Jump to content

Recommended Posts

chungking_express.jpg

Чункин експрес

 

Жанр: Романтичен, Драма
Година: 1994
Страна: Хонгконг
Времетраене: 102мин.
Режисьор:Уон Kар-уай
В ролите:Такеши Канеширо, Бриджит Лин, Тони Леун Чиувай, Фей Уон.


.: Резюме :.

Три години след култовата си класика “Диви дни” нестандартният и стилен режисьор Уонг Карвай отново отскача високо над останалите с “Чункин експрес” – светкавично вълшебно пътешествие из живота на група млади самотници. Филмът му е пропит от неоносталгия по 60-те години на XX в.

Действието на първата новела (с времетраене 42 минути) се развива в подобната на лабиринт жилищна сграда “Чункин Меншънс” в центъра на Коулун и разказва за романтичния млад полицай Хе Дживу, наскоро зарязан от приятелката си. Докато се мотае безцелно из къщи, тъпче се с консерви от ананас и звъни на стари гаджета, съдбата му е отредила среща със студенокръвна наркопласьорка, носеща руса перука и маркови слънчеви очила.
Втората, по-интересна новела (с времетраене 61 минути) разказва за друг млад полицай. Също зарязан от приятелката си стюардеса, той не знае, че по него примира Фей - леко смахната служителка от заведението за бързо хранене “Среднощен експрес”.

 

IMDB

Награди и номинации: 4 Хонконгски филмови награди ’94 – за най-добър филм, режисура, мъжка роля на Тони Леун Чиувай и монтаж
“Златен кон” ’94 – награда за най-добър актьор на Тони Леун Чиувай
2 награди в Стокхолм ’94 – за най-добра актриса на Фей Уон и на ФИПРЕССИ


Изтегли филма BluRay -ESiR

Изтегли филма DVDRip

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всички които искат да опознаят Уонг Карвай могат да започнат с този него филм. Ако има впечатлени от 2046 този ще им се стори също интересен, но не повече. На мен ми харесва и може би ако го бях гледал когато е излязъл по кината щях да се впечатля още повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, много малко коментари за този филм!

На мен ми беше приятен за гледане. Обичам саундтраците, които Wong Kar-wai подбира. Според мен играят важна роля, както във неговите филми, които съм гледала, така и по принцип. Потапяш се по-лесно. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...