Jump to content

Yae no Sakura (2013)


Recommended Posts

8191JHivRjL._SL1407_.jpg

Yae no Sakura (2013)
Страна: Япония
Също така известен като: 八重の桜
Година на излъчване: 2013 – Януари – 06 старт
Време на излъчване: Неделя 20:00
Формат: Renzoku
Жанр: Tайга-драма
Канал: NHK
Епизоди: 50
Режисьор: Mutsumi Yamamoto
Субтитри: Английски

Участват:
Haruka Ayase - Yae Niijima
Joe Odagiri - Jo Niijima
Hidetoshi Nishijima - Kakuma Yamamoto (Yae's brother)

Kudo Asuka - Saburou Yamamoto (Yae's brother)
Hiroki Hasegawa - Naonosuke Kawasaki (Yae's first husband)
Tetsuji Tamayama
Ryo Katsuji - Kenjiro Yamakawa
Kiko Mizuhara - Sutematsu Oyama
Mitsuki Tanimura - Tokie Oda
Mitsuhiro Oikawa - Takayoshi Kido
Masahiro Takashima - Masanao Makimura
Hiroki Matsukata - Seihachi Taiyaki
Shun Oguri - Shoin Yoshida
Eiji Okuda - Shozan Sakuma
Gou Ayano - Katamori Matsudaira

Takumi Saito - Shuri Jinbo

Gouriki Ayame - Yukiko Hinata

Ashina Sei - Jinbo Yukiko

Okada Yoshinori - Hirosawa Tomijiro

Furukawa Yuki

Kuroki Meisa

Nagase Tasuku


Резюме: Драмата е базирана върху живота на Yae Niijima (Haruka Ayase), която участва в защитата на Aizu по време на войната Бошин, а по-късно основава християнски университет заедно със съпруга си Jo Niijima (Joe Odagiri)...


Свали :click:

 

Свали с руски субтитри :click: 

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри  :click:


Дано някой се реши да я преведе.. smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна повече от добре тазгодишната тайга-драма и съм много доволна от видяното в първи епизод. Японците веднага качиха и епизода, още в неделя с отлично качество, така че максимално се насладих на картината. Историята започна от 1851 г., когато Яе е само на 6 години. Момиченцето, което играе ролята на Харука Аясе на тази възраст е чудно (трябва да се разровя за името й). Има невероятно присъствие, а очичките й блестяха. Истинско малко дяволче, играе с момчетата и се интересува от огнестрелни оръжия. Бунтарка още на тази възраст. Свободолюбива, много закачлива и игрива. Естествено всичко това й носи и големи неприятности, в които тя още в първи епизод се забърка и постави в неловко положение своя по-голям брат, в ролята Хидетоши Нишиджима. Шун Огури се появи още в първи епизод.

Дано започнат превод на английски, макар че знаейки какво стана с миналогодишната тайга-драма... едва ли.

 

Скрийшотове, които направих на малката Яе

 

10df23a59aec539e.jpg

 

 

4e39f7335becbdc5.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дорамата става все по интересна, но за съжаление и тя не се превежда на английски.

Не мога обаче да пропусна продукция с действителни исторически личности и събития от японската история. Гледам редовно всяка неделя епизодите, днес се излъчи 6-ти. Изстрадах съдбата на героя на Шун Огури, а в трета част се включи и пораснала вече Яе (Харука Аясе), появи се и Тецуджи Тамаяма в ролята на Окура Ямагава. Интересно ми е и да наблюдавам един млад японски актьор - Асука Кудо, който ми прави впечатление тук в ролята на по-малкия брат на Яе, с който тя тренира заедно (много често го побеждава), учи се да се бие, да стреля. Го Аяно отново с отлично изпълнение, Хироки Хасегава също, много познати японски актьори се включиха и предстои да се включат до финала.

Разрових се за името на малката красавица, момиченцето, което играеше Яе като дете. Казва се Рио Сузуки. Страхотно дете, първите два епизода с нейното участие бяха огрoмно удоволствие. Предполагам, че тепърва ще я виждаме и в други японски продукции, макар че вече се е снимала миналата година и в Kaeru no Oujo-sama (2012), но изобщо не съм обърнала внимание, предполагам, че ролята й е била малка и не съм я запомнила.

Яе е много будно и умно младо момиче, което не умее да шие, не умее да се справя с домакинските задължения като своята майка, но пък стреля с пушка, катери се по дърветата, тренира бойни изкуства и се справя отлично. Смела, много смела е Яе. Войната Бошин (1868-1869) все още не е започнала, но наближаваме и тези събития.

 

Харука Аясе като Яе Ямамото

 

c8f9fec72ef1cac2.jpg

 

a7a5100602ed0065.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнаха превод на английски и в момента са стигнали до 9-ти епизод.

Стискам палци да продължат, защото вече я започнах и страшно ми харесаха първите 7 еп., които успях да изгледам. 

Тайга-драмите винаги са ми се стрували интересни и сега се уверих в това.

Иначе преди бях пробвала да гледам Gou, но не ми допадна, а и след като

 

премахнаха тримата братя Мори, нямаше причина да гледам.

 

 

Тук нещата обаче са различни. Симпатизирам на повечето персонажи, а и добре представят нещата, както от страна на мъжете, така и на жените.

Целият актьорски състав е чудесно подбран!

Една от сцените, която ми хареса, е от трети епизод с Хидетоши Нишиджима. Какума изглеждаше много добре, когато им показа на какво е способен. Малко емоционално реагира и не знам дали няма да си пати по-късно с прибързаните си действия в подобни моменти, но ще видим.

Rie с теб отново гледаме в една посока -  Асука Кудо. На мен също ми направи добро впечатление и имам намерение да се разровя за повече информация. Очаквам и по-голямо включване от него, все пак има още доста епизоди.

Изненадах се, когато видях Кенджи Фуруя от Dragon Ash(мисля че не съм се припознала). Доколкото разбрах той ще играе Хаджиме Сайто, който не е по-малко интересна фигура.

Малката Яе беше толкова сладка. Прекрасно дете! Странно, но не се сещам да съм я засичала в Kaeru no Oujo-sama, но нищо. Предполагам в бъдеще ще имаме възможност да я гледаме в още интересни продукции.

 

Една снимка и от мен с нея, Харука Аясе и Хидетоши Нишиджима. 

 

c72f05fbc9401db1.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бавничко, но стигнах до финала. Доволна съм от това, което ни показаха.

Въпреки че в някои от епизодите действието вървеше по-бавно, а и ми се искаше да видя малко повече за някои от второстепенните персонажи, успяха да задържат любопитството ми.

Беше интересно и сега се чудя, коя да е следващата дорама от този жанр, която да гледам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...