Jump to content

BUCK-TICK


kcekce

Recommended Posts

Buck-Tick, колко хубаво. Както в момента съм на тяхна вълна (разбирайте - тотално вманиачаване), стана ми много слънчево, като видях този форум, и даже си направих акаунт специално за да пиша.

Гледам някой беше споменал едно интервю със Сакурай :) Ето, супер забавно е:

 

Разбирам водещия, Сакурай е просто прелест с тази коса.

Айде да добавя няколко любими песни:

Angelfish. Въобще целият този албум (Kurutta Taiyou) e красота.



Kick!

https://www.youtube.com/watch?v=UsDQbNeAY18



Gessekai

https://www.youtube.com/watch?v=QROYHb7E438



И накрая, ако сте готови да прочетете нещо малко странно, тази манга (кратичка е) уж е за брат и сестра, но мисля, че ще разпознаете някого и в двете главни роли ;)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ацушко го разпознавам в много японски неща. Явно е изключително популярен там.

Уау, песента "Кик" не я бях слушала. Аз гледам предимно концертите и незнайно как съм я пропуснала!

Благодаря изключително много:) Тази група има способността непрестанно да ме очарова отново и отново.

Ето една снимка на Имаи Хисаши - другият голям любимец и освен това основател на групата.

 

.88ea423d9553.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, и мен постоянно ме изненадват с нещо. Всяка песен от този албум (Six/Nine) си има видео и заедно формират нещо като видео концерт. Ето линк към плейлист :) Мисля, че ще ти хареса, нали две от песните, които си пускала досега - Misshitsu и Rakuen - са именно оттам.
Впрочем, ти ли прави превода на Rakuen? Ако е така, поклон, мога само да завиждам, че знаеш този прекрасен език. Може ли да попитам коя версия на песента си използвала? Страхотна е.
А Имаи, освен че прави страхотна музика, пишe и най-шантавите текстове, обичам го!

tumblr_mhrgt1sSLC1qgl8kjo1_500.gif


Ето една песен за овцата Доли и смисъла на живота :) Jump the fence, loop the sheep!
Превод: https://sites.google.com/site/lyricsyndrome/lyrics/buck-tick/cyborg-dolly

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още фенове! Не знам доколко ще ви се види странно, но всеки нов фен ми пълни душата. Човек да каже че и аз съм в групата, толкова присърце им взимам постиженията. :D 
Imai и танците са ми ама мнооого много забавни. 
И за да не е съвсем без смисъл: 


         И малко кирилица за цвят.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам добре какво искаш да кажеш, и аз понякога взимам любимите си изпълнители много присърце (: Например най-много харесвам албумите им от деветдесетте, ама някак ми става хубаво, като слушам песни от по-новите, защото звучат по-щастливи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто за push-up на темата - едно любимо парче на живо на 13-ия етаж с Диана ;) Тоолкова дълбоко ми е влязло под кожата това помпозно парчееее....Че не мога да отрека, че е жестоко :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дами (и господа, евентуално), 
Ще се отсрамя с нещо феноменално, предполагам и добре познато. Дейвид Бауи е моя отдавнашна голяма любов, затова самото съществуване на този кавър ме радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че знам песента наизуст, защото английският на Атсуши... XD. Все пак великолепно изпълнение, личи си, че обича песента. Няколко години бях убедена, че никой не може да измести Боуи в сърцето ми. Докато не открих Сакурай. Чувствам се раздвоена!
 

 

Този концерт обаче... мисля, че картинката го сумира добре:

tumblr_mou3c4AOPa1s4javvo1_400.jpg

Източник: http://btzone.tumblr.com/

Оригиналният пост гласеше:

Atsushi loves side projects to explore new men music.

:)

 



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rashi, мерси за парчето, това не го бях чувала:) Знаех, че Цучия е участвал в песни от Ai no wakusei, но тази песен за пръв път я срещам. Впрочем и кавърът на Space Oddity е от Ai no wakusei;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, моля (: Песента е от албум на Цучия (Mori No Hito / Forest People), заедно с това друго съкровище: 



Аз като казах, че в момента съм тотално вманиачена по тях, да не помислихте, че преувеличавам? (: Трябва да се взема в ръце. А дотогава:






 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромни благодарности за линка! Много хубава музика. За да не съм съвсем оф-топик, кавърът му на "Mienai Mono..." е страхотен, почти наравно с оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За информация на вероятни бъдещи фенове (тези тук някак подозирам, че вече са се добрали до това), нека подхвърля, че от http://btepicureanworld.blogspot.com/ освен вече описаните в началото на темата концерти могат да се дръпнат на части първи, четвърти и пети диск от B-T Picture Product (от втори и трети някои части липсват, та са неизползваеми). Първи и пети са особено интересни, защото съдържат съответно ранните PVта на групата (от дебюта до Aku no Hana) и всички PVта, записани за песните от албума Six/Nine. Тези не фигурират в Catalogue Victor->Mercury, другата колекция видеота от този период, която може иначе да се дръпне от РуТракера.

/ Първи и втори диск от B-T Picture Product могат да се свалят в m4v формат от 4shared (1 и 2). / 
На сайта също има линкове към концерта Sabbat (1989) и B-T Picture Product II.

За да не е толкова скучен постът, нека добавя едно видео. С тези немигащи очи-миди Атсуши ми прониква до най-отдалечените кътчета на съзнанието:

:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, искам, искам, искам! (: И филма също.



Edit: Това видео ме подсети нещо. Колко уникално готина комбинация е Kirameki no naka de...+ Лебедово езеро на музикално, смислово и всякакво ниво!


http://www.youtube.com/watch?v=sGeMGqQf0X4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...