Jump to content

Kim Sun Ah (Ким Сон А)


Recommended Posts

Kim Sun Ah

kimsunah.jpg

 

Име: Kim Sun Ah (김선아)
Родена на 1 октомври 1975 г.
Родно място: Daegu, Южна Корея
Професия: актриса и модел
Ръст: 170 см
Зодия: Везни

Образование: Ball State University (Piano Major), Kyung Hee University (Theater and Film)
Семейство: по-млади брат и сестра

Дебют: 1996 г.

Агенция: C-JeS Entertainment

Официален Facebook

Instagram

 

Сериали:

Queen of Masks (Channel A, 2023)
The Empire of Law (JTBC, 2022)

Secret Boutique (SBS, 2019)

Red Moon, Blue Sun (MBC, 2018)

Should We Kiss First (SBS, 2018)

Woman of Dignity (SBS, 2017)

Masked Prosecutor (KBS2, 2015)
I Do, I Do (MBC, 2012)
Scent of a Woman (SBS, 2011)
City Hall (SBS, 2009)
When It's At Night (MBC, 2008)
My Name is Kim Sam Soon (MBC, 2005)

Pretty Woman (MBC, 2003) - гост

Golden Era (MBC, 2000)
Joa, Joa (SBS, 2000)
Love Story "Sunflower" (SBS, 1999)
Jump (MBC, 1999)
MBC Best Theater: "A Scent of That Winter's Day" (MBC, 1999)
MBC Best Theater 'Her Flower Pot NO. 1' (MBC, 1998)

Forever Yours (MBC, 1998)

Love and Success (MBC, 1998)

Winners (SBS, 1998)

White Christmas (SBS, 1997)

New York Story (SBS, 1997)

Three Guys and Three Girls (MBC, 1997)

Bang-ul-i (MBC, 1997)

 

Филми:

Operation Chromite (2016)

The Fives (2013)

Pitch High (2011)

Attack the Gas Station! 2 (2010) - гост

Sweet Lie (2008) - гост

Girl Scout (2007)
The Worst Man of my Life (2007) - гост
She's On Duty (2005)
S Diary (2004)
Happy Naked Christmas (2003)
The Greatest Expectation (2003)
Once Upon a Time in a Battlefield (2003)
Wet Dreams (2002)
Yesterday (2002)

 

Мюзикъл:

Guys and Dolls (2000)

 

Видеоклипове с нейно участие:

(2007) Lee Ki Chan - Three Men

(2000) J - Time Out

(2000) Ryang Hyun & Ryang Ha - I Did Not Go To School

(2000) Jinu - Serenade

(2000) Yoo Ji Min - Too Late

 

Галерия:

 

 

 

Награди:

2018 SBS Drama Awards: Grand Prize (Should We Kiss First)

2018 SBS Drama Awards: Best Couple Award (Should We Kiss First)

2018 MBC Drama Awards: Best Actress in Wednesday & Thursday drama (Red Moon, Blue Sun)

2014 34th Golden Cinema Festival: Best Actress (The Five)

2011 SBS Drama Awards: Top Excellence Award for Weekend Drama, Actress (Scent of a Woman)
2011 SBS Drama Awards: Top Ten Stars Award (Scent of a Woman)

2011 China Entertainment Television: Top Ten Hottest Asia Award (Scent of a Woman)
2009 SBS Drama Awards: Top Ten Stars Award (City Hall)
2009 SBS Drama Awards: Excellence Award, Special Drama - Actress (City Hall)

2009 Kyung Hee University - College of Art and Design: Achievement Award

2006 18th Korea Broadcasting Producers Awards: Best Performer (My Name is Kim Sam Soon)

2005 MBC Drama Awards: Grand Prize (Daesang) (My Name is Kim Sam Soon)
2005 MBC Drama Awards: Top Excellence Award - Actress (My Name is Kim Sam Soon)
2005 MBC Drama Awards: Popularity Award (My Name is Kim Sam Soon)
2005 MBC Drama Awards: Best Couple Award with Hyun Bin (My Name is Kim Sam Soon)

2005 Korea Green Foundation: 100 People Who Brightened Our World

2005 6th Korea Visual Arts Festival: Photogenic Award, TV Actress category

2005 18th Grimae Awards: Best Actress

2004 27th Golden Cinematography Awards Most Popular Actress (The Greatest Expectation)

2004 40th Baeksang Arts Awards: Most Popular Actress (Film) (The Greatest Expectation)

2004 2nd CGV Viewer's Choice of the Year Awards: Best Actress (The Greatest Expectation)

2003 26th Golden Cinematography Awards: Best New Actress (Yesterday)

Лично мнение: Страхотна актриса! Комедийните роли ѝ се отдават много и ми е било винаги много забавно да я гледам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за темата Kimi Lee. Тя е голяма работа като актриса, беше и първата корейска

"кака" която гледах и харесах от раз :cheers:

Бях очарована от комедийния й потенциал-умението да сменя гласа си, както и професионализма

й да размива само с физиономии...Това не означава, че не ми харесва в сериозна роля.

За мен е много талантлива актриса и умна и това, което е адски важно, много от колегите й

я уважават като човек.

С Хьон Бин, в Ким Сам Сун, прави една от най-сполучливите роли, които някога съм гледала.

Така че много ме радва... :spin:

b4ed0b2adde6b0_full.jpg

0622-kim-suh-ah.jpg

0910-2dsuna2.jpg0910-2dsuna5.jpg

korean_actress_kim_sun_ah_pictures_04.jpg

2.jpg

090421_p16_cityhall.jpg

Малко от любимите ми клипчета:

 

Страхотното танго с Рейн...

http://www.youtube.com/watch?v=SYUI4adDO0k&feature=player_embedded

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, много е талантлива! Тъкмо изгледах "The Greatest Expectation" и се пукнах от смях - страшно филмче! :D

Сега мисля да догледам "City Hall" да я видя в по-сериозна роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, много е талантлива! Тъкмо изгледах "The Greatest Expectation" и се пукнах от смях - страшно филмче! :D

Сега мисля да догледам "City Hall" да я видя в по-сериозна роля.

 

Гледай, гледай, сериалчето си го бива и заслужава внимание, а мацката вчера за ролята

си в него отнесе награда за най-добра актриса в сериал.

Голяма е шматичка и като кметичка :D

2009042809422521001.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятна актриса. Браво за темата!:flower:

Много талант и прекрасно излъчване. Интересна. Завършила в САЩ (Piano Major), второ образование в Япония, от където говори перфектно японски,

въобще още повече я харесвам..

Много естествена , също така женствена и провокативна, отдадена на работата си, за ролята си като Kim Sam - Soon e трябвало да напълнее с около 15кг.

Би ми се искало да гледам и нещо друго с нея, ако има преведено. Интересно ми е как ще изглежда в друга роля.

 

Поздрави!

:heart:

 

 

gallery_kim_sunah06.jpg

gallery_kim_sunah17.jpg

gallery_kim_sunah14.jpg

gallery_kim_sunah09.jpg

gallery_kim_sunah12.jpg

 

 

 

gallery_kim_sunah26.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готини нови снимки..

От една членка на фен клуба на Ким Сам Сун

Според мен актрисата не е една от най-красивите, но е страшно талантлива и с много положително излъчване.:D :heart:

 

max4d.jpg

max5s.jpg

max6.jpg

Ето линка с още снимки..

http://www.koreanclicks.com/korean-stars-news/kim-seon-ah-lee-seung-gis-2010-max-photos

 

И тук с колегата си от ‘City Hall’

Чудесни снимки и интересно..

http://www.koreanclicks.com/korean-stars-news/kim-seon-ah-cha-seung-wons-ettv-interview-photos

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щях да поствам тази снимка в темата за познаването, но Блекито ще е първа, дето ще се обади, затова..

ето я тази любимка..

Много фина и елегантна. Доста различна от Kim Sam Soon..

 

kimsunah.jpg

 

И още една любима..

 

img25867785.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щях да поствам тази снимка в темата за познаването, но Блекито ще е първа, дето ще се обади, затова..

ето я тази любимка..

Много фина и елегантна. Доста различна от Kim Sam Soon..

 

http://img202.imageshack.us/img202/691/kimsunah.jpg

 

 

Аха, даже снимката е от премиерата на филма с ТОП, не само аз щях да я разконспирирам :D

 

Харесвам тази жена, има някакво обаяние пред камерата, независимо дали играе или просто позира.Доста стилна и зряла е за възрастта си,

а и като човек изглежда лъчезарна и позитивна.

Съвсем скоро има фен среща в Тайван и хилядите й фенове са ентусиазирани, въпреки, че отказа ролята в музикалния сериал "I am a legend".

 

A за образа Сам Сун, какво да кажа, беше щура, на моменти луда, мила, обичаща, наранена, но все истинска - един лековат на пръв поглед характер,

който се бореше за това, което искаше и за това, в което вярваше.Просто тя направи героинята...

Няма друга такава актриса, така да ме залива от смях с онези оли мимики и стойки, да не споменават танцувални й умения... :lol2: :lol2: :lol2:

http://www.youtube.com/watch?v=I8vOd7lxwus

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много чаровна.Първото,което гледах с нея преди години в интернет клуб беше She's on duty-ако трябва да съм честна, това ме върна към азиатските продукции въобще. Първо филмите , после и сериалите. Много лек и непретенциозен филм, след него започнах да търся и други с нейно и на Гонг участие. Наистина много добра комедийна актриса, дори ако има корейска версия на Гокюсен с лекота си я представям в ролята на Янкуми, /но тъй като това сас си мои хипотези дори и да стане подозирам, че ще бъде друга актриса//по обясними причини :) /.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна актриса!Гледала съм я само в Ким Сам Сун, но ми направи голямо впечатление!Според мен доста добре се вписа в типажа на ролята си!На мен поне ми въздейства доста: посмях се с нея,също така и поплаках!

Ще се радвам скоро да гледам нещо с нея! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

My Name is Kim Sam-Soon беше първият ми корейски сериал :) ....... Тогава си казах, че е нещо случайно.Нямах поглед изобщо върху корейските филми и драми. Изгледах го втори път. После дойде и IRIS :) като видях, че е корейски.И така се влюбих във всичко корейско и ето ме ..тук :) Тя беше много мила във филма, някак си чустваш, че може да и имаш доверие, защото е силна и честна. Харесвам я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникална, изпълнена с невероятна харизма и топлота !

Гледала съм я както в сериали така и в филми ... комедийните и роли са просто все едно играе себе си, а не чужд персонаж.

Харесва ми че залага предимно на игра, а не просто визуално да краси дадения проект

Едно клипче с Реин как се готвят за тангото :) много са сладки и забавни

http://www.youtube.com/watch?v=O44jSyfjMv0&feature=related

накрая ми скриха шайбите :D в реалния живот са добри приятели :)

Най -новото което четох е:

Била е на фен-среща в Taiwain и шока (в положителен смисъл, тъй като това и е първата среща от този род там ) е бил пълен за нея, когато се изправила пред 2000 фена :)

ksa_tfm1.jpg

50 медий са отразили събитието.

Изразила изнендата си така : “I couldn’t have imagined that so many of you would come to my first fanmeeting in Taiwan. I can’t explain in words how thankful I am, but I thank you and really love you. I’ll work even harder to be able to come to you again with another good project.”

Почитателка :)

ksa_tfm2.jpg

Тълпата

ksa_tfm3.jpg

И прекрасната и сесия

 

kimsunah91.jpg

kimsunah92.jpg

kimsunah90.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам я в момента в City Hall и мога чистосърдечно да заявя, че е най-добрата комедийна актриса, която съм гледала.. Невероятна!!! На първите серии се хилих сама, направо като като луда..)))

Следващото, което ще гледам със сигурност ще е When It's At Night ..

Последната й изява..

 

kimsunah.png

 

И още малко снимки..

 

 

photo85128.jpg

photo85130.jpg

ksanight1.jpg

ksa_night2.jpg

normal_2005616155428_3393s.jpg

kim_sun_ah_03.jpg

kimsunah.jpg

 

 

 

 

feature20090401.jpg

feature20090403.jpg

feature20090402.jpg

69842693.jpg

R1228281369859.jpg

 

 

Още..

 

Kim Sun A : Voll

 

И тангото, което обожавам..

 

http://www.youtube.com/watch?v=1Zj_R2l-KWQ&feature=player_embedded

 

 

 

mediumu.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах я за първи път в Ким Сам Сун и от там си я харесах много.Изгледала съм няколко филма с нея а сега ще гледам и Girl Scout с нея, съгласна съм абсолютно с Farfallina, че е много добра жалко че и City Hall и When It's At Night нямат превод,но знам че все някога ще имат и ще ги гледам с кеф.Който не го е гледал S Diary с нея и Gong Yoo е хубав поне според моето лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко новостите около нея, защото заслужава!

 

Суна в нова тв роля!!! :P

„Scent of a Woman“, новата предстояща уикенд драма на SBS вече окончателно се сдоби с главните си лица и герои.

Ким Сун А, И Донг Ук, Ом Ги Джун и Со Хьо Рим са окончателният избор на тандема сценарист и режисьор на миналогодишния „Dr. Champ”.

 

newscast.jpg

 

Талантливата Сун А, се завръща на малкия екран, след успешната роля в„City Hall”, но предполагам че повечето я познават от онази “My Name is Kim Sam- Soon”. Нейната героиня тук е обикновен чиновник с борбена психика. Един ден научава, че й остава съвсем малко живот и нормално това преобръща живота й на 180°, готова, да го изживее истински. Напуска работа и решена да види доста от най - красивите места по света, се и влюбва..в героя на И Донг Ук.

Готиният актьор, познат на всички поне от “My Girl”, пък се завръща на екран веднага след военната си служба. Момчето, което очакваме възмъжало да излезе на 20 юни явно е изгоряло от желание да започне работа отново, без да почива, защото буквално стартира снимките на драмата на следващия ден.

Канг Джи-Ук, героят на Донг Ук, е нервен и безидеен наследник на известна туристическа агенция, и след свада с годеницата си напуска компанията, като така среща Йонг Дже (Ким Сун А) и интересът му към нея преобръща пък неговия живот.

Тази романтичната комедия среща отново Ом Ги Джун и Со Хьо Рим на снимачната площадка. За мен изключително добре изиграха два силни, макар и второстепенни образа в тежката история на „The World They Live In”, после той сполучливо беше репортера в тв сериала „Hero”, както и сладурския, чалнат даскал в музикалната драма „Dream High”. Хьо Рим, наскоро гледахме и като лигавката Хьо Ън в „Sungkyunkwan Scandal".

Нейнатата героиня тук - Се-кьонг e най-малката дъщеря на плутократ, собственик на глобална хотелска верига. Горда мацка, която въпреки нараненото си его и провал да се омъжи за сина на собственика на туристическата компания (И Донг Ук, решава да се бори за любовта.

Остана да спомена и Доктор Че, циничен лекар и съученик на нашата главна героиня Йонг Дже, изигран от Ги Джун, който ще се бори за чувства й, и ще бъде до нея в болницата, но си знаем, че ще загуби битката за сърцето й, типично по корейския сюжетец.. :)

 

source: nate

Имам доста надежди за този каст, като добавя играта на тези актьори и способността им да влизат добре в комедията и драмата. Доста хора очакват и добър сценарий и режисура, защото според плота, обрати със живота на героите, видимо ще има.

Остава да кажа, че драмата трябва да стартира на 16 юли, като по-голямата част от сетовете за сериите, ще бъдат снимани в Австралия.

Успех и надежда за любителите на жанра!

 

Две думи само и за вече приключилите снимки на филма на Суна, този път спортна тематика и комедия в едно. „Fighting Spirit“ разказва за живота на семейна двойка - Ким Сун А и Ким Джу Хьок. Тя, отдадена на семейството и двете им деца, и е пълната подкрепа на малко грубия си и недодялан съпруг, отдаден на бейзбола.

 

familysm.jpg

Филмът се очаква по кината през есента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се ,че има нов проект и го очаквам с нетърпение. Харесвам тази актриса и открих, че сред сериалите и филмите, които съм си оставила на харда най-много са тези с нейно участие /честно и аз се поизненадах :rolleyes: /.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко със закъснение, но да и е честит, Да е здрава и жизнена тази любимка и с усмивка на уста, да е много щастлива. Който се старае - ще сполучи. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май никой не можа да разпознае Ким Сун А на тази снимка..

68c97529adccb1a28f57184.png

Всъщност тя е от VIP - премиерата на The Client, а двамката с колегата са Uhm Ki-Joon доста нуезнаваеми..

 

Ето ги и с другия колега от Scent of a Woman И Донг Ук на друга скорошна премиера - на филма Always..

img9199410.jpg

img9199423.jpg

 

 

Изобщо на тази любимка й върви да се снима с готини актьори, не че и тя не е готина, напротив.. ;)

Според мен най-добре изглеждат като двойка с партньора от последния филм Fighting Spirit.. (все пак това си е мое лично мнение..)

Поствам това видео и няколко снимки от последните им заедно. Мацката изглежда наистина невероятно!..

 

 

 

img819260.jpg

img918313.jpg

img916013.jpg

 

 

Още фотоси и две рекламки..;)

 

 

img819261.jpg

krnewsphoto131428636873.jpg

krnewsphoto131428636091.jpg

img819083.jpg

img819088.jpg

img819087.jpg

img919169.jpg

img919160.jpg

img919164.jpg

img918319.jpg

img9183112.jpg

img8190810.jpg

img819086.jpg

img819085.jpg

img819082.jpg

img819089.jpg

img916017.jpg

img916014.jpg

 

 

 

 

 

img1615464.jpg

img1615463.jpg

 

img1614813.jpg

img1614814.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...