и много ме разчуства, но на тази плаках много повече особено в последните епизоди. Историята беше събрана само в 11 епизода и ги нямаше излишните разтегляния от корейската. Кратко, ясно и с много чувство типично по японски.

Имаше много интересен каст- Кума от Гокусен, терористката от Кървав понеделник и шматката от Ханазакури  :D

Адвокатчето ми беше малко безлично, но определено ми вадеше по-страшен поглед от този в корейската версия.Мацката- мале това момиче какви огромни очи имаше не е истина просто  :blink:

Беше ми приятно да изгледам две версии на една и съща история, но според мен японската е по-добра. Ако не сте гледали корейския вариант по-добре изгледайте само японския- нищо няма да изгубите. Имаше някой неща, които се различаваха от корейския вариант- например

тук момчето умира като го затискат тръби(в корейския е в пожар), майката на адвоката предпочита лилии(в корейския са нарциси), на края адвокатчето изпращаше на последните му приятели една карта(в корейския изпраща на всеки отделно различна карта)

Освен тези бегли подробности всичко си е както в корейския вариант и даже мисля че японците са го надградили. Краят при тях ми беше по-завършен :yes: 

С двете пеперуди на края показаха, че двамата след смъртта си вече са приятели.  :cry:  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...