Jump to content

Friday chopsticks - предаване за к-поп, аниме и сериали


ukio

Recommended Posts

Ае преслушах го от любопитство ама освен музичките ко да ви кажа...тва момче актьорчето като го слушах как обяснява как му било по добре в театъра от киното ми идеше да седна да напиша едно есе за самонавиванията и самозаблудата. Все едно слушах оная басня за лисицата и гроздето нали с извинение към момчето ама да..То утре ако му предложат роля в някоя мащабна продукция със солиден хонорар ще ги отреже щото в театъра били по-големи гъзари да бе да..Да се замисли над положението преди/след на един от своите колеги примерно - Асен Блатечки може даже и да се консултира с него ако го засече някъде. Водещата и тя тръгна да се съгласява с него вместо да му бие контра и да го вкара в правия път явно от учтивост ама все пак..

Песничките бяха екстра ама аз лично ако беше за ost нямаше как да пропусна Taeyeon. Надявах се да има нещо за анимета у-а, че ми беше интересно ама не стана дума или поне не го уцелих докато превъртах. Ае gg за предаването не е лошо ама водещата по така разчупена трябва е работата и повече отношение да има при въпросите и съответно отговорите в тея интервюта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

208345772.jpg?349


Тази петъчна вечер във Friday Chopsticks ще бъде посветена на предстоящото събитие "Корея и аз", което Eastern Spirit организира. Събитието, което очакваме на 25 май, ще се проведе в зала 11 на НДК (кино Люмиер). От Катя Томова ще научим как вървят записванията за конкурсите за кавър на к-поп  танц и к-поп песен. Тя ще разкаже и какви лекции може да очакваме по време на събитието. 


 


Музикалната тема този петък е насочена към дамите в развлекателната индустрия на Източна Азия. В плейлистът влизат песни на соло изпълнителки и дамски банди, така че не забравяйте да се включите в 20:00 на адрес www.reakcia.net


 


По време на предаването ще обявим и победителите във фото конкурса на Friday Chopsticks


 


  

602022918.png


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушайте ни утре в обичайния час. В студиото ще има специален гост, който ще ни разкаже за Япония, Тайланд и Камбоджа. Музикалното оформление ще е представено от нови песни, излезли през месец юни.

Това ще е последното предаване, преди лятната ваканция. 

e2f5c0ea20155398.jpg

a57da520589dd82d.jpg

ad5e870069368fb6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ексклузивно интервю!!!

Днес беше излъчено интервюто, което нашият екип записа преди 2 дни за корейската радиостанция TBS eFM. Водещи на шоуто  "K-popular" са двете очарователни дами от As one. Ето за какво си говорихме с тях:

http://www.mixcloud.com/Friday_Chopsticks/friday-chopsticks-tbs-efm-korea-interview-with-as-one-for-the-show-k-popular/

 

Едно е сигурно: Корея започва да се интересува все повече от българските фенове на корейската вълна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното предаване преди ваканцията е качено. Който е пропуснал, може да го слуша тук:

 

 

 

Новата радио година вече започна. Всеки петък предаването ще продължава да се излъчва. Подготвили сме ви купища изненади, както и нови рубрики: пътешествия до далечни страни с членовете на екипа и любопитни факти. Приятно слушане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще правите ли репортаж за анимето Shingeki no Kyojin? Заедно с мангата в Япония е най-продаваното заглавие от години насам. В България също се радва на завидна популярност. Може би е добре и тук да го отразим. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Този петък Friday Chopsticks се насочва към стабилна доза японска култура! Ще слушаме най-култовите аниме OST-та за последните месеци.

Имаме си и специален гост в студиото - любимият ни водещ на аниме събития: Хипи Хипаров! С него ще си полафим и посмеем, а който има въпроси може да ги зададе на skype reakcia.net!

Не сме забравили и актуалните азиатски събития, които се случват из България.
Подготвили сме ви интервю с корейските танцьори, които наскоро участваха в Sofia Dance Week. За танците в Корея и новите тенденции, тази вечер, точно в 20:00ч. "

След няколко минутки предаването започва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво е почнало ама мен нещо не ми баца тоя лайв броудкаст.....Или не го отварям оттам дето трябва ама не тоя линк в първия пост би трябвало да е...Е както и да е исках да чуя кви пък са тея хитови ост пеньовки ама явно няма да е тоя петък. :rolleyes:  n'besides тая година с изключение на kakumeki valvrave, rozen maiden, shingeki no kyojin и още 2-3 анимета нямаше чак толкова силни ост-та за разлика от да речем миналата година.

Хипи Хипаров.. srsly?! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и на мен ми допадна, макар че си пропуснах любимците, за това пък сега ще си ги пусна :) Иначе няма да е лошо по-честичко да пускат японски изпълнители ...повечко наблягат на корейското ми се струва и ме губят като редовен слушател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата спирка от пътешествията на радиото е в Корея. Слушайте ни тази вечер, за да разберете повече за Страната на утринната свежест.

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1378814_236986249790799_1897443617_n.png

 

Както се подразбира от снимката Friday Chopsticks става на 1 година. :) По повод първия ни рожден организираме парти този четвъртък (07.11) в бар 'Backyard'. Партито започва в 20:30. Входът е СВОБОДЕН. Краен час - НЯМА! Адресът на заведението е ул. "Шишман" 22.  Специални гости на събитието са танцьорите от бандата M.O.D (Masters of disasters). Разбира се ще имате уникалната възможност да видите и екипа на предаването от плът и кръв... :)

 

Няколко полезни линка в случая:
    + събитието във фейсбук
    + събитието в Eventyard

 

На 8 ноември (петък) в 20:00 ще водим празничния брой на предаването. Музиката този път е по избор на рожденника. На гости ще ни бъдат преводачите на анимето Shingeki no Kyojin. За да ни разкажат повече за него, зад микрофоните ще застанат Ragnos :D и Георги Гинев от Ice Fan Subs.

 

А междувременно ви предлагаме да надникнете зад кулисите на Friday Chopsticks със следното видео, събрало най-добрите, най-забавните и най-излагащите моменти на екипа на едно място :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...