Jump to content

Recommended Posts

Goong (Gung)/궁 (宮)

spacer.png

 

Palace / Princess Hours (MBC Global Media) / Imperial Household 

Жанр: романтичен, комедия
Епизоди: 24
Излъчване: MBC
Период на излъчване: 11.01.2006 до 30.03.2006
Дни на излъчване: Сряда и Четвъртък 21:55
Музика: "Perhaps Love" by HowL & J. , "You & I Are Fools" by Stay, "Parrot" by HowL
Други: "Ice Pond", "Give Me A little Try" by Leigh Nash

 

В ролите: Yoon Eun Hye, Joo Ji Hoon, Kim Jeong Hoon, Song Ji Hyo

 

Сюжет:
Корея през 2006-а, но не съвсем. Представете си, че в страната все още съществува монархия и след внезапната смърт на краля семейството му отчаяно се бори да запази позициите си. Представете си, че според едно обещание младият принц трябва да се ожени за непознато момиче, което се оказва негова съученичка. А сега да добавим и драматичен елемент в лицето на бившата приятелка, законния онеправдан наследник и майка му. Следват кралицата майка (или баба) с афинитет към сериали и една неописуема млада принцеса със странен вкус - това вече не можете да си го представите...
Сладураната от Coffee Prince вече в женска роля (но съвсем същата шматка), няколко хубавци за цвят (по-конкретно двама), страшно сладка баба (старата кралица) и луд купон в двореца, както и обичайните супер-хипер-мега-гига-терасложни отношения между всички замесени.

 

Награди:
1st Seoul Drama Awards: Best Art Director
42nd Baeksang Awards nominated for
Best New Actor, Joo Ji Hoon
Best New Actress, Yoon Eun Hye
2006 MBC Drama Awards for:
New Actor Award, Joo Ji Hoon
New Actress Award , Yoon Eun Hye 

:essub: 

 

 :subs: Свали с български субтитри: :click:  :click: 

:subs: Онлайн с български субтитри: :click:  :click: 

Свали с английски субтитри: :click:

Свали с руски субтитри и дублаж:  :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги като погледна някакви картинки от този филм, веднага почвам да си задавам някакви въпроси. "Какви са тия принцеси в Корея?" "Възможно ли е действието да се развива в минало време?" "Защо обаче всичко е толкова лъскаво?" Тогава неусетно се сещам за една уникална сграда, която съчетава в себе си кръчма,бардак,дискотека и стрийптиз бар. Сериала Hong Gil Dong нямаше да бъде същия без нея Спийди благодаря за разяснението Smile Очаквам да е супер смешен, но за 24 епизода няма как да не сложат и малко драма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малката се вихри с пълна сила jocolor Тука всичко е по много- и смях, и плач.

Само че за мен си не можах да определя кого от двамката харесвам повече-Принца или Братовчеда.

АААААААААА и защо трябваше да му боядисат рижата коса Question Толкова беше сладък с нея :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, като ръждясал изглежда с тая боя... Very Happy Very Happy Very Happy

Ми те и двамата са еднакви (демек еднакво... хмм... нежни?!?), какво да им се избира? Само се моля да мине най-после модата на розовите мъжки дрешки, че направо ми се повдига вече... affraid confused Suspect

Мацето че се вихри, вихри се, ама малко й е тъпа ролята. Имам предвид сцените със съученичките и т.н. Иначе добре се справя сладураната, пък и за съжаление явно играе ролята на представителна извадка на корейската тийнейджърка, ама то тяхното се не трае. То не бяха розови пухчета, не бяха играчки, не бе чудо. От толкова сладост направо ми загорчава понякога. А онея двенките й съученички от първия момент ми бръкнаха право в мозъка. И това се предполага, че са момичета на по 18-19 години?!? Майчицеее.....

Но това по никакъв начин не означава, че филмът не ми харесва или нещо подобно. Просто... хмм, ще се повторя с цитата, но... Ако бях аз сценарист... Rolling Eyes

Едит: Обаче мечетата ми харесаха като идея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Засега съм на 13 епизод и първата "брачна" нощ... Лелеее, какъв хил, какво чудо, направо със сълзи се хиля. Какво става в стаята, а какво си мислят онези отвън. Хихихихихихихи! Голям майтап!

 

:lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към момичета във форума. Какво е това пухкавото, дето прилича на близалка и за какво се използва

006672865-big.jpg

Този път само по една серия на вечер. Тия муцуни дето ги прави Юн Ън Хъе са просто... clown . Това е най-подходящата за нея роля, като нарисувана е :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, средство за писане и то с накрайник-пухкавелник... Много популярни бяха и тук по едно време... Предполагам, че и сеге са... в определена възрастова група... на 10-12 годишните... Laughing Един от многото дребни детайли, които ми класифицират филма в графата "детски". Което не му пречи да е доста приятно занимание за свободното време.

За хубавците, ако ще избираме по външен вид, твърдо рижия печели. Ма всякакви други апетити ми угаснаха, :lol:

 

когато го видях да чете "Хари Потър".

 

Принцът пък е грозноват и си има плюшено мече. Простено му е, само защото мечетата си имат своя роля в целия филм, пък и му е скъп спомен. Но вкусът към розови панталони не му е простен по никой начин! Laughing

 

И някой ще ми каже ли на мен, какъв беше дълбокият смисъл на ей това сладко пиле, което той (Шин ?) разнасяше през цялата сватбена церемония и накрая й го връчи Question

180115.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пилето, ако не ме лъжат ограничените ми познания по орнитология, трябва да е патица. Тя символизира вярност, понеже се смята, че патиците имат само по един партньор доживот и не могат да живеят без половинката си. Традиционно на сватби се подаряват двойка дървени патици на младоженците. Толкова за гаргите. Ся за мъжете:

 

Рижият в червено ли те впечатли или в кестеняво, много ми е любопитно. Мен с тоя огън в косите ми биеше малко на бръкнал в контакта. Принца вярно, че не е първа хубост, но си има чар. Виж за розовото в модата съм съгласна напълно. Ако трябва да цитирам сама себе си:"За женствените личица и немутирали гласове не можем да ги виним, но за розовите дрешки оправдание нямат." Въобще розовото доминира в тоя сериал и този факт мноооого ме дразни, но останалото компенсира.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си аз, че не го мъкне току-тъй това пернато, но не бях запозната с любовните навици на патиците. Нито,че се подаряват дървени. Embarassed Скоро съм на сватба, вече знам какво да им взема!

 

Е то ако не беше червено, щеше ли да ме впечатли така? Laughing Супер си е, малко разнообазие на общия черноглав фон! Верно бие на ръжда, но бях твърде фрапирана от общото цветово торнадо, че да се замислям над подобни подробности.

 

То и на принцът розовото май му е най-малкия проблем. Като цяло костюмите му са доста колоритни. Следват всепризнатото от 2-3 хилядолетия световно правило - колкото по-шарен, толкова по-благороден!

Имам да догледам още няколко епизодчета, но като цяло в сериала най-много ми хареса как си променях мнението за това кой герой какъв е, с кого трябва да се вземе и кой/я е най-добре да отиде да се обеси! Ах, да, благодарско на умните преводачи, които бяха превели и песните и поздрав за всички с тази!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На мен също ми остават няколко епизода и засега мога да споделя впечатленията си от 21 епизод и интервюто:

Та значи мацката яко ме издразни - след такова признание да сгафи така... Вярно, нямаше как да знае дали е истина или не, ама все пак - аз поне бих се замислила малко. Направо настръхнах на тази част от епизода.

Освен това ме порази и караницата след интервюто - да му се не види, можело значи да си каже каквото има, ама не - трае си. Не да й каже всичко навреме, за да се изяснят, ами чака да стане мазалото и чак тогава. Пада му се.

Обаче не мога да отрека, че когато я ревнува има много въздействащи сцени. Кара те да се замислиш. Особено като ревна и той за пръв път, направо се размазах. Ееееееххххххххх.....

 

Ето и едно поздравче от мен, но е със сцени от последните епизоди:Goong

Едит: Не, дизайнерите им са за разстрел! Нареждам ги всичките до стената и... Айде розови мъжки дрехи някак се преглъщат. Розови дамски обувки в комбинация с какви ли не цветове дрехи - ще си затворя очите. Но къси дънки, кецове и сако?!?!?!?!?!?! Ако изгледам пак последния епизод ще трябва да шашна комшиите, 'щото ще пищя...

 

И да си призная, малко разочарована останах от края. Така де, добре, събраха се, ама не можаха ли да ни зарадват с нещо малко по-така? Не знам, може би заради Coffee prince очаквах и малко... малко по-горещи сцени... В крайна сметка не успях да разбера кога са сколасали с бебето...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо първите 3 епизода не ми харесаха особенно, рейтингите скачат след деветия , така че ще изчакам още малко. Приятелките и са по-скоро комедийни персонажи. Едва ли има чак толкова крайни момичета Smile Всички тия традиции , предполагам са плод на въображението на сценаристите. Е възможно е да са взели някои неща от миналото на страната. Каква огромна шапка и сложиха на Юн Ън Хъе. Направо не беше за завиждане :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

speedy86, отговаряш си на прякора! Кога го започна, кога го свърши! Аз чак сега смогнах.

Най-мил спомен май ще ми остане от къпането... Laughing Бие и първата брачна нощ. И мечетата. Ах, тези мечета!

 

С които ни показаха какво точно "не е" видяла тя.

 

Страхотни са! И толкова плюшени! I love you

За финалния епизод - 1. - е той и папионка си имаше към сакото! От кръста нагоре и от кръста надолу все едно гледаш два различни костюма! Shocked

Иначе

 

2. - ми е любопитно ти само заради дрехите ли би пищяла? Понеже и на мен по едно време ми се викаше от... СКУКА! Shocked Баси, такова нещо не очаквах, важните неща бяха точно 20 минути, през останалото време само се размотаваха. А за бебето - то май бая време беше минало. Или още в 23 еп. са се почнали. Между някое хълцукане! lol!

3. - Но останах много разочарована, че двамата братовчеди така и не си удариха един хубав бой. Вместо това за някакво рахитично кроше го направиха политически въпрос. Suspect

4. - И не ме издразни толкова глупостта, дето я изръсина интервюто, колкото нощната разходка с Юл. Значи, царицата тъкмо й се беше скарала, че е била при родителите си и тя реши, че най-удачно е да отпраши сама с колата в тъмата! Колко тъпа може да е?! И какви са тия царски бодигардове?! Не са ли чували за отвличания?! Shocked

И тъй като все пак съм била малко момиченце, мечтаещо да бъде принцеса, сериалчето ще ми остави много приятни спомени. За мен лично усещането от филма беше в началото като от книжки тип "Татко дългокрачко", "Ребека", "Полиана" и "Анн от Къщата на върбите". Не знам дали сте чели някоя, но всичките са за малки момиченца, попаднали не на мястото си. След средта пък стана като от роман на "Арлекин", в който влюбените 200 стр. се джавкат и накрая заживават щастливо (мдам, по едно време и такива доста съм ги чела).

 

Явно тоз дворец е успял да събуди повече емоции и заспали спомени, отколкото съм предполагала. И май имам късмет, че оттук ще се пренеса в кафенето, а не като вас обратното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах му до 15-тия епизод. Това беше много голяма грешка да му боядисат косата на братовчеда. Сега много трудно ги различавам, освен ако не ги дават в близък план Very Happy Той и Хиоринчето нямат никакав шанс, братче. Къде му е забавното на това? Най-много някаква мръсотия да направят и още повече да си усложнят положението.

За "първата брачна нощ" :

 

То бива традиции, ама как може маса народ да се обградили стаята и да слушат какво става вътре?!? Не е ли много перверзно това?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

то аз не знам какво потомство бих сътворила, ако съм наясно, че цялата рода и къде кой се намери слухтят при всяка пролука на стаята. Нищо чудно, че пробутаха на принца "медицина"!

 

Само червенокоси корейци! lol!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Абе аз останах с впечатлението, че на младежа въпросната "медицина" не му беше крайно необходима, но евала му на самоконтрола. Направо се съдрах от смях, когато почна да прави "упражнения". Много ми хареса и събуждането на другата сутрин - двамцата хубавци гушнати... Еххх...

Btw, май разбрах кога се предполага, че са направили бебето - помните ли сцената, когато той й беше сърдит, а тя тръгна да му се обяснява? Май тогава е най-логично, а?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес изгледах и последната серия Smile . Имаше много добре направени неща в сериала, но мисля че му липсваше нещо, за да стане перфектен. Все пак действието се развиваше в стар дворец, можеше да вкарат малко повече мистерия. Разни скрити тайни, места и т.н. Липсваха му малко приключения, които биха създали предпоставки за много смешни ситуации. Малко се освежиха нещата, веднага щом действието се прехвърли на друго място, по време на рождения ден на Yul. Пълнежа беше главно в идиотските сцени с Yul и Chae-kyung. Той я подлъгва и и говори безмислици, а тя гледа тъжно и се чуди дали да му повярва Smile . Направо ми се искаше да ги превъртя тези сцени. Много ме изкефи, когато им отмъкнаха колата пред очите Laughing Обаче беше красив сериала. Декори, облекла, всичко. Ън Хъе смени над 30 тоалета още първите серии. Като цяло съм доволен, ще ми останат хубави спомени от него. Coffee Prince обаче беше по-як :lol:

Специалния епизод е по забавен от сериала бе Very Happy Сега като ги гледах,някои сцени ми се сториха по силни, сигурно защото акцентираха върху тях. Ако си мислите, че това е смешно чуйте това.Докато се ровех, случайно попаднах на информация, че Goong ще го дават от края на юли тази година, по турската телевизия. Дублиран на турски! Това естественно не е за изпускане и веднага потърсих видео да го чуя. Вижте сами

. Колкото и да е смешно, направо настръхвам от мисълта, някой да го дублира на български :lol:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тоя братовчеда беше толкова противен бе, как може да го харесвате. Laughing Всяка сцена между него и главната беше адски вбесяваща. Не помня вече, ама май ги превъртах, толкова беше жалко... Rolling Eyes За героя говоря, иначе като визия вие си знаете. Wink

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото беше много по-симпатичен, мил творец. Аз ги бях заплюла така

 

братовчеда зима короната и главната героина, а принца абдикира и се взема с Мин Хьорин.

 

После поне пет пъти си промених мнението за героите, кой ми е симпатичен, кой не, кой колко е досаден и кой кого трябва да вземе. Май точно затова толкова ми хареса сериалът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега, след толкова корейски сериали така и никой не успя да измести Двореца от сърцето ми. Още помня идиотската си усмивка след почти всяка серия. Просто си вървях по улиците и се усмихвах. Щурава работа сме това жените. Според мен тук е най-голямата химия между геройте. Може би защото всички си изиграха много добре ролите, и младите и старите. С удоволствие чакам привода да си го изгледам на роден език. Искам да добавя и това, колко много ми хареса играта на бабата на принца. Към края ми се искаше и аз да си имам една такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...