Jump to content

Най-добър южнокорейски сериал за 2012г.


mrnkaloto

Кой сериал ви допадна най-много?  

110 гласа

  1. 1. A-H

  2. 2. I-S

    • I Do, I Do
    • I Love Lee Tae Ri
    • I Miss You
    • I Need Romance 2
    • I Remember You
      0
    • Jeon Woo Chi
      0
    • King 2 Hearts
    • Love Rain
    • Ma Boy
    • May Queen
    • Nice Guy
    • Ohlala Couple
    • Ojakgyo Brothers
    • Operation Proposal
    • Ordinary Love
    • Panda and Hedgehog
    • Queen Inhyun's Man
    • Reply 1997
    • Salaryman Cho Han Ji
    • School 5
  3. 3. S-W

    • Secret Angel
      0
    • Shut Up Flower Boy Band
    • Take Care of Us, Captain
      0
    • The 3rd Hospital
      0
    • The Bride Mask
    • The Chaser
    • The Equator Man
    • The Great Seer
    • The King`s Dream
      0
    • The King of Dramas
    • The Moon Embracing the Sun
    • The Rooftop Prince
    • The Strongest K-POP Survival
    • The Thousandth Man
      0
    • The Wedding Scheme
      0
    • Time Slip Dr. Jin
    • To The Beautiful You / Hana Kimi
    • Twelve Men in a Year
    • Vampire Prosecutor 2
    • Wild Romance


Recommended Posts

Браво! Стана си време за класации.

Лошото е единствено, че трябва да се маркира по нещо от всеки въпрос, защото иначе не зачита вота. :)

 

Моя глас отива при Reply 1997. Само него успях да гледам през 2012-та. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Alfons, но разрешава само до 20 възможни отговора на въпрос, пък сериалите са 60.

Нищо, де, не може да не ти е направил впечатление и някой друг сериал от останалите две части. ;)

Даже си помислих след няколко дни да сумираме и отсеем 20-те с най-много гласове и тогава да направим нова анкета с право само на 1 избор.

Сиреч това сега да е нещо като номинации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ерм понеже аз не мога да гласувам просто защото 'сичко е леш в първата и третата анкета, а не ми дава без да съм гласувал и в трите дали не може да имате предвид +1 глас за I do I do от мен? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам класирането-за съжаление нищо изненадващо. :( Концетрацията на сладури надделява над качеството. Освен това в класацията не присъстват няколко добри сериала, между които и лидерът на 2012 г. - My husband got family!? :mad2: Дали в класациите да влизат само сериали, които всички са гледали, за да има база за сравнение? Или поне да бъдат подредени по жанр?

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно по жанр да стане най-вече, че корейските повечето са размити м/у комедия, романс и драма. Като си спомня за К2Н спорехме доста към какъв жанр приспада и до края май не се разбрахме. Жалко, че не е анти-класация щях да имам голям диапазон на избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, ама така не мога да гласувам за два филма, които заради името си са в една категория. Какъв е смисъла в такъв случай?

Пробвай, можеш, ще трябва да цъкнеш и на някой от другите две части, обаче. Ако не искаш - пишеш си ги тук кои са тези два.

 

dido100, и по категории да бяха, пак трябва да се цъкне поне на един във всяка част. Пък някои ще цвъркат, че драми примерно не гледат и заради това не могат да гласуват. А и тия романтичните ще се окажат повече от 20. ;) Razzormaw е прав, че повечето са смесици от кво ли не.

Да направим ли първо допитване кой кой сериал е гледал? :lol: (Нали се сещаш, че много хора са гледали само тези с бг превод, те нямат ли право на мнение?) Всеки си гласува за квото е гледал и го кефи...

(Иначе кажи кой да изхвърля и да сложа твоя лидер?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си гласува за квото е гледал и го кефи...

 

Много ясно щом не си почнал да гледаш даден сериал значи още в зародиш не ти е харесал. При мен така ми се получи с доста заглавия rooftop prince, big, fate, i miss you, fashion king..стига ми k2H дето изгледах насила, а Аранг направо не ми се говори - дроп на 3 епизод. :D Щом резюмето е зле и не ти харесва каста за какво да се занимаваш с разни айдълски измишльотини и да викаш у-а на засукани корейки и зализани корейчета?! :D Човек трябва да гледа да е над тея неща и да подбира с едно даже две наум..:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти тук сега недей да правиш разбор кой сериал си е струвало да се гледа, щото нали е ясно, че твоето мнение е продиктувано от погледа ти от твоята камбанария!

 

Нека хората спокойно си посочат с какво им е било приятно да се развличат и разнообразяват. Нали целта на киното е всеки да прекара приятни мигове според вкуса си?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де нали всеки си знае сам за себе си аз на никой не казвам „гласувай за еди какво си понеже..” :rolleyes: Мисля, че не влияя на никой с това да казвам собственото си мнение и не се опитвам да манипулирам вотовете. :D Изреждам неудачите си завизуализация на това, което имам предвид нищо повече нали трябва се коментират собственте избори и защо са такива ergo --> Ми аз заради тея работи не мога да пусна три гласа на кръст тука. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти тук сега недей да правиш разбор кой сериал си е струвало да се гледа, щото нали е ясно, че твоето мнение е продиктувано от погледа ти от твоята камбанария!

 

Нека хората спокойно си посочат с какво им е било приятно да се развличат и разнообразяват. Нали целта на киното е всеки да прекара приятни мигове според вкуса си?!

Тогава променете заглавието на "Кой е най-гледаният корейски сериал?", а не "Кой е най-добрият?". Просто сега няма никаква база за сравнение-ако 100 човека са гледали A Gentleman's Dignity, но не са гледали History of a salaryman или King of dramas, то класацията е предварително обречена поради липса най-малкото на еднаква количествена оценка. Така History of a salaryman ще е обречен да си остане "лош" сериал, въпреки че е по-добър от A Gentleman's Dignity и със съвсем малко изпреварва King of dramas. :( Това се отнася и до My husband got family- при 40% рейтинг, той даже не е в класацията, защото сме го гледали 5 човека. Как да убедим останалите, че като качество надминава 90% от включените сериали?

P.S. Какви са тези безсмислени реклами във форума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейшш маса нахални тея ботове е оспамили мъжката и само в тея две теми ша кажеш, че ги привличат анкетите. :lol: Даже започнах да се чудя дали не гласуват и те душичките.

 

Тогава променете заглавието на "Кой е най-гледаният корейски сериал?", а не "Кой е най-добрият?".

 

Тука е едно и също това няма как да се изкара обективен резултат (каквото и да значи това понеже е доста субективно) в зависимост от достойнствата на сюжет, актьорска игра, работата на оператори и озвучаване. Щом дадено заглавие е обрало най много гласове значи е най-доброто за сезона според потребителите в този форум понеже се е гледало от много хора. И на мен не ми харесва концентрацията на гласовете в някои слаби от моя гледна точка заглавия (да не изброявам, че да не ме скастри пак мрън :D ), но така са решили хората и така са гласували според собствените си критерии. А недоволни винаги ще има за мен лично 2012 е най-слабият сезон на корейските драми имайки предвид нещата излезли през последните три години - 2010, 2011, 2012 и дано през 2013 да се появят заглавия като Градината и Снежната кралица примерно.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква война има тук :lol: Всеки си е дал гласа за нещо, което го е накарало да се чувства добре, както Мрън е писала по-горе. Ще поизгледаме и другите сериали, може да се промени и личната ни класация, знае ли човек.

По вкус и цвет товарищи нет. На мен пък " и дано през 2013 да се появят заглавия като Градината и Снежната кралица примерно." точно тия два филма не са ми сред любимите. Какво си чешете пръстите само, няма ли за дояждане и допиване вече? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък " и дано през 2013 да се появят заглавия като Градината и Снежната кралица примерно." точно тия два филма не са ми сред любимите. Какво си чешете пръстите само, няма ли за дояждане и допиване вече? :D

Викаш не стават.. особено първият направо за боклука? :D Няма лошо всеки си бута неговото магаре. deadhorseo.gif

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале, ама вярно много слаба година. :o Толкова тъпи сериали на килограм не съм виждал скоро. От 60 едва 4 съм довършил (за мой късмет има поне по един в трите части на класацията). Дано 2013 е по-добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, всеки гледа, и следователно гласува за това, което харесва laugh.gif

Не виждам защо трябва да се спори, тъй като е повече от ясно, че няма как всички да са доволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят глас отива при безспорния ми фаворит за 2012-та година - A Gentleman’s Dignity. Следва го другия ми любим сериал за годината I Miss You.

Въпреки колебанието и негативите, които отправях към Nice Guy, дадох глас и за него. Има сериали от същата категория, които още не съм гледала и въз основа на коментарите в темите им, мисля че биха ми харесали, но се въздържах да ги посоча в анкетата.

Гласувах също за The Moon Embracing the Sun и The Rooftop Prince.

Така изложени всички сериали за 2012-та година, не изглеждат никак зле. Имаше добри заглавия, които успяха за сметка на други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале, ама вярно много слаба година. :o Толкова тъпи сериали на килограм не съм виждал скоро. От 60 едва 4 съм довършил (за мой късмет има поне по един в трите части на класацията). Дано 2013 е по-добра.

И аз гласувах след два дена колебания..сложих си грях на душата с изключение на фаворита ама голяма работа нали не е за Оскари. :D

 

Като се замисля то можеше да е по синтезиран вариант и да се гласува само с по един глас както поне аз си мисля, че ще е най-добре. Но за това сериалите трябва да бъдат подбрани от определено жури съставено от хора можещи да дадат солидни аргументи кои сериали са най-стойностни в цялостен план и са гледали голям диапазон от заглавия, което едно на ръка, че е голяма дори огромна разправия друго, че намирането и избирането на тези хора е почти невъзможно - всеки се има за критик малко или много. :D Даже сега ако се опитам да дам варианти за такива хора на базата на впечатления от коментари из темите (смисъл наистина обективни, подробни и логично издържани) бройката едва стига 5 и то единият от вариантите не съм виждал да пише от доста време тук. А и тея класацийки са за забавление един вид направени на добра воля - не е като да плащат на автора и гласуващите. Съответно нямат почти никаква тежест освен удовлетворението да видиш сериала дето те е изкефил най-много през годината на върха. :unsure::rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...