Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Pride / Гордост

*********************
Епизоди: 11
Език: японски
Субтитри: вградени английски
Жанр: романтична драма
Година: 2004
Режисьор: Hirai Hideki, Nakae Isamu, Sawada Kensaku

*********************
Участват:
Kimura Takuya - Satonaka Halu
Takeuchi Yuko - Murase Aki
Sakaguchi Kenji - Hotta Yamato
Ichikawa Somegoro - Ikegawa Tomonori
Sato Ryuta - Shimamura Makoto
Nakagoshi Noriko - Aizawa Yuri

Arai Hirofumi
 

Описание: Халу Сатонака е капитан на хокеен отбор напълно отдаден на играта. Хокеят е неговият живот и заема цялото му време и внимание. Романтиката според Халу може само да го разконцентрира и затова връзките трябва да се приемат като игра.
Аки Муразе работи в офиса на компанията, която притежава хокейният отбор. Тя е типичната „офис дама”. Аки чака приятелят си, който следва архитектура в чужбина, но не се е свързвал с нея вече две години.
Един ден приятелките й, които са решени да й намерят нов приятел я завеждат на хокеен мач. Там тя за първи път вижда Халу, който е звездата на отбора си. След мача приятелките отиват на празненството на отбора. Тръгвайки си по-рано, пред заведението Аки попада на Халу, който току що е получил няколко юмрука от съотборниците си, случайно или не чак толкова. Загрижена дали не е наранен, тя отстъпва на молбата му и му дава телефонния си номер. Завръзката идва със сключеният договор между тях да започнат игра на връзка. Дали е само игра?

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs:  :click:  :click:  :click:

 

Свали :click:

 

Свали с руски субтитри :click:
:essub:



Коментар: Сериалът има страшно висок рейтинг от 25.1%, като последен епизод достига 28.8%. За сравнение Хана Йори Данго има само 19.3%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи го довърших...

Бях си приготвила цяла реч, колко ми е харесал сериала...

Ама днес една буца ми е заседнала... искам още

Сериала представя историята на двама души живеещи в различни светове, с различен мироглед...

Тя и той се сблъскват с трудностите на живота... поткрепяйки се един друг успяват да израстнат и да помогнат на себе си и на приятелите си... В тяхната игра се ражда една красива любов... (часта с любовта и целувките си беше направо по корейски, очаквах от японците малко по... живописно някак да го направят, но пак беше много красиво).

Сериала си заслужава всяка минута...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ирето го е написала много добре, единственото което ми остава е да се присъединя и да подкрепя мнението й. Сериалът е чудесен, химията между актьорите страхотна. Действието върви бързо и някак леко, като междувременно всяка серия разкрива и малко от драмите на приятелите около главните герои. Гледайте го, заслужава си. В момента сийда е много добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ух, изгледах го! Отне ми цял ден, на няколко пъти го спирах, защото не можех да издържам, на няколко пъти ревах, през голяма част от времето си разчеквах физиономията да се усмихвам тъпо и... страшно ми хареса!

На моменти към края си виках, че ако мацката не го вземе нашия, аз ша го взема...

Не, сериозно, буцата, за която спомена Ирето, си е цяла скала. Сериалът е хем семпъл, хем прелестен, щом успя да ме грабне толкова, при все че като история беше малко объркан и несвързан, героите бяха някак странни и се държаха нелогично и, не на последно място, се чудех дали да разцелувам някого, или да ги избеся наред... За последното още се чудя...

Моите почитания за главния актьор - като визия никакъв го няма, обаче играе момчето, та се къса! Образът му беше перфектен и явно му пасна страхотно. *two thumbs up* Мацката също заслужава похвали - вярно, на моменти ми идеше да й шибна един зад врата, белким се осъзнае, но в следващия момент ме караше да се замисля и да разбера мотивите й... демек и тя си свърши работата. Имам забележки към режисурата, защото ми се стори малко неподреден и накъсан сериала, но това изобщо не му попречи да ме развълнува. Тъй че браво и за тях все пак.

Абе, с две думи ми подейства смазващо-надъхващо. Искам още такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го и аз, доста се озорих, но не успях наведнъж, а цели 3 вечери не обръщах внимание на домашните. Хареса ми и това, че епизодите бяха по- малко от час :D и бяха доста динамични. Гледайки Хару /Налу -сан ми се струваше, че отвреме на време гледам героя на Вик Чоу в Марс, само дето япончето не беше толкова комплексирано от мама. :green: Този сериал ми е първият от японските, но едва ли ще е последният. Започвам да обръщам внимание и на тях.

 

Мацката Аки има същия немутирал глас на моето съкровище :affraid:, не бях го чувала от години.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не бях гледала Kimura Takuya. Но като започнах........просто не можах да се спра. Вече се убедих, че японците са добре, но този филм тотално ме убеди. Толкова е истински. Аз просто не намирам думи да опиша, колко прекрасен е филма. Актьорите играят великолепно. Дори няма клоунски изцепки, толкова традиционни за японците. А музиката на Куин лепна, като ръкавица на атмосферата, също като в Яшата "пустинната роза" на Стинг. Не съм предполагала, че европейска музика може да върви с азиатски филм.

Гледайте филма не е за изпускане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах сериала с голямо удоволствие. Героите бяха завладяващи.

Главния герой супер мъж . Изглежда като нашите мъже , а не по-красив от жена.

Определено си заслужава гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах сериала с голямо удоволствие. Героите бяха завладяващи.

Главния герой супер мъж . Изглежда като нашите мъже , а не по-красив от жена.

Определено си заслужава гледането.

Да, наистина тук е с къса коса.

Но иначе като му направят женска прическа, впрочем както и на други азиатци, става още по-хубав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятна драма, ама колко странно - на някои места главната актриса много ми приличаше на БоА, а пък главният герой на пича от My Fair Lady (не че си приличат като цяло, просто в някакви кадри).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно сериалче. Още като чух песента на Queen ме спечелиха. Сериалът стана един от любимите ми. Много добра игра, сюжет, музика, всичко беше супер (само на моменти ме дразнеше като почната да говорят бързо, имах чувството че се състезават кой ще говори по-бързо). Заслужава си да се гледа.

Ако знаете някои подобен сериал, кажете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятна драма, ама колко странно - на някои места главната актриса много ми приличаше на БоА, а пък главният герой на пича от My Fair Lady (не че си приличат като цяло, просто в някакви кадри).

Ако виждаш прилики по-скоро трябва да е обратното

От този сериал за първи път се сблъсках с Кимура. Страхотна харизма има този актьор. Колко неща изгледах след този и още не мога да му се наситя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко поглеждам японски сериал.Не ме грабват,а и японките не са ми симпатични.
В този сериал обаче открих изключение.Актрисата Takeuchi Yuko,в ролята на Aki е едно прекрасно създание. :heart:
Признавам си ,че съм тотално очарован от нея. :inlove: В определени моменти изключително много ми заприличва на Lee Ji Ah.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглих си първата серия без да обърна внимание какъв е филма по произход. Направи ми впечатление, че актьорите не са изключително красиви, а даже твърде близки до хората по улицата. Напомня ми на сериала "Любовници". Харесва ми историята и най-вече "момиче от миналия век". Тези момичета винаги се стремят да постъпят правилно и рядко си позволяват да тръгнат след онова, което биха искали. Мисля, че затова Халу-сан трябва да направи нещо. И той си помисли, че с някаква си "игра" ще излезе сух от водата. Аплодисменти за ирониите на съдбата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали мозъкът ми е способен да пъзприеме "Кимура Такуя" и "не струва" като взаимносъвместими в едно изречение. Невъзможно ми е да не харесам нещо с него. А когато и сериалът е добър вече получавам пристъпи. Невероятна харизма, невероятна игра, добра история, заредена с много емоции...Не знам кое божество позволява да се раждат такива създания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях забравила, колко великолепен е Кимура След убийствено тежка и стресираща седмица прекарана в една от най-гадните болници в България, с прибирането ми в къщи си пуснах да се сваля филма и седнах да разпускам. Нямате си на представа колко бързо се отнесоох от стреса и напрежението. Така ми олекна на сърцето. Не малка роля за това изиграха и прекрасните субтитри на Шае, за което и благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса. Наистина много! От 2 дни мислите ми се връщат все там... Браво! Впечатлен съм... но сякаш повече от философията около гордостта, отколкото около романтиката във филма... ако може да се каже, че това са две отделни неща...

Единственото, което искам да направя е да благодаря много на всички, които направиха възможно филма да достигне до нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...