Jump to content

The Red Shoes (2005)

Recommended Posts

MV5BMDk4YjE2YzktZWIyYi00ZjVjLTgyZmUtNzI5YzE5MWIxNzQ3XkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_SY1000_CR0,0,700,1000_AL_.jpg

The Red Shoes/Bunhongsin (2005)

Държава: Южна Корея

Година: 2005

Жанр: ужаси, мистерия

Времетраене: 01:45:32

Режисьор: Kim Yong Gyun

В ролите: Kim Hye Soo, Kim Sung Soo

Резюме: Сон Дже напуска своя съпруг и започва сама да се грижи за своята дъщеря. Една вечер, докато се прибира вкъщи, тя намира в метрото чифт червени обувки, които се оказват прокълнати.

red%20shoes%201.jpg

Red+Shoes+Korean.jpg

Лично Мнение: Филмът е доста стряскащ, смята се за един от най-добрите корейски хоръри. На мен лично този тип ужаси не ми е от най-любимите  :) но все пак може да се гледа с интерес.

:lol: Айде сега...идеята сигурно е в това ,че се обагрят от кръвчицата на обулите ги.

Филмът иначе е приличен. Един от малкото корейски хоръри, които харесвам. :D

Тази дискусия за цвета на обувките ми беше позната от миналото, но филма изобщо не си го спомних. Е, току що си го изгледах профилактично и наистина преди време съм го гледал. Май беше с различна обложка. Колкото и да е странно, аз първо забравям заглавието, после сюжета и чак накрая обложката. :lol:

Действително е доволно стряскащ, и на мен ми влиза в ТОП20 на корейските ужаси. :) Имаше някои много добри попадения, класически моменти и типично силната за корейците визуална част.