Jump to content

That Winter, The Wind Blows (2013)


Recommended Posts

Чо Ин Сонг :es:!!!  В Бали Джи Соп не ми се видя така магнетичен, но Чо Ин Сонг беше от друга планета просто, така че реших и тук да видя за какво иде реч.

Вече съм до 7 епизод и продължавам да гледам с удоволствие, само едно нещо не ми дава мира още от първи епизод и ми се вижда страшно нелогично в този сериал.

В първи епизод видяхме макар и за малко истинският брат О Су, колкото и бегло да ни го представиха се видя, че е позитивен, вярващ в семейството, много отговорен и грижовен /писмата, които праща на сестра си/ и наистина пълна противоположност на студения и безразличен О Су, който освен всичко друго ни бе представен като професионален комарджия.

Двамата О Су се познават и са най-добри приятели и как става така, че малко по-късно приемайки самоличността на брата, нашия О Су не прави нито грам усилие, въпреки че са близки и го познава отлично да "влезе"  в неговата роля.

Напротив демонстрира арогантно и студено отношение към сестра си, нямаше прегръдки и сърдечност каквито се предполага от истинския О Су, който той познава изключително добре и знае, че е сърдечен и добър човек, а на всичкото отгоре е професионален комарджия, а те са много добри психолози и отлични наблюдатели и в тази ситуация трябваше да се справи още по-добре, от който и да е друг.

Но не, трябваше да обикаля къщата с безразличие и демострация на самочувствие, защото той си беше себе си, без ни най-малък опит да "изиграе" ролята на  О Су със спомените, семейството и милата по-малка сестра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледания "финал" напълно си потвърждавам мнението, че не трябва да се търси логика в корейските сериали, защото такава понякога просто липсва...събираш най-прекрасните Чо Ин Сонг и Сонг Хье Гьо, за да

  стигнеш до....никъде?!?
Защо им беше този отворено-незатворен финал, след всички сълзи, обещания, записи и т.н. най-вероятно, за да установим, че корейските сценаристи могат да пишат отворено-незатворени финали. Ами мерси, няма нужда!
Няма никаква логика в това да обичаш някой до болка, да се оперираш и оживееш заради него, защото нашата героиня доста упорито се опитваше да се самоубие /да припомня сюжета на бързо/ и това, в което се опитват да ме убедят господата сценаристи - минават тихо и кротко 6 месеца и тя го вижда на терасата и всичко е цветя и розови облачета.
Ако има поне малко логика и последователност в събитията първият човек, който тя ще потърси и поиска да види след операцията е човекът, който обича и заради, който иска да живее- О Су...

Всичко друго не ми звучи правдоподобно и няма връзка с драмата и чувствата на двамата главни герои, които проследихме.  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamashita, като прочетох мнението ти, си припомних как бях и аз преди повече от година, когато изгледах финалния епизод. Подобна реакция и при мен, спомням си, че в бг мама го бях разнищила този сериал и го бях направила на нищо след финала. Изтърпях го само заради Чо Ин Сонг. Японската дорама, по който е правен този корейски сериал - Ai Nante Irane Yo, Natsu (2002) с Ацуро Уатабе, не завършва по този начин, най-малко всичко беше ясно и точно обяснено, а ти като зрител не оставаш излъган. Всичко там получи своя логичен финал, а и отново всичко бе показано с японска прецизност и усет за представяне на човешките драми.

Съвет, ако позволиш, макар че и ти си го осъзнала: никога не търси логика в корейски сериал, дори да е римейк на японска дорама, защото такава просто няма. Аз го изгледах само заради Чо Ин Сонг, а сега поради същата причина след месец ще следя и новият му сериал - It's Okay, That's Love. Зная, че ще е подобен бъркоч, ще бъде лишен от всякакъв смисъл, но заради само този корейски актьор съм способна да изтърпя и това, защото той е невероятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Права си Rie, знам че вълшебната корейска формула за сериалоправене не включва последователност в постъпките, но всеки път им се връзвам, какво да направя. :D  

Моята първа идея беше само да видя Чо Ин Сонг с какво се е захванал. След What Happened in Bali, се убедих, че нашето момче играе нечовешки, може да ти бръкне в сърцето с един поглед или една усмивка и още си го може де.   Ще чакам с нетърпение следващата му поява. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чо Ин Сонг и Сонг Хьо Гьо направо неотразими! Сериалът зарибява още от първата серия! Хареса ми стилът на Ким Бум, преди ми беше симпатичен, но имаше някакъв лигав момент, който леко ме дразнеше, тук нямам забележки. А тази мацка Ън Джи за първи път я виждам, но много ме израдва, много е свежа.

Що се отнася до финала и моето мнение е, че 

О Су умира. Даже съм малко по-крайна, мисля си, че тя или оживява, но не проглежда(това, което вижда в кафенето е някаква нейна фикция), или умира и се срещат в отвъдното.

 

 

С две думи, ако се колебаете дали да го гледате........ Гледайте го!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен! Само товаа мога да кажа. Имах чувството, че очите на О Су бяха 24/7 насълзени да не говорим като се вглеждаше в нея. Няма да изпадам в хвалби, просто трябва да се гледа.

А относно финала -

xубаво е, че не ни казват какво точно се е случило, а ни оставят ние сами да решим как приключва. Вариант някой да умре, а друг да оживее не искам да приема, защото ще е много жестоко-все пак те живееха един за друг. Ако и двамата са оживяли и финала беше картина на бъдещето то по-голям хепи енд едва ли можеше да има, но дори и да е някаква задгробна илюзия, поне не са ги разделили в два различни свята :cry:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса! Кахърно и затрогващо, но добре направено. Ама защо така бе, хора, ме хвърляте в недоумение с тези хипотези за финала? Класически двоен финал:

първият - с рискованата операция на Йонг и предполагаемата смърт на О Су; вторият - шест месеца по-късно с  напълно реално действие, с конкретни факти и напълно завършен. Операцията на Йонг е била успешна и зрението и постепенно започва да се възстановява. Доколкото ми е известно, това е продължителен процес. Тя знаеше (от 20 дни), че Су е жив, очакваше го да се появи, търсеше го. Той пък чакаше момента, в който тя ще го разпознае и се страхуваше от това - дали му е простила, дали го обича още, дали ще го хареса, когато го види за първи път?... Е, всичко беше точно. Тези цъфнали дървета, според мен, означават, че дългата студена зима в техния живот е свършила и е настъпила пролетта.

Двойката млади фермери се държеше съвсем нормално. Чжун Сонг в никакъв случай не беше мрачен, а по-сериозен отпреди. Нямаше как да ни го покажат лъчезарно усмихнат след кошмара, който преживя. Пък и момчето беше ядосано. ("Много си сладък, като си ядосан.") Разговорът им за цветята (с цел да обърка зрителя) очевидно се отнасяше за брата на Йонг,който умря преди около 2 години.

И най-силният аргумент за щастливия финал е, че О Су неистово искаше да живее. Във филма нееднократно имаше знакови реплики, в които той заявяваше, че няма да умре. И съм убедена, че те не бяха случайни.  Йонг изглеждаше спокойна, щастлива и усмихната - странно поведение, ако е изгубила любовта на живота си.

В края на краищата, няма такъв филм, в който да обявят, че нещо се случва след шест месеца, а то да се случва само във въображението на героинята.

Редактирано от bealonenomore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо тази драма не оправда очакванията ми.

От началото на сериала, сюжета загатва, че все някой ще умере- или тя или той. Първоначално той имаше огромно желание да живее и да съществува, значи трябва да е тя, а и тя имаше огромното желание да умре. Всичките тези "опити" за самоубийство от нейна страна и всичките тези приказки и убеждения той да я убие ми се сториха толкова безсмислени, а това с прерязаните китки е много глупаво. При положение, че онова магическо хапче, с което заспиваш и нищо не усещаш беше в нея през цялото време.... какво се случи с това хапче?! В колко епизода го даваха....даже по едно време даваха празно стъкленото шишенце, в което беше....
В последния епизод трябваше и двамата да се тръшнат, щеше да е много по смислено. Някакси 16 епизода те обеждават, че ще има умрели и в послените 10мин всичко се променя и от трагедия се превръща в романтична мечта- измислица.


Да си призная честно от 8еп. отидох на 11-ти и не мисля че съм пропуснала нещо значително. Като любовна трагична драма ми хареса, с изключение на последните 10 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледани доста корейски сериали, попаднах на този. Грабна ме още на първата серия и зае първо място в листата ми с любими сериали. Jo In Sung изигра ролята си великолепно. За мен той е един от най-талантливите корейски актьори. 

Редактирано от Vduhnovenie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 недвусмислен щастлив финал.

Spoiler


Той си каза във видеото, което й остави, че ако им е писано да са заедно, ще се видят някой ден.
Тя прогледна и го видя.

 

Явно зрението й не е възстановено 100%, но показаха, че сама прибира бастуна си, като се разхожда, и понякога исе обръща към лицето на събеседника.
Още повече, че тя отговори на О Су, че зрението й е възстановено дотолкова, че да види, че е красив.
И ако беше нечий сън или мечта, нямаше да има такива подробности, като допълнителни клиенти в кафенето, които да бъдат отпратени. Тъкмо показаха как Джин Сонг и Хи Сон решиха да отнесат lamb's ear на Су и в следващата сцена на масата има аранжировка с това цвете. Ако беше сън или мечта, няма нямаше да бъдат свързани толкова различни сцени и хора,

просто щяха да си ги покажат как се целуват след падащи цветчета.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега гледам тази драма и се убеждавам, че старите драми наистина се усещат различно. Сериалът беше доста добър, много ми хареса. Актрисата не ми е една от любимките, но се справи много добре, обаче изборът на актьора е наистина 10 от 10, особено за тази роля. Притежава типичното излъчване и поглед на лошо момче, мошеник, човек който се интересува единствено и само от себе си и разбива женски сърца едно след друго. Страхотен избор. Поздравления! Сюжетът беше много драматичен и до последно се чудиш какъв край ще има драмата. Определено си беше емоционално приключение. Единственото обаче, което ме караше да се чувствам некомфортно през почти целия сериал беше именно връзката им, когато тя все още не знаеше, че това не е истинският и брат, и то странното усещане идваше от нейна страна. Разбирам, за главния тя е напълно непозната и е нормално той да се влюби в нея... Обаче тя през цялото време, когато все още го мислеше за свой брат имаше някакви различни чувства към него, което така да се каже си беше малко смущаващо :lol:. Той не беше неин истински брат, но тя не го знаеше и държанието и думите и към него ме караха да се чувствам неудобно на някои места( може само аз да съм усетила такова нещо, не отричам:D). Иначе всичко останало беше невероятно, определено бих я изгледала отново:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...