Jump to content

That Winter, The Wind Blows (2013)


Recommended Posts

Да обаче, май се оказва ,че не знае,че и е брат, поне от видяното в 12 епизод.Става все по-интересно в 13, макар ,че нищо не разбрах на корейски от разговорите, но целувката разбрах :rolleyes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, явно не е обърнала никакво внимание на различните факти, водещи до извода, че не и е брат . Толкова наивно и сляпо е вярвала в него, че въобще не се е усъмнила. Сега обаче така й просветна, че май прогледна в края на 12-ти епизод. Не само мисловно, а и физически имам предвид. Дано е така, че не ми се иска през всичките 16 серии да е сляпа.

:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тепърва предстоят най-силните епизоди

и или ще стане някакво чудо или ще ги смаже реалността по скоро второто имайки предвид подобните корейски драми. Ключовите точки са две - операцията и сватбата според мен накрая ще прогледне и ще си замине оставяйки О Су да осмисли живота си точно както беше и в Снежната кралица с който направих сравнение. Има и неизвестни като гангстера Moo-Cheol, адвоката и противната аджума чиито постъпки също са ми интересни и биха повлияли на развитието.

Така или иначе другата седмица ще стане ясно почти всичко остава да чакаме и да се надяваме за нещо епично! cigarl.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което ми хареса в сериала, са как си играят с диалога и ни карат да мислим разни неща, които после не се оказват така, както сме ги мислили. Не знам дали всичко е целево, особено това да си мислим, че четем мислите на Йонг И, а после да видим, че не сме познали много (дори малко да се разочароваме), но очарованието да се опитваме да гадаем е неоспоримо. И хубавото е, че има ужасно много неизказани неща, които ги показват актьорите само с играта си, а не с думи.

Да стискаме силно палци, да плюем за уроки, да запалим дори свещ да не оплескат края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не мога да повярвам, че Йонг не знаеше, че Су не й е брат!

Да си кажа направо - не виждам светлина в тунела...И аз мисля, че тя ще прогледне, след което ще умре...За Су не съм съвсем сигурна...Все пак не знам как героят му ще превъзмогне тази загуба. Просто не знам...Аз ако съм - или оставям и двамата живи или и двамата....Това ми се струва най-логично в момента!

Интересно ще е какво ще стане и с останалите. Надявам се поне втората двойка да я огрее...

 

 

Ох, как искам да видя развитието по-скоро....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тепърва предстоят най-силните епизоди

и или ще стане някакво чудо или ще ги смаже реалността по скоро второто имайки предвид подобните корейски драми. Ключовите точки са две - операцията и сватбата според мен накрая ще прогледне и ще си замине оставяйки О Су да осмисли живота си точно както беше и в Снежната кралица с който направих сравнение. Има и неизвестни като гангстера Moo-Cheol, адвоката и противната аджума чиито постъпки също са ми интересни и биха повлияли на развитието.

Така или иначе другата седмица ще стане ясно почти всичко остава да чакаме и да се надяваме за нещо епично! cigarl.gif

 

Уф, за съжаление не съм такъв оптимист.

 

 

Героят в "Снежната кралица" поне не беше извършил нищо лошо, така че защо да не го оставят жив. Но О Су с неговия престъпен начин на живот, ще бъде наказан, със сигурност сценаристите няма да го оставят да се радва на живота. Пък и какво има да преосмисля повече, той вече го направи. Така, че за мен е труп. Повече се надявах мацката да се спаси като по чудо, но нещо угасва и тази надежда...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, за съжаление не съм такъв оптимист.

...

 

Мда може и да се окажеш права и на мен ми мина това през ума, но не е баш така за SQ

 

 

понеже героят там не беше баш светец имахме пак много подобни неща -> двама приятели, единият умира косвено заради другия, сестрата на починалият е болна, угризения и купища лъжи стоящи м/у героите и въпреки това го оставиха него жив. Но да наистина нямаше такава опасност за живота му и такива залози както е при главният тук затова съм съгласен, но по скоро си мисля, че ще го оставят. А конкретно за О Су той ги е осмислил нещата, но основно заради Йонг и така да се каже се е вкопчил в нея не се знае евентуално ако тя се спомине или по точно ако я споминат сценаристите как ще му се отрази това и дали изобщо ще му се живее без нея. Единственият начин е тя да му вдъхне увереност по някакъв начин както стана и в SQ, където нещата бяха насочени в/у угризенията на героя вместо към желанието му за живот тука имаме и двете в повечко с О Су. Абе запасявай се с жито пък видим кой ще изкласи и кой не, a има и малък шанс и да не се наложи такива обреди все пак 10% шанс е далеч повече от това, което получи Бо Ра в SQ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал. Гледам го на корейски, английски, руски и български. Според мен

 

Йон ще оцелее след успешна операция и ще прогледне, Ще убият О Су, а след смъртта му тя ще изгледа записа, който той и остави.

 

Надявам се да не позная, но прекалено захаросан край ще развали впечатлението от уникалната драма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

След изгледаните картинки на 14, си мисля,че тя ще се хване за 10% и ще се оправи, но ще си остане с духащия вятър и звънчето.В главата ми е една сцена, където той е ранен,а тя е до него, но нямам спомен откъде.

 

За мен, това е сериалът на първото тримесечие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал. Гледам го на корейски, английски, руски и български. Според мен

 

Йон ще оцелее след успешна операция и ще прогледне, Ще убият О Су, а след смъртта му тя ще изгледа записа, който той и остави.

 

Надявам се да не позная, но прекалено захаросан край ще развали впечатлението от уникалната драма.

 

 

Това е един от възможните финали, за който и аз си мислех. След като изобщо направи такъв запис О Су значи Йон ще вижда и ще го гледа (не че не може само да го чуе, но би било по-ефектно). Дали след смъртта му или след като си тръгне примерно ще видим. Мен обаче повече ме вълнува в момента как ще прогледне Йон. След като направиха "репетиция" за операцията лекарите казаха, че е невъзможно да бъде опериран тумора, значи вече няма и 10% шанс за успех и такава операция няма да се прави-аз поне това разбрах. От друга страна слепотата й няма общо с тумора и се дължи на друго заболяване. Значи за да вижда трябва да й се направи операция на очите, а за да живее на мозъка. Е множко идва за 4 епизода.

 

 

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-те % си седят просто симулацията влезе в останалите 90 затова докторката се изнерви и каза на О Су да се опита да убеди "сестра" си да не се оперира, но никой мисля не е казвал, че няма реални шансове за успешна операция иначе тя въобще няма да се състои. Никой лекар не би оперирал пациент при 0% шанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда може и да се окажеш права и на мен ми мина това през ума, но не е баш така за SQ

 

 

понеже героят там не беше баш светец имахме пак много подобни неща -> двама приятели, единият умира косвено заради другия, сестрата на починалият е болна, угризения и купища лъжи стоящи м/у героите и въпреки това го оставиха него жив. Но да наистина нямаше такава опасност за живота му и такива залози както е при главният тук затова съм съгласен, но по скоро си мисля, че ще го оставят. А конкретно за О Су той ги е осмислил нещата, но основно заради Йонг и така да се каже се е вкопчил в нея не се знае евентуално ако тя се спомине или по точно ако я споминат сценаристите как ще му се отрази това и дали изобщо ще му се живее без нея. Единственият начин е тя да му вдъхне увереност по някакъв начин както стана и в SQ, където нещата бяха насочени в/у угризенията на героя вместо към желанието му за живот тука имаме и двете в повечко с О Су. Абе запасявай се с жито пък видим кой ще изкласи и кой не, a има и малък шанс и да не се наложи такива обреди все пак 10% шанс е далеч повече от това, което получи Бо Ра в SQ.

 

 

Така, както си съпоставил драмите, да, има прилики. Само дето не виждам вина за смъртта на братята и в двата случая. Единия поради лабилната си психика се самоуби заради пълна глупост, другия хукна като ненормален да пресича улица без да се огледа. И двамата си умряха от собствените си грешни действия, а не "косвено" заради приятелите си.

За О Су имах предвид не 100-те дни и надвисналата над него заплаха от страна на куп мафиоти, а това което се мъти в главата на сценаристите, които ги направляват :) Някак не виждам как ще оставят жив човек, който е вършил всякакви престъпления -крал, мамил, пребивал, водил разгулен живот и т.н. Май само не е убивал, но и това почти беше готов да извърши с Йон. Затова и не очаквам нищо добро за героя. Е много ясно, че въпреки песимистичните ми очаквания надеждата ми да оживеят и двамата или поне единия ще остане до последните минути на финалния епизод;)

 

 

 

10-те % си седят просто симулацията влезе в останалите 90 затова докторката се изнерви и каза на О Су да се опита да убеди "сестра" си да не се оперира, но никой мисля не е казвал, че няма реални шансове за успешна операция иначе тя въобще няма да се състои. Никой лекар не би оперирал пациент при 0% шанс.

 

 

Разговора на докторката с О Су, в който му каза за 10% и го караше да убеждава Йон да не се оперира беше преди симулацията. След симулацията другия лекар, който до този момент даваше повече надежди за успех се обади по телефона на О Су и му каза, че операцията не е възможно да се извърши. Все пак става въпрос за мозъчен тумор и много зависи в коя област на мозъка се намира. Ще видим по-нататък, пък и все пак гледам на чужд език и може и да не съм разбрала всичко точно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Разговора на докторката с О Су, в който му каза за 10% и го караше да убеждава Йон да не се оперира беше преди симулацията. След симулацията другия лекар, който до този момент даваше повече надежди за успех се обади по телефона на О Су и му каза, че операцията не е възможно да се извърши. Все пак става въпрос за мозъчен тумор и много зависи в коя област на мозъка се намира. Ще видим по-нататък, пък и все пак гледам на чужд език и може и да не съм разбрала всичко точно.

 

 

 

Правилно си разбрала. И аз така го схванах. Даже още по-категорично ми звучеше:"туморът е на такова място, че операцията е невъзможна". Някак странно ще е след тази диагноза Йон все пак да оживее.

Но ще видим, стискаме палци, пупу.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да след симулацията беше този разговор, но аз както го разбрах е че тези 10% са при положение, че тази операция се състои. Ако намерят начин да оперират би трябвало тези 10% да важат. И пак казвам няма как изобщо да бъде оперирана ако няма никаква надежда тоест ако това мнение на докторите след симулацията остане перманентна диагноза. Но има и друго доктора се обади на О Су и май само той е наясно с това и може би това е причината аджумата и адвоката да говорят за предстояща операция понеже те са все още с мисълта, че такава е възможна. Всъщност въпроса е точно в това ще бъде оперирана или не ако да 10-те % са отново актуални...от този разговор за който говорим по скоро не би било възможно освен ако не се намери някакво ортодоксално решение в последният момент, но поне засега няма как да се разбере има ли някакви шансове или не. :dunno: Жалко, че няма някой хирург тука да пише в форума, че да питаме за тея тумори. :D То човек с тея корейски сериали трябва да е експерт по всякакви заболявания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да след симулацията беше този разговор, но аз както го разбрах е че тези 10% са при положение, че тази операция се състои. Ако намерят начин да оперират би трябвало тези 10% да важат. И пак казвам няма как изобщо да бъде оперирана ако няма никаква надежда тоест ако това мнение на докторите след симулацията остане перманентна диагноза. Но има и друго доктора се обади на О Су и май само той е наясно с това и може би това е причината аджумата и адвоката да говорят за предстояща операция понеже те са все още с мисълта, че такава е възможна. Всъщност въпроса е точно в това ще бъде оперирана или не ако да 10-те % са отново актуални...от този разговор за който говорим по скоро не би било възможно освен ако не се намери някакво ортодоксално решение в последният момент, но поне засега няма как да се разбере има ли някакви шансове или не. :dunno: Жалко, че няма някой хирург тука да пише в форума, че да питаме за тея тумори. :D То човек с тея корейски сериали трябва да е експерт по всякакви заболявания.

 

 

 

Да си кажа честно, странно ми се видя поведението на лекарката при 10% шанс да отказва лечение. И 1% да е трябва да се опита. Но доколкото разбрах за тези 10% те се отнасяха не само до успеха на самата операция, а и последващото лечение и изобщо възможността за излекуване на Йон. Даже коментара й беше, че дори и операцията да мине успешно, Йон няма да издържи 20-те химиотерапии след това. Но след като тумора е на място, където няма как да бъде опериран процентите веднага се свеждат до 0% . И все пак питам аз как ако тази операция се осъществи Йон ще прогледне, когато очите й са слепи поради друга диагноза? И се чудя дали наистина не прогледна в края на 12 -ти епизод, може би не изцяло, но някакви проблясъци в които да вижда, защото останах с такова впечатление сякаш силна светлина видя пред очите си, замижа и когато ги отвори сякаш виждаше.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глиобластомата има разични разновидности.Гадното е,че рецидивира, дори да се оперира.За това и няма много години преживяемост на пациентите.Не се сещам тук ,кога казаха ,че е оперирана първия път.Дори и след операцията,по време на различните терапии те рецидивират със супер бързи темпове.За това и лекарката каза, че по-добре да изживее последните си дни нормално, а не да се оперира и умре..В 3 -та болница- сериал, за борбата на източната и западната медицина през цялото време лекуваха точно това.Мисля си обаче ,че тук като на кино ,ще оперират и ще има чудо, или поне ще прогледне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да си кажа честно, странно ми се видя поведението на лекарката при 10% шанс да отказва лечение. И 1% да е трябва да се опита. Но доколкото разбрах за тези 10% те се отнасяха не само до успеха на самата операция, а и последващото лечение и изобщо възможността за излекуване на Йон. Даже коментара й беше, че дори и операцията да мине успешно, Йон няма да издържи 20-те химиотерапии след това. Но след като тумора е на място, където няма как да бъде опериран процентите веднага се свеждат до 0% . И все пак питам аз как ако тази операция се осъществи Йон ще прогледне, когато очите й са слепи поради друга диагноза? И се чудя дали наистина не прогледна в края на 12 -ти епизод, може би не изцяло, но някакви проблясъци в които да вижда, защото останах с такова впечатление сякаш силна светлина видя пред очите си, замижа и когато ги отвори сякаш виждаше.

 

 

 

Като се замисля, възможно е и да ни загатват, че Йон ще прогледне без някаква медицинска намеса. Няколко пъти са давали от нейна перспектива, какво всъщност вижда...В началото светлините бяха по-малки, сравнение с тази от 12 еп. Може би ще прогледне, преди всичко останало...Ще види записа на оппа и ще реши да се оперира, за да живее....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blonde, видях, че си гледала "Love me not", така че предполам знаеш накъде върви краят на сериала. ;)

Реших да се спойлна и аз, все пак остават само 2 епизода... Ако завърши по същия начин, ще бъде в най-добрите традиции на корейската драма.

Филмът, за който споменах, също е много силен и макар че тоналността му е по-рязка, по-мрачна и студена, носи същото усещане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се придържат към линията на филма е ясно какво ще стане.

 

Тя ще оцелее, той не.

 

Не съм гледала японската версия, но една приятелка спомена, че там

 

и двамата оцеляват.

 

Като гледам предишните заглавия на режисьор и сценарист обаче, нещата не са много ясни, докато не видим последните кадри.

 

Като нищо могат да ни "резнат главите" в традиционен корейски стил като приключат и с двамата си главни герои (A Love to Kill), но пък може и да ни оставят капчица оптимизъм (Padam Padam...).

 

 

По въпроса с проглеждането...

 

Още в първата серия, когато той й четеше писмото от брат й и полицията дойде да го търси, докато се криеше и я притискаше до колоната, за секунда зрението й се появи и тя видя някакъв белег на лицето му. Не разбрах дали беше на брадичката или на шията му, но определено видя нещо. Още съм до 5 епизод и не знам какво става след това, но все си мисля, че не случайно дадоха този момент. Ако наистина е имало белег, дали след време тя няма да го усети с пръстите си и да разбере, че настоящият й "брат" всъщност е другия О Су?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се придържат към линията на филма е ясно какво ще стане.

 

Тя ще оцелее, той не.

 

Не съм гледала японската версия, но една приятелка спомена, че там

 

и двамата оцеляват.

 

Аз филма го разбрах не по този начин.

Според мен и двамата са мъртви накрая, твърде идеализирана бе последната сцена там.

 

Няма да протестирам на подобен финал, виж за японския ще ми бъде малко странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...