Jump to content

Yoo Seung Ho (Ю Сънг Хо)


Recommended Posts

Yoo Seung Ho

tumblr_nj5t99exlf1r3hs1eo7_r1_500.jpg

 

Име: Yoo Seung Ho (유승호)
Роден на: 17 август 1993 г.
Професия: Актьор и модел

Височина: 180 см
Зодия: Лъв
Кръвна група: A

Образование: Sewon High School
Семейство: родители, по-голяма сестра

Дебют: 1999 г.

Агенция: YG Entertainment

Официално Daum фенкафе


Сериали:
The Deal (Wavve, 2023)
When Flowers Bloom, I Think of the Moon (KBS2, 2021-2022)

Memorist (tvN, 2020)

My Strange Hero (SBS, 2018-2019)

The Player (OCN, 2018) - епизод 1

I'm Not a Robot (MBC, 2017-2018)

Ruler: Master of the Mask (MBC, 2017)

Remember - War of the Son (SBS, 2015-2016)

Imaginary Cat (MBC Every1, 2015)

I Miss You (MBC, 2012)
Arang and the Magistrate (MBC, 2012)
Operation Proposal (TV Chosun, 2012)
Warrior Baek Dong Soo (SBS, 2011)
Flames of Ambition (MBC, 2010)
God of Study (KBS2, 2010)
You're Beautiful (SBS, 2009)
- гост в епизод 9
Queen Seon Deok (MBC, 2009)
The King and I (SBS, 2007)
The Legend (MBC, 2007)
Alien Sam (2006)

Magic Warriors Mir & Gaon (KBS2, 2005)
Sad Love Song (MBC, 2005)
Precious Family (KBS2, 2004)

Sweet Buns (MBC, 2004)
The Immortal Lee Soon Shin (KBS1, 2004)

MBC Best Theater "Hi, Clementine" (MBC, 2004)

Love Letter (MBC, 2003)
MBC Best Theater "Winter Bird's Dream" (MBC, 2003)

MBC Best Theater "All That Ramen" (MBC, 2003)

MBC Best Theater "It Happened in the Parking Lot" (MBC, 2001)

MBC Best Theater "Boys Don't Cry" (MBC, 2001)
Daddy Fish (MBC, 2000)

Филми:

Special Delivery (2022) - гост поява
Seondal: The Man Who Sells the River (2016)

Joseon Magician (2015)

Fragments of Sweet Memories / Pieces of Memory (2012) - късометражен
Leafie, A Hen Into the Wild (2011) - глас

Blind (2011)
City of Fathers (2009)
Fourth Period Murder Mystery (2009)
Unforgettable / Do You See Seoul? (2008)
My Teacher (2006)
Hearty Paws / Heart is... (2006)
Don't Tell Papa (2004)
Happy (Ero) Christmas (2003)
The Way Home (2002)

 

Видеоклипове с негово участие:

[2015] Naul - 같은 시간 속의 너

[2013] So Ji Sub - Eraser

[2011] Huh Gak & LE - Whenever You Play That Song

[2010] Taeyeon & The One - Like a Star

[2009] T-ara - Lie

[2009] Jo Sung Mo - Take Care of Her

[2008] So Ji Sub - Lonely Life

[2008] Brown Eyes - Don't Go, Don't Go

[2004] Tim

[2002] Dragonfly - Photo

[2002] Lyn - Have You Ever Been Heart by Love

 

Видеография:

 

2010:

IU & Yoo Seung Ho - Believe in Love

 

Галерия:

tumblr_nj5t99exlf1r3hs1eo8_r1_1280.jpg

 

 

 

tumblr_njalmhHTZf1r3hs1eo9_r1_1280.jpgtumblr_nj5t99exlf1r3hs1eo6_r1_1280.jpgtumblr_njalmhHTZf1r3hs1eo8_r1_1280.jpgtumblr_nj5t99exlf1r3hs1eo10_r1_1280.jpgtumblr_nj5t99exlf1r3hs1eo9_r1_1280.jpgtumblr_nj5t99exlf1r3hs1eo5_r1_1280.jpg

 

 

Награди:

 2002 - Young Artist Awards (The Way Home)
2005 - KBS Drama Awards - Best Young Actor (Immortal Admiral Yi Sun Sin, Precious Family)
2007 - 1st Korea Movie Star Awards - Best Young Actor (Heart Is...)
2007 - SBS Drama Awards - Best Young Actor (The King and I)
2008 - 2nd Mnet 20's Choice Awards - Hot Younger Male
2009 - 4th Andre Kim Best Star Awards - Male Star Award
2009 - MBC Drama Awards - Best New Actor (Queen Seondeok)

2010 - 26th Korea Best Dressed Swan Awards - Best Dressed, TV Actor category (Master of Study)

2016 - SBS Drama Awards - Excellent Actor (Remember - War of Sons)

2017 - MBC Drama Awards - Best Actor in mini series (Ruler: Master of the Mask)


Лично: На туй хлапе (и аз да мога да нарека някого хлапе xD) как съм му се наточила. Попадам му на фотосесия след фотосесия напоследък и е голямо бижу, а е мъник. Има завидна бройка филми и сериали зад гърба си и повече от ласкав прякор. Смятам заради него да погледна God of Study, макар да не знам на Пи ли ролята взима, на Койке ли... Все едно, трябва да го тествам и като актьор. Харизмата му като модел е просто... Дано стигне славата на батко си Джи Соп, също и да успее чара му да докара. Тогава как ше го мисля не знам... И е Лъвче, най-ги обичам тези ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за темата :cheers: ,
знаех си, че нямаме за него..а момчето е сладурче голямо и му предстои сериозно развитие.
Освен видим талант и силно присъствие на екрана, ми допадат хем сериозният му израз, хем леката му усмивка.
(учи се от любимият си/ни батко Джи-соп)
За своите 18 години е направо "ветеран" с кралските си и тийнейжърски роли wink.gif
seondeok_26.jpg
А детският му чар и закачливост са другият му коз, с който покорява сърцата...
ceci-yooseungho11.jpg
ceci-yooseungho4.jpg
Двамата с Джи Соп, вече са много опасна комбинация...ще бъде интересно да ги видя заедно на
снимачната площадка (но не само за клипчета tongue.gif )
busan_7.jpg

Сладури, толкова сладко ми стана, като каза в едно шоу предаване, че
обича Со Джи-соп хьонг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууууу, blacky, ше те убия, честно...Това клипче е толкова разкошно, че настръхнах. И Джи-Соп (може ли във видео клип да е толкова....без думи съм),
и Сънг Хо-душката малка демонстрира класа.

Някой знае ли къде точно в Красвците го е имало, щото аз честна дума, не съм го видяла, не знам зарад Хонг Ки или Гън Сок е било,
но е голям пропуск.

А това за хьонг Джи-Соп и аз съм го гледала, случайно, ако се сетя кое е и предаването, ше го разтърся...Много беше чаровно.


Ох, много ми е чаровен. Особено с тази усмивка :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в началото на епизода, когато Го Ми Нам отиде в магазина да вземе вода,се блъсна в едно момче..на него ми прилича ..
Сладурче е ..

А и си е заслужило прякора ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем пресни фотоси от модната седмица в Сеул - сезон пролет/лято 2010.

Сънг Хо посети ревюто на MVIO още първият ден и беше супер спортно-елегантен. С ръка на сърцето казвам,

че мина по стил Kim Hyun Joong и Kim Bum, които също уважиха ревюто и "красяха" първият ред.

Карираното спортно сако с училищната емблема просто допълваше свежия вид на младока, но шалът и обувките

му привадаха мъжествено излъчване.Вижте сами:

1fashion.jpg

 

2fashion.jpg3fashion.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, страхотна идея и гласова хармония...не очаквах да ми допаднат гласовете на Сънг Хо и UI толкова, а инациативата е ....чудесна.

Възхищавам се на идеите и помощта, която почти всяка корейска звезда оказва на хора и деца в тежко положение.На целия им натоварен график,

кога имат време и нерви да се занимават и то истински с благотворителност...Какви сърца имат не знам???

Песента, която двамата сладури изпълняват се казва "Believe in Love" и е написана специално за Ю Сънг Хо, по записки в дневника му,

докато е бил на посещение в Шри Ланка, където е видял живота на осиротелите хора и деца заради войните.

http://www.youtube.com/watch?v=3yeN9CqQYqg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не смея да се докосвам до на Джи-соп темата ги слагам тук...Уникални, страхотни и аз съм ужасно щастлива. Толкова много неземна енергия на едно място трудно се намира:

20100812_yooseunghosojisub.jpg

20100812_yooseunghosojisub.jpg

 

ше правят обща реклама и се чуда не е ли незаконно...Как може да изглеждат толкова добре заедно. И как може това малкото толкова да напомня на Джи-соп? Само дето не е толкова мраче и потаен, но може би се дължи на младостта му...Както и да е, невероятни са, ще чакам рекламата с нетърпение.

 

EDIT:

HIGH CUT

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много му се кефих на премиерата на филма на батковците си - "А better tomorrow", защото им показа, че може и цвят да вкара на фона на

черното момчето и пак да прилича по стил на истинския Джи-соп ;).

moojokja_yuseungho_109912.jpg

Като споменах Джи, големият наскоро много сладко се разговори за опреличения му "двойник" в едно интервю, относно рекламката за хладилниците:

"Phew, I'm really sorry to Seung-ho. We're 17 years apart, so we're more like a father and son, but people say we look similar, so I feel really sorry to him. (laughs)

Besides, Seung-ho is way more good-looking than I am."

 

Като цяло, Джи-соп гледа на него, като на по-малко братче и доста му помага, а малкия с такъв размах поема роли, че скоро, освен по хубост :rolleyes:,

ще го задмине с проекти..

Ето интересното, въпреки многото серии, заглавие за Сънг Хо - Flames of Ambition / Flames of Desire / Yokmangeui Bulkkot / Women Only Love Once in a Lifetime.

flames-of-ambition.jpg

Романтичната драма започва в началото на октомври по MBC и се очертава любопитна уикенд поредица, относно историята и дамата на момчето - Seo Woo.

Правилно сте ме разбрали, двамцата сладури ще играят двойка и то семейна, тя популярна актриса с доста анти-фенове, а той - богат наследник.

Нямам търпение да зърна, как ще се справят в качеството си на зрели хора и то в семейни отношения.

swysh.jpg?w=500&h=502

Останалите главни герои са Shin Eun Kyung, Jo Min Ki.Успех на продукцията!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера попаднах на това клипче:

Направо си умрях от кеф! Как може да е толкова сладък?!!! :wub:

Вече нямам търпение да пуснат филма с него и кака му Kim Ha Neul. Като гледам ще го раздава гъзар.

 

3615803D.jpg

3615805P.jpg

3615808e.jpg

3615809i.jpg

3615810z.jpg

3615816L.jpg

3615824G.jpg

 

Flames of ambition го почнах( ама надали скоро ще го завърша) и трябва да отбележа, че определено е интересен сериала, особено ролята на Seung Ho. След Warrior Baek Dong Soo му свикнах на сериозните изражения, макар че още ми е трудно да си го представям в този по- mature look, като се сетя какво лапе беше( не че и сега не е по- малък от мене де, ама вече съм ветеран в това да се заглеждам по по- малки :lol::D).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено уцели шестицата тази година Сънг Хо със Warrior Baek Dong Soo.

:) Голям е сладур и е добър актьор (постоянно забравям че е само '93 :lol: )

 

Малко снимки, първо от премиерата на филма на батко си Джи Соп “Only You” . Много е стилен :D

 

tumblr_lt83qh44z1k1qjha3l.jpg

tumblr_lt83q44z1k1qjha3l.jpg

 

 

И от премиерата на You're my pet, където беше по-неглиже

 

tumblr_lu2xn5AMTd1jqjha3l.jpg

tumblr_lu2xn5AMTd1qjha3lo6_r1_400.jpg

 

 

Снимки от рекламната кампания на Customellow

03df39551322a246c656ea42a0e6cc3a_large.jpg

 

16ec1309a70872130bd6fb2f70f75f30_large.jpg

954bc967998286ab04582a2cd31667fc_large.jpg

tumblr_ltohahm6B3j1qjha3l.jpg

 

 

 

И един клип в който участва

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По непотвърдена все още информация,новия корейски канал Chosun TV ще предложи в началото на следващата година,екранизация на популярната японска манга,,Operation Love''.Главната роля в корейския вариант е предложена на младата звезда Ю Сънг Хо.Новата роля ще ни позволи да го видим и в по мъжествена светлина.Той ще трябва да изиграе ролята на влюбен млад мъж,който изпуска шанса си да признае любовта си,и така се озовава на сватбата на жената която обича.Но естествено съдбата му предоставя втори шанс да поправи миналото и по този начин да се опита да спечели сърцето на любимата.Остава ни да чакаме,ще бъде удоволствие да го гледаме вече в по нова светлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса тоз младеж в Warrior Baek Dong Soo. Добра визия му бяха докарали, особено в последните серии..

tumblrlsw7j6wkut1r0nsds.jpg

 

Играе момчето!!! Напълно ми промени мнението за себе си. Преди нещо не знам защо се бях настроила негативно против него..

 

По-нови снимки ТУК

 

ТУК по-старички и като мъничък..

 

Още нещичко забавно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото MV на Huh Gak със Сънг Хо. Песента е хубава и видеото също.

Ходи му тази касица на вълни'чки. И за краткото време когато се усмихва, сякаш се променя до неузнаваемост.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста време открих какъв талант се крие тук благодарение на тази тема.Много жалко,че тогава....та и сега няма солидна сума преведени на роден език продукции с това сладурче.Първата роля с която ме грабна бе тази в Hearty paws...стоях безмълвна и се чудех как едно дете може да играе толкова добре.Тази прилика с батко си Джи Соб защо не са я използвали до сега....освен онова кратко клипче си заслужава да се видят тези отдалеч видни таланти на голям екран.Така че...надеждата умира последна...аз ще продължавам да си чакам :lol:

Вече пуснаха трейлърче на новата му драма за която имам огромни очаквания,тъй като японската версия нещо не ми се понрави....надявам се,че тази типично по корейски ще вмъкнат много по-интересни нишки на интриги,драма,смях,сълзи...от всичко по малко ^^

http://www.youtube.com/watch?v=gsHiI0k1YTo&feature=share

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от любимците ми :) Като ги видя и заедно с Со Джи-Соп, просто няма как да не се усмихна.

Гледала съм го в продукции, където е много малък и съответно в такива, вече като по-голям.

Може да се каже, че проследих как израства. Много е талантлив и съм сигурна, че има още с какво да ни изненада.

Аз също очаквам с нетърпение новия му сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да раздвижим малко темата със следващата продукция, в която е избрал да участва.

Стана ясно, че това ще е сериалът I Miss You, в който ще участват Park Yoo Chun, Yun Eun Hye, Yeo Jin Goo и Kim So Hyun.

Така че ще видим персонажа на Yoo Seung Ho като съперник на Han Jung Woo (Park Yoo Chun.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес излезе информацията, че след края на снимките момчето ще си почине малко и ще влезе в родната казарма..Момчето го е решило вече и иска да изпълни дълга към родината си..

 

tumblr_mfd1o6A0ND1r60pato1_500.jpg

 

И малко снимки

 

Nylon December, 2012

 

 

tumblr_mfc5mqkMr51rky6sso1_500.jpgtumblr_mfc5iebfbg1rky6sso1_500.jpgtumblr_mfc5h4LERI1rky6sso1_500.jpg

 

 

 

 

interview for Kstyle Japan [19/12/12]

 

tumblr_mfaac6TkNV1qjha3lo2_1280.jpg

 

tumblr_mfaac6TkNV1qjha3lo1_400.jpg

tumblr_mfaag7tUwP1qjha3lo1_1280.jpgtumblr_mfaag7tUwP1qjha3lo2_1280.jpgtumblr_mfaag7tUwP1qjha3lo3_1280.jpgtumblr_mfaag7tUwP1qjha3lo4_1280.jpgtumblr_mfaa7s7kgX1qjha3lo5_1280.jpgtumblr_mfaa7s7kgX1qjha3lo1_1280.jpgtumblr_mfaa7s7kgX1qjha3lo2_1280.jpgtumblr_mfaa7s7kgX1qjha3lo3_1280.jpgtumblr_mfaa7s7kgX1qjha3lo4_1280.jpg

(cr: Kstyle)

 

 

Maлко стилове от I MISS YOU

 

tumblr_mf66om2LTF1qjha3lo2_1280.jpg

 

tumblr_mf6ibhMtAd1qlb8n1o2_1280.jpg

tumblr_mf66k1k47I1qjha3lo1_1280.jpgtumblr_mf66k1k47I1qjha3lo2_500.jpgtumblr_mf66k1k47I1qjha3lo3_1280.jpg

tumblr_mf6ibhMtAd1qlb8n1o3_1280.jpg

tumblr_mf8erinPdh1qara81o1_1280.jpgtumblr_mf8erinPdh1qara81o2_1280.jpgtumblr_mf8erinPdh1qara81o3_1280.jpgtumblr_mf8erinPdh1qara81o4_1280.jpgtumblr_mf8ekqK0ND1qara81o1_1280.jpgtumblr_mf8e71VzfJ1qara81o2_1280.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето днес влиза в армията..Изпратило е и съобщение до феновете ..

 

Във видеото казва следното :

 

 

"sorry to the fans for not telling you in advance of the date I joined the army. This is the way I prefer to work, because I don't want to trouble the others who are joining the army on the same day. It's natural to join the army at my age and enlisting is something I want to do ... I look forward to the new experience."

 

 

 

tumblr_mj6rapyAHe1qjha3lo3_1280.jpg

 

tumblr_mj6rapyAHe1qjha3lo2_1280.jpg

tumblr_mj6rapyAHe1qjha3lo1_1280.jpg

tumblr_mj6rapyAHe1qjha3lo5_1280.jpg

 

 

Ще те посрещнем с много усмивки след 21 месеца!! И дано след това да ни зарадваш с още много проекти..

 

 

Последната му сесия е за Harper’s Bazaar

tumblr_miml27tqTF1qjha3lo3_r1_1280.jpg

 

tumblr_miml27tqTF1qjha3lo2_1280.jpgtumblr_miml27tqTF1qjha3lo1_1280.jpg

 

 

Една от последните му сесии е за SARAN

 

 

tumblr_mj1niy86KF1s551ilo3_r1_1280.jpgtumblr_mj1niy86KF1s551ilo1_r1_1280.jpg

tumblr_mj55pav5gM1qjha3lo1_1280.jpg

 

 

И малко от трансформациите му :

 

tumblr_mj1ehwHpf61s551ilo1_500.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...