Jump to content

Recommended Posts

B0xwqf.jpg

Koishite Akuma (2009)
Страна: Япония
Година на излъчване: 2009-Юли.-07 до 2009-Сеп.-08
Жанр: Фентази, романс
Епизоди: 10
Режисьор: Toyofuku Yoko, Kashikawa Satoko
Субтитри: Английски Hardsub
Руски до 5еп

Участват:
Nakayama Yuma as Kuromiya Ruka
Kondo Masahiko as Kaito
Ito Shiro as Shinjo Jiro
Horiuchi Keiko as Miura Atsuko
Morimoto Shintaro as Miura Sh
Kato Rosa as Natsukawa Makoto
Takahashi Hitomi as Fujii Sakiko
Kyo Nobuo as Fujii Masayuki
Watanuki Shoichi as Inuzuka
Mashita Yuki as Nekota
Satoma Masaru as Kameda
Shu Genjitsu as Saruwatari
Uematsu Yoriko
Domoto Kenji
Minami Toshio

Sometani Shota

Irie Jingi

Резюме: Ruka все още не е зрял и пълноправен вампир. Неговите кучешки зъби все още не са напълно развити, което означава, че той не е вкусил човешка кръв - или най-малкото човешка кръв. С цел да се подготви, се хвърля в света на хората, когато заживява с Jiro, собственик на китайски ресторант и се записва в гимназията. Неговата учителка е весела, въпреки че натрапчива, млада жена, която улавя новоизлюпения кръвопиец под крилото си. Дали той действително ще се влюби в един смъртен?

 

Свали ТУК


ТУК и ТУК с бг субс :subs: 

 

онлайн с бг субтитри :subs:

:essub:



Личен коментар: Този сериал много ми хареса, гледах го без суб, защото много бавно му излизаше превода,таз седмица го изгледах със субтитри, а мисля да хвърля едно око и на руските.Сериала ми хареса заради вампирите :noteet:, а и заради сюжета не беше сладникав толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го до половината става, има потенциал в актьорите, ама бива ли такова нещо - ами дори и 16 години нямат, я им вижте ЕГН-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като преживях първоначалният шок, че главният ни герой (така де, Накаяма Юма) е с точно 10 дни по-голям от брат ми, го изгледах. Сладко беше, ама определено не това, което очаквах.

 

Като видиш постера с всичкото това розово и тази любов, за която толкова говореха в резюмето мислиш, че ще последва някаква училищна комедия. Е, определено си имаше своите моменти, но доста по-малко, отколкото очаквах. Още от края на първи епизод, когато се разбра, че нашият ще се влюбва в учителката, а не в някоя ученичка, ми стана напълно ясно, че шансът това да свърши добре е горе-долу колкото беше и в A Love to Kill. И все пак накрая ревах като бебе T_T И какво беше това, всички го забравиха и все едно целия сериал не се е случвал :scratch: :x ?!

 

Гласът на Рука обаче ми беше много приятен - нямам идея обаче защо. А всеки път, когато казваше "Макото", направо се разтапях - толкова меко и топло звучеше... И този поглед...

Но пък всеки път като се усмихнеше наистина му личеше колко е млад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала определено ме грабна, напомня ми, разбира се, на Здрач, не че има нещо лошо в това. Само едно не разбирам, защо са го прецакали сладура с тази прическа - хич я не бива , разваля ми цялата идея за сексапилния млад вампир с нежна душа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=oxpjkQtqQ5w&feature=player_embedded



Нощта гони деня от улиците.
Скитам самотен... само сянка,
а безразличната луна е над мен, преди изгрева...
Прегърнал мечтите си,
които няма да се сбъднат, си спомням за теб.
Но не съм забравил сънищата и мечтите си,
когато бяхме щастливи... двамата с теб.
Може ли миналото ни за миг да се върне,
когато сърцето ми се влюби в теб завинаги?
Ние не ще се забравим...
В тези мечти като в призрачен сън
си спомням всичко, което ни се случи.
Сърцето бие, заклело се да обича.
Самотното ми сърце, което си влюби в теб.
А безвъзвратно отминалото време ще се върне.
И както преди ще ми се усмихнеш
и без сълзи ще отидем там,
където звездите на небето
ще ни нашепват за нашата любов.
Това е вечният живот!

а ето и оригиналното клипче с ендинга на сериала

http://www.youtube.com/watch?v=pr-DMl0Umjo&feature=player_embedded

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ме разби!

По-хубаво от това, здраве му кажи!

Наистина страхотен превод!

Евал...ла!

 

Личи, че са още деца.

Струва ми се, доста жестоколират.

Да. С тези красиви очи! Смятам , че в този филм, който още не съм изгледала, както обешах, прави мн добра игра.

И мисля, че ако продължи и с артистичната си кариера, няма да сбърка.

Скоро го срещнах в някакъв друг филм, но не се сещам кой.

Има ли нещо за него публикувано в сайта, че не съм гледала?

Люси:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадно :cry: Не трябваше така да свършва,не трябваше да си отива беше много тъжен край(и аз малко си поплаках) сценката с целувката беше много сладка.КАто цяло сериялчето си беше много добро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадно :cry: Не трябваше така да свършва,не трябваше да си отива беше много тъжен край(и аз малко си поплаках) сценката с целувката беше много сладка.КАто цяло сериялчето си беше много добро :)

 

 

А аз си мисля, че добре свърши, точно като за японски сериал. Защото инак не му оставаше нищо друго на нашето вампирче... освен да пие и да вампиряса... :green: Всъщност, най-същественото (поне за мен де), бе в това, дали наистина "вечния живот" е вечен. За вампирчето той се изразяваше в спиране на времето. "Нима сме живи, ние, за които времето е спряло". Също като във "Хлад" и тук се прокрадваше мисълта, че вампирът не е свободен, защото е зависим от пиенето на кръв, и не живее вечно, защото всъщност времето не тече, то просто е спряло. Но пък нима наистина времето може да спре... хммм :scratch:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета, дължа ви едно извинение и едно голямо благодаря!

Знам, че Мрънчо ви издирва "под дърво и камък'

и знам, че ви беше доста трудно да превеждате от вградени субтитри.

Знам, че задоволихте една моя прищявка или молба, както искате тако го

мислете. Още веднъж, Благодаря на преводачите и разбира се на Мрънчо,

за това, че този проект се осъществи.

И аз да кажа някоя и друга приказка във връзка с предните коментари.

Мисля, че независимо дали си смъртен или не, времето

спира само когато си истински влюбен, без значение в кого или какво.

И дали сме тогава живи или не, незнам.

Но мисля, че не е случайна приказката: "времето мина неусетно" или

"не усетих как мина времето", така както когато гледаме и се наслаждаваме

на любимите си азиатски сериали и филми с "Еastern spirit".

Е, тогава вярвайте ми, все ми е едно...

Люси:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Охх така си поплаках сега... :(:(:(

Наистина много тъжно свърши.Очаквах друг край ..но и този беше красив...

 

 

Аригато, аригато сладуранки за положения труд и всичкото отделено време за да напишете тез страхотни субтитри !!! :kiss2::kiss2::kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е много тъп филм. Изгледах 1,2 и последния епизод. Историята е интересна обаче много скучно представена. Да бяха дали на корейците да го направят този филм. И без това финала беше типично корейски. Сигурна съм че те щяха по-завладяващо да ни представят историята и разбира се главния герой щеше да умре много по-драматично. Иначе действително вампира беше голям сладур. Чак ми се прииска и на мен да ме захапе. За играта му няма да коментирам. То такъв красавец и на пейка да беше седял през цялото време пак щеше да ми хареса как играе . От всички вампири които съм гледала този е най-готин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми допадна. Има много по-тъпи сериали по сюжет, а този ме привлече с това, че с всяка следваща серия ми харесваше повече и повече :lol: Пък историята успя да ме изненада. Принципно предположенията ми по подобни сюжети накрая са верни, ама не и тоя път.

 

В spoiler прозореца се намира спойл по филма, ако някой не иска да разбере края да не го гледа.

 

Аз очаквах тя да се влюби в него защото той прилича на първата й любов, а не той да се окаже първата любов. Както й накрая да я направи вампир - не да се откаже от вечния живот....

 

Пък и ако не друго то поне Рука компенсираше с вида си. (макар, че предпочитам някак да стоеше по-често с качулката :roll: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразя драми или анимета, в които главния герой умира.А пък тази драма беше супер готина. Но той умря в началото, умря и в края.Намерете смисъла, защото на мен ми се губи. И не знайно, защо сега ме нерви тази, която играеше главната роля (учителката). Сега, която драма да гледам с нея няма да ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето ми хареса като цяло, но ми останаха два неизяснени момента:

 

От 10 години нашето момче е вампир; как така до сега не му се наложи да се храни и изведнъж стана въпрос на живот и смърт да се напие с кръв до новата луна?

И как така не може да бъде сниман - образът му го нямаше на нито една снимка - а изведнъж се появи на видео?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краят си беше ясен още от началото, а главният герой го измъчваше цял сериал вечният въпрос "Да пия или да не пия?" Вампирчето наистина беше сладко, но ако не тежеше 30 кила заедно с кубинките, щеше да е още по сладко. Горещо препоръчвам сериалчето на лица от женски пол под 16 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм дърта за този сериал защото стигнах до 4-та серия и ме хванаха нервите а уж си падам по ученически истории. И аз не знам защо, но учителката хич не ми допадна и може би заради нея го уволних.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм дърта за този сериал защото стигнах до 4-та серия и ме хванаха нервите а уж си падам по ученически истории. И аз не знам защо, но учителката хич не ми допадна и може би заради нея го уволних.

 

Ти пък, дърта... :shock: А аз даже го превеждах и му се радвах безкрайно... :bounce: Явно не си била в настроение, мисля... То след четвърта, започва да се разплита кълбото на историйката... А в предпоследните, те очаква и развоя... :)

 

 

... безсилието от осъзнаването, че си абсолютно различен, че не можеш да бъдеш с любимата си, че никой не те желае и се страхува от теб... кръстопътя, по който да поемеш и да продължиш... Да превъзмогнеш и да докажеш, че не си лошия и най-вече, че не можеш да бъдеш лош... и че не си прекрачил границата... и всичко това на една доста крехка възразст... в периода на осъзнаване и развитие на личността като такава... Посланието на филмчето е силно, стига да го извадиш от контекста на обичайните тривиални ученически събития...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ANJY май си права за настроението .... не съм го отписала съвсем, все пак такова малко сладко мрачно вампирче заслужава втори шанс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми допадна. Има много по-тъпи сериали по сюжет, а този ме привлече с това, че с всяка следваща серия ми харесваше повече и повече :lol: Пък историята успя да ме изненада. Принципно предположенията ми по подобни сюжети накрая са верни, ама не и тоя път.

 

В spoiler прозореца се намира спойл по филма, ако някой не иска да разбере края да не го гледа.

 

Аз очаквах тя да се влюби в него защото той прилича на първата й любов, а не той да се окаже първата любов. Както й накрая да я направи вампир - не да се откаже от вечния живот....

 

Пък и ако не друго то поне Рука компенсираше с вида си. (макар, че предпочитам някак да стоеше по-често с качулката :roll: )

 

 

Аз пък още от началото си мислех, че по някакъв начин той ще се окаже първата й любов. Много се надявах да има щастлив край защо винаги трябва да умират накрая....... не обичам тъжните завършъци :( xD Да си призная точно последната серия още не съм я изгледала, обаче пустото ми любопитство -_- Сега ще подготвя психически за 10 еп., че такъв сладур щом ще умираа........ :cry::(

 

 

Иначе и на мен ми беше малко скучен от начало, но след 3-4 еп. мибеше любопитно как ще се развият нещата и какво ще се случи в сладващага серия и сериозно го подхванах :D Определено не съжалявам баче :rolleyes::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...