Jump to content

Recommended Posts

xYP24.jpg

Seven Something

Страна: Тайланд
Език: тайландски
Алтернативно заглавие: รัก 7 ปี ดี 7 หน
Година на излъчване: 26 Юли 2012
Времетраене: 147 мин.
Жанр: романтична драма
Режисьор: Paween Purikitpanya
Субтитри: английски

:imdb:

Участват: Jirayu La-ongmanee, Sunny Suwanmethanon, Sirin Horwang, Nichkhun Horvejkul (2PM), Panissara Phimpru и др.

Резюме: "Seven Something " е специален романтичен филм, за да се отпразнува 7 годишнината на "GTH".
Филмът разказва различни любовни истории на три поколения в различни възрасти, а именно 14, 21, 42.
В първата част, връзката на тийнейджърска двойка се променя чрез силата на социалните мрежи.
Във втората част, актьорска двойка е пред раздяла, тъй като славата си взима своето.
А в третата част, 42 годишна репортерка се запознава с млад маратонец, който променя живота й завинаги.

:essub:

Свали с английски субтитри :click:

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

:subs: Онлайн с български субтитри :click:

• Thanks 1

Три истории, привидно сякаш зашити една за друга. Три жени в различен етап от живота си - първа любов, раздяла, загуба, но всяка от тях с желание да намери своя път, смисъл и цел. Лично на мен първата история ми дойде изключително детска, но и осъзнавам, че става дума за деца на по 14 години, вероятно на тях сериозните им "драми" в любовта са точно такива. Като цяло ми беше скучна и досадна. Историята на втората двойка обаче ме грабна. Главозамайването и осъзнаването на една жена на 21 първоначално и после - на 28, разкрити с едно преливане от днес към миналото... И аз съм на мнение, че всяка седма година от живота на човек е кризисна, защото лично преживях няколко такива кризи, но оцелееш ли и съвземеш ли се след разпада, после ставаш по-силен и дзен. B) И разбира се, третата част ми е любима, не само заради любимото присъствие в нея. Е, разни изречения си ми глезят душицата. Например

Off Topic

когато родната майка на Никкун се появи във филма в ролята на майката на главната и обясняваше колко добре бил изглеждал младежът... Ами убав си ни е, нашето гардже (нейното) си е най-прекрасното. :D
Или пък когато приятелката на главната (с която и започна филма, с обясненията за клипа в Ютюб, някакво свързващо звено се явяваше, само у втората част не я мернах) се прехласваше по нашичкия, че освен че бил млад, бил и красив...

Е, фенщина трябва да има. Без нея нямаше да има и бг субтитри. За което благодарности на @rondine за търпението и труда.

• Like 3
  • Upvote 1