Jump to content

Tree Of Heaven (2006)


Recommended Posts

Сериалът не е лек, но притежава истинска линия на развитие по отношение на мралната красота. Харесва ми това, че сценаристите не изтрепаха всички на финала. В края на краищата в живота най-трудните моменти са, когато се налага да продължиш. Така че в това отношение филма има какво да даде и на хора с по-голям житейски опит. В края на краищата истинските неща започват там, където филма свърши...

Съгласна съм с теб kremenski действително е много тежък филм както каза също така и много тъжен, много плаках особено края очаквах, че ще стане нещо подобно един от двамата да умре, то нямаше как да се развие и по друг начин де, при положение,че той е влезнал в мафията, но щеше да бъде още по интересен ако бяха показали какво става с тях двамата през последните 2 години преди да се срещнат, поне с това можеха да го направях в още един или 2 епизода, поне това е моето мнение де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз най-после изгледах сериала. Много ми хареса. Актьорите в главните роли направиха страхотна игра. Не съм му плакала чак, но на щастливите им моменти се улавях че се усмихвам докато го гледам. На актрисата свалям шапка. Доколкото разбрах като се е снимала в него е била на 16 години (ако не съм се заблудила). Много добре играе. А и с този японски направо изби рибата. Много ме изкефиха диалозите - едните говорят на японски, другите им отговарят на корейски. Естествено имаше слаби моменти и аз се чудех на глупостта на главния герой (или по-скоро на сценариста) в дадени моменти, но като цяло ми хареса.

Финала ме изненада малко,

но не самия край а просто начина по който свърши. Иначе не съм и очаквала щастлив финал. Все пак не може престъпника да остане жив и да си живее щастливо. Това даже и в американските филми не става. :D

 

 

Между другото младежа (брата) сега го гледам в друг сериал - комедиен, където е голям шемет и пак много добре играе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ме разтърси тотално. След като го изгледах, започнах отначало. За пореден път се убеждавам как азиатците умеят да предадат чувствата, да хванат сърцето ти и да го стискат докато не изпиташ физическа болка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На втори епизод съм и малии, чи драми!

Иначе Парк Шин Хйе си е върха!

Много Х ми е какво стана с родителите им. Голяма мистерия

 

Edit:Що се отнася, до сериала, на последната серия съм и трябва да кажа, че този път корейците са надминали дори себе си по драматизъм. Горката Парк Шин Хйе, едва ли имаше серия, в която да не рони сълзи и то даже по няколко пъти, смрък, дано поне краят не е толкова тежък, че сърцето ми няма да го издържи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко изгледах последната серия и мога да кажа само: прекрасен сериал и прекрасен край..

Вярно, че и на мен ми напомняше по нещо на Sorry I Love you..

 

Хубавото е, че краят не беше същият и не ги изтрепаха и двамата. Прец цялото време си знаех, че някой от двамата ще умре, иначе историята нямаше да е толкова затрогваща, но точно това не го очаквах..

Направо си е цяла поезия целият този сериал: в началото с този сняг, после с подаръците, които й правеше нашият герой и с романтиката на килограм; и накрая с тази наистина трагична, но толкова красива развръзка..

Вярно, че имаше и доста смях..

Те тези чичковци бодигардове ли бяха на нешето момче иили нещо като шутове.:))) Но този главният, наставник ли беше, и аз точно не знам, направо ме разби. Страхотен просто - като визия, стайлинг, реплики и физиономии.. Върхът!!!

Главният актьор го гледам за първи път и мога да кажа, че е доста талантливо момчето. С това намигане и с тази красива усмивка, направо спира дъха.. Но най-голяма заслуга за въздействието като цяло и най-запомнящата се фигура в сериала,

е наистина актрисата Park Shin Hye. Много красива и много талантлива. Определено се справи доста добре с езиците, а също има и много хубав и нежен глас, който ти влиза под кожата и те кара да настръхваш. Прекрасно подбрана за тази роля на милата и крехка Хана - точно чиста и невинна като снега..

Вярно, че много плачеше, но ролята и беше такава, така че всичко ми се видя на място.

Другите два персонажа, които ми харесаха, може би на последните епизоди, са на Мая и на Рю.

Стана ми мъчно за Мая и за нейната толкова трогателна любов към Юн Со. .. Все пак на края се видя, че тя не е толкова лоша, а просто една невинна жертва на обстоятелствата и на амбициите на собствената си майка.. А Рю.. Много приятен и красив и ме впечатли с това, че искаше честно и по мъжки да се пребори и да защити любовта си. Все пак до края издържа, без да приложи никакви мръсни методи.

Мика - една чудесна приятелка, но не много запомнящ се образ. В началото беше по-активна и доста ме разсмиваше..

 

 

 

Никой нищо не е писал за музиката. Аз ще добавя, че е невероятно красива и чудесно подбрана. Аз лично бях поразена от съчетанието на музика и сцени.. Пианото и оперните арии прекрасно си акомпанираха с най-тъжните моменти и добавяха още повече романтика..

От филмите, които съм гледала, съм останала с впечатлението, че всички мафиоти обичат да слушат опера. И тук много ми хареса съчетанието: японска мафиоти, облечени в черно и оперна музика.. А накрая тази оперна ария до дървото, в която се пееше Ti amo.. Ti amo, ме довърши тотално..

 

 

 

Песента, която звучеше през повечето време е също много хубава..

 

http://www.youtube.com/watch?v=bUp1XdiGcA4&feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще прозвучи като реклама, но, ако отдавна не сте плакали, а ви се плаче - това е сериала!!

Като го гледах направо не можех да си сдържа сълзите, особено в последните епизоди. Каква история и по какъв начин е разказана!!

Все пак братът успя да удържи на обещанието си да бъде винаги с нея (и то по какъв начин)

. Краят наистина е неочакван - там колко сълзи се изляха.....

Заслужава си да му се отдели време,за да бъде изгледан!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 3 месеца случайно си намерих български субтитри и го изгледах. Много силен сериал. Имаше моменти, на които съм се усмихвала заедно с тях, и в които плачех с тях. Бодигардовете правеха цялото шоу в повечето случаи...

Края си знаех, че ще завърши гадно, ама чак пък така не съм си и мислела, че може да е.

 

Макар че като чух, че се налага да я оперират и може и да не оцелее първо това ми мина през ума и то взе че и така стана.

 

А саундтрака наистина е убийствен, особено тази песен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми прати бълг. субтитри на този вълнуващ сериал на личната ми поща (има я в профила ми). Ще бъда много благодарна и щастлива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много тъжен сериал! Един от любимите ми е. След него станах голяма фенка на Парк Шин Хие и Лий Уан.

Много добре измислена история, перфектна актьорска игра и музика (естествено!).

Парк Шин Хие тогава е била толкова малка, а толкова талантлива- горката, във всеки епизод си изплакваше очите...

А на последния епизод и аз много ревах, въпреки че вече бях чела какъв е краят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е толкова корейско, защо не го преместите в правилният раздел. Заради 2ма-3ма второстепенни и третостепенни японски актьори няма смисъл да тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви кажете от къде мога да изтегля сериала? От горните линкове не успях. Глед първа серия в vbox7 но там няма превод на другите серии. Моля някой да ми помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв точно ти е проблема със свалянето? От линковете в 1-я пост единия води до Д-адиктс, където се сваля без регистрация, само цъкаш върху стрелкичките вдясно от заглавието на файла и дърпаш. Другия е за БГшеър, където просто трябва да почакаш малко. Кое точно те затруднява толкова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да но си стои в биткомета и не мърда. А накрая където пише в програмата сийдъри,пиъри и всички на всички пише 56. Защо не се сваля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И там опитах но когато файла стане готов за изтегляне и натисна -свали файл брояча започва на ново да брои и пише файла се подготвя за сваляне. Защо се получава така. Ако пратя sms за бързо сваляне дали ще се получи? Настройките са ми наред,защото всичко друго се сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно БГшеъра пак се е бъгнал нещо. Не бих те съветвала да пускаш СМС-и, най-вероятно просто ще се набуташ. Опитай да почакаш малко дали ще тръгне пак от д-адиктса, иначе не знам къде другаде го има, а аз го изтрих отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много исках да гледам филма и пробвах с sms и стана . Много бързо ги свалих. Но явно само това е начина,защото преди това се прабвах сто пъти. Уф много съм щастлива и много ти благодаря че ми отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що рев , що сълзи!!!!! Обичам драмите, филма много ми хареса, но прекалено много ми дойдоха сълзите във втората част на филма, Lee Wan има невероято излъчване, много добре се справиха актьорите. Като двойка Lee Wan и Park Shin Hye бяха неотразими. Признавам, в сериала имаше много добри попадения и силни моменти, музиката направо ме разби.

Краят-много тежък, очакваше се и там много сълзи, направо да ти се скъса сърцето.....

Който обича драмите не бива да пропуска филма. Като го изгледах после отново си пуснах някои любими моменти. Толкова хубаво е направен сериала, че сякаш ти изпитваш всичките тези емоции и усещания. На мен ми харесаха първите епизоди много, много силни, с толкова чувства. Историята е невероятна-красива, безнадеждна, трагична......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...