Jump to content

Biblia Koshodou no Jiken Techou (2013)


Recommended Posts

SOQN9.jpg

Biblia Koshodou no Jiken Techou (2013)
Страна: Япония
Също така известен като: ビブリア古書堂の事件手帖 / Antiquarian Bookshop Biblia's Case Files
По новелата: Biblia Koshodou no Jiken Techou на Mikami En (三上延)
Година на излъчване: 2013- Януари -14 старт
Време на излъчване: Понеделник 21:00
Формат: Renzoku
Жанр: Мистерия, Романс
Канал: Fuji TV
Епизоди: 11
Режисьор: Hiroaki Matsuyama, Shogo Miyaki
Субтитри: Английски

Участват:
Gouriki Ayame as Shinokawa Shioriko
AKIRA as Goura Daisuke
Tanaka Kei as Kasai Kikuya
Suzuki Kosuke as Fujinami Akio
Kitagawa Hiromi as Yokota Natsumi
Jesse as Shinokawa Fumiya
Mizuno Erina as Kosuga Nao
Triendl Reina as Sasaki Aya
Naito Risa as Hashimoto Sayaka
Yasuda Narumi as Shinokawa Chieko
Matsuzaka Keiko as Goura Eri
Takahashi Katsumi as Shida Hajime

Asaka Kodai (епизоди 2, 6)

Iura Arata (епизод 7)

Резюме: Шиорико Шинокава (Gouriki Ayame) работи в стара антикварна книжарница на един ъгъл в Камакура. Шиорико е млада и красива жена, която е прекалено срамежлива и трудно общува с непознати. Тя притежава обширни познания за стари книги, заради които преодолява срамежливоста си, превръщайки се в най-красноречив разказвач. В същото време тя разнищва множество случаи, свързани с антикварните книги, благодарение на големите си познания върху тях и наблюдателните си очи...

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

                         

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я гледам тази дорама, нещо май нямам и желание за нея, а и като видя в описанието "мистерия, романс" се отказвам, но сега чета новините, които съм пропуснала тези дни около футболиста на Шалке 04 - Ацуто Учида (май повече следя как се представя в защита, отколкото да следя редовно новините около него извън терена) и го виждам в кадър (погледнах и сцената) от първи епизод на Biblia Koshodou no Jiken Techou, когато дорамата е стартирала на 14 януари. Участвал е като служител в офис, с Акира точно го видях, но предполагам, че е имало и други сцени с него в епизода, знам ли.... Ех, този Ацуто! Вчера цял двубой титуляр срещу Гройтер Фюрт и загуба с 1:2, а днес ме изненада приятно и като актьор. Прави ми впечатление, че се появява и в много други предавания в Япония, наскоро го гледах заедно и с Юя Тегоши в едно футболно шоу. Туко-виж решил да се пробва и с други участия на екран.

 

Дорамата е стартирала с доста добър рейтинг 14.3%, но виждам, че е свалила гарда при втори и трети епизод. Не зная... и главната женска роля на Аяме Горики ме отказва, нещо взех да давам много назад по отношение на нея и качествата й пред камера. Не ме убеждава с последните нейни роли, които видях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първи, заради включването на футболиста на Шалке 04 Ацуто Учида, изгледах и излъчения вчера осми епизод на Biblia Koshodou no Jiken Techou, но само защото от блога на Джин Ширасу, разбрах, че той ще има епизодично участие. Много малко бе за съжаление включването му, само в две сцени, а той в ролята на работник в библиотека. Все пак видях любимото хлапе, трябваше да го уважа след като ни помоли в блога си.

Така и обаче след видяното в първи епизод, дорамата не успя да ме грабне, за да я продължа, а сега се връщам отново към нея, но само за да видя участието на Джин. Дори и да не ме грабна сюжета, нито харесвам подобни истории (жанрове), останах впечатлена от местата, на които е снимана дорамата и обстановката, както в библиотеката, така и местата извън нея. Чудна е картината наистина и те предразполага, само че с Аяме Горики вече наистина се гледаме много накриво. Руснаците също превеждат.

Описана е като романс, но аз романс не успях да видя, от изгледаните два епизода. Сигурно ще е на финал, знам ли...

 

Ще я запомня с включванията на Ацуто Учида и Джин Ширасу тази дорама, а до финалa й може да се включи с епизодично участие и още някое интересно име, кой знае. Не знам защо ми дойде в момента на ум за Шухей Номура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е и онлайн на руски, тук.

Нежно е, такова лежерно с мнооого изящество, финес и бит, с истории от деня. Също много любов към книгите. Може би най-доброто от букинистичните японски серии което ми е попадало.

Това по-горе, може да бъде прочетено и като бавно, малко досадно и на моменти инфантилно.

Приятно е за разтоварване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...