Jump to content

BUCK-TICK


kcekce

Recommended Posts

THE MORTAL - нов солов проект на Атсуши Сакураи.

 

Мисля, че ще мине известно време, преди да съм в състояние да напиша членоразделен коментар. Фенгърлщината води до критични състояния понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юпииии! :panda-145: Страхотна новина, само дето не намирам къде да го чуя... И не мога да не цитирам един коментар, който много ме накефи :28558:

 

 

 

I wonder what got into Mr.Sakurai at this age all of a sudden. Can't wait for your report of the Lunatic Fest though. From what we saw it looked like e huge thing.

 

Look at the title of the band again. It has a lot to say about what got into him at this age.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XD Супер точно. На мен ми е забавно как Сакураи има цял репертоар от песни за вампири, инкуби и какво ли не, и сега - The Mortal. Напомня ми на един друг любим мой певец, той пък някога известен андрогинен извънземен, който на прага на 50-годишнината си пусна албум Earthling. Само ако и това се окаже толкова интересно... На тръни съм, докато не пуснат информация кой ще пише песните. Не се съмнявам, че ще е хубаво, но някак ми се иска да не е още една

 или пък Ai no Wakusei 2, нека е нещо по-специално.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



Отне ми две седмици да направя.
Гордея ли се със себе си? Абсолютно XD
Мисля ли, че съм обсебена фенка и имам нужда от помощ? Ахам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рашииииии! :kissy:

 

Думите бледнеят:) БРАВО с огромни букви, надявам се в отплата за усилията си да обереш прегледите в ютъпа и дори и пари да изкараш;)

 

Страхотна изненада, направо подарък ми направи:) Как хубаво ме прекара през всичките етапи:)

 

БЛАГОДАРЯ! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за съм във възторг! Това си е цял един музикален живот. Стигам до извода, че визията на Сакурай най-много ме кефи от началото на 90-те години.

П.П. Някой може ли да намери видеото на Dress с хубаво качество?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много! 
 

@kcekce Хахах, мерси, но амбициите ми са по-скромни - просто следващия път, когато някой ме пита за любимата ми група, знам към какво го препращам! 

@ukio За мен Сакураи около 2004/2005, моля (макар че и с момчешката прическа от Six/Nine...) (: И имам Catalogue 1987-2005 на DVD, май съм теглила от РуТракера. Там има видеото на Dress. Мога да кача рип, ако ти трябва само то.

И като казах 2004-та...

Atsushi Sakurai - Sacrifice (EXPLOSION Live)

... видеото обаче отново беше изтрито. Copyright. Гррр.



Знам, че сте го чували куп пъти, но сериозно се замислям дали това не е любимото ми изпълнение. Тези дни преоткривам соловия проект на Сакураи, не бях гледала концерта от времето, когато първо се зарибих по Б-Т, и бях забравила, а в студийния албум винаги нещо ми е липсвало като звук. И тези дни, тъкмо след като ги наговорих едни как албумът е окей, но..., попаднах на видеото отново и абсолютно ме разби. (И китаристът, и Маки на синтезатора! Всъщност Маки дори не мога да кажа точно какво прави, но звучи толкова готино...)

Бележка към себе си: Мисли три пъти, преди да кажеш, че нещо свързано с Б-Т е просто окей. Вероятно ще си промениш мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Раши, и благодаря!!!

Невероятно видео. Има всичките ми любими парчета. Веднага се мятам в тюба да пусна коментар.

Задължително направи клип и за соловите им проекти. Докато гледах си мислех, колко добре ще се получи. На мен лично много ми хареса немското им приключение с Имай и изобщо целят албум Schweinstein, барабар с отрочето му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@o6ina Благодаря! Някой друг обаче предлагам да се заема със страничните проекти, от Wild Wise Apes и синьото небе няма клипове, Dropz уж имат един, но никаква представа къде мога да го намеря, а Schwein, Schaft и Lucy имам само в ужасяващо качество. Да подбирам аудио... няма да е толкова забавно (: Ако някога се заема да правя клип отново, мисля, че ще е за разните малки неща, които ме радват като фен - Sкull-Baby от концерта за memento mori или пък островърхите обувки на Имаи от 13th Floor (: Та може да сложа и Швайн там.

@ukio Dress, заповядай. Излиза странно на плеъра им, но трябва да е добре, като се свали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакурай това, Сакурай онова...то че и мен ме кефи кефи си ме човека има невероятен глас ама другите също заслужават внимание, а тука май никой не ги отразява. :(:D Честно казано мен в тая група най си ме кефят инструменталите, а в някой от песните Имай, Хигучи и Хошино си оставят ръцете, може би от дръмъра може кво да се иска ама и той си е на ниво. Интересното е че в някои от лайфовете дори изпълненията им засенчват студийният вариант, а това си е признак за качество при която и да е група и за добрата симбиоза м/у членовете й. Ще завърша с една по "безобидна" песен като поздрав, мен лично точно си ме кефи заради цялостният перформънс нищо, че не е от нивото на Snow White или Dress.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма безобидно парче на Бък Тик! :) Всички са бисери. А аз не съм фен само на Ацушко.

Имаи Хисаши например ми е голяма слабост с тоя безкомпромисен вид и като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сега ще излиза соловият му проект, нормално е да се фокусираме повече върху него (: Иначе и аз като t_lozeva във всеки момент съм готова да заявя безусловна любов към Имаи. Да, всички са страхотни музиканти, но повече от това, мисля, че Имаи просто е уникален композитор. Не съм виждала при друг музикант да се комбинират такъв усет към експерименталната музика и попа. Дa не говорим, че някои от най-любимите ми текстове на Б-Т, като Cyborg Dolly и Umbrella, са също негови. Хиде също е супер. Когато имаш някой, който пише песни като Jupiter, Dress, Miu и Snow White и не е всеобщият фаворит, знаеш, че си попаднал на изключителна група.

Днес четох превод на последното интервю от Fish Tank, Сакураи споменава слухове за реюниън на Schaft като повод за The Mortal. (От типа "Канех се да си почина една година, но (директорът) Танака предложи..." XD Нямам цитат, но помня, че каза едно към едно същото за Ai no Wakusei.) Чудя се какво е станало с това, бих се радвала да чуя още един албум от Имаи и Маки.

Ще ви поспамя още малко с The Mortal, но чухте ли вече откъсите от кавърите (Bauhaus и Siouxsie) от идващото EP? Звучат супер, още по-нетърпелива съм за албума.

 

 

 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, на мен пък Реймънд (вокалът) ми е забавен (: Пък и е интересно да видя някои любими изпълнители в различна светлина. Но така или иначе, ако Schaft наистина се съберат, сигурно ще е само Имаи и Маки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...